Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drwęca 2018 informacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
389 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 grudzień 2017 - 19:37

i tak własnie jest ;-)

Patrzyłes na ustawy, rozporządzenia, a na samym dole tej drabinki są zasady połowu ustalone na rok 2017 odpowiednimi uchwałami ZO. Nie stoi w sprzeczności z wyższymi, a tylko wprowadza dodatkowe zasady i obostrzenia, do czego Rybacki użytkownik wody ma prawo...

Prosta zasada - masz ustawowy obowiązek uzyskać zezwolenie od tegoż użytkownika, jeśli on wprowadził uchwałą zakaz wędkowania w jakimś okresie, to znaczy że zezwolenia nie masz, łamiesz więc Ustawę która na Ciebie taki obowiązek posiadania zezwolenia nakłada.

Dlatego właśnie od początku powtarzam, że aby mozna było łowić, to ZO musi taką uchwałę zmieniającą zasady wędkowania podjąć.

Sama informacja iż ustawa pozwala nie wystarcza...

 

Marian, 

 

ale pomijając to co już napisałem użytkownik wody czyli PZW Toruń tu: 

 

http://www.pzw.torun...na-rz-drwecy-3/

 

wskazuje, ze można. 

 

Twoim zdaniem można o ile ZO uchwali, że można to można. Nie bacząc na to, że można, bo inne przepisy tak mówią. 

 

Ja mówię, ok, można o ile ZO nie uchwali, że nie można, bo mają do tego prawo. 

 

W tych wykazach, w tych obrębach nie ma zakazu na 31 - moim zdaniem. 



#122 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 grudzień 2017 - 19:44

 A próbował ktokolwiek ten denny model moderować? Chyba oglądamy się na zo albo zg, wszak my tylko wnosimy opłaty za łowienie, a oni świadczą nam usługi, i prócz kasy biorą za nie wyłączną odpowiedzialność - no nie .. :)

 

Sławku drogi, 

 

strzel na piotrkowskiej kogoś głupiego w gębę, a potem moderuj ten głupi model obecnej prokuratury, która wszak za nasze opłaty działa, w tym Twoje i nie bierze za to odpowiedzialności... no jak. :)   



#123 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 grudzień 2017 - 19:53

Adam, na stronie swojej ZO podał że można, bo ustawa zezwala i podał to jako informację z odpowiedzi MArszałka Województwa.

Zakaz jednak jest wprowadzony uchwałą ZO określającą zasady wędkowania w roku 2017 i póki ta uchwała nie zostanie zniesiona, to obowiązuje.

 

 

Ja mówię, ok, można o ile ZO nie uchwali, że nie można, bo mają do tego prawo. 

I właśnie ustalająć zasady na 2017 tak uchwalili i podali w zasadach wędkowania i wykazie wód.

Nie ma informacji o uchwale to odwołującej.

 

Proszę Cię - info z wykazu wód na 2017 rok:

Zasady wędkowania na wodach okręgu.

1.5

Ograniczenia na wodach górskich – rzekach 1. Drwęca

a. Od 200 m poniżej jazu młyna w Lubiczu do osi podłużnej mostu autostrady A1 w miejscowości Nowa Wieś wraz z dopływami - dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spinningową i muchową. Wędkowanie zabronione od 1.10 do 31.12.

b. Od osi podłużnej mostu autostrady A1 w miejscowości Nowa Wieś do mostu drogowego w m. Złotoria wraz z dopływami - dozwolone wędkowanie na przynęty sztuczne i roślinne oraz metodą spinningową i muchową. Wędkowanie zabronione od 15.03 do 15.05 */ i od 1.10 do 31.12. */ W przypadku przedłużenia termin

 

Teraz widzisz??



#124 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 19:56

Proponuję wykonać telefon do posterunku PSR w Toruniu i zapytać fachowców (w końcu to oni kontrolują nas nad wodą). Może to coś rozjaśni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#125 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:11

Marian, 

 

nie widzę. :)

 

Wypiłem szklankę wina do kolacji... idę po flaszkę żubrówki, bo to się nie skończy do 24:00 dziś, a jutro mam w sumie wolne. :)

 

PS w Lidlu kupiłem dziś zająca, tak zająca. Z dzieciństwa pamiętam jak dziadek przynosił, babcia mówiła... uważaj jak jesz bo może być śrut. :) Ten z dziś argentyński... ale ostrzeżenie o śrucie jest. :) 


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 20 grudzień 2017 - 20:15


#126 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:18

to przeczytaj jeszcze raz mój wpis.

Sam napisałeś że nie mozna o ile zarząd tak uchwali - otóż ustalając zasady na 2017 rok tak uchwalił, co Ci też w tym poscie zacytowałem/skopiowałem ;)

Ja mam Gin z Tonicem ;)


  • AdasCzeski lubi to

#127 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:30

Adasiu drogi,  wędkarski świat nie uleczy całego świata, bo sam jest ciężko schorowany. Choroby taktownie przemilczę.. :) 

 

A tak w ogóle to całe to kultowe nawalanie keltów, można streścić do prostego bon motu - można.. ale nie wypada.. :)      



#128 OFFLINE   BlackAal

BlackAal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Batil
  • Nazwisko:Vartil

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:44

Tak czy siak..nawet jeśli przyjdzie straż i będzie chciała dać mandat to każdy ma prawo odmówić przyjęcia. Na każdym arbitrażu pokazując ogłoszenie PZW Toruń będzie wytłumaczone, iż w "dobrej wierze" podjął się połowu ryb,gdyż ewidentnie dzierżawca na swojej stronie oficjalnie na to zezwolił.

#129 OFFLINE   BlackAal

BlackAal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Batil
  • Nazwisko:Vartil

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:45

Wiec 31.12. Można zaczynać

#130 OFFLINE   BlackAal

BlackAal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Batil
  • Nazwisko:Vartil

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:47

Życzę wszystkim dobrych połowów i mega noworocznych kolacji☺☺☺

#131 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:13

PSR dalej twierdzi ze jest zakaz, wiec wstrzymałbym sie z tym łowieniem ryb na noworoczna kolacje. Chyba, że ktoś lubi sie tułać po sądach.
  • WojtekCIN lubi to

#132 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:25

Ja początek odpuszczam, niech się towarzystwo wybije w bratobójczej walce. Będę miał przynajmniej spokój nad wodą  :P .



#133 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:26

to przeczytaj jeszcze raz mój wpis.

Sam napisałeś że nie mozna o ile zarząd tak uchwali - otóż ustalając zasady na 2017 rok tak uchwalił, co Ci też w tym poscie zacytowałem/skopiowałem ;)

Ja mam Gin z Tonicem ;)

 

Marian, 

 

czyli mamy rozporządzenie, że od 31 można, ustawę, która milczy, RAPR który mówi, że 31 można... i zakazy. 

 

No właśnie teraz czyje zakazy. 

 

Ty mi piszesz cały czas o wykazie wód z PZW...ok to jak mają w wykazie jakieś zakazy sprzeczne, moim zdaniem z ich własnym regulaminem, to ponownie mówię mają zakazać uchwałą, a nie zezwolić uchwałą. 

 

To są regulacje wewnętrzne, obowiązują członków PZW i tylko ich.  Jak ZO w Toruniu, Szczecinie, Słupsku wyda uchwałę, że nie można to nie można i ślus. 

 

Jeśli zakaz wędkowania jest z rozporządzenia wojewody, bo ustawa o obrębie ochronnym to mamy...ustawę, która mu to uprawnienie daje... moim zdaniem akt prawa miejscowego Wojewody. 

 

Mamy jednocześnie rozporządzenie Ministra, o tym że okres ochronny się skraca, powielone w RAPR, bez określenia, że to też chodzi o zakaz wędkowania ustanowiony przez PZW czy Wojewodę. 

 

Mamy zatem akt prawa miejscowego wydany przez wojewodę na podstawie delegacji z ustawy i rozporządzenie ministra czyli akt prawa ogólnie obowiązującego wydane na podstawie delegacji z tej samej ustawy. 

 

Klu... jeśli zatem Wojewoda ustanowił obręb ochronny do 31, a rozporządzenie Ministra (akt wyższego jednak rzędu) mówi, że można łowić od 31 to... 



#134 OFFLINE   BlackAal

BlackAal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Batil
  • Nazwisko:Vartil

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:35

Czyli polerowac blachyna 31.12 i grzać patelnie

#135 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:41

Czyli polerowac blachyna 31.12 i grzać patelnie


Nie poleruj. Jak będziesz siedział w krzakach ukrywając sie przed policją i PSR, to będziesz mniej widoczny

#136 OFFLINE   BlackAal

BlackAal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Batil
  • Nazwisko:Vartil

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:44

Jak dzierżawca i minister zezwala..to PSR nie będzie się burzyć. ..oni mają rozum i wiedzą że są z budrzetowki.

#137 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:47

Policja nakręca PSR i vice versa. Lubicki komisariat dysponuje pismem, którego treść wskazuje na obowiązujący zakaz. Ten typ budżetówki ma rozum i będzie sie burzyć.

#138 OFFLINE   BlackAal

BlackAal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Batil
  • Nazwisko:Vartil

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:52

Co wolno wojewodzie. ..itd.. to raza dwa..w sądzie pokazując pismo PZW TORUN każdy jest wytłumaczony. Jest w prawie taka okoliczność lagodzaca jak; w dobrej wierze..do tego mnogość postępowań wpłynie na decyzje sądu w razie W.
Nie martw się i tak jak wpadniemy to złapie. Lepiej my niż rybacy hurtowo.

#139 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:57

Adasiu drogi,  wędkarski świat nie uleczy całego świata, bo sam jest ciężko schorowany. Choroby taktownie przemilczę.. :)

 

A tak w ogóle to całe to kultowe nawalanie keltów, można streścić do prostego bon motu - można.. ale nie wypada.. :)      

 

Sławku drogi, 

 

akapit pierwszy pozostawiam metafizyce... bowiem przystaje on do świata idei :) o czym mój drogi doskonale wiesz. :) 

 

Akapit drugi to już świat praxis... tu myślę, że mylisz się o tyle, że nawalanie keltów minęło... lub mija. :) 



#140 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:00

Co wolno wojewodzie. ..itd.. to raza dwa..w sądzie pokazując pismo PZW TORUN każdy jest wytłumaczony. Jest w prawie taka okoliczność lagodzaca jak; w dobrej wierze..do tego mnogość postępowań wpłynie na decyzje sądu w razie W.
Nie martw się i tak jak wpadniemy to złapie. Lepiej my niż rybacy hurtowo.


Rybaków tych największych szkodników łowiących w ciągu tarłowym w okolicach Świbna juz nie ma. Ryby mają wolna drogę do morza.