Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Wigry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2020 - 23:12

No to napiszcie Panowie gdzie warto skoro znacie jezioro... czy tylko gdzie nie warto..😉 Kocham to jezioro z młodych lat... początki..

Użytkownik Bolesław edytował ten post 24 czerwiec 2020 - 23:15


#42 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 25 czerwiec 2020 - 07:55

Niesieda napisać :)

Zmienia się to wszystko jak w kalejdoskopie.



#43 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 12:17

To może przynajmniej ktoś podpowie czy lepiej zapuścić się w lewą stronę jeziora czy prawą? Gdzie ciekawsze miejsca można spotkać?



#44 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 25 czerwiec 2020 - 15:25

To może przynajmniej ktoś podpowie czy lepiej zapuścić się w lewą stronę jeziora czy prawą? Gdzie ciekawsze miejsca można spotkać?

Wigry, to  nie jest rzeka, która ma prawy i lewy brzeg. Nie mają Wigry wyznaczonego toru wodnego.  Moje zeszłoroczne 100% miejscówki w tym roku nie sprawdzają się.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 25 czerwiec 2020 - 15:29


#45 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 18:25

Wigry, to nie jest rzeka, która ma prawy i lewy brzeg. Nie mają Wigry wyznaczonego toru wodnego. Moje zeszłoroczne 100% miejscówki w tym roku nie sprawdzają się.

Wiem że nie. Ale jeśli byś przeczytał mój pierwszy post w tym temacie to wiedziałbyś że będę w miejscowości Gawrych Ruda i od tego azymutu można coś podpowiedzieć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#46 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 26 czerwiec 2020 - 15:32

Aha, 

to proponuję na szczupaka i okonia prawą stronę jeziora. Białoryb-lewa strona.



#47 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 czerwiec 2020 - 16:47

Aha,
to proponuję na szczupaka i okonia prawą stronę jeziora. Białoryb-lewa strona.

To jeszcze zależy w którą stronę się patrzy ;)
A tak na serio, kolego, najlepsze miejsca w tej części jeziora są w Bryzglu. Górki, blaty, spady, wyspy. Sama Zatoka Uklei jest dosyć monotonna, nie znam tej części jeziora. Gdyby Bryzgiel nie był w Twoim zasięgu skupiłbym się na obławianiu spadów, oczywiście w miejscach gdzie będziesz widział jakieś życie na echosondzie.

#48 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 26 czerwiec 2020 - 19:21

Gdyby można było palcem wskazać miejsca gdzie najlepiej biorą ryby, to w tych miejscach byłby niesamowity tłok, a po drugie wędkarstwo przestałoby być tak wspaniałym hobby. Szybko znudziłoby się.



#49 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 21:35

Aha,
to proponuję na szczupaka i okonia prawą stronę jeziora. Białoryb-lewa strona.

Ciebie to już poproszę byś się nie wypowiadał odnośnie moich postów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#50 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 21:36

To jeszcze zależy w którą stronę się patrzy ;)
A tak na serio, kolego, najlepsze miejsca w tej części jeziora są w Bryzglu. Górki, blaty, spady, wyspy. Sama Zatoka Uklei jest dosyć monotonna, nie znam tej części jeziora. Gdyby Bryzgiel nie był w Twoim zasięgu skupiłbym się na obławianiu spadów, oczywiście w miejscach gdzie będziesz widział jakieś życie na echosondzie.

Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#51 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 czerwiec 2020 - 22:10

Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Spróbuj średnich i sporych gum w raczej naturalnych kolorach. Ryby często stoją trochę podniesione, przy głębokości 10-12 m wiszą nad dnem, doskonale widać je wtedy na echu. Ja zazwyczaj prowadzę przynęty w toni, nie stukam o dno. Woda w Wigrach jest przejrzysta, szczupak spokojnie podniesie się te 2 lub 3 metry jeśli będzie aktywny.

#52 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 27 czerwiec 2020 - 22:10

Spróbuj średnich i sporych gum w raczej naturalnych kolorach. Ryby często stoją trochę podniesione, przy głębokości 10-12 m wiszą nad dnem, doskonale widać je wtedy na echu. Ja zazwyczaj prowadzę przynęty w toni, nie stukam o dno. Woda w Wigrach jest przejrzysta, szczupak spokojnie podniesie się te 2 lub 3 metry jeśli będzie aktywny.

Jeszcze raz dzięki. W takim razie wypożyczę echo i popływam trochę w poszukiwaniu górek spadków oraz łąk. Ogólnie to jestem amatorem i łowię tylko jak jadę na urlop ale sprawia mi to ogromną przyjemność i dlatego padło moje pytanie by zaoszczędzić trochę czasu na poszukiwaniu ciekawych miejsc.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#53 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 28 czerwiec 2020 - 06:57

Jeszcze raz dzięki. W takim razie wypożyczę echo i popływam trochę w poszukiwaniu górek spadków oraz łąk. Ogólnie to jestem amatorem i łowię tylko jak jadę na urlop ale sprawia mi to ogromną przyjemność i dlatego padło moje pytanie by zaoszczędzić trochę czasu na poszukiwaniu ciekawych miejsc.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wybacz mi. Trzeba było tak od razu. Myślałem, że żarty sobie robisz, dlatego moje odpowiedzi były takie, a nie inne.

Zamiast echosondy poobserwuj innych wędkarzy, taflę wody i ptaki. Tam gdzie ptaki prowadzą ataki na lustro wody, tam zazwyczaj jest okoń.  Przy w miarę spokojnym lustrze wody ataki okonia są dobrze widoczne. Ze względu na to, że jest całkowity zakaz nęcenia, trudno jest nowicjuszowi złowić coś konkretnego na spławik, ale spróbować na wale, jak to tutaj się mówi (inaczej-na przybrzeżnym spadzie) można.

Wigry to specyficzne jezioro. Przynajmniej teraz  górki są zazwyczaj puste. Ryba trzyma się jeszcze brzegów obrośniętych trzcinami. 


Użytkownik Janusszr edytował ten post 28 czerwiec 2020 - 06:58


#54 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 28 czerwiec 2020 - 07:35

Wybacz mi. Trzeba było tak od razu. Myślałem, że żarty sobie robisz, dlatego moje odpowiedzi były takie, a nie inne.
Zamiast echosondy poobserwuj innych wędkarzy, taflę wody i ptaki. Tam gdzie ptaki prowadzą ataki na lustro wody, tam zazwyczaj jest okoń. Przy w miarę spokojnym lustrze wody ataki okonia są dobrze widoczne. Ze względu na to, że jest całkowity zakaz nęcenia, trudno jest nowicjuszowi złowić coś konkretnego na spławik, ale spróbować na wale, jak to tutaj się mówi (inaczej-na przybrzeżnym spadzie) można.
Wigry to specyficzne jezioro. Przynajmniej teraz górki są zazwyczaj puste. Ryba trzyma się jeszcze brzegów obrośniętych trzcinami.

Nie ma sprawy :) i Tobie również dziękuję za konkretną odpowiesz. Na spławik nie będę łowił bo największą przyjemność sprawia mi spining, ale tak jak pisałeś będę obserwował wędkarzy i wodę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#55 OFFLINE   lukaszglu

lukaszglu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 09 październik 2023 - 09:07

Witam, mam pytanie czy aktualnie warto wybrać się nad Wigry w poszukiwaniu okoni ? Mam plan łowić od strony Bryzgla z łodzi, na jakich głębokościach spodziewać się o tej porze ryb?



#56 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 09 październik 2023 - 18:21

... kolega już nieco spóźniony z planami na Wigry. Do 30.09 można łowić drapieżnika na tym akwenie.


Użytkownik bob74 edytował ten post 09 październik 2023 - 18:22

  • godski i Wacha lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych