Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Awizo kolejne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 10:30

Sławek...

Tak czytam Te Twoje wpisy (niektóre nawet po kilka razy zeby je zrozumiec ) ale nie mam zielonego pojecia o co Tobie chodzi.
Ty masz coś do przekazania światu... jakaś dobra nowinę czy co ?

Użytkownik tony1983 edytował ten post 13 styczeń 2018 - 10:41

  • Franc i Alexspin lubią to

#62 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 styczeń 2018 - 11:28

No masz, kolejny.. Przez 55 lat przynależności, narasta we mnie na 99% uzasadniona niechęć do wędkarskiego świata i jego kanonów, teraz to już  zaczyna kipieć - nie widać ?  


  • kotwitz i Krzysiek P lubią to

#63 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 13 styczeń 2018 - 11:46

Przez 55 lat przynależności....

 

Będąc 55 lat członkiem :o :clappinghands:  pezetwoo, należą się złote wieńce z liściem dębu w okręgu i złoty krążek  ( na szczeście) za zasługi w rozwoju wędkarstwa! :)

Załączone pliki


Użytkownik border river edytował ten post 13 styczeń 2018 - 11:55


#64 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 styczeń 2018 - 12:38

Mam nawet podwójne!  Niemało się dla takich kibiców z dala - jak ty, zrobiło.. :) 


  • cristovo, coma i Krzysiek P lubią to

#65 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 13:40

No masz, kolejny.. Przez 55 lat przynależności, narasta we mnie na 99% uzasadniona niechęć do wędkarskiego świata i jego kanonów, teraz to już zaczyna kipieć - nie widać ?


No to juz wszystko wiem ...

Trzeba było tak od razu :)

#66 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:00

No masz, kolejny.. Przez 55 lat przynależności, narasta we mnie na 99% uzasadniona niechęć do wędkarskiego świata i jego kanonów, teraz to już  zaczyna kipieć - nie widać ?  

Przepraszam wszystkich wrogów Sławkowych ale ..mam to samo. Mi starczyło składkowego ćwierć wieku.. Za często widzę chełpiących się opłaconymi "książeczkami" a zachowujących się gorzej od "dziadka-gumofilca" nad wodą..Śmieciarzy nie sprzątających "bo to nie jego i tak już było".. Takich co podjeżdżają furami >50tys PLN a zabierających wpuszczonego dwa dni wcześniej kroczka.. Łowiących ostatniego kropka już 31 grudnia w niedzielę  "bo wolno".. czy zabierających kotne szczupaki w grudniu z brzuchami wypchanymi ikrą.. To nie są kłusownicy-to nasi współplemieńcy z kwitami, koledzy...

że o patologiach poniżej zapory w Jeziorsku nie wspomnę..wszystko "na legalu" w świetle przepisów RAPR, "wędkarze"..   
 


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 13 styczeń 2018 - 14:06


#67 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:07

No masz, kolejny.. Przez 55 lat przynależności, narasta we mnie na 99% uzasadniona niechęć do wędkarskiego świata i jego kanonów, teraz to już  zaczyna kipieć - nie widać ?  

Z całą sympatią do Ciebie ...WIDAĆ !  ;)  :D


  • popper, Sławek Oppeln Bronikowski, Krzysiek P i 1 inna osoba lubią to

#68 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:34

Prawie nic się w krajowym fishingu nie zmieniło. Socjalistyczny proletariat, ludzi szarych i zobojętniałych, relaksujących się po robocie z flachą i bambusami zastąpił kolorowy wędkarski świat,, ale równie prymitywny, mentalności wulgarnej, tak samo bierny i bezmyślny jak ten pół wieku temu. Obyczaje, rozumowanie i wnioskowanie jota w jotę, identico..

Starałem się tej nędzy nie widzieć.. ale nie da rady.. :)



#69 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 13 styczeń 2018 - 14:56

Starałem się tej nędzy nie widzieć.. ale nie da rady.

 

A no widzisz, bo nie postarałeś sie mnie! zobaczyć. Może łowimy na skrajnych biegunach. Nie bywam na zaporówkach przed elektrowniami bo mierżą mnie te szczyny i śmietnik tamuj gromadzący się przed kratą. Ja na elitarne strumienie i potoki podjeżdzam furą za 50 tysiaków ++, mam na sobie goretexy simmse, topową kamizelkę czyli odzienie od stóp do głów z najwyższej półki, skórzany kalepusz, okulary polaroidy produkcji amerykańskiej wprost z Holywood, nadroższe, elitarne wędki, kołowrotki poniżej stelli, hatcha, hyper custom branzino nie schodzę. O przynętach nie wspomnę bo to same rodzynki hand made  o wartości nie mniejszej niż moja foora ( za 50tys++ przypomnę) , holuje ryby bardzo delikatnie, ze całą starannością je wypuszczam korzystając z podbieraka ( oczywiste jest że droższych już nie ma), nawet rękę namaczam zanim wezmę na krótką tylko chwile dla oceny koloru oka,długosci, a w przypadku pstraga tzw posiadania tzw blue spot, nigdy nie trzymie ryby tamuj gdzie ma serce, chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem z kolegami ( a nieskromnie pem że mam wybitne osiągnięcia w wędkarstwie w szerokim zakresie). Uczestniczę aktywnie w tzw. wędkarskim świecie ( nie jest mi obce brylowanie posród tuzów wiekszości wędkarskich redakcji) i bynamniej nie żem buc co potwierdza moja merytoryczna kultura wypowiedzi i nienaganna ortografia oraz składnia na tym forum. Kapsloka używam tylko gdy zaczynam zdanie dużą literą.Nie jestem szary ani tym bardziej zobojętniały, wręcz odwrotnie!

:lol:  Jedno się w zaistniałej sytuacji ciśnie na usta. Wypraszam sobie te kalumnie!! Nawet 55-letni status członka, nawet podwójne złote wieńce z liści dębu nie uprawniają do tak skrajnie niesprawiedliwej oceny w przypadku mojej szanowanej, skromnej osoby! :angry: :doh:


Użytkownik border river edytował ten post 13 styczeń 2018 - 15:45

  • Franc, kotwitz i spinnbait lubią to

#70 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:18

Nikt nikogo po loginie do tablicy za uszy nie wyciągał ale jest takie stare przysłowie o nożycach i stole..
Więc się nie unoś bo przynajmniej ja pisałem wg obserwacji znad wody i mam nadzieję, że nie dotyczą nikogo z TEGO FORUM !
  • Alexspin lubi to

#71 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 09:39

Nikt nikogo po loginie do tablicy za uszy nie wyciągał ale jest takie stare przysłowie o nożycach i stole..
Więc się nie unoś bo przynajmniej ja pisałem wg obserwacji znad wody i mam nadzieję, że nie dotyczą nikogo z TEGO FORUM !


He, he, he!!! Nożyce rulez.

#72 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 14 styczeń 2018 - 11:40

Sławku, pomijając że nie wszyskie człowieki poniali mój powyższy ironiczno-sarkastyczny przekaz „a rebours”, wytłumacz to zjawisko.

Co robi na tym nowoczesnym portalu, propagującym m.in etyczne  ( no kill, c&R etc, patrz regulamin) wedkarstwo,  lud zwany przez Ciebie :"prymitywnym o mentalności wulgarnej, tak samo bierny i bezmyślny jak ten pół wieku temu" ?  w dodatku "Socjalistyczny proletariat, ludzi szarych i zobojętniałych, relaksujących się po robocie z flachą i bambusami"? Czyli my wszyscy, Ty, ja my wy oni . Ja myślę że myśle, ale tego pojąć nie mogie.. :) Moze my powinni iśc na "Chaczyk.com" .. :) tam nasze miejsce kuzwa..


Użytkownik border river edytował ten post 14 styczeń 2018 - 11:44

  • Franc lubi to

#73 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 14 styczeń 2018 - 11:55

Jak mawiają ,, żeby wroga zrozumieć , trzeba go poznać " - chyba to robi tutaj na tym forum ,, lud zwany prymitywnym ".


  • Franc lubi to

#74 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 styczeń 2018 - 13:06

Zechciej  border - ale zajebista ksywa! - że portal j.pl jest realnym miejscem, w cudowny sposób stworzony z całego szeregu wspaniałych wyobrażeń , szumnych haseł, tudzież rozlicznych fikcji.. A rzeczywistość nadal skrzeczy.. czyli moja osoba.. :) 



#75 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zivi

Napisano 14 styczeń 2018 - 13:50

Jesli xywa ma Border by Ci nie pasiła jednakowoż mojżesz zawsze się do mnie zwracać np. Granz.  Von Granz! :lol: ( ale przez V nie przez wu.)To tyle w kwestii "tytulitarnej".Czyli po zalogowaniu, znajdujemy się w realnym miejscu rozlicznych fikcji? taka wirtualna  platforma drobnych faryzeuszy? :o I tu skłonny jestem Ci przyznac racje..Z Siarzewem nie byłeś zbyt szczery :P To jedna tych rozlicznych fikcji :D


Użytkownik border river edytował ten post 14 styczeń 2018 - 13:58

  • Franc lubi to

#76 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 14 styczeń 2018 - 16:10

Jak znam ludzka zlosliwosc, chodzi o gre slowek...granica, graniczny, ograniczac, ograniczony. Cos w ten desen 😏 To byla dobrze ukryta inwektywa 😏

#77 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 15 styczeń 2018 - 03:27

No masz, kolejny.. Przez 55 lat przynależności, narasta we mnie na 99% uzasadniona niechęć do wędkarskiego świata i jego kanonów, teraz to już  zaczyna kipieć - nie widać ?


Sławku drogi - Wielki Opowiadaczu, Miłośniku Rybaków, Wrogu RedNaczów, Rybaku Rekreacyjny - tu mijasz się z prawdą...
Abyś miał 55 lat przynależności do PZW (a może należysz do innej, rybackiej, organizacji?) musiał byś zdawać egzamin w 1962 roku. Miałeś Pan wtedy 7 lat, a takich szczyli nie przyjmowano do tej organizacji. Regulamin mówił, że do 12 roku życia, bez karty, ale tylko pod opieką osoby dorosłej - członka PZW. Do egzaminu, a tym samym członkostwa, dopuszczano dopiero od 12 roku życia...
A jeśli chodzi o Twoją kipiącą niechęć do wędkarskiego świata proponuję przerzucić się na inne hobby na przykład filatelistykę.
Pozdrawiam,
Darek - członek PZW od 1964 roku.

Użytkownik Gadda edytował ten post 15 styczeń 2018 - 04:00

  • BOB, Franc i Alexspin lubią to

#78 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 styczeń 2018 - 06:10

Nie zawiodłeś mojego wyobrażenia o sobie , Gadda - a i przyznam, że ksywa jest ładnie trafiona. :) Czyli twierdzisz, że nie można legalnie łowić bez legitymacji, a moi wnukowie kłusują ? Typowa w wędkarskim świecie nienawiść, nie pozwala ci czasem pomyśleć cokolwiek przytomniej?    



#79 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 15 styczeń 2018 - 10:49

 cytat : Przez 55 lat przynależności

 

Pisałeś o przynależności organizacyjnej, a nie o stażu wędkarskim. Jak zwykle zmieniasz fakty zgodnie z zasadą - jeśli fakty nie odzwierciedlają mojej rzeczywistości - tym gorzej dla faktów.

 Ale nie martw się - mitomanię da się leczyć. Ze świadomą konfabulacją jest jednak gorzej, jest nieuleczalna...

 

PS. No i co? Nakarmiłem trolla, czy jesteś jeszcze głodny?

 

Czerwony kolor pozostaw administratorowi, a zielony modom. Pozostałe masz do dyspozycji.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 15 styczeń 2018 - 14:49

  • Franc i Alexspin lubią to

#80 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:45

Nie zawiodłeś mojego wyobrażenia o sobie , Gadda - a i przyznam, że ksywa jest ładnie trafiona. :) Czyli twierdzisz, że nie można legalnie łowić bez legitymacji, a moi wnukowie kłusują ? Typowa w wędkarskim świecie nienawiść, nie pozwala ci czasem pomyśleć cokolwiek przytomniej?    

Sławku, co by nie gadać nie elegancko a nawet niekulturalnie jest wytykać komukolwiek jego "nick" choć by nie wiem z jakim gadem się kojarzył ... a tym bardziej, że nie mamy tutaj z całą pewnością do czynienia z gadającym gadem :angry: ale zapewne nie to miałeś na myśli :P


  • HighRider i Franc lubią to