Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Galeria @pepe79

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 sierpień 2013 - 07:04

Wreszcie jakieś konkretne wędki, a nie same wykałaczki UL do dłubania w zębach :) Styl ewidentnie mój, no może z wyjątkiem tego CD-ka ;) Szczególnie te Xzogi fajne, 7-ka na szczupaki?

 

Jakie mamy ryby, takie "wykałaczki" ;)

Swoją drogą tak sobie ostatnio z Frikiem gadaliśmy, że z racji swojej masy i konstrukcji przelotki K powinny znaleźć zastosowanie raczej przy cięższym kalibrze wędzisk - i proszę... :)

Fajny asymetryk - mam przekonanie do takich kijów.


  • olek520 i Dienekes lubią to

#62 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2013 - 07:14

Jakie mamy ryby, takie "wykałaczki" ;)

Swoją drogą tak sobie ostatnio z Frikiem gadaliśmy, że z racji swojej masy i konstrukcji przelotki K powinny znaleźć zastosowanie raczej przy cięższym kalibrze wędzisk - i proszę... :)

Fajny asymetryk - mam przekonanie do takich kijów.

Ja po naszym lipcowym tripie też :)



#63 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 14 sierpień 2013 - 07:59

Dokładnie, KW to masywna, mocna ramka. Do cięższego kalibru jak najbardziej.



#64 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:32

A to taki mój pieszczoch :)

 

Xzoga Taka-U*F 60-150G

Ubrany w Fuji Alconite w ramkach MN i MNST SIC na szczycie.

 

Załączony plik  UF_12kg_1.jpg   28,93 KB   101 Ilość pobrań Załączony plik  UF_12kg_2.jpg   40,39 KB   115 Ilość pobrań Załączony plik  UF_12kg_3.JPG   41,53 KB   103 Ilość pobrań Załączony plik  UF_12kg_4.jpg   33,9 KB   101 Ilość pobrań Załączony plik  UF_12kg_5.jpg   35,66 KB   96 Ilość pobrań Załączony plik  UF_12kg_6.jpg   35,07 KB   100 Ilość pobrań Załączony plik  UF_12kg_7.jpg   35,5 KB   96 Ilość pobrań Załączony plik  UF_12kg_8.jpg   31,64 KB   90 Ilość pobrań Załączony plik  UF_12kg_9.jpg   34,83 KB   68 Ilość pobrań


  • Dienekes lubi to

#65 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 14 sierpień 2013 - 12:19

Fajny styl , mi się podoba :)



#66 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 sierpień 2013 - 12:48

Styl, jak styl, spieprzyć można każdy. Tu jest bardzo dobrze dobrany do klasy wędziska, kompozycja, wzajemny dobór elementów jest świetny, harmonijny, choć może rear zrobiłbym ciut krótszy. Widzę też znaczny postęp w lakierowaniu: płaska omotka, równa krawędź, ilość lakieru adekwatna do mocy kija. Niektóre pracownie powinny mieć o czym myśleć :)

 

BTW - jaki lakier?

 

I jeszcze jedno - tak mnie naszło - tygrys rodem z Volkli Racetigerów :) X-zogo - nie idź tą drogą, trochę oryginalności ;)


Użytkownik krzysiek edytował ten post 14 sierpień 2013 - 13:17


#67 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 14 sierpień 2013 - 13:35

Pepe, jakiej długości jest fore??

Jest na czym oko zawiesić :) 



#68 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 14 sierpień 2013 - 13:44

Teraz wiem, że nie czytanie, nie oglądanie i nie teoretyzowanie sprawia, że postępy zostają zauważone. Tylko i wyłącznie praktyka i ciężka praca :) Tegoroczna zima i wiosna sprzyjała temu...

W międzyczasie usprawniłem też troszkę warsztacik... co prawda cały czas prowizorka, ale ważne że pomocne. Omotek już nie muszę nawijać kręcąc palcami blank, a i rękojeść jest na czym podszlifować. Do lakierowania - oprócz pędzelka - wprowadziłem nowy element, a mianowicie... wykałaczkę. Hah, niezwykle użytkowe to narzędzie ;)

Lakier FlexCoat HB i nie mam dotychczas powodów żeby szukać czegoś innego.

 

@krzysiek, rear stosunkowo długi, ale są ku temu powody. To kijek wybitnie do łowienia w pionie. Zależało mi aby przy mocnym zacięciu (może w końcu kiedyś tego suma złowię ;) ) dolnik idealnie trafiał pod pachę. Przy ciężkim łowieniu z łokcia czy nadgarstka za wiele się nie podziała...

 

Dzięki Panowie za dobre słowo :)



#69 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 sierpień 2013 - 13:56

Wykałaczka/igła to narządzie niezastąpione. Można poprawić krawędź, można zdjąć nadmiar lakieru spod stopki, można dodać lakieru zarówno na omotkę, jak i w ten rożek między stopką a krawędzią, który się niedolakierowuje ;)  A jednak wprawna ręka pędzlem zrobi najwęższą krawędź i basta :) Byle dobrać twardość pędzla do gęstości lakieru.

Polecam też wszystkim bliższą znajomość z kawałkiem miękkiego plastiku do "gładzenia" omotek.

 

Co do FC HB - za szybko żelował jak dla mnie i np. przy castach, gdzie miałem 20 omotek do trzaśnięcia na raz, zbyt odczuwałem presję czasu. Poza tym - chyba miał większą tendendcję do klikania. Trudno mi to jednak potwierdzić empirycznie, bo wraz ze mianą na ProKote, zwiększyłem też dbałość o odtłuszczenie elementów, etc. PK ma za to wkurzającą cechę - mocno podcieka po zgięcie stopki...

 

 

Co do chwalenia - jest za co.



#70 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 14 sierpień 2013 - 13:57

I jeszcze jedno - tak mnie naszło - tygrys rodem z Volkli Racetigerów :) X-zogo - nie idź tą drogą, trochę oryginalności ;)

O tak, to piękne i zabójczo skuteczne deseczki są ;-) .


Użytkownik pepso edytował ten post 14 sierpień 2013 - 13:57


#71 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 sierpień 2013 - 14:00

Mam dwie pary, to tak mi się skojarzyło ;)



#72 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 sierpień 2013 - 09:23

Xzoga Taka-G 66 5kg

Spirala na Fuji Alcontie LN i L z SIC'iem na szczycie. Końcówka z wyważeniem, jednak przy Abu STX bez dociążania jest OK.

 

Załączony plik  TakaG_5kg_1.JPG   24,54 KB   62 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG_5kg_2.JPG   36,12 KB   69 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG_5kg_3.JPG   21,01 KB   63 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG_5kg_4.JPG   20,37 KB   67 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG_5kg_5.JPG   18,85 KB   69 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG_5kg_6.JPG   16,44 KB   68 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG_5kg_7.JPG   15,69 KB   67 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG_5kg_8.JPG   15,43 KB   66 Ilość pobrań Załączony plik  TakaG_5kg_9.JPG   14,02 KB   55 Ilość pobrań



#73 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 marzec 2015 - 12:07

Niedawno pokazywałem fotki z wyginania gołych blanków (w wątku o blankach Xzoga) i oto taki dubel powstał...

2 x Xzoga Taka-G 75 / 16kg

 

Badylki pod multiki do metod stacjonarno-gruntowych-sumowych.

Ubrane na grubo: duże gały, grube piany, uchwyty DPSH-22 i przeloty SIC w ramkach LC.

Jednym słowem 360gr żywej wagi ;)

 

Załączony plik  opis.jpg   34,27 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  got1.jpg   31,44 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  got2.jpg   89,99 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  gotowe4.jpg   33,5 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  gotowe3.jpg   30,89 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  gotowe1.jpg   35,69 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  gotowe2.jpg   37,94 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  gotowe5.jpg   29,61 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  gotowe6.jpg   37,28 KB   5 Ilość pobrań


  • kogut, /adams/ i shavt lubią to

#74 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 21 marzec 2015 - 16:47

Fajne, a ja lubię armatki.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb