Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciekawostka z PayPal ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 kwiecień 2018 - 16:51

Z moim problemem wyjaśniło się samo . Czech otrzymał kołowrotek a ja , po 20-tu minutach na telefonie ( online nie szło tego zrobić ) zamknąłem paypal na amen  :)   Lichwy nigdy nie zaakceptuję . Mam nadzieję ,że inni użytkownicy paypal będą mieli więcej szczęścia i nie zderzą się z prawdziwym obliczem tego serwisu   ;)  


  • szczupak1 lubi to

#42 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 10 kwiecień 2018 - 22:14

@'mat - zamknąłeś/zlikwidowałeś całkowicie swoje konto u nich?

Też się nad tym zastanawiam bo już dawno nie płaciłem przez PP i nie mam już na rachunku u nich żadnych środków a nie chciałbym żeby kiedyś im nie przyszło do głowy przypadkiem naliczania jakiś opłat za chociażby "utrzymanie" rachunku lub coś podobnego.

#43 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 kwiecień 2018 - 10:21

 

 

@'mat - zamknąłeś/zlikwidowałeś całkowicie swoje konto u nich? 

Tak . Nie ma możliwości ponownego otworzenia tego samego konta . Stare konto nie istnieje .  Mogę jedynie nowe otworzyć  :)  Jeżeli nie używasz swojego , polecam zamknąć . Co jakiś czas paypal wprowadza nowe zmiany w regulaminie i faktycznie można się spodziewać , że z nienacka za posiadanie konta trzeba będzie płacić .

Ja się do paypala przyzwyczaiłem bo szybko tzn klik i zapłacone . Nie zawsze zwracałem uwagę , że najzwyczajniej mnie czeszą na przeliczniku . Niedawno robiłem zakupy u samuraja , płaciłem normalnie kredytówką i suma sumarum na tym samym paypal wychodził prawie £4 więcej . Nie duża różnica , lecz na dobrego wobaska wystarczy  ;)  A ich gwarancje można sobie głęboko włożyć . Zrobią co chcą , przy okazji nerwa ruszą  <_<



#44 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:24

Kazdy kij ma 2 konce, a proca 3.

Jak mawiaja madrzy ludzie.

 

Kontakt z infolinia paypal umozliwil mi dodanie karty nominowanej w Euro do konta paypal i teraz platnosci w Euro ogarniam bez zadnego przelicznika, placac przez paypal wybieram, ktora karta chce zaplacic dana transakcje.

Sprawdzone & dziala :)

 

A teraz letnia przygoda z paypal & ebay.com

 

W ramach letnich prac majsterkowiczowskich zakupilem przez ebay czesc zamienna do CD Playera HiFi. Mielismy z Tata wymienic ta czesc w jego odtwarzaczu. Przyszla z Chin, nowa zapakowana. Kupowalismy po symbolu podanym w instrukcji serwisowej producenta sprzetu HiFi (sprzed ilus tam lat).

Proba montazu wykazala, ze rozstaw otworow do srub jest inny i miejsce podlaczenia kabla sygnalowego tez jest gdzie indziej.

Na ebay Chinczyk oferowal mozliwosc zwrotu na koszt kupujacego, wiec wyslalem maila z informacja, ze bede zwracal.

Koszt czesci : 85 USD plus wysylka. 

Poprosilem o przeslanie adresu zwrotnego. Po kilku dniach dostalem maila po chinsku z adresem podanym po chinsku.

W 2018 dysponuje google.translatorem ktory ten chinski szybko pokazal mi po angielsku...i udalem sie na poczte w Pruszkowie.

Wyslalem paczke do Chin, zwrotna. Wydalem ponad 100 PLN i w ciagu dni miala nadejsc.

Po powrocie do domu zalogowalem sie na ebay i wgralem zdjecia paczki, kwitu nadania. Nastepnego dnia mialem wiadomosc z Chin, ze wysylke chca na inny adres i ze nie podalem numeru telefonu ... A paczka w drodze.

Wiec grzecznie odpisalem przez ebay, ze paczka w drodze i niech odbieraja z adresu, ktory wskazali wczesniej.

Minal miesiac od nadania (mialem ustawiony przypominacz). Kasy za zwrot nie mialem.

Zalogowalem sie na ebay, podnioslem poziom "kejsu" do problemu i zglosilem to do ebay. Opisalem mniej wiecej, to co Wam tutaj...

Dzien pozniej przyszla odpowiedz, ze dopelnilem wszystkich krokow przewidzianych przez ebay & paypal w kwestii zwrotu towaru i ebay mi zwraca 85 USD, a ze sprzedawca sam bedzie sie juz kontaktowal.

Dzien pozniej mialem na koncie paypal 85 USD z powrotem.

 

Takze kazdy kij ma 2 konce...

 

Pozdrawiam


  • thug i szczupak1 lubią to

#45 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 wrzesień 2018 - 15:39

 

 

Takze kazdy kij ma 2 konce...

Tak ma , szczególnie jak traci sie klientów  :rolleyes:  Typowa lichwa .... ale dobrze , że kasę odzyskałeś  ;) 

Ebay też ściemnia , bo robiąc zakupy od czasu do czasu nie moge zapłacic po prostu kartą bezpośrednio na konto Ebay , tylko transakcja idzie przez paypal . A mi pisali , że oni już nie są ściśle powiązani  :D   


  • szczupak1 lubi to

#46 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 09 marzec 2019 - 20:41

Odkopie temat.

Z racji tego że infolinia PayPal już nieczynna a mam zamiar dokonać zakupu w U.K na kwotę 600£ zapytam was ,może ktoś przerabiał taki temat.
Pytam bo PayPal różne sztuczki robi.

Konto wielowalutowe w polskim banku.

Zakupiłem 600£ w kantorze w tymże banku i ta kwota jest dostępna.

W opcjach/ustawieniach PayPal mam ustawione funty jako podstawowe rozliczenie.
Pytanie brzmi czy PayPal zabierze sobie z tych funtów czy zrobi sztuczkę z przewalutowaniem?

Jeśli ktoś przerabiał taką sytuację proszę o odzew.

Załączony plik  Zrzutekranu_2019-03-09-20-38-57-273.jpeg   21,69 KB   16 Ilość pobrań

Użytkownik marianosum edytował ten post 09 marzec 2019 - 20:43


#47 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 10 marzec 2019 - 08:41

Jeśli chcesz ominąć przewalutowanie musisz podpiąć do konta funtowego w banku kartę i ta samą kartę dodajesz na PayPal. Omijasz wtedy opłaty i złodziejski kurs PayPala.

#48 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 10 marzec 2019 - 08:54

Jeśli chcesz ominąć przewalutowanie musisz podpiąć do konta funtowego w banku kartę i ta samą kartę dodajesz na PayPal. Omijasz wtedy opłaty i złodziejski kurs PayPala.


Karta wielowalutowa podpięta do PayPal-a .

#49 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 10 marzec 2019 - 08:55

Nigdy nie miałem takiej karty. Nie wiem jak się zachowa PayPal w takim wypadku.
Nie mniej jednak przy 600 funtach bym nie ryzykował i poczekał do jutra;-)

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 10 marzec 2019 - 08:57


#50 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 16 marzec 2019 - 20:42

Nieopatrznie wpadłem na chory pomysł,by sprzedać aparat przez Ebay.  Na moje nieszczęście sprzedałem, kupujący zapłacił za towar na konto w PP i zaczęły się schody. Zablokowali kasę do  momentu potwierdzenia odbioru przesyłki. Wpisałem nr przesyłki do aukcji, podałem przewoźnika, w  DPD przesyłka ma status odebrana i....q..rwa mało, kupujący w wiadomości potwierdził, że wszystko ok(przesłana do PP), wystawił pozytywną opinię do  aukcji (wysłałem im info) i ... ciągle Qźwa  mało. Przed chwilą wysłałem kopię etykiety nadawczej i potwierdzenie przekazania paczki, może wystarczy. O dziwnej opłacie rzędu 145zł nie wspomnę.  Chcącym coś sprzedać przez ebay  z płatnością przez leniwców z Luksemburga zwanych PayPal'em radzę podejść do ściany i porządnie walnąć ją z łebka, powinno przejść. Czekam na kasę i jak dojdzie to sp...lam z PP.

PayPal - NIGDY WIĘCEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!  Ebay jako sprzedawca- nigdy więcej via PP, jako kupujący też nie, wolę kupić od Mayfriendów z Aliexpress. 



#51 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 16 marzec 2019 - 20:58

Nieopatrznie wpadłem na chory pomysł,by sprzedać aparat przez Ebay.  Na moje nieszczęście sprzedałem, kupujący zapłacił za towar na konto w PP i zaczęły się schody. Zablokowali kasę do  momentu potwierdzenia odbioru przesyłki. Wpisałem nr przesyłki do aukcji, podałem przewoźnika, w  DPD przesyłka ma status odebrana i....q..rwa mało, kupujący w wiadomości potwierdził, że wszystko ok(przesłana do PP), wystawił pozytywną opinię do  aukcji (wysłałem im info) i ... ciągle Qźwa  mało. Przed chwilą wysłałem kopię etykiety nadawczej i potwierdzenie przekazania paczki, może wystarczy. O dziwnej opłacie rzędu 145zł nie wspomnę.  Chcącym coś sprzedać przez ebay  z płatnością przez leniwców z Luksemburga zwanych PayPal'em radzę podejść do ściany i porządnie walnąć ją z łebka, powinno przejść. Czekam na kasę i jak dojdzie to sp...lam z PP.

PayPal - NIGDY WIĘCEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!  Ebay jako sprzedawca- nigdy więcej via PP, jako kupujący też nie, wolę kupić od Mayfriendów z Aliexpress. 

..tak się dzieje w momencie gdy jesteś "świeży" (masz mało transakcji)... PayPal jest dość drogi poza tym ale niekiedy ich zabezpieczenie jest nie do przecenienia... kiedyś wpłaciłem przez ebay chinolowi 1200$ za obiektyw które miały dopiero zostać wyprodukowane, po miesiącu okazało się ze to oszust, po następnych 3~4 tygodniach kasa wróciła..



#52 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 16 marzec 2019 - 21:21

Odkopie temat.

Z racji tego że infolinia PayPal już nieczynna a mam zamiar dokonać zakupu w U.K na kwotę 600£ zapytam was ,może ktoś przerabiał taki temat.
Pytam bo PayPal różne sztuczki robi.

Konto wielowalutowe w polskim banku.

Zakupiłem 600£ w kantorze w tymże banku i ta kwota jest dostępna.

W opcjach/ustawieniach PayPal mam ustawione funty jako podstawowe rozliczenie.
Pytanie brzmi czy PayPal zabierze sobie z tych funtów czy zrobi sztuczkę z przewalutowaniem?

Jeśli ktoś przerabiał taką sytuację proszę o odzew.

attachicon.gif Zrzutekranu_2019-03-09-20-38-57-273.jpeg

..nawet jeśli masz ustawione funty jako domyślną walutę i kartę w funtach jako źródło musisz uważać - gdy wybierzez PayPal jako metodę płatności system pokaże ci symbol karty z której będziesz płacił a pod spodem np. cos takiego>> Exchange rate: EUR 1.0 = GBP 0.8155 ...kliknij na to po czym bedziesz musial ponownie zalogowac sie do paypal a w oknie ktore sie otworzy wybierz "Convert with card issuer" i wtedy zaplacisz w funtach, inaczej PP przeliczy ci funty na euro a potem jeszcze raz na funty :) 



#53 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 16 marzec 2019 - 21:36

Więc było to tak, pomimo tych ustawień o których pisałem powyżej musiałem zadzwonić na infolinie i poprosić o zmianę w systemie że karta jako glowna jest w funtach.

Po tym wszystkim zapłaciłem tyle ile było na półce w sklepie w UK.
  • Guzu lubi to

#54 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 17 marzec 2019 - 01:19

..tak się dzieje w momencie gdy jesteś "świeży" (masz mało transakcji)... PayPal jest dość drogi poza tym ale niekiedy ich zabezpieczenie jest nie do przecenienia... kiedyś wpłaciłem przez ebay chinolowi 1200$ za obiektyw które miały dopiero zostać wyprodukowane, po miesiącu okazało się ze to oszust, po następnych 3~4 tygodniach kasa wróciła..

======
Ja tylko chcę, by przestrzegali tego, co sami napisali w emailu o bokladzie:
Podaj informacje o wysyłce
Dodaj prawidłowy numer w systemie monitorowania przesyłek, a pieniądze będą dostępne w ciągu jednego dnia od momentu, gdy przewoźnik poinformuje o dostarczeniu przesyłki" Nic więcej!!!

#55 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 grudzień 2020 - 19:44

Dostaliście może info że od 16.12 PayPal będzie płatny ?
Dostałem 2 wiadomości.
W jednej ze 45zł / lub do wartości salda na koncie( jeśli saldo jest niższe niż ta kwota) i druga ze będzie to 50zł bo niby jest brak aktywności na koncie.
Dziwne to bo z tego dziadostwa korzystam średnio 3-4 razy w roku...
Na infolinię oczywiście nie można się dodzwonić bo zapchana.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 09 grudzień 2020 - 19:52


#56 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 09 grudzień 2020 - 19:46

... nic takiego nie dostałem  :rolleyes:



#57 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 grudzień 2020 - 19:47

Dostaliście może info że od 16.12 PayPal będzie płatny ?
Dostałem 2 wiadomości.
W jednej ze 45zł / lub do wartości salda na koncie i druga ze będzie to 50zł bo niby jest brak aktywności na koncie.
Dziwne to bo z tego dziadostwa korzystam średnio 3-4 razy w roku...
Na infolinię oczywiście nie można się dodzwonić bo zapchana.

 

Nie nie dostalem niczego takiego jeszcze od nich...



#58 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 grudzień 2020 - 19:49

... nic takiego nie dostałem  :rolleyes:

Wysłałem wiadomość to tylko tyle odpisali że wysyłali nowe regulaminy. I hu...

#59 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 grudzień 2020 - 19:55

Dostaliście może info że od 16.12 PayPal będzie płatny ?
Dostałem 2 wiadomości.
W jednej ze 45zł / lub do wartości salda na koncie( jeśli saldo jest niższe niż ta kwota) i druga ze będzie to 50zł bo niby jest brak aktywności na koncie.
Dziwne to bo z tego dziadostwa korzystam średnio 3-4 razy w roku...
Na infolinię oczywiście nie można się dodzwonić bo zapchana.

Dziadostwo czy nie ale dzięki płatności przez ich kanał dostałem zwroty ze dwa razy gdy nie dostałem towaru. Raz zamawiałem Slidery 16 cm z Chin  :rolleyes: .


  • theslut lubi to

#60 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4583 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 grudzień 2020 - 19:57

Ja z paypal korzystam tylko przy zakupach w Japonii. Dziś rano w skrzynce nic nie było ... Ale widzę, że trzeba trzymać rękę na pulsie aby w plecy nie być ...