Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

European Pike Competition 2006


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 02 październik 2006 - 19:45

Na stronie Vastervik Fishing Camp są wyniki tegorocznych zawodów. Myślę, że polskiej załodze: Sławek Kubasiewicz, Artur Romanow należą się wielkie gratulacje za zajęcie drugiego miejsca. Do pierwszego zabrakło tylko centymetra.
Z resztą popatrzcie sami

#2 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 02 październik 2006 - 19:54

Jak tak sobie popczytałem wyniki to wygląda na to, że Polaków było najwięcej :D
Czyali Polska i Polacy mogą być z siebie dumni :D
Brawo nasi !!!!!!!!!!


#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 październik 2006 - 19:56

O żesz kurdele...

CHŁOPAKI MOJ - SZCZERE GRATULACJE - A ZARAZEM WYRAZY PODZIWU....

...tradycyjnie szczuneczek...

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 październik 2006 - 19:56

Cześć,
Dzięki Phala za info. W sumie przegapiłem tegroczny konkurs. Zauważyłem też, że Andrzej Turski zajął 8 miejsce - gratulacje Andrzeju! Napisz proszę kilka słów na temat zawodów. Jestem bardzo ciekawy jak to było.
Piotrek Piskorski 16 miejsce - szkoda.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 październik 2006 - 20:36

Cieszą sukcesy kolegów.Artur ze Sławkiem widać potraktowali sprawę poważnie :mellow: Pepe to jak mi sie wydaje ,traktuje występy bardziej reprezentacyjnie :lol:

#6 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 październik 2006 - 21:10

Panowie Polacy mają teraz do testowania Rozemeijery Balanz...

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 październik 2006 - 22:22

Ja się jeszcze zastanawiam skąd tam się wziął CWC z buster jerkiem. Pewnie Salmiaki obchodzili ich szerokim łukiem :lol:

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 październik 2006 - 22:31

:lol:

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 październik 2006 - 05:36

cwc wypuscilo nowego buster jerka - shallow runner - powiem tylko, ze przyneta jest swietna, niestety do kupienia tylko w szwecji bo wyprodukowano tylko okolo 400 sztuk i oczywiscie, ze chcieli je marketingowo dobrze zaprezentowac http://www.cwcab.com/eg048s.htm

#10 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 październik 2006 - 07:03

hehehehe

jakbym go skadś znał :mellow:

#11 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 03 październik 2006 - 09:43

Hehe......najdłuższy szczupak zawodów Vastervik to 111cm.......my mieliśmy wypasionego na sielawie potworka 123cm !!!!!! :mellow: :mellow: :mellow: plus 106cm, 103cm i cztery 90-tki.....niestety żadnych nagród :(

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2006 - 09:49

No tak Petrus. My byliśmy na zlocie nad Odrą i najdłuższy boleń to 65 cm, a kto inny był nad Wisłą i złowił 75 cm. Czy można te obydwa wyniki porównywać? :unsure:

Pozdrawiam
Remek


#13 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 03 październik 2006 - 10:53

Jasne, że można. Byłem dwukrotnie w Vastervik na rybach i znając olbrzymi potencjał tamtejszych szkierów uważam wynik 111cm za dość słaby, tam regularnie łowi się 120-tki. Poza tym trochę chciałem sie pochwalić B)

pozd.

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 październik 2006 - 11:26

Jasne, że można. Byłem dwukrotnie w Vastervik na rybach i znając olbrzymi potencjał tamtejszych szkierów uważam wynik 111cm za dość słaby, tam regularnie łowi się 120-tki. Poza tym trochę chciałem sie pochwalić B)

pozd.



Nie można, nie można ... Ja nie mam wielkich doświadczeń boleniowych. Na forum są koledzy, którzy zjedli już zęby na tej rybie, przy okazji dali zarobić dentystom a podczas zlotu doszedłem do wniosku, że porównywanie Wisły i Odry jest bezsensowne. To tak jakby porównywać połów dwóch różnych gatunków ryb. Ponadto niewielki czynnik (atmosferyczny, czy inny) może spowodować, że zamiast klocków bolków, które niejednokrotnie pokazywane są na naszym forum holowane będą bolki nie większe od dłoni :D Tak więc porównywanie dwóch łowisk, czy nawet dwóch różnych dat połowu na tym samym łowisku jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Ryby to nie szachy, ryby to haos :D Ale teoria haosu mówi, że rzucane w jedno miejsce ziarenka piasku zawsze utworzą kopiec :D Czyli jakaś reguła tym wszystkim rządzi ale jesteśmy na razie zbyt mali by to wszystko zrozumieć (wydzieramy po kawałku). Ale mi się zebrało :D

Dobrze, że się chwalisz :D Ja jeszcze posłuchałbym jak łowisz te szczupaki i co szczególnego robisz, że łowisz klocki powyżej 120 cm. Samo chwalenie się :D mi osobiście nie wystarcza.

Pozdrawiam
Remek



#15 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 październik 2006 - 11:55

@petrus33, znawca Vastervik nie jestem, nigdy tam nie bylem, ale jak sie popatrzy na liste zawodnikow, nawet tylko polskich, to widac wiele nazwisk uznanych lowcow, a nawet bylbym sklonny powiedziec ekspertow. Chociazby pierwszy z brzegu P.P. bywa na szwedzkich wodach co najmniej dwa razy do roku i jego doswiadczenie pewnie jest sporo wieksze niz twoje, ale nigdy nie slyszalem z jego ust, ze 120 to sie lowi regularnie, a jak ktos tam pojedzie i takowej nie wyjmie to znaczy, ze miekka faja jest a nie wedkarz. Wez pod uwage, to co powiedzial delkatnie @remek, ze duzo zalezy od pogody i od szczesci. Trafiles prawdopodobnie w dobry okres i plapales, moze uda ci sie nastepnym razem tez wyjac 120, ale w koncu trafisz na takie dni, ze zjedziesz o kiju...

#16 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 03 październik 2006 - 12:15

Ja byłem w Vaster cztery razy i nie uważam abym poznał nawet w 10% możliwości tego łowiska.A 120-tka to nawet na Vaster wielka ryba i nie łowi ich się tam regularnie.Nawet Bertus ani jego kolega Arjan który zajął 3-cie miejsce nie łowią często takich ryb choć bywają na tym łowisku parę razy w roku.Sam Anders Forsberg po usłyszeniu takiego stwierdzenia usmiechnąłby się pobłażliwie i przyłożył ci ręke do czoła czy aby nie masz temperatury :lol: :lol: :lol:
A może zatrudnił by cię jako przewodnika i reklamowca w jednym :lol: :lol: :lol: B)

#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 03 październik 2006 - 12:25

[quote title=remek napisał(a) dnia pon, 02 październik 2006 08:56] Zauważyłem też, że Andrzej Turski zajął 8 miejsce - gratulacje Andrzeju! Napisz proszę kilka słów na temat zawodów. Jestem bardzo ciekawy jak to było.
Piotrek Piskorski 16 miejsce - szkoda.


Nie za bardzo rozumię twoje ubolewania nad 16 miejscem ekipy Salmo. Przeciesz oni już od jakiegoś czasu dostają w dupę na tych zawodach od innych polskich amatorów wędkarstawa. Którzy niestety nie mają takiego przebicia medialnego jak wspomniani panowie. W ubiegłym roku dostali od Jacka z warszawskiego Basa w dupę jak cholera. Teraz też był przed nimi na dobrym miejscu.
Ja cię Remku rozumię, że wykreowana ikona się wali, ale tak już jest w życiu. Tak, że nieszczęście nie polega na 16 miejscu tylko na dostępnie do tej informacji w kraju. Bo ludzie, którzy się interesują tematem wiedzą jaka jest pozycja wędkarska tych zawodowych wędkarzy z Salmo.
Podaba mi się cała seria wielkich szczupaków wraz z łowcami na zdjęciach. W jakiś dziwny sposób ŻADEN nie wypluwa jakiegoś Slidera lub Fatso z pyska. A taki obrazek jest tak często nam serwowany w innych portalach. Za podobną uwagę właśnie właściciel zielonego forum wy.......lił mnie z niego. I po dwóch latach widzisz kto miał rację.... .

pozdrawiam

#18 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 03 październik 2006 - 12:27

@remek
Co robię, że łowię duże ryby????
Nic szczególnego, uważam, ze 80% sukcesu to doskonała znajomość łowiska, z mocnym akcentem na słowo doskonała.........trzeba znać każdą górkę, każdy głaz, wiedzieć gdzie znajdują się podwodne fałdy kamienne, gdzie ciągną się pasma podwodnych górek, gdzie są nagłe uskoki dna i wypłycenia.......i wreszcie gdzie jest skoncentrowana sielawa. Znam doskonale trzy jeziora południowej Szwecji i dlatego mam wyniki. Oczywiście dobór pory łowienia i przynęt też jest ważny, ale bez znajomości wody skończymy na błądzeniu i czekaniu na przypadkowe branie. Ja płynę od razu na miejsce, gdzie jest duży szczupak, bo po prostu wiem, ze on tam jest. Ot i tyle.

@lukomat

Vastervik to łowisko szkierowe i środowisko morskie, warunki meteo wpływają bardziej dynamicznie na żerowanie drapieżników niż na śródlądziu. Ale z drugiej strony ilość szczupaka jest tam imponująca i trzeba się bardzo mocno starać, żeby spłynąć o kiju. Pojedż tam to się sam przekonasz o czym mówię.
120-tki łowi się często, może nie codziennie, ale podejrzewam, że kilka w miesiącu ich pada, nie wszyscy zgłaszają te ryby Forsbergowi, ja mam 121cm i 127cm, obie z jednego wyjazdu w 1997r, druga wyprawa zaowocowała gaddą 109cm. Oczywiście nie każdy jest w stanie złowić takie sztuki, a to dlatego, ze trzeba wiedzieć, gdzie one są. Z reguły stoją na głębszej wodzie(pełnia sezonu) i dlatego jest trudno do nich się dobrać, trolling jest zabroniony w tym rejonie, a sprowadzenie wobka na 10-15m w klasycznym spinie jest dosyć trudne. Oczywiście moje doświadczenia zebrane są tylko z dwóch wyjazdów, ale moi koledzy, którzy jeżdżą tam regularnie, łowią właśnie takie sztuki. Vastervik jest super łowiskiem, mającym olbrzymi potencjał, uważam, że jest tam kilka szczupaków grubo powyżej 140cm, złowienie takiego okazu jest trudne, bo ryba taka bardzo rzadko żeruje.

@rocky

Oczywiście, że poznanie tego rejonu graniczy z cudem, sam Forsberg i tak wszystkiego nie zna. Duże szczupaki są łowione tam często, ale tak jak pisałem, ludzie nie zgłaszają tego do recepcji, nawet zdjęć nie robią. Poza tym Forsberg byłby mocno zaskoczny jakby się dowiedział o ilu rzeczach nie wie :huh:

#19 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 03 październik 2006 - 13:08

@Thymallus robisz się przykry...

Jeśli jako jako dowód podajesz galerię łowców na stronie podanej przez @Phalę, to poza kilkoma wyjątkami te szczupaki są prezentowane bez przynęt. Więc skąd wiesz na co zostały złowione?!? Co więcej, wśród tych kilku wyjątków sa też przynęty Salmo.
Twoje podkreślanie na każdym kroku jak zostałeś skrzywdzony przez tego polskiego producenta znakomitych przynęt robi się po prostu żałosne. Napisz to Piotrkowi, a nie wygłaszaj głupie teorie na forum...

#20 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 03 październik 2006 - 13:13

Choć jestem Smaczek to czuję się to wymianą poglądów (a dokładniej jej częścią) znieSmaczony :wacko: .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych