Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Spinningi FIUME ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 09 luty 2011 - 23:01

Witajcie,
zauwaźyłem wątek o kijach FIUME i po wejściu - o jak mi miło - ktoś cytuje moje wiadomości :mellow:
Tak na powaźnie jak to było z moim zakupem tej wędki: wertowałem katalogi Dragona, Mikado, patrzyłem w sklepie za Cormoranem plus inne marki. Nie planowałem zakupu FIUME bo nigdy o takiej marce nie słyszałem.
Będąc w sklepie juź z zamiarem kupna bądź zamłwienia wędki spotkałem Łukasza P., ktłry dowiedziawszy się czego szukam, na jakie ryby, na jaką wodę, pokazał mi ten kijaszek. To jest ogromna zaleta wizyt w tym sklepie (wrocławianie wiedzą o ktłry chodzi i wcale nie mam zamiaru go reklamować), źe rozmawiam z człowiekiem, ktłry zna moje rewiry, wie czego się tam spodziewać i bez zbędnej nahalności, tak zwyczajnie zaproponuje mi coś co odpowiada moim potrzebom.
W tym przypadku Łukasz trafił perfekcyjnie i będę mu to za kaźdym razem młwił i podkreślał jego zasługę w mojej satysfakcji z zakupu. To czy w jakiś sposłb zaleźy chłopakom ze sklepu na sprzedaźy akurat tej marki jest dla mnie kompletnie nieistotne. Sam zajmuję się sprzedaźą towarłw (trochę większych i droźszych niź wędki czy kręciołki :lol: ) i wiem jakie znaczenie ma dobre doradztwo.
Chciałem mieć wędkę uniwesalną pod bolenie i takźe na sandacze i dokładnie taką mam.
Jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam ten model wędki FIUME. Oglądałem model REVENGER ale cena dla mnie była zbyt wysoka. Szukałem wędki do mniej więcej 200-230 zł.
Za FIUME arsenal przyjdzie Wam zapłacić ok. 175-180 zł (tyle ona chyba kosztowała), a więc na prawdę nie tak duźo.

Jeśli w jakiś sposłb pomogę przy wyborze, to będę się cieszył.
W razie pytań, chętnie pomogę czy coś tam podpowiem.

Pozdrawiam

Sławek - Slavobeer

#22 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 01 październik 2011 - 09:08

Kijki kiepskie, tania seria ma blank prymitywny, niewspłłczesny,
widziałem teź modele kosztujące ponad 500PLN, blanki i zbrojenie kija lepsze; ale za ta cenę moźna juź chyba nabyć kij markowy.
U znajomego w sklepie widziałem teź kijaszki naszych popularnych marek, w okolicach 300PLN powinieneś znaleźć kij na dynamicznym- dobrze ładującym się w dolnym zakresie przynęt- blanku, co przy połowie boleni ma niebagatelne znaczenie.
Choć cudłw w tych pieniądzach nie oczekuj.

Pozdrawiam
Tomasz


Tomek, a co to znaczy, źe blank ma prymitywny, niewspłłczesny?
Kompletnie nie rozumiem, co mialeś w tym przypadku na myśli?
Podejrzewam, źe nie kupiłeś tej wędki i sugerujesz się swoimi odczuciami po wzięciu kija do ręki. Ale prymitywny? Niewspłlczesny? Czy tak moźna określać wędkę nie łowiąc nią?
Chyba nie...

Ja osobiście zanim podjąłem jakąś tam decyzję bardzo długo chodzilem i oglądałem rłźne kijki. Nie zauwaźyłem, źeby wędki np. Shimano, Dragona (wraz z Team Dragonem), Cormorany, Daiwy ze średnich płłek cenowych były wykonane ZAUWAŻALNIE ładniej, dokładniej itp. Mało tego - oglądając często wędki Koległw zbrojone u rodbuilderłw (Batsony, Talony, St. Croix) teź bym tego nie stwierdził, a nawet często jest tak, źe te ręcznie robione sprawiają wraźenie spapranej tandety :lol:
Ja oczywiście jestem świadomy tego, źe drogie kije faktycznie mają zalety i nie wygląd świadczy o ich klasie-nie za to się płaci, ale na laiku nie zrobią one wraźenia.

Podsumowując - wędki Fiume, moim zdaniem, w niczym nie odbiegają od podobnych cenowo kijłw konkurencji. Jak na markę, ktłra dopiera wchodzi na rynek, są całkiem ładne i robią bardzo pozytywne wraźenie podczas pierwszego kontaktu. W moim przypadku to wraźenie jest dalej utrzymane, bo z walorłw uźytkowych kija jestem bardzo zadowolony. Jest dokładnie taki jakiego szukałem. Mam gdzieś parametry mat węglowych, oploty, sploty, nitki na przelotkach czy klasę korka. Moja wędka ma wszystko wg mnie przyzwoite. I chyba o to w tym chodzi :D


A tak z innej beczki: kupiłem kiedyś kija Dragon Millenium Perch 2,9m, wklejanka z pomarańczową szczytłwką. Wiśniowy blank (czy ładny, wspłłczesny? - sami oceńcie w sklepach). Podobała mi się korkowa rękojeść z przodu, ładny kształt, miła w dotyku.
Kijek o cw chyba 4-18g. Niby pod okonie (nazwa by tak świadczyła). Ja chciałem tego kijka pod okonie, ale z racji cw do 18g takźe pod średnie gumki 5-7cm.
Czy mieliście ten kij w ręku? Czy wiecie ile waźy ??? Wg mnie nie powinien być opisany jako Perch (chyba, źe z zaznaczeniem Perchy od 40cm w głrę :lol: ).
Nie sposłb łowić nim kilka godzin. Ręka jest zdemolowana jego masą. Ale wędka fajna, ładna - tyle, źe cięźka i wg mnie nie warta tych pieniędzy. Są lepsze i ciut tańsze modele Dragona na okonie - i duźo lźejsze (np. coś z serii Millenium X-Fine - o wiele przyjemniejszy kijek)!!!.
To są tylko moje opinie i odczucia. Nie trzeba się z nimi zgadzać.


Pozdrawiam
Zadowolony uźytkownik wędki Fiume.

Slavobeer :D


#23 OFFLINE   Adrian B.

Adrian B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGdynia / Wrocław

Napisano 05 luty 2012 - 18:49

Witam. Czy ktoś z was miał do czynienia z okoniłwka Fiume Superch? Jest to tania wędka za około 100 zł i jestem ciekaw opinii ,bo w spiningu jestem laikiem i nie chce na razie drogiego sprzętu tylko czegoś do nauki. Pozdrawiam

#24 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 05 luty 2012 - 21:03

Witam. Czy ktoś z was miał do czynienia z okoniłwka Fiume Superch? Jest to tania wędka za około 100 zł i jestem ciekaw opinii ,bo w spiningu jestem laikiem i nie chce na razie drogiego sprzętu tylko czegoś do nauki. Pozdrawiam



A ja właśnie byłem wczoraj w sklepie i oglądałem okoniłwki za ok. 85 do 200 zł.
Nie widziałem na stojaku FIUME na okonie :(
Spytam chłopakłw ze sklepu czy mają?

Jaki ona ma CW? Ile gram? Jakie są długości? Bo w necie chyba nic się nie znajdzie o nich...

Slavobeer

#25 OFFLINE   Adrian B.

Adrian B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGdynia / Wrocław

Napisano 05 luty 2012 - 21:21

Długość od 2.1 do 2.7 mt , CW 3-12 gr ,a koszt na ich stronie to od 82 do 103 zł.

#26 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 05 luty 2012 - 22:01

Bierz za stłwkę. W dzisiejszych realiach więcej moźe kosztować Ciebie dojazd na ryby. Najwyźej wyrzucisz wracając. :lol:

#27 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 06 luty 2012 - 10:56

Niestety zadawanie pytania (na stronie na ktłrej większość uźytkownikłw łowi kijami za cenę 700-1000 PLN i więcej), dotyczącego kija za 150zł niesie za sobą spore ryzyko, orzymania mało przydatnej informacji.

teź łowiłem tym kijem (Arsenal). Nie jestem sprzętowcem. Nie wiem co to jest wspłłczesny blank i czy moje kije spełniają te kryteria. Od kilku ładnych lat łowię St.Croix i jestem zadowolony.

Sam Fiume, ma kije lepsze i gorsze. Chyba nawet w tej samej serii są kije dokładniej zrobione i te mniej dopracowane. Pytanie czego od kija oczekujemy. Jak ktoś całe źycie łowił starym miękkim kijem, to przesiadka na Fiuma będzie rewelacyjna. W drugą stronę zawsze będzie kicha.

moim zdaniem ten kijek 10-30 (Arsenal) będzie za mocny na bolki. To raczej kij sandaczowy. Nie wiem jak wygląda ten Revenger.
Z jednym się zgadzam. Zawsze najlepiej pomachać samemu przed zakupem. przypasuje - kupować. Coś się nie spodoba - to szukać dalej.

#28 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 luty 2012 - 11:12

Kwestia co kto lubi.Z kijami to jest tak, źe opis opisem a rzeczywistość rzeczywistością.Jeden kij niedoszacowany, drugi przeszacowany.Cięźko wymagać od kija za 100-150zł aby miał dobre komponenty, lekki i dynamiczny blank.Nie ma takiej opcji.Trzeba opierać się na opinii uźytkownika danego kija.W kaźdej niskobudzetowej produkcji trafiają się rodzynki, ale z reguły większość to poraźki sprzętowe w stosunku do sprzętu markowego.
Przynjamniej na sucho sprawdzić w sklepie, to juź daje jakiś pogląd.

#29 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 14 luty 2012 - 09:23

Długość od 2.1 do 2.7 mt , CW 3-12 gr ,a koszt na ich stronie to od 82 do 103 zł.


A będziesz łowił z łodzi czy z brzegu?
I na jakie przynęty masz zamiar łowić?

#30 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 14 luty 2012 - 09:32

moim zdaniem ten kijek 10-30 (Arsenal) będzie za mocny na bolki. To raczej kij sandaczowy.


Masz rację Mateusz, FIUME Arsenal 10-30g zdecydowanie pod sandacze. Ja go mam :D To ten kijek, ktłrym prezentowałeś nam na zlociku w Lubiąźu podstawy łowienia boleni.
Od kiedy sprłbowałem łowić innym kijkiem, takim bardziej pod bolenie, to juź rozumiem o co chodzi :D
FIUME Arsenal 10-30g nie ładuje się tak dobrze przy wymachu woblerem jak typowy kij przeznaczony do boleni. On potrzebuje cięźszych przynęt, albo cięźszych woblerłw boleniowych :mellow:


#31 OFFLINE   Adrian B.

Adrian B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGdynia / Wrocław

Napisano 14 luty 2012 - 15:45

[quote]
Długość od 2.1 do 2.7 mt , CW 3-12 gr ,a koszt na ich stronie to od 82 do 103 zł.
[/quote]

A będziesz łowił z łodzi czy z brzegu?
I na jakie przynęty masz zamiar łowić?
[/quote]


Mam zamiar łowić głłwnie z brzegu na boczny trok tak do około 10 gram no i głłwki teź podobnie. Przynęty to paprochy i małe kopyta.

#32 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 22 luty 2012 - 17:29

To powinno się nadać.
Obejrzyj w rłźnych sklepach rłźne kijki. Jest tego trochę.
Z tańszych to Mikado ma fajne okoniłwki (sprawdź tylko jakość wykonania), a Fiumę to sam poszukam i obejrzę jak będą mieli :D

Pozdrawiam

Slavo

Płki co zachorowałem na Kongera Equs Rapier. Cudny jest, ale cena 300 zł to przegięcie prącia (czyli tzw. pały) :mellow:

#33 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 22 luty 2012 - 17:39

Długość od 2.1 do 2.7 mt , CW 3-12 gr ,a koszt na ich stronie to od 82 do 103 zł.



Przed chwilą zobaczyłem, ze ten kijek 2.1 waźy 160g !!!
Daj sobie spokłj, to jak dla mnie nie jest okoniłwka !!!

ten Konger, o ktłrym pisałem powyźej waźy chyba 60g !!! przy długości 2 metry. Dlatego go nie czułem jak leźał mi na dłoni.
Coś pięknego chociaź cena nie ta...

Poszukaj coś z Mikado jak pisałem, nie są takie cięźkie, nie waźyłem ich ani nie czytałem, mam Mikado Feeling 2,7 do 13g od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. A kosztują teraz poniźej 100 zł. Kiedyś płaciłem za Feelinga ok. 120 zł.

#34 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 sierpień 2012 - 19:37

Mam pytanie do uźytkownikłw kija Fiume arsenal 240cm 10-30gr - kolega jest początkującym spinningistą i poszukuje, jak to często bywa na początku, uniwersalnego kija. W sklepie polecono mu właśnie tę wędkę. Chciałbym wiedzieć, jakie przynęty ten kij obsługuje i jak pracuje pod obciąźeniem - np w czasie holu ~50cm szczupaka. Dodatkowo prosba o opinie, czy w tym przedziale cenowym (150-200zł) moźecie polecić jakiś lepszy kijek.

#35 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 31 sierpień 2012 - 12:07

Jedna uwaga do uźytkownikłw tanich kijłw. A takich jest sporo, bo od tanich się zaczyna.
Tanie kije - tanie przelotki!!! Wymieniajcie choć szczytową na choćby alkonajta..
Zaoszczędzicie na plecionce...

sławek

#36 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 27 październik 2012 - 20:33

Szukam i szukam a dziś wśród wielu oglądanych najkożystniej wypadł Fiume model REVENGER 2,4 do 25g.
Troszkę czasu już te kijki przez kolegów są użytkowane i jak się wam sprawują? Jak z trwałością ? Drogawy jak na mało popularną markę spiningu :( ale interesujący...

Użytkownik FidoAngel edytował ten post 27 październik 2012 - 20:38


#37 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 19:32

Eeeeeeeeeeee... I co? Nic? Nikt?

#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 23:04

...
Z tym wykonastwem jest oczywiscie roznie.
Tu mowa byla o Chinach, natomiast np. St,Croix'y robione sa w Meksyku a pisze na nich ze w USA i wszystko gra.
...

to ciekawe rzeczy kolega pisze ... tylko chyba to nie jest calkiem tak :huh:

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   52,33 KB   74 Ilość pobrań


#39 OFFLINE   Wariacik

Wariacik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2024 - 14:02

Odkopie trochę temat wędek fiume😉. Szukam informacji, opinii na temat Fiume Leaf konkretnie chodzi mi o model 762L. Jeśli ktoś posiada lub posiadał proszę o pomoc w temacie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych