Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

CTS Affinity X 11'0'' #7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 31 marzec 2013 - 12:56

Witam.

Po ostatniej rozmowie telefonicznej z Andrzejem który rozwiał trochę moich wątpliwości, zdecydowałem sie na ten kij , niestety zmartwił mnie Krzysiek Zieliński   :(  bo najwcześniej ten kij mógłbym mieć w lipcu a nawet w sierpniu dla mnie trochę z późno stanie chyba ma Visionie switchu 11‘ # 7 

Daniel.



#42 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 31 marzec 2013 - 14:49

Daniel a nie lepiej zamówić blank switch o parametrach j/w produkt Fishing Art i zbroić go w Krakowie... Jakość wykonania, komponenty, gwarancja przebija firmówkę. Indywidualnie dopasowana rękojeść, design to argument nie do odrzucenia...



#43 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 31 marzec 2013 - 15:42

Andrzeju brałem pod uwagę tylko dwa modele switcha CTS Affinity X 11`# 7 lub Vision GT Swich 11' #7 po rozmowie z Tobą stanęło na CST-sie. Niestety tak jak pisałem Krzysiek będzie  miał te blanki dopiero w czerwcu, co prawda proponował Ventus Switch ale mam mieszane uczucia nowy produkt , żadnych opinii. Co do jakości kijów z pracowni to wiem, nie ma co porównywać z masówką mam  Sage Xi3 990 - 4b zbrojonego przez Krzyśka i powiem krótko majstersztyk ;)

 

#44 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 31 marzec 2013 - 18:47

Ja bym się skusił... Miałem podobny blank okazję mieć w ręce, jeśli tylko było by zaręczenie Krzyśka Z., że będzie z niego użyteczny kij w swojej klasie - biorę w ciemno. Z CTS-ami podobnie, poszedłem za ciosem, trafiłem w "dychę"...



#45 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 31 marzec 2013 - 19:24

No niby Krzysiek zapewniał, że blank ponoć jeszcze lepszy niż CTS ale jednak mam pewne obawy, muszę skontaktować się z Łukaszem Ostafinem ponoć miał go również w ręku. A Ty Andrzeju jak miałeś ten blank to jak byś go porównał do CTS wiem, że tak na sucho to porównać się nie da  :)  ale za każdą uwagę będę wdzięczny



#46 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 31 marzec 2013 - 20:25

Mnie się podobał, na ogół jest tak, że mówię Krzyśkowi o swoich potrzebach, pomysłach a On stara się coś zaproponować. Jak do tej pory nie miałem problemów. I tym razem będę budował coś co jest wielkim wyzwaniem dla pracowni. Temat na etapie kompletowania składowych, paru Kolegów będzie zaskoczonych... ;)  :D



#47 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 31 marzec 2013 - 20:39

Chyba będę musiał podjechać do Krzyśka choć zerknąłem tez na temat http://jerkbait.pl/t...r-creek-switch/ i kusi TFO ticr x w klasie  #8 9' z przedłużką robiąca z niego 11'6" switcha ale to już muszę z Kuba zagadać co i jak z tym kijem. To wyzwanie to chyba wiem jakie i pod co ta wędka :D



#48 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 31 marzec 2013 - 20:39

Andrzejku a dałoby rade zrobic krótki film jak naparzasz tym swichem ? :rolleyes: Wiem wiem wygórowana prośba ale byłoby miło zobaczyc ta wede w akcji  :D



#49 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 21:08

Daniel, jeżeli bardzo zależy Ci na takim kiju, to mam coś bardzo podobnego, CTS  Affinity X 10,6 #8, w czteroskładzie z aluminiową tubą. Nie widziała wody. Oczywiście wyszła z ręki Krzyśka i bardzo mi pasi. Pięknie zrobiona. Dostałem w prezencie, ale nie będę miał okazji użyć jej wcześniej niż w sierpniu, tak, że mnie ten lipcowy termin nie boli. Bez problemu coś podobnego na wyjazd zrobimy. Cena taka, jaką zapłacił obdarowujący, a chyba z Krzyśkiem dobre układy ma ;) .

Nie narzucam się, ale jeżeli mogę pomóc to pomogę. Jeżeli jesteś zainteresowany odpowiedz na PW, lub e-mail.



#50 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 31 marzec 2013 - 22:15

Andrzejku a dałoby rade zrobic krótki film jak naparzasz tym swichem ? :rolleyes: Wiem wiem wygórowana prośba ale byłoby miło zobaczyc ta wede w akcji  :D

 

Z tym "naparzaniem" to lekka przesada, staram się jak mogę i coś tam czasami wychodzi... ;)  Generalnie kij jest bardzo przyjazny, kto sięgał i rzucał chwalił za poręczność i dobre właściwości rzutowe. Może w kwietniu na Dunajcu będzie okazja... :D


  • salmon1977 lubi to

#51 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 01 kwiecień 2013 - 06:57

Andrzej, Ty nad ten Dunajec to narty weź, a nie wędki, przynajmniej sobie pojeździsz ;)



#52 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 01 kwiecień 2013 - 09:48

Mari wysłałem wiadomość na PW



#53 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 wrzesień 2013 - 19:22

Miał ktoś z Kolegów kontakt z tym zestawem: http://hurch.pl/ace-...h-tip-p625.html. Chodzi mi to po głowie lub coś podobnego. Idea jest taka by na jednej lince opanować kilka warstw wody...



#54 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 wrzesień 2013 - 19:36

rozumiem że to coś takiego jak vesrileader rio?

używam w takiej konfiguracji dwóch głowic ze switchem.

skagit short i scandi short. 

działa to wzorowo moim zdaniem

polecam i pozdrwiam!

 

ps.

rio wyjdzie chyba taniej, bo glowica z 4roma tipami to ok 135usd z wysłką.

pozdrówka

 

ps2

polecam również wulff ambush. mam takiego w 6tej klasie i używam do nimfy i underhand castów jednoręczną muchówką. 

to również b. krótka zintegrowana głowica plus tipy ( te trzeba dokupić) ale mogą być jakie bądź. 

ja używam pstrągowych  10F airflow. z resztą z każdą chyba głowicą współpracują tipy różnych producentów. 

długość jest chyba tu kluczem,


Użytkownik peresada edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 19:44


#55 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 wrzesień 2013 - 19:54

Nie wiem jak jest z Rio, pytam o ten zestaw bo jest dostępny od ręki w Krakowie. Obecnie stosuje dwie głowice i daje sobie radę, tutaj przewaga jest w szybkości i poręczności zmiany tip-ów. Jak Ci się tym rzuca i czy często zmieniasz tip-y nad wodą...



#56 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 wrzesień 2013 - 20:01

krótkie głowice są bardzo łatwe w rzucaniu. generalnie świetnie grają z krótszymi kijami DH.

ja sam używam snap T i double speya głownie i gra to doskonale. rzuca się daleko i bezproblemowo. jak nie ma jakiegoś posranego wiatru to można wywalić cały shooting line :-)

(treningowo na jeziorze oczywiście bo moja rzeka jest za wąska)

co prawda moi koledzy twierdzą że prezentacja muchy przez grubość głowicy nie jest najlepsza ale ja mam inne zdanie i mnie to nie przeszkadza.

zmieniam tipa wtedy kiedy potrzebuję. trwa to chwilę.

ogólnie polecam

piszesz ze masz już dwie głowcie. napisz proszę co to za głowice. nie obsługują one polileaderów/versitipów?

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 20:03


#57 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 wrzesień 2013 - 20:31

Co do kija CTS 11' #7 stosuję dwie głowice: VISION ACE FLOAT 10,1 metra, 26 gram docięta do 8,73 metra i 24 gram. Wykorzystuję ją do dużych streamer-ów szczypakowo - głowacicowych. Druga głowica: GUIDELINE TRIPLE D FLOAT/HOVER/INT docięta do 9,61 metra i 24 gramy. Przy takim docięciu łatwo się rzuca natomiast dokładanie polileaderów przeciąża zestaw, musiał bym docinać głowice i bezpowrotnie zniszczyć dla danego kija. Lepiej jest kupić gotowy zestaw a obecne głowice sprzedać za połowę ceny tym bardziej, że są w stanie idealnym. A jak z dużymi muchami na Twoim zestawie?



#58 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 16 wrzesień 2013 - 21:02

26 gram to ok 400grain. czy aby na pewno Twój kij nie da rady takiej głowicy z polileaderem? ja swoim  zaxisem 11' #7 targam 31/485 gram/grain bez problemu.

oczywiście mowa tu o rzucaniu underhand, bo z tego co pamietam rio rekomenduje do rzutów znad glowy zejscie dwie klasy w doł.

u mnie to działa bo, skagit o ktorym pisalem wczesniej działa swietnie w underhandzie ze swichem #7 i równie doskonale z jednoręczną 9tką znad glowy. co prawda switch tez uradzi taki cieżar znad glowy

( testowalem na trawie i bez muchy) ale to juz nie jest to. duzymi muchami lowie 9tka znad glowy. jakoś lepiej mi to dziala. switch to tylko muchy lososiowe.

 glowice skagit ( a glowica o ktorą pytasz wyglada mi na takiego babe skagita) są projektowane do ciezkich much i ciezkich tonących tipów, ale raczej do rzucania underhand.

wiec moim zdaniem chyba ciezko bedzie pogodzić duże muchy, switchal, polileadery i tak samo dobre rzuty znad glowy jak i rzuty speyowe.

sam nie wiem. moze sie myle, ale jakos nie bardzo to widze. moze ktos bardziej doswiadczony w temacie cos napisze.

pozdrowka



#59 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 wrzesień 2013 - 21:20

Z głowicą GUIDELINE TRIPLE D FLOAT/HOVER/INT zaczynałem od 27 gram, dało radę jednak nie łowiło się zbyt komfortowo i dociąłem do 26 by ostatecznie skończyć na 24 gramach. Teraz jest idealnie jak dla mnie. Kształt głowicy pozwala stosować muchy trociowe, małe streamery, mokre. Prezentacja jest wyśmienita, łowiłem w ten sposób lipienie na małe mokre muszki, jako przerywnik nie mając innego kija pod ręką. Mam tu jakiś polileader, dostałem od K.Z., zrobię jutro próbę. Na FF też ktoś pytał o ten pakiet Vision-a z przeznaczeniem do #7 switch.



#60 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 16 wrzesień 2013 - 23:58

Cześć.

 

Trochę podobnie, jestem na etapie testowania i kompletowania (czyli marnowania czasu i kasy  :(  )  zestawów linek do 2 kijów, jeden z nich to ten sam CTS #7.  Dopiero jak trzy razy przeczytałem i pomyślałem, to zrozumiałem że łowisz Andrzeju głowicą bez żadnego T-tipa, polyleadera czy innego versi.....

Jakoś tak zafiksowałem się w kierunku swoich poszukiwań - skagit, scandi - że nie brałem pod uwagę takiego zastosowania.

Na początku żeby uniknąć kupowania kolejnych szpul do 2 kołowrotków wydawało mi się że uda się tak skompletować zestaw żeby wszystkie tipy od 3 metrowego pływającego (którego pewnie nigdy nie użyję) do 5 metrowego T20 obsłużyć jedną głowicą w każdym kiju. 

Już wiem że się nie da ale próbowałem właśnie rio versitip do takiego zastosowania, niemal to samo co ACE switch z tipami. Doczepiałem do tego T15 i T17 w rozsądnych długościach i nic z tego. Nie lata, plącze się, brak techniki się kłania.

Z rzucania rio z lekkimi tipami byłem zadowolony, odległości jeszcze do poprawy ale sam rzut "estetycznie" wychodził.

Andrzej, myślę że z tego zestawu visiona byłbyś zadowolony jeśli zamierzasz łowić niezbyt głeboko, z 3 metrowym S3 cudów nie ma. 3 cale na sekundę to tylko jak do wiadra z wodą go wrzucisz. Wszystkie warstwy wody sprowadzą się mniej, więcej do metra od powierzni przy większym uciągu.

 

Rzucam tym samym kijem i nie wydaje mi się żeby 24 gramy plus polyleader go przeciążały (mamy 360 plus około 65-75 grainów więc wychodzi książkowe 435 dla tego kija). A może proste rozwiązanie, jesli masz dwie głowice praktycznie w tej samej wadze 24 gr to może warto jedną ciachnąć ,od strony muchy, do 22 gramów dodać poly i będzie dobrze. Wtedy kupujesz tylko zestaw polyleaderów a nie cały komplet. Ale nie spodziewam się żeby te 2 gramy robiły różnicę. Jeśli kasa nie gra roli to bierz zestaw, produkt jest dobrze zrobiony jedynie do mojego łowienia nie pasuje :-)

A swoją drogą jaki jest powód dla dwóch głowic z tak podobną masą, czy one aż tak różnią się profilem że rzut i prowadzenie inaczej wychodzi?

 

Tomek.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych