Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 luty 2020 - 18:46

Nie braliśmy- warsztaty na wodzie, czysto techniczna wyprawa, sprawdzanie sieci nmea, softów w echu pajcziego, transmisja echa na kompa testowanie jego  silnika- co potwierdziło definitywnie softową usterkę w nowego Motorguide i sprawność mojej sieci oraz softu w echu. 

Gwiazda śmierci się schowała przy tym.... ;)


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 20 luty 2020 - 19:32

  • kris73 lubi to

#702 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2020 - 18:47

Ja pitolę, a gdzie wędki? :o :o


Zauważ jak się zabezpieczyli na wypadek blackoutu wiosła na miejscu .

Użytkownik Paweł J edytował ten post 20 luty 2020 - 18:48

  • Pietruk lubi to

#703 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 luty 2020 - 18:50

Zauważ jak się zabezpieczyli na wypadek blackoutu wiosła na miejscu .

Paweł, nie było opcji. Prądu ponad 200ah w licie, ale napęd awaryjny zawsze zabieram, choćby tylko na chwilę płynę

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#704 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2020 - 18:54

Czy wszystkie roczniki xi 3 i xi5 mają ten problem ?

#705 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 luty 2020 - 18:59

Jest jak z niektórymi samochodami- im starsze tym lepsze . Silniki z końca roku modelowego 2018 miały to badziewie, z 2019 było to powszechne. Niezaleznie od modelu czy to xi5, czy to xi3

Koresponduję z kilkoma ludźmi z USA, Rosji- reguła się potwierdza....W USA zastanawiają się, czy nie założyć pozwu zbiorowego MG choćby po to, by odzyskać kasę za sieć+ gateway kit. Ale to małe pieniądze, no chyba żeby jakiś papuga tamtejszy wnerwił się na niedziałający w sieci silnik...

Ziomek zza wielkiej wody napisał wręcz o akcji, gdzie działający w pełni xi5 po naprawie serwisowej wrócił ze zmienioną płytą główną- i kibel, przestał hulać w sieci. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 20 luty 2020 - 19:04


#706 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2020 - 19:34

Muszę sprawdzić rocznik mojego dziobowca.

#707 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 luty 2020 - 19:40

Jak masz kogoś blisko z siecią- ustaw się z nim na ryby z twoją dziobówką i będziesz wiedział wszystko. A jak nie- weź mnie na okonie, a przyjadę z zabawkami do ciebie...



#708 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2020 - 19:50

Jak masz kogoś blisko z siecią- ustaw się z nim na ryby z twoją dziobówką i będziesz wiedział wszystko. A jak nie- weź mnie na okonie, a przyjadę z zabawkami do ciebie...


I to jest myśl, z Twoim przyjazdem.

#709 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 luty 2020 - 19:58

Także ogarniemy temat bliżej wiosny, a jak coś, to można spiknąć się na granicznym powiatowo jeziorze- tam właśnie z pajczim pływałem. 


  • Paweł J lubi to

#710 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2020 - 20:08

Ok pomyślimy nad końcem marca kwietniem.

#711 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2020 - 20:17

Jest jak z niektórymi samochodami- im starsze tym lepsze . Silniki z końca roku modelowego 2018 miały to badziewie, z 2019 było to powszechne. Niezaleznie od modelu czy to xi5, czy to xi3
Koresponduję z kilkoma ludźmi z USA, Rosji- reguła się potwierdza....W USA zastanawiają się, czy nie założyć pozwu zbiorowego MG choćby po to, by odzyskać kasę za sieć+ gateway kit. Ale to małe pieniądze, no chyba żeby jakiś papuga tamtejszy wnerwił się na niedziałający w sieci silnik...
Ziomek zza wielkiej wody napisał wręcz o akcji, gdzie działający w pełni xi5 po naprawie serwisowej wrócił ze zmienioną płytą główną- i kibel, przestał hulać w sieci.

Kurde szkoda że wcześniej tego wątku nie przeczytałem , mam xi5 kupioną w lipcu 2018 i niedawno dokupiłem nmea200 i bramkę ale jeszcze nie podłączałem, dopiero w maju testy bedą , mam nadzieje że bedzie ok. Zakładam że jak podepnę do hds live to mi wyskoczy aktualizacja silnika, powinienem ją robić?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#712 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 luty 2020 - 20:29

Kurde szkoda że wcześniej tego wątku nie przeczytałem , mam xi5 kupioną w lipcu 2018 i niedawno dokupiłem nmea200 i bramkę ale jeszcze nie podłączałem, dopiero w maju testy bedą , mam nadzieje że bedzie ok. Zakładam że jak podepnę do hds live to mi wyskoczy aktualizacja silnika, powinienem ją robić?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

nie, bo spotka cię konieczność wymiany płyty głównej + modułu gps a to z kolei oznaczać może utratę zdolności sieciowych.Może to naprawili w sofcie do live, ale do tej pory nie rekomendowało się update silnika poprzez echo. 



#713 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2020 - 20:46

nie, bo spotka cię konieczność wymiany płyty głównej + modułu gps a to z kolei oznaczać może utratę zdolności sieciowych.Może to naprawili w sofcie do live, ale do tej pory nie rekomendowało się update silnika poprzez echo.

Jest sporo informacji żeby robić update po podłączeniu , komedia normalnie

https://youtu.be/qUTXH5q2JnA

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#714 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 luty 2020 - 21:25

Niby tak, ale na forach w USA jak i przy kontakcie z serwisem mocno nie rekomendowano takiego update.To też zależy jaki soft, bo były wersje, które bardzo szybko znikały z serwerów navico...

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#715 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2020 - 22:20

Niby tak, ale na forach w USA jak i przy kontakcie z serwisem mocno nie rekomendowano takiego update.To też zależy jaki soft, bo były wersje, które bardzo szybko znikały z serwerów navico...

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

A jeżeli nie zrobię updatę to będzie komunikacja między echem a mg czy całkiem nie połączy?.
Widzę że masz temat obcykany, orientujesz się może czy w serwisie są wstanie powiedzieć czy dany silnik to ten z tych z błędem?. Mój z tego co pamiętam był kupiony bez gpsa , później w foxie mi gps dokładali, ciekawe czy to ma znaczenie

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#716 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 luty 2020 - 06:35

Moim zdaniem jest duża szansa, że masz zestaw w porządku.

U mnie update nie został dokończony, zwiecha echa i odłączyłem zasilanie, bo koczować przy pontonie nie zamierzałem. Po tej akcji odesłałem silnik do serwisu, a trzeba było pływać na pilocie i wysłać go na zimę...Te update co wgraIi+ wymiana płyty głównej silnika załatwiły problem cyrków z wykrywaniem go przez sieć, gdzie do tej pory trzeba było podłączać kable w odpowiedniej kolejności, to było oficjalne zalecenie producenta, podobnie jak obecne- by po dopłynięciu w okolice miejscówki wskazanej przez na ekranie echa, wyłączać silnik i kotwiczyć się albo z pilota, albo w panelu silnikowym na ekranie...

Serwis bez wpięcia silnika w stanowisko testowe, nie jest w stanie sprawdzić działań funkcji sieciowych. 



#717 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 luty 2020 - 07:57

Kurde szkoda że wcześniej tego wątku nie przeczytałem , mam xi5 kupioną w lipcu 2018 i niedawno dokupiłem nmea200 i bramkę ale jeszcze nie podłączałem, dopiero w maju testy bedą , mam nadzieje że bedzie ok. Zakładam że jak podepnę do hds live to mi wyskoczy aktualizacja silnika, powinienem ją robić?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Tak jak pisał Maciej nic nie pobieraj.
Mam kolege ktory jak ty kupił silnik i się uparł że żeby pobrać ale posłuchał się i nie pobrał i u niego wszystko działa jak powinno. Nawet kalibracji nie robił na wodzie. A obsługuje silnik poprzez carbona.

#718 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 21 luty 2020 - 08:58

Maciej_K - czy wogule jest szansa na to aby to poprawili czy po tym co im wyslales masz jakies info ze cos robia?

 

Niedlugo zacznie sie sezon .



#719 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 luty 2020 - 12:09

Maciej_K - czy wogule jest szansa na to aby to poprawili czy po tym co im wyslales masz jakies info ze cos robia?

 

Niedlugo zacznie sie sezon .

 

Ostatnia informacja- z początku tego tygodnia jest taka, że inżynierowie MG mają się zająć sprawą- ale nie wiadomo, kiedy to będzie zrobione. 

Na kwiecień przewidziano kolejne update dla echosond Lowrance- tak przynajmniej czytałem, ale wątpię by to coś zmieniło w sprawie MG. 

Jak masz dobry egzemplarz, to wszystko działa, a jak nie- mgliście to widzę i odlegle w czasie...


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 21 luty 2020 - 12:11


#720 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 21 luty 2020 - 21:37

Szukałem, szukałem ale bez skutku. Jest gdzieś w internecie/ktoś z Was posiada aktualny poradnik do obecnego pilota do MG Xi3, a nie tak jak w instrukcji widnieje stary pilot ( strzałki kursu, przyspieszanie/zwalnianie ). Przycisk w lewym górnym rogu to na pewno utrzymanie kursu w danym kierunku, kotwica to wiadomo, a prawy górny róg oraz literka "M" ? Jeszcze pozostaje opcja tworzenia trasy, jak to wygląda. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych