Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator lifepo4 - zakup, użytkowanie, konserwacja / naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2348 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 10 listopad 2020 - 07:52

A co myślicie o czymś takim:

https://pl.aliexpres...e_backgroup_101

Z jakimiś kuponami na jutro do kupienia poniżej 200 zł.



#1142 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 10 listopad 2020 - 09:00

Jak do echa to jak najbardziej. Tylko musisz sobie zdać sprawę, że nie jest to żadne 21Ah, możesz jednak liczyć na jakieś 18 Ah.

Pakiet, który składałem sam z tych bateryjek 4S2p ma 12,5Ah.



#1143 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 10 listopad 2020 - 09:19

A co myślicie o czymś takim:

https://pl.aliexpres...e_backgroup_101

Z jakimiś kuponami na jutro do kupienia poniżej 200 zł.

Leszek, wyskakujesz z coraz to nowymi propozycjami akumulatora i pytasz...."Co myślićie".

 

A poczytaj opinie i zwróć uwagę na wiarygodność sprzedawcy (tę określoną procentowo dla zrealizowanych transakcji). Z uwag i recenzji zakupionych produktów - nie tylko akumulatorów - dowiesz się więcej niż z opinii osób, które co mają ocenić....wygląd, konstrukcję, wydajność. Z obrazka tego nie da się zrobić.  O tym była już mowa.

 

Czytaj oferty i analizuj opinie.......kup najlepszy aku litowy 4S wynikający z OPINII zakupionych sprzętów, zrealizowanych transakcji .


  • Intro lubi to

#1144 OFFLINE   leszekw72

leszekw72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Leszek

Napisano 10 listopad 2020 - 09:37

Dzięki Bogdan

Kolejne propozycje wynikały tylko i wyłącznie z wad poprzednich. Nie jestem specjalistą i dlatego pytam. Po to jest forum koleżeńskie i jest tu co najmniej kilka osób biegłych w temacie. Bez pomocy tego forum nie miałbym nawet pojęcia, że ma być 4S, itd. Kwestie wiarygodności sklepu dam radę ocenić sam, ale techniczne aspekty nie do końca.



#1145 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 10 listopad 2020 - 09:57

Pytaj jak najwięcej. 

Wracając do bateryjki. Ja swoją napędzam echo 7", 12Ah w zupełności wystarczy mi na cały dzień a jeszcze sporo zostaje w baku.



#1146 OFFLINE   Przemek N.

Przemek N.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaLUBLIN
  • Imię:Przemek.
  • Nazwisko:eN.

Napisano 10 listopad 2020 - 13:42

Czy koniecznie jest wymagane dodatkowe zabezpieczenie lifepo4 w dodatkowy szczelny pojemnik?jedni pisza że potrzeba inni że nie jak to jest fabryczna obudowa nie wystarczy?



#1147 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 listopad 2020 - 14:38

To zalezy, jeśli są wyswietlacze to z reguły trzeba na nie uwazac. Jeśli ich niema w ten czas stopień IP jest wysoki

#1148 OFFLINE   Przemek N.

Przemek N.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaLUBLIN
  • Imię:Przemek.
  • Nazwisko:eN.

Napisano 10 listopad 2020 - 15:09

Czyli jak kupie taki fabryczny aku bez wyświetlacza to muszę go pakować w dodatkowe pudło?



#1149 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 listopad 2020 - 15:19

Pytaj sprzedawcy , moje bez wyswiwtlaczy nie trzeba
  • godski lubi to

#1150 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 12 listopad 2020 - 08:17

Na przyszly  sezon chce sobie sprawic accu LiFeP4 w granicach 80-100 Ah,  aktualnie woze ze soba 100Ah Zelowy.

Czy ktos moze polecic pewniaka z Alliexpressu ?

Jestem zainteresowany wlasna konstrukcja z BMS i z Bluetooth.



#1151 OFFLINE   rojek35

rojek35

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 listopad 2020 - 15:31

Gotowców pewniaków chyba nie ma. W pudełkach mogą być zapakowane "cuda na kiju".Przypuszczam, że mogły by być problemy z gwarancją. Osobiście kupuję komponenty i sam składam. Jak na razie uważam, że jedne z lepszych dostępnych na Ali to ogniwa BLS. Obecnie złożyłem w tym roku czwarte aku na tych ogniwach i wszystko jest oki. Składałem też aku na ogniwach KLUOSI i uważam , że są o 2 klasy niżej od BLS. Reszta to dobór dobrej elektroniki i odrobina wiedzy. Nic trudnego...

#1152 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 12 listopad 2020 - 15:39

Gotowców pewniaków chyba nie ma. W pudełkach mogą być zapakowane "cuda na kiju".Przypuszczam, że mogły by być problemy z gwarancją. Osobiście kupuję komponenty i sam składam. Jak na razie uważam, że jedne z lepszych dostępnych na Ali to ogniwa BLS. Obecnie złożyłem w tym roku czwarte aku na tych ogniwach i wszystko jest oki. Składałem też aku na ogniwach KLUOSI i uważam , że są o 2 klasy niżej od BLS. Reszta to dobór dobrej elektroniki i odrobina wiedzy. Nic trudnego...

Polecisz jakiegos pewnego dostawce ?



#1153 OFFLINE   rojek35

rojek35

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 listopad 2020 - 15:53

Oficjalny sklep BLS na Ali. Dostawa z Chin tańsza ale 2 miesiące. Mają też swój magazyn w Polsce. Przy 8 ogniwach ( budowałem ostatnio 24v ) różnica ok. 300 zł. W obu przypadkach cło i VAT wliczone w cenę po stronie sprzedającego.
  • Biesan lubi to

#1154 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 listopad 2020 - 16:40

Oficjalny sklep BLS na Ali. Dostawa z Chin tańsza ale 2 miesiące. Mają też swój magazyn w Polsce. Przy 8 ogniwach ( budowałem ostatnio 24v ) różnica ok. 300 zł. W obu przypadkach cło i VAT wliczone w cenę po stronie sprzedającego.


Nie.ma czegoś takiego jak clo i VAT wliczone w cenę ... jeśli paczka trafi na skład.celny to kupujący placi podatki. A jak nie zapalci to paczka wroci skąd przybyła badz utylizacja. Urzad celny moze zarządac potwierdzenia platnosci przelew bankowy. I zadne oświadczenia ze strony sprzedającego czy kupującego o wartości niebeda brane pod uwagę. Nie wprowadzaj w błąd. Poza tym , ogniwa dobiera sie pojemnosciowo, napieciowo oraz impedancyjnie. Jesli beda zbyt duze rozstrzaly to pakiet bedzie sie rozjezdzal. Pakietowanie nie polega na wyjeciu z kartona ogniw i skreceniu ich. Wszyscy sprzedawcy duzi i mali , czarodzieje i uczciwi biora karton i wysylaja. NIkt dla konsumenta nie dobiera 4 ,8 czy x najbardziej zblioznych ogniw  


Użytkownik siarq edytował ten post 12 listopad 2020 - 16:59


#1155 OFFLINE   rojek35

rojek35

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 listopad 2020 - 17:54

To dziwne... Brałem 4 x. Przyjeżdżało DHL do domu 3x z Chin i 1 x z magazynu z Polski ( w tym 2 x po 8 ogniw ) i ani razu nie ponosiłem żadnych dodatkowych opłat. Dodam, że ostatnio zapłaciłem cło i podatek (razem 110 zł) za ładowarkę WATE 29,2 V 20A - też transport DHL. A zrobione pakiety śmigają bezproblemowo.
  • Biesan lubi to

#1156 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 listopad 2020 - 18:15

To zalezy od celników ,jak się "usra" to każe przedstawić dowod zakupu i bal się kończy. Ja tylko raz kupowałem na osobę prywatna . Dostałem email z dhl o 48h dostarczeniu potwierdzenia zapłaty za towar. Pozniej dostałem opłaty do uiszczenia. Niebylo żadnej dyskusji, a celnika guzik obchodziło ze na paczce wartość zdeklarowana jest 50$. Kwit z banku , clo 3% + vat 23%. To się tyczy oczywiście osoby prywatnej. Bo jeśli na firmę, to dochodzi odprawa celna 280zl netto + stos papierow

#1157 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 12 listopad 2020 - 18:35

czasami jak kupowałem na ebay była opcja zapłaty opłat celnych z góry i wychodziło taniej niż u nas, bo np opłaty robili w Niemczech a tam Vat jest niższy niż u nas, zresztą samochody i inne rzeczy spoza Unii cli się w Niemczech ze względu na niższe opłaty, a jeśli co j już legalnie wjedzie na teren EU to nie ma opłat w PL (chyba że akcyza)


  • Biesan lubi to

#1158 OFFLINE   rojek35

rojek35

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 listopad 2020 - 18:47

No cóż... Przy pierwszym zakupie w BLS sugerowałem się opiniami klientów tego sklepu z całej Europy i reszty świata i i nikt nigdy nie napisał, że poniósł dodatkowe opłaty. Wszyscy potwierdzali brak jakichkolwiek dodatkowych obciążeń. Ja też potwierdzam
  • Biesan lubi to

#1159 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 listopad 2020 - 14:10

Hej, mam pytanie czy taki voltomierz pokaże ile zostało mi jeszcze w akumulatorze

18,50 zł 5%OFF | JS-C35 3S 4S 5S 7S 10S 13S wskaźnik naładowania baterii 12V 36V 48V 72V wyświetlacz woltomierz lcd miernik temperatury Tester poziomu mocy
https://a.aliexpress.com/_m0wECRF

#1160 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 listopad 2020 - 14:43

cos Ci tam pokaze , ale czy to bedzie miarodajne to inna sprawa. najlepsze sa watomierze (liczniki DC energii) , badz pogadaj z kolega @pajczi on tworzy wodoszczelne urzadzonka , ktore dzialaja


  • Piotrek Milupa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych