Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1620 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2021 - 10:14

@Michal masz rację, mi chodzi.o to , ze jsli silnik pracuje w sieci to można wpierw samemu spróbować. To nic nie kosztuje , a może pomóc. Jak się nie uda ,to zostaje wysylka do parkerow I niema zmiluj... ja też miałem wysyłać, ale wpierw zrobiłem aktualizacje i poszlo. Jeśli silnik nie robi w sieci i nie ma z nim problemów, to zbędna jest jego aktualizacja, bo i tak nic nie wniesie
  • gumowy lubi to

#1102 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 05 czerwiec 2021 - 12:07

@Michal masz rację, mi chodzi.o to , ze jsli silnik pracuje w sieci to można wpierw samemu spróbować. To nic nie kosztuje , a może pomóc. Jak się nie uda ,to zostaje wysylka do parkerow I niema zmiluj... ja też miałem wysyłać, ale wpierw zrobiłem aktualizacje i poszlo. Jeśli silnik nie robi w sieci i nie ma z nim problemów, to zbędna jest jego aktualizacja, bo i tak nic nie wniesie

A sprawdziłeś czy twoje numery seryjne wymagają aktualizacji przez UBS dongla ? Jakbym miał numery z innego zakresu tez bym zrobił to za pomocą karty SD, wolałem nie ryzykować.



#1103 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 czerwiec 2021 - 12:12

A sprawdziłeś czy twoje numery seryjne wymagają aktualizacji przez UBS dongla ? Jakbym miał numery z innego zakresu tez bym zrobił to za pomocą karty SD, wolałem nie ryzykować.

Podeslę ktoś linka z tym zakresem numerów w których można zrobić aktualizację samemu?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1104 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 05 czerwiec 2021 - 12:15

Ka wysłałem silnik na aktualizację... (potrafil zaplatywac sie w kabel szczegolnie przy flaucie )wrócił po 3 dniach ... I przestał się obracać w lewo ... zabrali silnik ponownie ... I już go 4 tygodnie nie widzie... W środę 1.5 tygodnia temu miał przyjść jakaś część... I cisza ...

#1105 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2021 - 12:55

Nie znalalzlem nr seryjnego silnika u mnie ,niebylo naklejki nigdzie. Więc poprostu zapodałem aktualizacje. Możliwe że mam silnik ktory akurat zgrał się nr z aktualizacja, tak czy siak , jeśli jest siec, warto wpierw samemu spróbować. To zajmie 3-4min

#1106 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 05 czerwiec 2021 - 16:30

Ka wysłałem silnik na aktualizację... (potrafil zaplatywac sie w kabel szczegolnie przy flaucie )wrócił po 3 dniach ... I przestał się obracać w lewo ... zabrali silnik ponownie ... I już go 4 tygodnie nie widzie... W środę 1.5 tygodnia temu miał przyjść jakaś część... I cisza ...

No to zaczynam się martwic!!!!



#1107 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 13 czerwiec 2021 - 15:43

Testuje silnik po powrocie z serwisu Parkera, niestety nie dość że przysłali mi w nieoryginaln opakowaniu który celowo przetrzymałem to naprawa doprowadzilela do tego ze silnik dziala gorzej niż przed wyslalenie płacze się prawie za każdym razem przy kotwiczeniu z pilota. Nie ma mowy o doplywaniu do punktu wczesniej plynol ale się nie zatrzymywał teraz próbuje płynąć ale majta na wszystkie strony i płacze przewody
Prosiłem ich aby przed wysłaniem sprawdzili u wyglad ze strasznie nie uczciwi ani nie zetelni zarzadalem od nich informacji co zostało wymieniony na jakie numery seryjne mam zamiar ciągnąć problem po otrzymaniu tych informacji z MotorGuid czy nie wsadzili mi czegos starego lub nie mojego.

#1108 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 13 czerwiec 2021 - 16:33

Ja dostałem info że części co miały przyjść nie przyszły... I że wykręca mi tą część z nowego silnika i że odesla mi silnik za tydzień:)

#1109 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 czerwiec 2021 - 17:07

Testuje silnik po powrocie z serwisu Parkera, niestety nie dość że przysłali mi w nieoryginaln opakowaniu który celowo przetrzymałem to naprawa doprowadzilela do tego ze silnik dziala gorzej niż przed wyslalenie płacze się prawie za każdym razem przy kotwiczeniu z pilota. Nie ma mowy o doplywaniu do punktu wczesniej plynol ale się nie zatrzymywał teraz próbuje płynąć ale majta na wszystkie strony i płacze przewody
Prosiłem ich aby przed wysłaniem sprawdzili u wyglad ze strasznie nie uczciwi ani nie zetelni zarzadalem od nich informacji co zostało wymieniony na jakie numery seryjne mam zamiar ciągnąć problem po otrzymaniu tych informacji z MotorGuid czy nie wsadzili mi czegos starego lub nie mojego.

Zgłoś reklamacje powtórnie, niech podstawiają kuriera na swój koszt i zabierają ponownie. Przy trzecim zgłoszeniu żądać zwrotu gotowki

#1110 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 czerwiec 2021 - 17:07

Najważniejsze że problem skutecznie rozwiązany przez motorguide z to że Parker daje d to już inna sprawa. Silniki są ok

#1111 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 13 czerwiec 2021 - 17:21

Ja dostałem info że części co miały przyjść nie przyszły... I że wykręca mi tą część z nowego silnika i że odesla mi silnik za tydzień:)


Ja bym się tak szybko nie cieszył po tym co mnie dziś spotkało moja część niby dotarła ale w tym co zrobili nie ma nic o wymianie czegokolwiek, przyjechałem na urlop szczęśliwy że silnik wreszcie po 4 tygodniach będzie płynął po ścieżce i do punku z echa a okazuje się że już nie stanę na wodzie w punkcie nawet z pilota, aby porzucać bo silnik się płacze za każdym razem aż na sam koniec słychać trzeszczenie silnika czy sprzęgła wcześniej nie było z pilota takich problemów, więcej już zepsuć nie mogli naprawdę Parker to tragiczny serwis.
Jutro będę do nich dzwonił co dalej.
Ale urlopu nad woda mi nie zwrócą. A ja jestem w kraju kilka razy w roku to naprawdę denerwujące takie zachowanie serwisu gdzie prosiłem ich o sprawdzenie czy wszystko działa prawidłowo, przypuszczam że nie mają chęci ani możliwości sprzedania na wodzie.
Miał być tylko zaktualizowany a zrobił się z tego zwykły silnik elektryczny ze sterowaniem z pilota w prawo i w lewo i prędkość to jeszcze działa.

Nawet przestało działać lub działa dozo gorzej płyniecie na kurs wogóle tego nie trzyma, nagrałem filmiki z chęcią wam to udostępnię.

#1112 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 13 czerwiec 2021 - 17:29

Ja bym się tak szybko nie cieszył po tym co mnie dziś spotkało moja część niby dotarła ale w tym co zrobili nie ma nic o wymianie czegokolwiek, przyjechałem na urlop szczęśliwy że silnik wreszcie po 4 tygodniach będzie płynął po ścieżce i do punku z echa a okazuje się że już nie stanę na wodzie w punkcie nawet z pilota, aby porzucać bo silnik się płacze za każdym razem aż na sam koniec słychać trzeszczenie silnika czy sprzęgła wcześniej nie było z pilota takich problemów, więcej już zepsuć nie mogli naprawdę Parker to tragiczny serwis.
Jutro będę do nich dzwonił co dalej.
Ale urlopu nad woda mi nie zwrócą. A ja jestem w kraju kilka razy w roku to naprawdę denerwujące takie zachowanie serwisu gdzie prosiłem ich o sprawdzenie czy wszystko działa prawidłowo, przypuszczam że nie mają chęci ani możliwości sprzedania na wodzie.
Miał być tylko zaktualizowany a zrobił się z tego zwykły silnik elektryczny ze sterowaniem z pilota w prawo i w lewo i prędkość to jeszcze działa.

Nawet przestało działać lub działa dozo gorzej płyniecie na kurs wogóle tego nie trzyma, nagrałem filmiki z chęcią wam to udostępnię.


Kalibrowaleś silnik po serwisie?

#1113 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 13 czerwiec 2021 - 17:57

Ciesz się że skręca :) moj przestał się obracać w jedną stronę po serwisie :) ... ps. Na bank napiszą że musisz kalibracje zrobić

#1114 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 czerwiec 2021 - 18:07

Po wymianie/update jest procedura kalibracyjna do nowego wariantu.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#1115 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 13 czerwiec 2021 - 18:09

Kalibrowaleś silnik po serwisie?


Tak jak najbardziej robiłem to 3 razy , problem jest w kompasem I jesli jest jakis czujnik polozenie w osi to jest z nim cos nie tak, pamietam ze przed wyslaniem jak sie go obracalo na maxa w jedną I druga storne to miejwiecej po pelnym obrocie stawal w punkcie 0 teraz tego nie robi staje, ale w haotycznych punktach

Użytkownik Michal Sz edytował ten post 13 czerwiec 2021 - 18:19


#1116 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 13 czerwiec 2021 - 18:18

Po wymianie/update jest procedura kalibracyjna do nowego wariantu.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka


Kalibracje trzeba zrobic to wiem przysłali instrukcje wszystko wyglądało wspaniale, robilem ja na poczatku w podpięta siecią NMEA2000 i po niepowodzeniu odpiołem od sieci i robiłem kalibracje 2x bez sieci. Ewidentnie nie poznaje silnika jakby byl nie ten sam nie zachowywal sie tak wcześniej inaczej pojechal by do Parkera 3 lata temu.

Tu filmiki
https://youtu.be/J6iC5MRgojo
https://youtu.be/d3K7tN90lM4
https://youtu.be/GyF4uccuwE4

Jeśli dopatrzycie się czegoś co robię źle to proszę o info, jutro będę robił 2 podejście.
Potem telefon do Parker.

#1117 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 13 czerwiec 2021 - 19:01

Czy ma ktoś wiedzę nt. nowych egzemplarzy silnika? Mam zamówiony od marca, czekam na dostawę, ale jak to czytam i oglądam to się zastanawiam, czy nie zrezygnować z zakupu. Użytkuje ktoś nowe, nie wymagające aktualizacji? Czy z nimi też są takie niespodzianki?



#1118 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2021 - 06:58

Odnośnie moich problemów po serwisowych, jak sadzicie czy reset wykonany jako M 114 coś może pomóc, co tak naprawdę robi ta funkcja czy nie wykasuje czegoś co mogło by wpłynąć na jakieś ustawienia serwisowe do których nie mamy dostępu?
Z opisu wynika że resetuje jakieś kalibracje producenta.

#1119 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2021 - 11:04

Drugie podejście rozwiązało problemy mozliwe ze pomógł nacsl amym początku reset do ustawień fabrycznych. Po resecie M114 i próbie kalibracji kompasu miałem problem z kalibracja mimo krecebia kolek silnik przechodził w stan uśpienia dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika kalibracja przebiegła prawidłowo, zrobiłem to 2x tak jak w instrukcji i wygląda ze wszystko jest ok. Także współpraca z echem jest prawidłowa.

Użytkownik Michal Sz edytował ten post 14 czerwiec 2021 - 11:04

  • Sławek77 lubi to

#1120 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2021 - 07:35

Przeczytałem cały wątek. Czyli po prawie 3 llatach problemy jakie występowały w xi3 są naprawione ? Jak kupie to nie będę miał żadnych problemów?
  • C4rl lubi to