Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciekawostka z PayPal ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 12 luty 2018 - 20:28

To ma znaczenie tylko jeśli kupujesz z niepewnego źródła. Jeśli kupujesz od profesjonalnego, sprawdzonego sprzedawcy to tylko zbędny pośrednik.

Gdy w grę wchodzą większe pieniądze pokusy są większe nawet u profesjonalnych sprzedawców.

Zdarzyło mi się otrzymać towar w 99% taki sam jak z reklamy, jednak ten 1% był dla mnie bardzo ważny :).

Dzięki interwencji PayPal otrzymałem zwrot kasy.


  • Friko lubi to

#22 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 luty 2018 - 11:25

Tu jest opisany ten sam lub podobny problem z przewalutowaniem i jak go rozwiązać https://ekantor.pl/c...-znasz-paypala/



#23 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 luty 2018 - 14:02

Tu jest opisany ten sam lub podobny problem z przewalutowaniem i jak go rozwiązać https://ekantor.pl/c...-znasz-paypala/


Dziekuje

#24 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 13 luty 2018 - 17:02

Tu jest opisany ten sam lub podobny problem z przewalutowaniem i jak go rozwiązać https://ekantor.pl/c...-znasz-paypala/

To chyba tylko ,,u nas" jest możliwe .


  • szczupak1 lubi to

#25 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 19:03

Czy tylko mi się wydaje,czy PayPal zmienia opłaty za przelewy zagraniczne?

Wysyłanie płatności z tytułu międzynarodowej Transakcji osobistej z Salda Użytkownika

 

Stany Zjednoczone, Kanada, Europa Północna, Europa I, Europa II

 

9,99 PLN

 

 

2,9% + Opłata stała (opłaty są naliczane w walucie, w której płatność jest odbierana)

 

Inny kraj ^^

19,99 PLN

 



#26 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 marzec 2018 - 19:07

Czy tylko mi się wydaje,czy PayPal zmienia opłaty za przelewy zagraniczne?
Wysyłanie płatności z tytułu międzynarodowej Transakcji osobistej z Salda Użytkownika
Stany Zjednoczone, Kanada, Europa Północna, Europa I, Europa II

9,99 PLN


2,9% + Opłata stała (opłaty są naliczane w walucie, w której płatność jest odbierana)



Inny kraj ^^
19,99 PLN

Niestety się nie wydaje. To są fakty.
:(

#27 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 19:12

No to ładnie sobie ceny skalkulowali :rolleyes: .



#28 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 marzec 2018 - 20:43

No to ładnie sobie ceny skalkulowali :rolleyes: .


Rynek zdobyty, marka wyrobiona
Pora zacząć generować profity

#29 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 22 marzec 2018 - 21:00

Wyjściem-Revolut



#30 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 marzec 2018 - 15:05

Opiszę moja wciaż trwającą przygodę z Ebay i PayPal . Od 2010r jestem klientem portali i po tej sprawie , nieważne jak się zakończy , zamykam przygodę bezwzglednie . Teoretycznie było ok tzn byłem chroniony i traktowany jak człowiek . Przynajmniej do dzisiaj wierzyłem w to  :D  

Zaczęło się od sprzedaży vańka , którego to kupił obywatel Czech . Jako , że ebay oferował wysyłkę poza granice UK tzw GSP ( global shipping programme )  i GWARANTOWAŁ pełne bezpieczeństwo i ubezpieczenie przesyłki w razie zniszczenia lub zguby to skorzystałem i LIPA . Przesyłka gdzieś tam jest w DPD Czechy , nie wiadomo gdzie w sumie . Prawdopodobnie GSP wysłało na zły adres i .... kupujacy rzecz jasna otworzył spór na ebayu i paypalu . Spór , który spowodował tak jakby zablokowanie mi PayPal w sensie , że nic nie mogę kupić normalnie bo do każdej transakcji paypal dolicza kwotę , którą zapłacił pan Czech za kołowrotek . Mało tego paypal wykazuje ujemny bilans . Tak sie złożyło , że w międzyczasie sprzedałem pokrowiec na kołowrotek , oczywiście paypal  zagarną kwotę z pokrowca , zmniejszając ujemny bilans całościowy  :wacko:  Dwie karty mam zarejestrowane na paypal , debetówkę i kredytówkę . Tą drugą chciałem usunać ale niestety paypal zablokował mi tą możliwość. . Ebay jedyne co robi to od pótora miesiąca przeciąga ,bez uzasadnienia , sprawę .  Oczywiście kontaktowałem się z panem Czechem w tej sprawie i miło było do momentu kiedy to zapytałem o dokładny adres gdzie przesyłka miała być dostarczona . Później cisza nastała . 

Wysyłając przesyłkę przez GSP Ebay podaje jedynie imię nazwisko i nr referencyjny w tym wypadku kupujacego . Cała reszta to adres GSP . Dowód doręczenia mam do GSP , być może kiedyś odzyskam kasę . Mało to mnie obchodzi w sumie bo cholernie się zraziłem i nie mam zamiaru być więcej top ebayerem  ani posiadać paypal .  Ebay ma czas do końca marca , po tym terminie koniec z uprzejmościami . PayPal stosowną wiadomość już otrzymał , że po zakończeniu sprawy definitywnie zamykam konto  :)   

 

 


  • coma i 100icki lubią to

#31 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 marzec 2018 - 17:25

Stary nie obraź się, bo naprawdę daleki jestem od złośliwości ale myślę, że jak zobaczą Twoje ultimatum to może ich porozrywać ze śmiechu, a twoją wiadomość będą sobie pokazywać jeszcze przez długi czas. 


  • gulf lubi to

#32 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 marzec 2018 - 17:52

......Twoje ultimatum to może ich porozrywać ze śmiechu, a twoją wiadomość będą sobie pokazywać jeszcze przez długi czas. 

A co to za potęga ten PayPal.

Kilka lat temu akcja medialna na necie rozpoczęta przez jedną kobitę, zmusiła duży bank w stanach do padnięcia na kolana, bicia się w piersi, zwrotu nadpłat i żebrania o przebaczenie za próbę robienia ludzi w ciula.
Po tym jak akcje poleciały na zbity pysk w dół.


Użytkownik ObraFM edytował ten post 23 marzec 2018 - 17:53

  • coma i 100icki lubią to

#33 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 marzec 2018 - 19:14

Jakie tam ultimatum. Posta napisałem w dobrej wierze, dla ludzi, aby się dwa razy zastanowili zanim zarejestrują się na paypal . Dla tych, którzy mają już konto aby zbyt mocno nie wierzyli w te elektroniczne gwarancje. Takich przypadków musi być dużo z uwagi na fakt w jaki sposób jest prowadzony i jak długo spór trwa. Drugiej szansy w biznesie nie ma ;)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
  • Guzu lubi to

#34 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 19:47

Wyjściem-Revolut

Jak tym płacić na Ebayu?



#35 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 marzec 2018 - 20:31

A co to za potęga ten PayPal.

Kilka lat temu akcja medialna na necie rozpoczęta przez jedną kobitę, zmusiła duży bank w stanach do padnięcia na kolana, bicia się w piersi, zwrotu nadpłat i żebrania o przebaczenie za próbę robienia ludzi w ciula.
Po tym jak akcje poleciały na zbity pysk w dół.

Tylko powiedzie jeszcze, że owa kobieta pochodziła z Europy wschodniej.... Przecież oni nawet średnio kojarzą gdzie leży nasz kraj. Chciałbym aby nasza opinia miała taką moc, ale już wielokrotnie przekonałem się, że nie ma.



#36 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 marzec 2018 - 21:41

Tylko powiedzie jeszcze, że owa kobieta pochodziła z Europy wschodniej.... Przecież oni nawet średnio kojarzą gdzie leży nasz kraj. Chciałbym aby nasza opinia miała taką moc, ale już wielokrotnie przekonałem się, że nie ma.


I z takim podejściem na pewno długo nie będzie miała.
  • albercik2 lubi to

#37 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 24 marzec 2018 - 07:28

Ok,Panowie,nie ma co wyrywać włosów z głowy,bo pewnie tego nie zmienimy,chyba,że ludzie poważnie się wk...

Ale zakładam,że to nie nastąpi,w każdym razie nie od razu.

Przy takich opłatach jedynie grube zakupy będą miały sens,drobnica będzie totalnie nieopłacalna,szczególnie kupowana ze strefy obłożonej haraczem 20-złotowym.

Teraz pytanie-co w zamian?

Jaka alternatywa?

Rodu wspomniał o Revolut,ale widzę,że sporo ludzi ma z tym problemy.



#38 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 24 marzec 2018 - 09:02

Może część banków podepnie przelew24 do portali aukcyjnych i będzie po sprawie. Aliekspress już ma i nie potrzeba nic, żadnych Paycośtam ani nawet kart kredytowych. Jedno kliknięcie  i po sprawie.


  • Guzu, gulf i szczupak1 lubią to

#39 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 marzec 2018 - 09:40

Uwaga użytkownicy PayPala! Nie korzystajcie z najnowszej funkcji tego serwisu

“PayPal zwariował”
Teraz dokładnie tą drogą co Sofort poszedł PayPal, zmieniając dostawcę “szybkich doładowań” z firmy Bluemedia na tańszą ale kontrowersyjną firmę Trustly, która działa tak samo jak Sofort.
Prosi o internautę o login i hasło oraz jednorazowe kody z SMS do jego bankowości internetowej, a następnie loguje się na jego konto i zleca dyspozycję przelewu.
...............
Utrata prawa do reklamacji i naruszenie umowy z bankiem.
Przekazanie komuś swojego loginu i hasła do banku może uniemożliwić reklamację w banku, bo logowanie na wasze konto przez Sofort i Trustly da się wykryć.
Serwisy korzystają z tych samych serwerów proxy i po serwisie poruszają się w charakterystyczny sposób.
Bank wie, że udostępniłeś komuś swoje hasło, a tym samym złamałeś regulamin korzystania z bankowości online.
Możesz mieć problemy z reklamacją w przypadku nieautoryzowanego “zniknięcia środków”.
..............

https://niebezpieczn...i-tego-serwisu/



#40 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2018 - 20:21

Jak tym płacić na Ebayu?

To zwykła karta debetowa Visa -mnie chodziło o korzystniejszy przelicznik waluty.