Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwsza budżetowa muchówka do połowu pstrągów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   zibi84a

zibi84a

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 13:04

Witam.

Czy ktoś mógłby porównać Monolita i Genesis, ewentualnie wypowiedzieć się na temat tego drugiego?

Pozdrawiam



#82 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 12 listopad 2017 - 13:16

Witam.

Porównywałem tożsame kije na prezentacjach i w sklepach. Wg mnie to te same blanki i komponenty. Seria Genesis ma więcej modeli i inny uchwy kołowrotka - ładny (?), anodowany na zielono.

Pozdrawiam.



#83 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 12 listopad 2017 - 13:17

Gdzieś / to forum  / czytałem całkiem niedawno, że to kije na tych samych blankach.

 

 

Ziemowit był szybszy ;)


Użytkownik Hansolo edytował ten post 12 listopad 2017 - 13:19


#84 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 12 listopad 2017 - 16:29

"W sumie niegłupia byłaby muchowa giełda swieżaków - powymieniać, czy odsprzedać te najtańsze, startowe kije, sznury, kołowrotki. Może i coś po przejsciu przez pięć rąk, trafi tam gdzie "zrobi robotę" a nabywca będzie zadowolony. Nauka tych po drodze - groszowe koszty".


Jestem jak najbardziej za.
A nie ta dziwna teraz moda (lotnicza) 4-skl., "czteroskład", " min. cztero....". :(
Od dawna już pisali, gadali i tłumaczyli że najlepsze rurki to 0- składów.
Kongera WC 3m ma mój kumpel ale 5/6 wiec .... nie na te ryby które się u nas (PL) teraz łowi. :(

#85 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 12 listopad 2017 - 19:40

Witam.

Świetny kij na jezioro ... firmie Konger niechcący wyszedł bezkonkurencyjny w swej klasie kij na wodę stojącą. Dlaczego bezkonkurencyjny ? Bo inni popularni i niedrodzy producenci jakoś zapomnieli o kijach 10' albo 11' w wyższych klasach (#5 lub #6) ... Są jakieś małe wyjątki co prawda, ale to tylko potwierdza regułę  :)

Pozdrawiam.



#86 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 20:31

Ziemowit, a nie zapomniałeś aby o Shakespeare? Oni nie zapomnieli o kijach 10 i 11 stóp 5 i 6, wszak mają budżetowych klientów w UK na stawy z tęczakami. Obczaj serię Agility 2. Szkoda, że u nas nie ma takiej gradacji łowisk i muszkarzy... to by robiło rynek łowisk... ach. Kilku starszych kolegów obrażonych na potęgę chińskiej gospodarki chce zawracać wykałaczką Huang He...

 

Byłem dziś nad jeziorem z muchówką i usłyszałem pod swoim adresem komentarz faceta łowiącego na żywca: "O, Irlandczyk się znalazł"  :)



#87 OFFLINE   v1to

v1to

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 12 listopad 2017 - 21:01

sigma fly jest troche tansza, czyms sie rozni?



#88 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 21:23

Nie wiem, Agility jest świetne, a Sigmy na oczy nie widziałem.



#89 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 listopad 2017 - 21:32

Jestem jak najbardziej za.
A nie ta dziwna teraz moda (lotnicza) 4-skl., "czteroskład", " min. cztero....". :(
Od dawna już pisali, gadali i tłumaczyli że najlepsze rurki to 0- składów.
Kongera WC 3m ma mój kumpel ale 5/6 wiec .... nie na te ryby które się u nas (PL) teraz łowi. :(

Jeśli chodzi o ilość części to kije wieloczęściowe są poręczniejsze.Nie chodzi tylko o samolot, to przecież margines, ale o transport w plecaku.

Często noszę wędzisko zapasowe , może o klasę mocniejsze lub słabsze od tego którym łowię w razie złamanie na dalekiej wycieczce.

Latem  tak się zdarzyło, pęknięty kij (gwarancja, sprawa załatwiona)wymagałby powrotu kilku kilometrów do auta.

Miałem zapasowy, porzucałem sobie dalej.

Moje łowiska tak mają, czasem godzina domarszu...

Na ostatniej wycieczce w plecaku miałem travelka'  jakby coś" na suchą i faktycznie zamieniłem 9 stóp na 7'6' by odrobinę posuszyć

http://jerkbait.pl/b...75-kropla-lata/

 

Podobnie wiosną, gdy mam w plecaku 4 częściowy kij spinningowy i w razie muchowej porażki chowam muchówę do plecaka i spinninguję.

Istotne by plecak miał mozliwość zewnętrznego pewnego umocowania wędziska-kieszeń i zapięcie paskiem, które jeszcze wzmacniam taśmą.Zdarzyło się zgubić muchówkę, ale potem jednak odzyskać-u mnie bezludzie... ;)

Noszę wędziska w grubym pokrowcu materiałowym, który wielokrotnie otula kij.Jeden pokrowiec wystarcza-musi pomieścić spinning gdy muchówa w akcji i na odwrót.

Śliska tuba nie przpypasiła.

Tak więc trout masterze w pewnych okolicznościach także 4 częsciówka moze się przydać. :)

Fajne wędziska oglądałem ostatnio w siedzibie firmy Jaxon, robią niezłe wrażenie, postęp w tej klasie sprzętu jest naprawdę bardzo znaczny,

To co zauwazylem to fakt iż kilka wędzisk ktore macałem było proste pomimo 3 łączeń. Zawsze na to lookam no i czy nie klekoczą w łączach .Było ok.ale trudno mi nazwać je konkretnie.

Pomysł komisowy uważam za doskonały, także w odniesieniu do popularnego sprzętu. To nie wstyd spudłować i szukać dalej. :huh:

pozdrawiam Paweł



#90 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 12 listopad 2017 - 21:54

Swoją drogą szkoda że komis muchowy nie jest w dziale muchowym.Do tego ogólnego nie zaglądam,bo sprzęt muchowy ginie między tfu(hehe) spinningowym.
Popieracie?
Tak samo wieści z nad wody.
Muchowe powinny być osobno,a nie między niewiernymi 😁
  • maqu77, darek1 i Hansolo lubią to

#91 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 12 listopad 2017 - 23:28

Witam.

Agilty czy nowa Sigma Supra to właśnie ten wyjątek o którym wspomniałem. Potem długo, długo nic i dopiero jakieś kije za kosmiczne pieniądze.

Tylko KWC waży nieco ponad 100 g a w takiej samej długości i klasie Agility czy Sigma 140 g głównie z racji ciężkiego i niezbyt udanego uchwytu.

Pozdrawiam.

PS. Ja w tym tygodniu usłyszałem od innego wędkarza siedzącego na brzegu że go "już wku.wiam tym ciągłym machaniem, płoszę mu ryby i najlepiej by było jak bym stąd wypie.dalał "... chociaż łowiłem od niego na dytansie 50-100 metrów ... nie było sensu podtrzymywać tej zażyłości, bo był większy i był razem z kolegami ...  :D


  • Janusz Wałaszewski, Krzysiek Dmyszewicz, marcin.f i 1 inna osoba lubią to

#92 OFFLINE   v1to

v1to

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 13 listopad 2017 - 00:59

w kazdej grupie ludzi o tych samych zainteresowaniach/pracy czy czymkolwiek znajdzie sie jakis przyglup :) Jakie pióra beda najlepsze do krecenia muszek? przypuszczam ze kogut i bazant, ale nie bede mial problemu zeby zalatwic od sowy sokola kani rudej i podobnych ptakow drapieznych.



#93 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 13 listopad 2017 - 07:14

Kuraki płci obojga (kapki), paw (ogon) kuropatwa (kapka i lotki), bażant (ogon), kaczka krzyżówka (piersiowe, najbardziej poszukiwany jest brąz) - podstawowe i najczęściej używane.
Jak zaczniesz kręcić muchy, to w pewnym momencie każde piórko staje się interesujące, chociaż nie każde się nadaje. Ba, co drugi śmieć z tkaniny, folii, gumy, srebrka, sznurka, jest rozpatrywany, bo może akurat coś fajnego z tego powstanie :)

Załączony plik  PicsArt_11-08-11.06.12.jpg   67,54 KB   11 Ilość pobrań

W tej mokrej użyłem piór znalezionych w różnych miejscach - ogonek to sikora, jeżynka - papużka nierozłączka, na zdjęciu nie widać do końca że ma granatowy odcień.
  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#94 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 07:48

(...) jeżynka - papużka nierozłączka (...)

 

Jesteś hardcorem!!  :D  :rolleyes:



#95 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 13 listopad 2017 - 08:12

 

 

Swoją drogą szkoda że komis muchowy nie jest w dziale muchowym.Do tego ogólnego nie zaglądam,bo sprzęt muchowy ginie między tfu(hehe) spinningowym.

 

 

To prawda było by o wiele ciekawiej.



#96 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 13 listopad 2017 - 09:29

Jesteś hardcorem!!  :D  :rolleyes:

 

I to podwójnym, no bo jak "nierozłączka" to co najmniej dwie  ;)



#97 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 13 listopad 2017 - 13:30

Hehe, zobaczymy jak będzie działał taki spider - inspiracją była nimfa z ogonkiem z nierozłączki, niebieskim, lipienie lubią akcenty w tym kolorze.
Hardcore będzie niebawem, bo podkarmiam szczygły, makolągwy, i całą masę innego drobiazgu ptasiego, a czasem toto gubi piórka.
Kończymy OT, zanim moderator nas poustawia do pionu nie ten wątek.

Wracając do tematu - wygląda na to że jaxony Genesis i Monolith, to prawie to samo. Ale - diabeł tkwi w szczegółach, czy ktoś ma pojęcie, jak jest z przelotkami? Monolith miał kiepskie, coś poprawili w tej kwestii w serii Genesis? Ceny genesis'ów są wyższe niż analogicznych monolithów, zapewne dlatego, że to nowość. Wiemy już, że uchwyt inny. Co jeszcze się zmieniło?

#98 OFFLINE   v1to

v1to

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 13 listopad 2017 - 21:03

a np siersc sarny itp?



#99 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 13 listopad 2017 - 21:12

Pewnie że dobra. Jak ustrzelisz albo zabierzesz lisowi kuropatwę to pierwszy jestem w kolejce po trupa ;)



#100 OFFLINE   v1to

v1to

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 13 listopad 2017 - 22:52

o kuropatwe nie tak latwo  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych