Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1590 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 16 luty 2020 - 16:24

Panowie, przyszedł do mnie Xi3, czas na montaż, czy kabel od silnika i od gniazda bezpiecznika mogą różnić się grubością ? Nie powstanie jakieś zwarcie ? Silnik nie będzie "gorzej" pracował ?

Ten kabelek przy bezpieczniku jest zdecydowanie zbyt cienki , wygląda na 2,5mm2 . Najcieńszy bezpieczny przekrój będzie 6mm2 , a najlepiej 10mm2. Takie gniazdo z takim kabelkiem mam do zasilania echa. Do MG Xi5 kupiłem automat 60A i dałem 10mm2. Nie ryzykuj.



#682 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 16 luty 2020 - 17:42

Ja w poprzednim silniku miałem automat 60A ale do nowego silnika już założyłem tradycyjny woprawie jak do car-audio. Zauważyłem że po jakimś czasie automat już nie chodził tak gładko jak na początku i miałem obawę czy się nie zawiesi.

#683 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 16 luty 2020 - 17:57

Na opakowaniu jest napisane 1,8mm2 :/ Mógłby ktoś podesłać już na priv odpowiednią wtyczkę z bezpiecznikiem. Niektórzy nie zakładają, ale dla własnego spokoju wolę go mieć



#684 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 luty 2020 - 19:04

Tu masz przykładowe, na duże bezpieczkniki płytkowe

https://allegro.pl/o...ucaApg7EALw_wcB

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#685 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 luty 2020 - 19:07

Albo wpisz na Alle oprawa AGU i wyskoczą oprawki na szklane.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#686 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 16 luty 2020 - 21:19

Tu masz przykładowe, na duże bezpieczkniki płytkowe

https://allegro.pl/o...ucaApg7EALw_wcB

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Gdybym znalazł taki bezpiecznik , gdy szukałem , to na 100% bym kupił. Topikowy zawsze pewniejszy i łatwa wymiana. Mój automatyczny na razie działa poprawnie.



#687 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 luty 2020 - 00:27

Panowie, przyszedł do mnie Xi3, czas na montaż, czy kabel od silnika i od gniazda bezpiecznika mogą różnić się grubością ? Nie powstanie jakieś zwarcie ? Silnik nie będzie "gorzej" pracował ?

oryginalne kable w xi5 mają 6mm2. Sam u siebie przedłużałem do 1,2m, to użyłem przewodów do paneli fotowoltaicznych 6mm2



#688 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 17 luty 2020 - 09:18

Co powiecie na to : https://nowyelektron...troller=product



#689 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 luty 2020 - 16:08

Co powiecie na to : https://nowyelektron...troller=product

Jak najbardziej może być, tylko bezpiecznik 60A. Tu masz przewód 10mm2, a w silniku 6mm2.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

#690 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 17 luty 2020 - 17:22

Dziękuje za odpowiedzi :) Jeszcze tylko 1 problem, muszę trochę powiększyć dziób, po dzisiejszych przymiarkach stwierdziłem, że tak będzie bezpieczniej. Jakiego materiału użyć ? Gdzieś widziałem, że pisali o sklejce, ale jakoś to do mnie nie przemawia. Płyta z laminatu i wyciąć na wzór dziobu ? Łódź mam białą to najlepiej jak materiał będzie już takiego koloru, wiadomo sam pomaluje nie będzie to samo co w fabryce.



#691 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 17 luty 2020 - 18:22

Dziękuje za odpowiedzi :) Jeszcze tylko 1 problem, muszę trochę powiększyć dziób, po dzisiejszych przymiarkach stwierdziłem, że tak będzie bezpieczniej. Jakiego materiału użyć ? Gdzieś widziałem, że pisali o sklejce, ale jakoś to do mnie nie przemawia. Płyta z laminatu i wyciąć na wzór dziobu ? Łódź mam białą to najlepiej jak materiał będzie już takiego koloru, wiadomo sam pomaluje nie będzie to samo co w fabryce.


Polipropylen techniczny ,kupisz formatkę potrzebnej wielkości i grubości.

#692 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 luty 2020 - 18:30

Dziękuje za odpowiedzi :) Jeszcze tylko 1 problem, muszę trochę powiększyć dziób, po dzisiejszych przymiarkach stwierdziłem, że tak będzie bezpieczniej. Jakiego materiału użyć ? Gdzieś widziałem, że pisali o sklejce, ale jakoś to do mnie nie przemawia. Płyta z laminatu i wyciąć na wzór dziobu ? Łódź mam białą to najlepiej jak materiał będzie już takiego koloru, wiadomo sam pomaluje nie będzie to samo co w fabryce.

może być to,

https://allegro.pl/o...0cm2-7730211740

 

z tego też możesz zrobić sobie uchwyt montażowy - koszt cięcia cnc około 80zł + koszt płyty i śrub i zatyczka (napisałem do nich, by mi to wycenili, ale do tej pory się nie odezwali)



#693 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 18 luty 2020 - 15:49

Jak najbardziej może być, tylko bezpiecznik 60A. Tu masz przewód 10mm2, a w silniku 6mm2.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

W silniku Xi3 prawdopodnie jest 10mm2, tak jest napisane w książce ( a dokładniej, że samo 10 ). Dalej jest napisane, że jeśli chcemy przedłużyć przewód to można dokupić na stronie MG 8mm2.  :P Ktoś szybciej napisał, że dał grubszy kabel z gniazdem bezpiecznika, tylko że połączenie cieńszego z grubszym raczej nie jest "idealnie dobrane". Co innego jak mamy ten automat, że kabel sami wkładamy.


Użytkownik mickeN edytował ten post 18 luty 2020 - 16:37


#694 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2020 - 16:39

Oni mają rozmiarowke AWG

#695 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 luty 2020 - 19:43

Dla ewnetualnych nabywców xi3/xi5 info takie, że na dzień dzisiejszy probem nawigacji z poziomu echa nie został rozwiązany, pozostaje czekanie. Chyba, że ktoś będzie miał szczęście i kupi działający w pełni egzemplarz- o ile one występują. 

Mój jest w serwisie kolejne 4 tygodnie, zostanie tam do końca marca- potem zaczynam sezon i trzeba bedzie obyć się bez tras z echa i kotwiczenia z poziomu echa. 

Słabe to, ale nie ma rozwiązania na chwilę obecna, niestety. 



#696 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 luty 2020 - 20:50

o co dokładnie chodzi z tym MG Xi5  i tym kotwiczeniem.

nabyłem silnik Xi5 z Niemiec, ale nie miałem jeszcze możliwości testowania. Dopiero na otwarcie sezonu. Co tam jest nie tak?

kto ma rozwiązać problem?



#697 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 luty 2020 - 20:53

No więc jak masz niesprawny silnik, to nie możesz zakotwiczyć się wskazując waypointa na echu oraz stworzyć mu na echu trasę do płynięcia. Funkcje kotwiczenia z poziomu pilota działają ok. 

Problem musi być rozwiązany przez producenta, serwisy nie mają narzędzi do tego. 



#698 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2020 - 15:53

No więc jak masz niesprawny silnik, to nie możesz zakotwiczyć się wskazując waypointa na echu oraz stworzyć mu na echu trasę do płynięcia. Funkcje kotwiczenia z poziomu pilota działają ok. 

Problem musi być rozwiązany przez producenta, serwisy nie mają narzędzi do tego. 

 

Maciej_K - robiles jakies testy o ktorych wspominales wczesniej, ja dopiero pewnie w kwietniiu lub w maju wyplyne na wode i przetestuje siec na moim plywadle..



#699 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 luty 2020 - 16:11

Moje filmy z testów są w USA u mg - serwis nasz zaproponował to, zgodziłem się w imię sprawy. Patrząc, że silnik nie będzie mi potrzebny przed 1 IV, zostawiam im go na warsztacie, jak coś przyjdzie z USA, to mają się kontaktować.

Żadne kombinacje w sieci, ustawieniach nic nie dają,gdy problem jest po stronie silnika i jego oprogramowania. Gdyby soft sterujący z echa i gateway był skopany, nie mógłbym testować z powodzeniem xi5 od usera pajczi, z którym pływaliśmy w listopadzie.

 

Zagęszczenie techniki na 1m2 pokładu przekraczało normy ;) 

Załączony plik  testy.jpg   73,57 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  xi.jpg   141,06 KB   16 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 20 luty 2020 - 16:40

  • nurek28 lubi to

#700 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2020 - 18:35

 

Zagęszczenie techniki na 1m2 pokładu przekraczało normy ;)

 

Ja pitolę, a gdzie wędki?  :o  :o






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych