Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowa budowla na WIŚLE


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
488 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 grudzień 2017 - 08:48

(...)
A tak na marginesie - do moderatorów. Zastanawiam się dlaczego jeszcze nie posprzataliscie.

Warto przemyśleć, zanim się coś napisze. Uwagę tą kieruję do autorów postów, którzy może i chcieliby, by ich posty zniknęły. Czasem - zostają ;) 

 

Pewnie to jest miejsce na taką dyskusję ale (...)

Za uporczywe łamanie pkt 5 regulaminu, pomimo wcześniejszego ostrzeżenia o konsekwencjach, zostajesz "nagrodzony" punktem karnym. 



#82 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 02 grudzień 2017 - 09:04

Warto przemyśleć, zanim się coś napisze. Uwagę tą kieruję do autorów postów, którzy może i chcieliby, by ich posty zniknęły. Czasem - zostają ;)

To może wydzielcie/przenieście posty nie na temat do innego wątku. Szkoda tak ciekawego tematu.



#83 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 grudzień 2017 - 09:42

Też Cię lubię milupa, ale patrz obiektywnie. Na wszystkich.. :)  

Nic złego ani kontrowersyjnego nie ma moim zdaniem, z korzystania z własnych bogactw naturalnych, a tym właśnie jest budowa elektrowni wodnych. Nie są gorsze od wiatrowych, a dodatkowo można pod nimi urządzić sztandarowy OS. A na więcej nas nie stać.. :) 

Wcześniej podniesiony kontrargument, owo mityczne likwidowanie nielicznych w sumie, wyeksploatowanych zapór w USA, jest prostą  konsekwencją przestawienia się na nośniki energii  pozyskiwane z łupków. U nas ekologianci też by przeciw łupkom odwalili Reytana, podobnie jak namiętnie i niemniej popłatnie protestują przeciw elektrowniom węglowym, wodnym czy atomowym.

No chyba żebyśmy kupili od Niemców nowoczesne biogazownie, albo najdroższy w EU gaz od ruskich - to byłoby ok, w porzo i pochwa.. a protesty niechybnie by ustały..

Nie pokażę też  palcem, kto  w wędkarskim świecie sprzedaje ludowi ten naiwny anarchoprymitywizm, bo to jest nieeleganckie, zresztą chyba wszyscy wiedzą.. a i jest prawdopodobieństwo, że u niektórych jest on genetyczny.. :) 



#84 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 grudzień 2017 - 10:08

Koniec budowy 2025, nastepna tama ruszy pewnie 5 lat później, zostanie skończona w 2035 lub w ogóle nie ruszy. Istnieje szansa że za mojego życia nie dojdą do mazowieckiej Wisły.

Użytkownik wujek edytował ten post 02 grudzień 2017 - 10:08

  • SzymusS i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#85 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 02 grudzień 2017 - 10:11

Koniec budowy 2025, nastepna tama ruszy pewnie 5 lat później, zostanie skończona w 2035 lub w ogóle nie ruszy. Istnieje szansa że za mojego życia nie dojdą do mazowieckiej Wisły.

I tej optymistycznej wersji się trzymajmy. :D


  • wujek i sajdol1 lubią to

#86 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 grudzień 2017 - 10:25

Sławek też sie za bardzo nie nacieszy łowieniem pod tamami, a biorąc pod uwagę fakt że ma 103 lata to nie wiem czy doczeka nawet tej pierwszej :).

Użytkownik wujek edytował ten post 02 grudzień 2017 - 10:28

  • tost lubi to

#87 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 grudzień 2017 - 11:11

Nie tracąc cennego czasu, łowię w zaporówkach. O.. proszę!! Kolejny cenny bonus przy zdemonizowanej hydroelektrowni.. :)

 

Jakieś konstruktywne "niebonie" dla podtrzymania tak rozmownego wątku ?


  • gulf lubi to

#88 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 02 grudzień 2017 - 11:16

Jako że nie siedzę w temacie, to zapytam zwolenników budowy, co przemawia za budową? Najpierw sprawy mierzalne, bo to inwestycja jest.

- ile będzie wynosił całkowity koszt budowy i uruchomienia takiego źródła energii?

-ile będzie kosztować usunięcie takiej budowli z urządzeniami? Kiedyś trzeba będzie to zrobić po wyeksploatowaniu.

-jaki będzie bieżący koszt obsługi tej elektrowni?

-jaka będzie cena energii wyprodukowanej z tej inwestycji, w porównaniu do alternatywnych źródeł?

-jak długo taka elektrownia będzie działać?

To finanse, czy na pewno będzie się to opłacać?

Do aspektów finansowych, trzeba dodać żeglowność rzeki. Czy transport wodą będzie tańszy i o ile niż gruntem lub koleją?

Nie mniej ważna jest sprawa zmian, jakie spowoduje budowla na "żywym" organizmie, jaką jest rzeka. Wiadomo z wcześniejszych inwestycji, jak będzie wyglądać Wisła. Jeśli sensowność finansowa tego przedsięwzięcia wskaże wyraźny "+", czy warte to będzie zmian środowiskowych? Sprawa niemierzalna, wszystko zależy z którego punktu siedzenia, ocenia się inwestycję.

Czy warto?


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 02 grudzień 2017 - 11:19

  • jerzy6, jbk i ptr lubią to

#89 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 02 grudzień 2017 - 13:10

Identico można zapytać o sensowność budowy szybów, rafinerii, autostrad, domów, portów, kolei, fabryk - wszystkiego właściwie. Nie są nam potrzebne? Co w zamian za te cywilizacyjne osiągnięcia anarchoprymitywista może rewolucyjnego zaproponować, co nie znieważy jego szałowego mniemania. Konkretnie, poproszę, z załączonym szczegółowym bilansem - a wędkarski świat zdecyduje.. :)   



#90 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 02 grudzień 2017 - 13:19

Podobno nie karmione prze czas jakiś trole zdychają z głodu...

#91 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 02 grudzień 2017 - 13:26

Ludzie tak bardzo troszczą się o przyrodę a tymczasem sami o siebie  nie potrafią porządnie zadbać. Ciekawe to :huh:


  • BLUE_CHEER i Krzysiek P lubią to

#92 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 02 grudzień 2017 - 18:31

O ile erudycyjne i frazeologiczne popisy SOB-a można potraktować jako  przejaw osobliwej błazenady, bufonady, czy pozowania na „yntelygenta” , o tyle Jego deklaracja - cytuję : „Nic złego ani kontrowersyjnego nie ma moim zdaniem, z korzystania z własnych bogactw naturalnych, a tym właśnie jest budowa elektrowni wodnych..” ( :doh: ), jednoznacznie wpisuje się  w typową narracje wszelkiej maści lobby mewiarskiego do których argumenty o ewidentnie negatywnym oddziaływaniu elektrowni  i piętrzeń na środowisko naturalne i ekosystem nie docierają z wiadomej przyczyny. Szkoda klawiatury na eksplikacje.. :)


Użytkownik border river edytował ten post 02 grudzień 2017 - 18:44

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Darecki, hi tower i 6 innych osób lubią to

#93 OFFLINE   pakul1206

pakul1206

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:krzysiek
  • Nazwisko:pakulski

Napisano 02 grudzień 2017 - 20:38

Krzysztof, napisałeś że Twój głos w dyskusji jest połową głosów na nie. Gwarantuję Ci że tak nie jest i jak byś przejrzał zasoby forum to zobaczysz że większa część użytkowników jest przeciw budowie kolejnych stopni na Wiśle, oczywiście jak to bywa znajdą się tu również zwolennicy tych spraw.

Kolego kochany, przeczytaj moje wpisy ,ja również mówię stanowcze NIE dla kolejnej zapory wiem czym jest jest regulacja rzeki z własnego doświadczenia, moderatorzy sami łamią regulamin a winę zarzucają mojej osobie ,choć ja jestem za naturą,naturą i jeszcze raz naturą.

 

,2



#94 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 grudzień 2017 - 21:44

Kolego kochany, przeczytaj moje wpisy ,ja również mówię stanowcze NIE dla kolejnej zapory wiem czym jest jest regulacja rzeki z własnego doświadczenia, moderatorzy sami łamią regulamin a winę zarzucają mojej osobie ,choć ja jestem za naturą,naturą i jeszcze raz naturą.

 

,2

 

Krzysiek, jak rozmawialiśmy na priv. 

Spokój nas uratuje, poglądy mamy podobne  :good: 

Do zobaczenia nad wodą :)



#95 OFFLINE   pakul1206

pakul1206

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:krzysiek
  • Nazwisko:pakulski

Napisano 02 grudzień 2017 - 22:04

Krzysiek, jak rozmawialiśmy na priv. 

Spokój nas uratuje, poglądy mamy podobne  :good:

Do zobaczenia nad wodą :)

No widzisz,a taki jestem zły,kary, ostrzeżenia dostaję ,dam Ci łódkę, miesiącami nęcone miejscówki, zawiozę wszystko nad wodę i strasznie będę się czuł jak coś kolo  swojego życiowego rekordu nie złowisz a, słowo "zgłupieliście" taki zamęt wprowadziło.


  • silurus, Jano i ptr lubią to

#96 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 grudzień 2017 - 22:11

No widzisz,a taki jestem zły,kary, ostrzeżenia dostaję ,dam Ci łódkę, miesiącami nęcone miejscówki, zawiozę wszystko nad wodę i strasznie będę się czuł jak coś kolo  swojego życiowego rekordu nie złowisz a, słowo "zgłupieliście" taki zamęt wprowadziło.

Ponieważ niejako to ja się przyczyniłem do tego zamieszania...

Krzysiek... peace?



#97 OFFLINE   pakul1206

pakul1206

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:krzysiek
  • Nazwisko:pakulski

Napisano 02 grudzień 2017 - 22:24

Ponieważ niejako to ja się przyczyniłem do tego zamieszania...

Krzysiek... peace?

Koledzy jestem wędkarzem i serce wam swoje oddam, pomogę, sprzętu podaruję jak będzie trzeba , ale jak ktoś leci w kulki to potrafię być prawdziwym skur...synem i mam ku temu dość duże możliwości.



#98 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 grudzień 2017 - 10:46

Hydroelektrownie wbrew nieistotnym mitom oraz przesądom, z których głównie wędkarski świat jest ulepiony, nie są przeciw naturze. Naturze ludzie są całkowicie obojętni.. :)  

Uważam też personalne wycieczki za dopuszczalny argument.. przy braku wiedzy i rozumniejszych argumentów..

 

I jeszcze jeden bardzo mocny argument za energią z hydroelektrowni budowanej na rzece Wiśle - królowej polskich rzek, ostatniej "dzikiej rzeki" w Europie, czyli pierwszej w zdumionej  Europie rzeki  zdziczałej,  wspaniale wolnej od żeglugi, Mekką stad modniachów łowiących sumy w trollingu, oraz życiowej  traumy vicerednacza,  oraz pozostałe cośtam cośtam.. 

Tania energia z hydroelektrowni Siarzewo, zapewni środki na  kosztowne dopłaty do potwornie drogiego prądu z elektrowni wiatrowych oraz innych ideologicznie słusznych. Co podwaja jej ekologiczny wymiar i symbolikę.. :)


  • mariusz! lubi to

#99 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2202 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 grudzień 2017 - 11:24

Oczywiście, że transport wodą jest najtańszy - przykład Stany, Chiny, Tajlandia.



#100 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 03 grudzień 2017 - 11:32

Zaiste, argument tak rozumniejszy  jak koszt budowy tejże „taniej zielonej  energii ”za 3,5 mld biletów płatniczych NBP. Zanim ta „tania” energia zwróci koszt tej inwestycji liczony w dziesiątkach lat,  trzeba będzie budować kolejny trzeci stopień poniżej  dla podparcia cofką, który powstrzyma p. (..)e  :o  tych obydwu „źródeł taniej energii” powyżej. 


Użytkownik border river edytował ten post 03 grudzień 2017 - 11:37

  • Franc lubi to