Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 lipiec 2021 - 23:08

To teraz ja zdam relacje ze znanej akcji serwisowej :)
Wg Parkera w moim xi3 wymieniono soft i płytę główną.
Zacząłem od odwrócenia czapki bo serwis zamontował odwrotnie i zamiast do przodu, płynąłem do tyłu, ale tak jak ktoś napisał tutaj - do ogarnięcia samemu.
Potem reset i kalibracje: M114, M111 (dwa razy) i M112. Noi bajeczka. Wszystko działa ładnie, trzyma punkt, nie zwija kabla, ucichło piszczenie na które narzekałem. Nawet zacząłem wierzyć że fajna ta maszynka ;D

Wszystko do czasu wietrznej pogody...zerknijcie na to co się dzięje:
https://drive.google...iew?usp=sharing

Wiatr nie był aż taki żebym myślał o spłynięciu więc bylem rozczarowany bo kotwica co chwile wariowała i zepsuła mi dzień na rybach.
Re-kalibrowałem go na wodzie ale nie pomogło. Miałem ochotę wywalić go w krzaki i oddać na niego mocz.

Macie podobne doświadczenia albo jakieś rady?
Upewnię się jeszcze - czy do kalibracji kompasu M111 kółka kręcimy spaliną?


Masakra, wariuje na maksa.. a jak się historia skończyła ? Wrócił do serwisu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1142 OFFLINE   rompacz

rompacz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 lipiec 2021 - 06:54

Masakra, wariuje na maksa.. a jak się historia skończyła ? Wrócił do serwisu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Świeża sprawa - zaczynam gadać z serwisem. 



#1143 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 27 lipiec 2021 - 07:18

@rompacz - kółka kręcisz silnikiem spalinowym.
Silnik masz zamontowany w lekkiej łódce, jeśli płyniesz wolno i wieje to zapomnij o użyciu funkcji pływania na wprost, kotwiczenie tez chwile zajmie póki nie ustawi się dziobem do wiatru. Gdy wieje to trudno utrzymać kurs na spalanie płynąc wolno.
Czy aby nie za dużo wymagasz?
Pamiętaj ze to wciąż silnik elektryczny o mocy 55lbs.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1144 OFFLINE   rompacz

rompacz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 lipiec 2021 - 09:33

@rompacz - kółka kręcisz silnikiem spalinowym.
Silnik masz zamontowany w lekkiej łódce, jeśli płyniesz wolno i wieje to zapomnij o użyciu funkcji pływania na wprost, kotwiczenie tez chwile zajmie póki nie ustawi się dziobem do wiatru. Gdy wieje to trudno utrzymać kurs na spalanie płynąc wolno.
Czy aby nie za dużo wymagasz?
Pamiętaj ze to wciąż silnik elektryczny o mocy 55lbs.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dziękuje za potwierdzenie że kółka kręci się spaliną. Tak robiłem. 

W opisywanej sytuacji nie mówię o funkcji pływania na wprost. Mówię tylko o staniu na kotwicy. 

Na załączonym filmie jest sytuacja kiedy łódka ustawia się pod wiatr i przez chwile punkt jest trzymany poprawnie ale szybko go traci i zaczyna kręcić się w kółko zwijając kabel. Gwałtowne zwroty wiesz jak mogą się skończyć dla załogi. 

Filmik wrzuciłem jeszcze na yt: 

 

Co do mocy to byłem w stanie płynąć na dziobówce tego dnia pod wiatr bez kłopotów 4km/h. Uważam że moc jest wystarczająca. Dziobówki 55lbs dają radę na większych łodziach aluminiowych. 

Co do wymagań - bez przesady, wymagam absolutnego minium funkcjonalności, w końcu to tylko 6k złotych.

Kilka łódek stoi obok siebie na różnych dziobówkach i tylko jedna łódka kręci bączki to chyba coś jest nie tak?  


  • Radbraw lubi to

#1145 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 lipiec 2021 - 12:10

@rompacz - kółka kręcisz silnikiem spalinowym.
Silnik masz zamontowany w lekkiej łódce, jeśli płyniesz wolno i wieje to zapomnij o użyciu funkcji pływania na wprost, kotwiczenie tez chwile zajmie póki nie ustawi się dziobem do wiatru. Gdy wieje to trudno utrzymać kurs na spalanie płynąc wolno.
Czy aby nie za dużo wymagasz?
Pamiętaj ze to wciąż silnik elektryczny o mocy 55lbs.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie przesadzaj silniki 55 lbs spokojnie radzą sobie z łodziami do 5m. U mnie na Riverfox 470 bass jest Xi5 55 lbs i trzyma kotwice bez problemu nawet przy dużej fali.


  • Radbraw lubi to

#1146 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 27 lipiec 2021 - 14:41

Dziękuje za potwierdzenie że kółka kręci się spaliną. Tak robiłem. 

W opisywanej sytuacji nie mówię o funkcji pływania na wprost. Mówię tylko o staniu na kotwicy. 

Na załączonym filmie jest sytuacja kiedy łódka ustawia się pod wiatr i przez chwile punkt jest trzymany poprawnie ale szybko go traci i zaczyna kręcić się w kółko zwijając kabel. Gwałtowne zwroty wiesz jak mogą się skończyć dla załogi. 

Filmik wrzuciłem jeszcze na yt: 

 

Co do mocy to byłem w stanie płynąć na dziobówce tego dnia pod wiatr bez kłopotów 4km/h. Uważam że moc jest wystarczająca. Dziobówki 55lbs dają radę na większych łodziach aluminiowych. 

Co do wymagań - bez przesady, wymagam absolutnego minium funkcjonalności, w końcu to tylko 6k złotych.

Kilka łódek stoi obok siebie na różnych dziobówkach i tylko jedna łódka kręci bączki to chyba coś jest nie tak?  

 

To jest dramat :o i bardzo nieśmieszne żarty ze strony producenta, chyba utopiłbym ten silnik pierwszego dnia. U mnie akurat problemu nie ma, mam w sieci NMEA spięty z echo Xi5 biały (morski) kupiony kilka lat temu. Aż strach pomyśleć co będzie jak przyjdzie wymienić na nowy.


  • Radbraw lubi to

#1147 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 27 lipiec 2021 - 18:50

Nie przesadzaj silniki 55 lbs spokojnie radzą sobie z łodziami do 5m. U mnie na Riverfox 470 bass jest Xi5 55 lbs i trzyma kotwice bez problemu nawet przy dużej fali.


Mi chodzi o to ze łódka jest lekka i wiatr miota nią jak dmuchanym materacem. Silnik stara się ustawić w punkt i dlatego szarpie i gwałtownie zmienia kierunek. Mam MGxi3 i F420, czasem jest podobnie ( gdy podmuch dochodzą do 30-40 km/h) ale nie dramatyzowałbym. Nie wyobrażam sobie łowienia bez tego urządzenia nawet z jego wadami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1148 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 lipiec 2021 - 07:07

Mi chodzi o to ze łódka jest lekka i wiatr miota nią jak dmuchanym materacem. Silnik stara się ustawić w punkt i dlatego szarpie i gwałtownie zmienia kierunek. Mam MGxi3 i F420, czasem jest podobnie ( gdy podmuch dochodzą do 30-40 km/h) ale nie dramatyzowałbym. Nie wyobrażam sobie łowienia bez tego urządzenia nawet z jego wadami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


F420 to nie jest jaka super lekka łódka, silnik nie powinien się tak zachowywać. Miałem Xi3 na łódce ważącej może 150 kg z całym majdanem i dział bez zarzutu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1149 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 lipiec 2021 - 07:16

Mi chodzi o to ze łódka jest lekka i wiatr miota nią jak dmuchanym materacem. Silnik stara się ustawić w punkt i dlatego szarpie i gwałtownie zmienia kierunek. Mam MGxi3 i F420, czasem jest podobnie ( gdy podmuch dochodzą do 30-40 km/h) ale nie dramatyzowałbym. Nie wyobrażam sobie łowienia bez tego urządzenia nawet z jego wadami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niewielka masa zestawu nie jest krytycznym problemem- używam xi na kmpp330, z pilota działało zawsze bardzo dobrze, także przy wietrze 8m/s. 



#1150 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 28 lipiec 2021 - 07:26

F420 to nie jest jaka super lekka łódka, silnik nie powinien się tak zachowywać. Miałem Xi3 na łódce ważącej może 150 kg z całym majdanem i dział bez zarzutu.

Nie twierdze że źle działa, raczej specyficznie i ja się przyzwyczaiłem. Moja F420 wazy 300kg🥲 ale pływałem na cięższych łódkach i tam tak nie szarpie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1151 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 28 lipiec 2021 - 07:29

Niewielka masa zestawu nie jest krytycznym problemem- używam xi na kmpp330, z pilota działało zawsze bardzo dobrze, także przy wietrze 8m/s.


Wiatr szybciej przestawi lżejsza łódkę od cięższej bardziej zanurzonej. 8m/s to 28 km/h a nie 30-40km/h.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1152 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 lipiec 2021 - 07:39

Wiatr szybciej przestawi lżejsza łódkę od cięższej bardziej zanurzonej. 8m/s to 28 km/h a nie 30-40km/h.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

od 28 do 30 km różnica żadna. Ponton jest podatny na znoszenie dużo bardziej niż łódź- wysoka burta, niewielka masa, brak kila. 



#1153 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 lipiec 2021 - 10:23

Witam, w moim silniku mg xi3 pojawił się problem z nadmiernym zużyciem baterii w pilocie, od początku sezonu do teraz wymieniłem już 2kmp, a byłem może z 10 razy na rybach. Czy to jest norma, czy coś jest nie tak, jak jest u was czy tak często też zmieniacie baterie?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#1154 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 28 lipiec 2021 - 10:40

U mnie bateria w pilocie, od nowości, skończyła się po 1,5 roku.
Wymieniłem na nowy kpl na początku czerwca i na razie jest ok.
A pływam 2-3 razy w tygodniu

Użytkownik adis edytował ten post 28 lipiec 2021 - 10:40


#1155 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 lipiec 2021 - 10:48

Silnik mam od tego roku pływam 2-4 razy w miesiącu i już trzeci komplet, zdecydowanie coś jest nie tak, tylko co? Czy przyczyną może być brak kalibracji silnika względem łodzi? Czy można zrobić reset ustawień i cały proces przeprowadzić jeszcze raz?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#1156 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 28 lipiec 2021 - 11:00

Zadzwoń do Parkera, pogadaj z serwisem, niech oni Ci coś powiedzą.

#1157 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 28 lipiec 2021 - 11:27

Witam, w moim silniku mg xi3 pojawił się problem z nadmiernym zużyciem baterii w pilocie, od początku sezonu do teraz wymieniłem już 2kmp, a byłem może z 10 razy na rybach. Czy to jest norma, czy coś jest nie tak, jak jest u was czy tak często też zmieniacie baterie?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


To samo miałem u siebie. Skończyło się na wymianie pilota (gwarancja).

#1158 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 lipiec 2021 - 12:03

U mnie w xi5 bateria trzyma 2 lata.

Użytkownik nurek28 edytował ten post 28 lipiec 2021 - 12:03


#1159 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 lipiec 2021 - 12:19

Ja wymieniłem w tym roku po 3 latach.



#1160 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 lipiec 2021 - 12:57

U mnie w Xi5 padły mi baterie w pedale nożnym po miesiącu ale po tym ogarnalem ze trzeba go po prostu wyłączać za każdym razem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • nurek28 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych