Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drwęca 2018 informacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
389 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 12:30

Ooooooooooooostatni :) ("Dzień Świra")

 

Dotarłem do top secret nagrań NASA z rzeki Drwęca :

 



#162 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 grudzień 2017 - 16:08

September.. Styczeń to, aby na pewno ? Chyba jednak ordynarny falstart.. :) 


  • AdasCzeski lubi to

#163 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 16:32

September.. Styczeń to, aby na pewno ? Chyba jednak ordynarny falstart.. :)


Oj tam czepiasz się. Michigan to gdzieś w okolicach Lubicza przecież.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Sławek Oppeln Bronikowski, AdasCzeski i Krzysiek P lubią to

#164 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 22 grudzień 2017 - 18:07

Na filmie rzeka chwilami przypomina Drawę. Taki powinien być rybostan w parku narodowym.Niestety u nas jest tak że w parkach narodowych rybostan jest gorszy niż w wodach publicznych. :( mery chrystmans dla keltów 😉

#165 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 grudzień 2017 - 18:38

Trudno jest sprawić salmon, aby obfitość szła w parze z powszechnym dostępem, podobnie jak kultowe łomotanie keltów jest sprzeczne z kulturą.. :)     



#166 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 22 grudzień 2017 - 18:56

 

Trudno jest sprawić salmon, aby obfitość szła w parze z powszechnym dostępem, podobnie jak kultowe łomotanie keltów jest sprzeczne z kulturą.. :)     

 

Ależ Sławku drogi łatwa jest droga salmona pozyskiwania i dostępny do niej trakt Ci pokażę... Biedronka... Lidl... Tesco... Makro... Real... 

 

Idzie tam w parze co dziś doświadczyłem naocznie z sandaczem kazachskim - pochodzenie jezioro aralskie. :) 


  • Krzysiek P lubi to

#167 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:03

Jestem za tym aby w Parkach Narodowych typu DPN licencje były limitowane a kolejki po nie rok czasu.Warunek-rybostan podobny przynajmniej jak w filmie.A jest cytuję siebie ".. jest tak że w parkach narodowych rybostan jest gorszy niż w wodach publicznych."Ale wpn dpn itp mają na to wywalone i lepiej nie będzie nie möwiąc o pzw 😂
P.s łomotanie keltów ,zakaz osęki i całe te c&R to żadne środki na obecną gospodarkę..chyba że tylko na własne dobre samopoczucie.

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 22 grudzień 2017 - 19:07

  • jacek.hetflaisz lubi to

#168 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:30

Jestem za tym aby w Parkach Narodowych typu DPN licencje były limitowane a kolejki po nie rok czasu.Warunek-rybostan podobny przynajmniej jak w filmie.A jest cytuję siebie ".. jest tak że w parkach narodowych rybostan jest gorszy niż w wodach publicznych."Ale wpn dpn itp mają na to wywalone i lepiej nie będzie nie möwiąc o pzw
P.s łomotanie keltów ,zakaz osęki i całe te c&R to żadne środki na obecną gospodarkę..chyba że tylko na własne dobre samopoczucie.


Oczywiście że tak. Bo mimo że wypuszczam i tak wiem że ktoś inny zabierze. Przykład mięsnego dziadka z szyjki portu zimowego w Toruniu co ma pretensje do Związku że od 2018 roku zabrania łowienia w tym miejscu. Wg. niego winę ponoszą ci co wpisywali do rejestru po 100 szt. okonia na raz. Bo przecież trzeba było po cichu zabierać a nie wykazywać gdziekolwiek.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#169 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 22 grudzień 2017 - 19:49

Jestem za tym aby w Parkach Narodowych typu DPN licencje były limitowane a kolejki po nie rok czasu.(...)

A ja jestem za tym żeby rezerwaty ichtiologiczne takie jak Drwęca były całkowicie wyłączone z amatorskiego połowu ryb... :P



#170 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 grudzień 2017 - 20:11

Potrafię sobie wyobrazić, że od glinek do mostu łowi kilka osób. Tak było kiedyś, kiedy łowienie troci nie było ulubiona zabawka, którą każdy koniecznie musi mieć. Łowiłem w tamtej Drwęcy, mam z niej swoje dwie największe trocie.. złowione przypadkiem. Trocie były nie tylko poniżej jazu, można je było trafić hen, daleko w górze. O dziwo, obrzydliwe noworoczne zbiegowisko na króciutkim drwęckim pigalaku pojawiło się z poślizgiem wobec wcześniejszych najazdów na rzeki pomorskie, ale przebiło je knajackim sznytem. Proletariat i elita razem poniżej poprzeczki. Nawet poniżej Bydlina :)  

Ładne rzeczy.. :)        


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 22 grudzień 2017 - 20:13

  • salmon1977 i Krzysiek P lubią to

#171 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 22 grudzień 2017 - 21:45

Wg zasad ustalonych ustawą o rybactwie śródlądowym Art 7 ;) po uzyskaniu zezwolenia uprawnionego do rybactwa ;)

 

Myślę, że wyszło... :) :)

 


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 22 grudzień 2017 - 21:54


#172 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 grudzień 2017 - 08:23

Nałogowe łomotanie tarłowych albo potarłowych ryb - nie tylko salmo trutta, połaczone z rytualną nienawiścią do rybaków albo dobrego obyczaju, plus obrazki z tv nie zmuszające do czytania, ujawnią wielce przesadną skromność procesów myślowych, co w wędkarskim świecie może i uchodzi  za szczyt wojującego nonkonformizmu :)

 

Silnie podkreślam moją rezerwę - przechodząca momentami w śmiech homerycki - wobec naszego środowiska. Jakiś czas temu przy rzece Drwęcy zawiązała się społeczna inicjatywa pt TPRD, klon już istniejących na innych rzekach, a wszystkie one po TMP. Walczy ona ze ściekami, PZW, stawia wiaty, próbuje człowieków z wędką ożywiać oraz integrować, pompuje też internacjonalistyczne ekologianckie ideolo, co może być dla wodzów prologiem do bardziej chlebowych zajęć, ale rzecz najprostsza, jasna jak słońce im jakoś z pola widzenia umyka. Szacunek dla ryb.. i wobec nich barbarzyństwo własnych uczynków.

Za momencik jak co roku zahuczy o imprezach pod patronatem zielono oświeconych, a towarzystwo miłośników ryb szlachetnych przyszpanuje publicznie keltami.. A Sławek nadal wątpi.. :)      


  • salmon1977 lubi to

#173 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 23 grudzień 2017 - 09:12

SOB a w Nowym Roku zaloz towarzystwo przyjaciol rzeki x (wybierz jakas) i pokaz glupiemy narodowi co powinien robic. Bo narzekaniem nic nie zmienisz. A pozytywnym przykladem masz szanse. Niech to bedzie Twoja dobra zmiana. Pokaz ze potrafisz ksztaltowac rzeczywistosc a nie tylko kwieciscie pisac. Potrafisz?
  • wujek, Osin i WojtekCIN lubią to

#174 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 11:28

Mnie natomiast zastanawia inna rzecz. Pojawiają się głosy, sygnały, nawet wpisy w Internecie, że to dzięki m.in. PSR, SSR, Policji oraz „nadgorliwym wędkarzom” którzy „słali pisma” (w domyśle - donosili) do OPZW o oczywistym błędzie, Okręg zmienił zdanie i „zakazał” wędkowania 31.12. Zdaniem tychże osób, „storpedowano” „gest” jakim okazał się Związek umieszczając info o możliwości wędkowania tego dnia.
Ludzie, czy Wy naprawdę jesteście tak krótkowzroczni a zamrażarki macie tak puste?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#175 OFFLINE   Gromadzki

Gromadzki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 23 grudzień 2017 - 11:48

Mnie natomiast zastanawia inna rzecz. Pojawiają się głosy, sygnały, nawet wpisy w Internecie, że to dzięki m.in. PSR, SSR, Policji oraz „nadgorliwym wędkarzom” którzy „słali pisma” (w domyśle - donosili) do OPZW o oczywistym błędzie, Okręg zmienił zdanie i „zakazał” wędkowania 31.12. Zdaniem tychże osób, „storpedowano” „gest” jakim okazał się Związek umieszczając info o możliwości wędkowania tego dnia.
Ludzie, czy Wy naprawdę jesteście tak krótkowzroczni a zamrażarki macie tak puste?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ano pojawiają się takie pogłoski, i podobnież nie mile będą widziani tacy goście  :( 


  • OlekD lubi to

#176 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 23 grudzień 2017 - 11:49

Gdyby ZO PZW chciał zrobić gest, to zwołałby zebranie i podjął uchwałę zmieniająca zasady wędkowania na rok 2017...

Bez niej, informacja że można, jest niczym innym jak wsadzeniem wędkarzy na "minę" i narażeniem na konsekwencje łowienia wbrew zakazowi.

Dobrze że sprostowali, bo okres okresem, a zakaz obowiązuje póki się go nie odwoła.

Na rok 2018 podjęto uchwałę utzrymująca takie same zakazy i nawet gdyby ustawa zniosła lub skróciła okresy, to uchwała i zakaz obowiązują (chyba że ZO je zmieni).

Innymi słowy, nikt nic nie storpedował, a jedynie uchronił naiwnych przed konsekwencjami.


  • rybarak i WojtekCIN lubią to

#177 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 11:52

Dokładnie tak, dla mnie cała akcja - łącznie z zastrzeżeniem które wpłynęło do OPZW to była próba uchronienia ludzi przed otrzymaniem mandatu za złamanie przepisów o obrębie ochronnym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#178 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 grudzień 2017 - 12:01

Władza stowarzyszenia - w domyśle penisoidalny związek, pełni u członków rolę służebną, nie tylko rybki im wpuszcza, pakiety porozumień organizuje, włazi im gdzie tylko chcą, w nieustającej trosce o ich zadowolenie. Co wygląda na pełną niezmierzonej  dobrotliwości uczynność w organizowaniu bezstresowego rubta co chceta, tak uwielbianym przez doły.. Kelty zaraz bekną.. :)     



#179 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 12:04

Sławku, szczerze mówiąc to dla mnie łowienie keltów (i ich wypuszczanie) jest równie etyczne co łowienie płoci na ciasto. Znowu generalizujesz. Nie wszyscy biorą te ryby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#180 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 23 grudzień 2017 - 12:05

SOB nie ma odp na moje pytanie. A było one bardzo proste :)