Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1620 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4698 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 maj 2021 - 09:09

Witam
Mam problem z silnikiem dziobowym
Motorguide Xi3- nie działa nie świeci się lampka GPS..
Miał ktoś z was taki problem?
Bardzo proszę o pomoc.

Poproś o przeniesienie do istniejącego wątku
Co do problemu- na wodzie? W garażu?
U mnie czasami chwyta sygnał po 2-3 minutach , randomowe to jest.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#1082 OFFLINE   przemos

przemos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Przemek

Napisano 22 maj 2021 - 09:32

Problem na wodzie

#1083 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 maj 2021 - 10:09

Ale masz daty wbite w kwitach silnika?

#1084 OFFLINE   przemos

przemos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Przemek

Napisano 22 maj 2021 - 10:17

Tzn? Problem ma mój kolega jest teraz na GPna Nogacie. Pisze to co on mi mówił

#1085 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 30 maj 2021 - 16:09

Ja swojego Xi3 wysłałem do Parcker w związku ze znanymi problemami ... Dzwoniłem i wyglada ze będą mimo wszystko coś wymieniać, czekaja na jakąś część

Czy problemy z współpraca z echem mogą być na tyle dziwne ze jest konieczność wymiany jakiejś części, niestety nie wiem co będą wymieniać.

#1086 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4698 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 maj 2021 - 16:32

Płyta główna jeśli już- jest wymieniana w tym procesie. 



#1087 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 30 maj 2021 - 21:20

Płyta główna oraz nowa aktualizacja softu i problem znika...... mój się skręcał i gubił pointa, szalał.. a teraz jest ideollo.



#1088 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 30 maj 2021 - 21:24

Płyta główna oraz nowa aktualizacja softu i problem znika...... mój się skręcał i gubił pointa, szalał.. a teraz jest ideollo.


Pływał też zygzakiem niby do przodu? 🤔

#1089 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 30 maj 2021 - 22:02

Pływał też zygzakiem niby do przodu? 🤔


Taki objaw może być jak nie jest zainstalowany w osi łódki, ewentualnie jeszcze jak tył łodzi jest niedociazony

#1090 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 30 maj 2021 - 22:09

Pływał też zygzakiem niby do przodu?

Pływał prosto ale tylko tyle..... skręcał kabel do tego stopnia że mógł go zerwać. No i dla mnie najważniejsze było że kotwicy nie było bo 

ustalał pointą i po chwili go gubił i znowu do niego napływał.

Niestety x3 z moich informacji jest w tym względzie dosyć awaryjny, parker natomiast stoi na wysokości zadania i przejmuje w okresie gwarancji na siebie naprawę.



#1091 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 maj 2021 - 07:15

"...Parker Stoi na wysokości zadania..."sprzedali , wiec serwisują, żadnej łaski nie robia

#1092 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 01 czerwiec 2021 - 18:07

No to z tego co czytam to wszelkie problemy znikną. Oby tak się stało jak piszecie i zacznie płynąć prosto na kurs bo często musiałem go korygować, bo i mam nadzieje ze będzie wreszcie płynął po ścieżce i zatrzyma się tam gdzie mam zaplanowany punkt.
Martwi mnie termin to już trwa 2 tygodnie to trwa, mam nadzieje ze za tydzień będzie gotowy bo zaczynam tygodniowy urlop, pogoda nie ważna ważne aby silnik był już w garażu.

#1093 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 czerwiec 2021 - 18:20

ja sam aktualizowalem a dzis byl test bojowy - DZIALA POPRAWNIE , 



#1094 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 05 czerwiec 2021 - 08:41

Jakie terminy mieliście po wysłaniu silnika do jego powrotu, za tydzień minie mi 4 tygodnie mam nadzieje ze na druga część urlopu dostanę silnik bo to trwa zbyt długo.



#1095 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 czerwiec 2021 - 08:46

Jakie terminy mieliście po wysłaniu silnika do jego powrotu, za tydzień minie mi 4 tygodnie mam nadzieje ze na druga część urlopu dostanę silnik bo to trwa zbyt długo.


Nieźle, a ja miałem wysłać w poniedziałek i że niby 2 tygodnie...

#1096 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2021 - 08:57

sprobujcie wpierw sami zaktualizowac... moze sie obejsc bez zbednych wysylek, cala akcja trwa 3min...



#1097 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 czerwiec 2021 - 09:02

sprobujcie wpierw sami zaktualizowac... moze sie obejsc bez zbednych wysylek, cala akcja trwa 3min...


Tylko kabel trza mieć 😁😩

#1098 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5513 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2021 - 09:13

jaki kabel ?? nagrywasz soft na karte , jesli masz silnik na lodzi na stale ,to bierzesz karte ze soba i na lodzi aktualizujesz poprzez siec nmea, tak samo jak ss3d i inne urzadzenia z poziomu echa. Wkladasz karte do slotu , przegladasz pliki i dajesz aktualizuj. 


Użytkownik siarq edytował ten post 05 czerwiec 2021 - 09:13


#1099 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 05 czerwiec 2021 - 09:33

jaki kabel ?? nagrywasz soft na karte , jesli masz silnik na lodzi na stale ,to bierzesz karte ze soba i na lodzi aktualizujesz poprzez siec nmea, tak samo jak ss3d i inne urzadzenia z poziomu echa. Wkladasz karte do slotu , przegladasz pliki i dajesz aktualizuj.


No właśnie mówię o sieci nmea.

#1100 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPEŁCZYCE
  • Imię:Michał

Napisano 05 czerwiec 2021 - 09:45

jaki kabel ?? nagrywasz soft na karte , jesli masz silnik na lodzi na stale ,to bierzesz karte ze soba i na lodzi aktualizujesz poprzez siec nmea, tak samo jak ss3d i inne urzadzenia z poziomu echa. Wkladasz karte do slotu , przegladasz pliki i dajesz aktualizuj. 

Nie wiem czy to przejdzie ponieważ update poprzez plik jest możliwy tylko dla określonych modeli z określonym numerem seryjnym, inne wymagają tego dongla USB, do tego w moim jest jakaś wymiana hardware dlatego to niby się tak opóźnia, miało to coś być dostępne w poniedziałek ale do dziś nie mam zwrotnej informacji z tego powodu zaczynam się martwic, planowałem wysłanie na okres  3tygodni po którym myślałem że dostane silnik z powrotem, ale to nie pykło i jestem trochę zniesmaczony na załatwienie tej sprawy przez serwis.

Zanim wysłałem to sprawdziłem mój numer seryjny był w zakresie aktualizacji przez dongla USB.

Mam wrażenie że albo coś im nie poszło i coś skopali i teraz czekają na płytę główna czy GPS itp.

Silnik mechanicznie był sprawny pomijając problemy ze współpracą z echem nie było nic niepokojącego aby coś trzeba było wymieniać.

Chyba że czegoś się dopatrzyli i moje problemy myszkowania po zmianie kierunku podczas płynięcia na kurs były spowodowane jakimś uszkodzeniem któregoś z elementów kontroli kierunku. 

Nie wiem czy wy mieliście taki sam problem przed aktualizacją, może go opisze ale to już raz było opisane wcześniej.

 

Po kalibracji silnik pływa poprawnie, często używam płynięcia na zadany kurs , po kilku kotwiczeniach oczywiście z pilota coś się zaczyna dział podczas płynięcia na kurs, początkowo silnik bzł na pontonie to forumowicze sugerowali ze to wina pontonu, ale od 2 lat mam łódż  silnik w osi łodzi i jest to samo objawia sie to w ten sposób:

 

Jak płynę na kurs i widzę potrzebę jego zmiany lekko w prawo to wciskam 2x przycisk na pilocie w prawo lub trzymam na tyle ile uważam aby się ten kurs zmienił, 

po puszczeniu przycisku pilota  silnik samoczynnie wykonuje ruch ok 30stopni w przeciwnym kierunku czyli iw lewo i już nie wraca w zadany kurs i od tego momentu płyniecie i zmiana kursu staje się niemożliwa lub problematyczna.

Wyłączenie silnika rozwiązuje na jakiś czas ten problem, mam to od samego początku i mam nadzieje że to zostanie tez rozwiązane, może to jest powodem wymiany tego hardware.

 

Jak na moje "oko" jest to problem jakiegoś czujnika obrotu licznika obrotu osi itp. musi cos takiego być inaczej nie wiedział by silnik o swojej pozycji obrotu względem osi.

 

Mam nadzieje że w przyszłym tygodniu dostane ten silnik z powrotem.