Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki multik z wykopem???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2006 - 14:37

Polecam filmik, który wstawił Remek. Rewelacja!
Łowione ryby zachowują się podobnie jak nasze krajowe bolenie. Różnica tkwi w ich większej agresywności, dużo większej szybkości i ogromnych rozmiarach! Brania wyglądają jakby jakiś potwór atakował przynętę. Zresztą widać na filmie, że te ryby podczas brania potrafią zniszczyć najlepsze morskie kotwice i połamać woblery... :huh: :huh:
Podobny hol udało mi się przeżyć tylko raz, podczas zacięcia Giant Caranxa w Sharm. :mellow:



#42 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 06 październik 2006 - 16:43

Nie no bajka,takie rybska.Ciekawi mnie tylko o jakiej mocy mają te kije.Jerkówka do 50gram byla by tam ultralajtem :mellow: :D

#43 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 06 październik 2006 - 17:34

Superos, dluuugo sie laduje, ale warto poczekac, polecam. A tak poza tym, to wydaje mi sie, ze ten silowy hol, to byl troche na potrzeby filmu. Oczywiscie jestem zwolennikiem mozliwego skracania czasu holu, ale tu to naprawde nie marnowali czasu. No i wogole rybka niesamowita, dawala czadu az milo. Uhh aby do jutra...

#44 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 06 październik 2006 - 17:52

O matko jedyno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mellow:
Czaderski filmik,kopara opada :huh: :huh: :huh: :lol:

#45 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 październik 2006 - 19:21

fantastyczny filmik reklamowy.

ehh daleko naszym do takiej szkoly...

zabawka tez fajna max drag 15 lb (jelsi dobrze slyszalem) sprawdzona rama... no i cena jak na nowosc przystalo :mellow:

#46 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 październik 2006 - 19:41

Witam

@friko, tak kupiłbym antaresa po jerkowniku, nadal uważam, ze szarpanie jerkami to pikuś dla dobrych mechanizmów w markowych młynkach. Oczywiscie jesli byłaby okazja zobaczenia młynka przed kupnem ;) . Pytasz o wartośc dodaną, dla mnie przedewszystkim ta wartością bylaby możliwość łowienia lżejszymi wabikami, o czym zresztą wspominasz. O takich 'banałach' jak lepsza ergonomia niskoprofilowca, cieżar etc. nie bedę nic pisał bo temat byl wałkowany wielokrotnie.
@Remek warto bylo czekać na film o Curado. Ja w zeszlym tygodniu na ebayu kupiłem wersje 201D o przelorzeniu 5,0. Teraz czekam na przesyłkę. Ten film, choć o wersji 300, utwierdził mnie w przekonaniu, ze dobrze wybrałem. Tylko te ryby łowione jakoś ,mnie zasmuciły. Ja dziś z trudem wydłubałem szczupaczka o dlugości 59 cm a przed oczyma cały miałem ten film.
pozd jerzy :(

#47 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 październik 2006 - 19:46

Jurek Jakbys kupił sobie wersje 300 D to bys łowił DORADO :mellow:

#48 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 październik 2006 - 19:53

MIFEK said:
Jurek Jakbys kupił sobie wersje 300 D to bys łowił DORADO


Mifku a tak co mi zostaje? kupić sobie wobler DORADO :mellow: :mellow: :mellow:

JW

#49 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 06 październik 2006 - 19:54

Pozwolicie, że jeszcze dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji round vs. low profil. Podstawową wadą wielu niskich profli jeżeli chodzi o ich zastosowanie do cięższych przynęt jest chyba nie wytrzymałość a pojemność szpuli. Oczywiście zależy to od modelu ale trzeba to mieć na uwadze, że na okrąglaka zwykle wejdzie więcej linki. Gdy nawijamy cienką plecionkę to nie ma specjalnego znaczenia bo i tak wejdzie jej dużo. Problem pojawia się gdy chcemy nawinąć plecionę np. 30lb (ja takiej używam do jerkowania).

#50 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 październik 2006 - 21:10

MIFEK said:
Jurek Jakbys kupił sobie wersje 300 D to bys łowił DORADO


Mifku a tak co mi zostaje? kupić sobie wobler DORADO :mellow: :mellow: :mellow:

JW



to zdecydowanie tańśze rozwiązanie.... :mellow:

Zycze by dostarczylo tyle samo andrenaliny :mellow:

#51 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2006 - 21:20

Ja tam na woblery dorado nie narzekam

#52 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 październik 2006 - 21:48

O tak ostatnio zaskakuje mnie dorado Dead Fish. Bardzo wszechstronna przyneta, szkoda, że robi sie zoimno i szczupaki idą na głebokie.
Jerzy

#53 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 październik 2006 - 00:11

Witam !
Witam wszystkich (jako nowy uzytkownik)! Witam Remku ! I pytania poczatkujacego jerkingisty
1.Jaki byl Twoj zestaw procz wspomnianego Shimano Conquest 201DC . Coz za kijaszek, linka, przypon i przynety(chodzi o wage) wchodzily w jego sklad ?
2.Jak Twoim zdaniem jest optymalna dlugosc wedki jerkowej o c.w. - Perch 12 do Jack S(35 - 70)ze wskazanim na srodek przedzialu tj slidera 10
3.Jaki gotowy kijek z wykopem lub blank na jednoczesciowa jekowke polecasz.
4.I jeszcze : ile cm na obrot korbki zwijaja Conquesty 201, 101, i antares, tudziez antares 5
5.Na koniec czy dla poczatkujacego maszynki z DC nie beda raczej utrudnieniem niz wspomozeniem.
Pozdrawiam
Ugly

#54 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 październik 2006 - 09:26

Witaj na forum Ugly...

Poniewaz pytanie padlo do konkretnej osoby chwilowo wstrzymam sie od wypowiedzi...



#55 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 październik 2006 - 09:43

Chetnie uslysze zdanie rowniez pozostalej czesci Szacownego Grona
Pozdrawiam
Ugly

#56 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 październik 2006 - 10:31

1.Jaki byl Twoj zestaw procz wspomnianego Shimano Conquest 201DC . Coz za kijaszek, linka, przypon i przynety(chodzi o wage) wchodzily w jego sklad ?

W chwili obecnej na 201nce mam nawiniętą POWER PRO 20 LB. DO tego kijek AC66HF - uzywany głownie jako kij jerkowo-lódkowy lub AC710HF jako ARMATA dalekosięzna lub kijek trollowy.

2.Jak Twoim zdaniem jest optymalna dlugosc wedki jerkowej o c.w. - Perch 12 do Jack S(35 - 70)ze wskazanim na srodek przedzialu tj slidera 10

Nie wydaje mi się by była istniała potrzeba przekraczania 2m. Osobiście staram skupiać sie (ze względu na wygode oraz własne przyzwyczajenia) gdzieś między 180-190 cm

3.Jaki gotowy kijek z wykopem lub blank na jednoczesciowa jekowke polecasz.

Bardzo mi odpowiada używany właśnie AC66HF. Z oferty krajowej może coś z HMów dragona (nie polecam konkretnego modelu bo nie mialem za wiele do czynienia z tymi kijkami). Z mocniejszych patykow zagramanicznych oferta jest tak bogata, że ciężko wybrać coś nasucho nie znając bliżej preferancji przyszlego użytkownika...

4.I jeszcze : ile cm na obrot korbki zwijaja Conquesty 201, 101, i antares, tudziez antares 5

conquest

conquest DC

5.Na koniec czy dla poczatkujacego maszynki z DC nie beda raczej utrudnieniem niz wspomozeniem.

Moim zdaniem DC to po prostu zupełnie inna maszyna. Ktoś kto nauczy się obsługiwac prosty w obyciu hamulec DC może mieć niewielkie problemy w przestawieniem się na inne magnetyki czy odśrodkowce. W drugą strone raczej problemów byc nie powinno - przynajmniej tak mi sie wydaje


#57 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 08 październik 2006 - 11:09

witam

ja lowilem na zestaw wymieniony przez mifka czyli jego armatka oraz shmiano conquest dc zestawem castingowym poslugiwalem sie 3 raz w zyciu rzuty byly swietne lowilem na gumy w przedziale wagowym 10 25 gram i o dziwo szlo mi naprawde niezle wydaje mi sie ze naprawde warto odlozyc troche wiecej kaski i kupic owe shimano :D a co do kijka to powiem tak na 50 metrach od brzegu w zwarach czulem jak guma puka o dno wiec chyba nic wiecej nie potrzeba ;]

#58 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 październik 2006 - 11:36

Cześć Ugly,
I widzę, że jesteś z Poznania :D mojego ulubionego miasta :D

Po kolei:
1. Shimano DC. Nie ukrywam - jestem maniakiem sprzętowym :D Uwielbiam poznawać nowe i odkrywać. Przy okazji obalać pewne mity zwiazane z castingiem, których w Polsce jest sporo. DC kupiłem do kilku zastosowań - jerkowanie ale i średni casting. Gdybym miał kupić DC tylko do jerkowania głęboko bym się zastanawiał.

Zaczynałem tak jak większość - Ambassadeur C4 6501 oraz jerkówka Rozemeijera Power Jerk. Zresztą uważam do dnia dzisiejszego, że jest to świetny zestaw. Zwłaszcza Power Jerk wersja pierwsza głęboko zapadła w mojej pamięci - to świetny model i bardzo mi leżał w ręce. Linka oczywiście plecionka (kiedyś 40lb, dzisiaj 20lb), przypon fluorocarbon ale i zwykła linka stalowa również. Przynęty w zasadzie trzy slider 10s, jack oraz fatso. Wszystko z Salmo. Oprócz tego wielkie pudło z inymi przynętami ale te trzy używam w 80%.

2. 180-210, choć używałem 7'10 (235 cm) i było na prawdę bardzo dobrze (ale ja mam 200 cm wzrostu :D)

3. Trudne pytanie. To zależy od wielu czynników.

4. conquest 201 = 58 cm, conquest 101 = 60 cm, antares ar = 62cm, antares 5 = 58 cm

5. Nie będzie utrudnieniem. Namawiałbym Ciebie również na zwykły kołowrotek z tradycyjnym hamulcem odśrodkowym np. Conquest 201 by poznać trochę podstawy castingu i potrenować rzuty. W przypadku metody jerkowej system DC nie ma wiele do roboty. Ciężke przynęty nie dają temu systemowi za wiele popracować. Taki jerk leci raczej płynnym lotem nawet w trudnych warunkach atmosferycznych więc w zupełności hamulec odśrodkowy będzie wystarczający. Tak jak wspomniałem ... ja go kupiłem nie tylko do jerków, również do lżejszego łowienia (grzie trzeba przede wszystkim dalej rzucić nie rzadko tonącą przynętą - brody są wykluczone bo od razu strata przynęty).

Pozdrawiam
Remek




#59 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 październik 2006 - 11:45

Nie no bajka,takie rybska.Ciekawi mnie tylko o jakiej mocy mają te kije.Jerkówka do 50gram byla by tam ultralajtem :mellow: :D


Myślę, ale domyślam się jedynie, że to kije z serii Compre czyli 40-50lb :D

Pozdrawiam
Remek

#60 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 08 październik 2006 - 12:24

[quote]
Nie no bajka,takie rybska.Ciekawi mnie tylko o jakiej mocy mają te kije.Jerkówka do 50gram byla by tam ultralajtem :mellow: :D
[/quote]

Myślę, ale domyślam się jedynie, że to kije z serii Compre czyli 40-50lb :D

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


Jak się ogląda te holowanie ryb to widać ogromną moc tego sprzętu.Niewidzialem jeszcze aby ktoś tak szybko i silowo wyciągal ryby,zero delikatności.
Czyli tak przyrównując do naszego zastosowania to coś w stylu mocnej dorszówki :D

A @Remek jeszcze pytanie odnośnie tego multika z filmiku?
To Curado 300D ma tylko większą pojemność szpulki czy cala bryla tego modelu też jast większa czy czymś innym się różni od 200D :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych