Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wyprawa szwedzka" - nowy artykuł na jerkbait.pl


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   xavier

xavier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 14:52

loko....
ja miałem świetny silnik, bardzo oszczędny, niezawodny i palił na dotyk...
rzeczywiÅ›cie woda miodna - ale tylko dla wybraÅ„cÃÅ‚w ktÃÅ‚rzy trafiÄ… z pogodÄ…, bo gÅ‚ÃÅ‚wnie to determinuje - jak zdÄ…ÅźyÅ‚em wywnioskować - sukcesy na tej wodzie.

i serdecznie pozdrawiam Przewoźnika - jeśli nas tu podgląda
:mellow:

aha... nie 115 tylko 113cm, wstawiłbym fot, ale nie umiem

#22 ONLINE   loko

loko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaGorzów WLKP

Napisano 14 listopad 2011 - 15:12

To dwa centy mu dodaÅ‚em :D rozumiem Åźe mÃÅ‚wisz o twoim silniku ktÃÅ‚ry sam z polski zabraÅ‚eÅ› :lol: ten byÅ‚ ok :D
A co do determinacji to nas znasz;walka od rana do wieczora :mellow:
pozdrawiam

#23 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 15:36

Zwalanie wszystkiego na organizatorÃÅ‚w turystyki na pewno byÅ‚oby przesadÄ…... myÅ›lÄ™ Åźe decydujÄ…ca jest 'kultura macho' ktÃÅ‚ra kaÅźe nam prÄ™Åźyć muskuÅ‚y i chwalić siÄ™ sukcesami a o poraÅźkach ( a bywajÄ…, bywajÄ… !) wstydliwie milczeć i lizać rany... jak siÄ™ poczyta portale wÄ™dkarskie i relacje z wypraw zawarte na nich (rÃÅ‚wnieÅź mam na myÅ›li nasz portal) to z reguÅ‚y wszystko wyglÄ…da na pasmo sukcesÃÅ‚w, bohaterowie tych opowiadaÅ„ z reguÅ‚y najpierw mistrzowsko dobierajÄ… strategiÄ™ a potem bezbÅ‚Ä™nie jÄ… realizujÄ…... dwa - trzy zdjÄ™cia z duÅźymi rybami wystarczajÄ…, Åźeby pobudzić wyobraźniÄ™ :lol: JakÅźe czÄ™sto, rzeczywistość bywa inna i przychodzi odbierać lekcjÄ™ pokory od Matki Natury

Daletego powtÃÅ‚rzÄ™ - cieszÄ™ siÄ™ Åźe mamy w postaci tego artykuÅ‚u pewien kontrapunkt. Musi on wystarczyć za wszystkie historie nieopowiedziane


Trafne obserwacje. JuÅź dawno to zauwaÅźyÅ‚em i postanowiÅ‚em, Åźe jak przydarzy mi siÄ™ wyjazd udany inaczej to go opiszÄ™.
Niestety relacja powstaje w bÃÅ‚lach ...

#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 14 listopad 2011 - 15:51

Ciekawy opis katastrofy :D Ile cos takiego kosztowalo na osobe? Jesli to nie sekret oczywiscie. Ostateczne koszty - z tym szwedzkim paliwem po 7 zl, dojazdem na lowisko ( wlasnie, ile czasu zajmuje dojazd z Polski?), jedzeniem etc- absolutnie wszytskim?
Pytam dlatego, gdyz nie dalej jak dwa dni temu rozmawialem z kumplem i dowiedzialem sie, ze za wyjazd na szkiery wyszlo im ok 4 tys PLN na osobe w ostatecznym rozrachunku. Zlapalem sie za glowe szczerze mowiac, zwlaszcza ze zlowili ok 60 szczupakow w ciagu tygodnia ( wrzesien , czyli ,,top termin''), a najwiekszy mial 77 cm i podobno to jest OK na tamtych lowiskach...

Nie znam Szwecji osobiscie, dlatego zadaje takie byc moze glupie pytania...
Pozdro


Z czystej ciekawoÅ›ci spytam: biuro, czy indywidualnie? Jak indywidualnie, to gratulujÄ™ pomysÅ‚owoÅ›ci jak wywalić 4 koÅ‚a, jak z biurem to… a z resztÄ…… ZamilknÄ™, zanim powiem coÅ›, czego zapewne bÄ™dÄ™ ÅźaÅ‚owaÅ‚.

#25 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 14 listopad 2011 - 15:53

Zwalanie wszystkiego na organizatorÃÅ‚w turystyki na pewno byÅ‚oby przesadÄ…... myÅ›lÄ™ Åźe decydujÄ…ca jest 'kultura macho' ktÃÅ‚ra kaÅźe nam prÄ™Åźyć muskuÅ‚y i chwalić siÄ™ sukcesami a o poraÅźkach ( a bywajÄ…, bywajÄ… !) wstydliwie milczeć i lizać rany... jak siÄ™ poczyta portale wÄ™dkarskie i relacje z wypraw zawarte na nich (rÃÅ‚wnieÅź mam na myÅ›li nasz portal) to z reguÅ‚y wszystko wyglÄ…da na pasmo sukcesÃÅ‚w, bohaterowie tych opowiadaÅ„ z reguÅ‚y najpierw mistrzowsko dobierajÄ… strategiÄ™ a potem bezbÅ‚Ä™nie jÄ… realizujÄ…... dwa - trzy zdjÄ™cia z duÅźymi rybami wystarczajÄ…, Åźeby pobudzić wyobraźniÄ™ :lol: JakÅźe czÄ™sto, rzeczywistość bywa inna i przychodzi odbierać lekcjÄ™ pokory od Matki Natury

Daletego powtÃÅ‚rzÄ™ - cieszÄ™ siÄ™ Åźe mamy w postaci tego artykuÅ‚u pewien kontrapunkt. Musi on wystarczyć za wszystkie historie nieopowiedziane


Staram siÄ™, jak mogÄ™ B)

#26 OFFLINE   xavier

xavier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 12:10

hmm...
przewoznik jak juz zdazylem wywnioskowac podczas i po wyprawie, potraktowal nas indywidualnie starajac sie byc biurem.
wyjazd niskobudzetowy i biorac pod uwage to ze moznabylo chmielowac cala droge w te i nazad daje duzego plusa!!!- nie opuszczal nas humor, ciety rozwalajacy dowcip niektorych kolegow z busika no i te wieczory przy ogniu i mocnym trunku w kolorze dobrze zaparzonej herbaty.

ja uwazam ze kazdemu, kto jezdzi tu i tam z obcymi :D powinien sie trafic taki wyjazd jak w artykule - wowczas spojrzenie i docenienie tego co sie ma za plotem lub na wyciagniecie reki, lub tez w zasiegu jednej rozmowy telefonicznej bedzie inne.

pozdr dla wytrwalych, no i tym co od rana do wieczora a nawet noce spedzali na lesnych jeziorkach...

#27 OFFLINE   platynowÅ‚osy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 listopad 2011 - 23:54

Witam Panowie!
Przede wszystkim dziÄ™kujÄ™ wszystkim Kolegom, ktÃÅ‚rzy przecztali i skomentowali mÃÅ‚j tekst. Nasunęło mi siÄ™ kilka spraw, wynikajÄ…cych z Waszych postÃÅ‚w.
1) Waszym zdaniem, jak powinna być zorganizowana prywatna wyprawa, na np: nasze jezioro? Od dwÃÅ‚ch lat nie prowadzÄ™ juÅź samochodu( oczy).Niestety, to nie Åźart. I mÃÅ‚j gÅ‚ÃÅ‚wny problem. MÃÅ‚j Przyjaciel teÅź bezsamochodowy.
Wiem, internet, rezerwacje itd..To wiem, ale moÅźe czegoÅ› siÄ™ od Was nauczymy..to teÅź nie dÅźoÅ‚k.
2) Co sÄ…dzicie o podpisywaniu umowy wykonania usÅ‚ugi przez Przewodnika/Przewoźnika, co powinna zawierać? OprÃÅ‚cz jednolitej ceny dla wszystkich uczestnikÃÅ‚w, z uwzglÄ™dnieniem rabatu z tytuÅ‚u ktÃÅ‚regoÅ› tam kolejnego wyjazdu..
3) Beztroska Tubylca, patrz tekst-Å‚ÃÅ‚dź.
W razie wypadku, czyja odpowiedzialność? Szweda czy organizatora?
4) Zasugerujcie dobrą kamizelkę ratowniczą, bo kapok, zgodnie z opisem na metce, nie gwarantuje uratowania się, tylko wspomaga akcję ratowniczą. Masakra taki opis metkowy... I nie myślę tu o pływających kombinezonach.
Panowie, dawajcie tu teÅź Wasze pytania.
Ja poruszaÅ‚em siÄ™ skrÃÅ‚tami myÅ›lowymi.
Pogadajmy.
Zapraszam.
Pozdrawiam.
Alek

#28 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrÄ…giem

Napisano 22 listopad 2011 - 23:57

PrzeczytaÅ‚em artykuÅ‚ i siÄ™ dowartoÅ›ciowaÅ‚em B) Szacunek dla kolegi platynowÅ‚osy za opis. Wychodzi na to, Åźe jeÅźdÅźąc co roku na Mazury nie robiÄ™ aÅź takiej wielkiej gÅ‚upoty. Rok w rok kosztuje mnie to o 50 zeta droÅźej bo paliwo idzie w gÃÅ‚rÄ™. W tym sezonie byÅ‚o to 800zÅ‚. MetrÃÅ‚wki nigdy nie zÅ‚owiÅ‚em. Raz jest lepiej, raz gorzej ale generalnie jakbym miaÅ‚ wydać 4 tysie i zÅ‚apać to co chÅ‚opaki to dziÄ™kujÄ™ beze mnie. Generalnie mam maÅ‚o czasu na ryby a na poÅ‚udniu szczupakowych wÃÅ‚d jak na lekarstwo. Jak jadÄ™ to chcÄ™ chociaÅź znoÅ›nie poÅ‚owić. Zawsze siÄ™ udaje.
Pytanie do Bigosa. Tak sobie szybko podliczyÅ‚em z waszej strony, Åźe Corrib jest jeszcze droÅźsze. Z wÃÅ‚dÄ… i gadÅźetami pewnie z 4.5 tys plnÃÅ‚w. Potrafisz zagwarantować, Åźe jak wydam tÄ… kasÄ™ to naÅ‚owiÄ™? JeÅ›li tak to chyba bÄ™dziesz pierwszym przewodnikiem ktÃÅ‚ry to zrobi w historii. A ja moÅźe siÄ™ skuszÄ™. Bo jak nie zagwarantujesz to wolÄ™ moje 800pln i norÄ™ na Mazurach.

#29 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 23 listopad 2011 - 07:56

Krzysiu,
MoÅźna teÅź doÅ‚oÅźyć drugie tyle (albo i nie) i pojechać samemu na szwedzkie czy norweskie szczupaki - z jednym zastrzeÅźeniem: dostÄ™p do samochodu i pontonu lub Å‚ÃÅ‚dki... JeÅźeli ma siÄ™ sprzÄ™t i trochÄ™ wyobraźni, moÅźna tanio i dobrze poÅ‚owić. I - co tu duÅźo gadać - jeszcze siÄ™ nie zdaÅźyÅ‚o, Åźebym nie poÅ‚owiÅ‚, choć czasami byÅ‚o ciÄ™Åźko (pogoda, warunki na wodzie).

#30 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrÄ…giem

Napisano 23 listopad 2011 - 08:10

Tak ale mnie siÄ™ ciÄ…gle nie udaje. MiaÅ‚em jechać w tym roku. KupiÅ‚em nawet silnik, konsultowaÅ‚em siÄ™ z Twoim kumplem Harrym Kingiem i dupa. Plany zniweczyÅ‚ jakiÅ› wierzyciel ktÃÅ‚ry nie oddaÅ‚ mojemu koledze kasy. Nie byÅ‚o kolegi i pontonu. Sam do Szwecji nie pojadÄ™.

#31 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 23 listopad 2011 - 08:11

PRIV - wyślę za minutkę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych