Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Głowice rzutowe- pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 grudzień 2011 - 15:34

[quote]
60 gram?? :huh:
Guideline #12 miał 52...
Dobrze policzyłeś? ze w ogóle kij nie poszedł, to przecież prawie +100%
[/quote]
Nie wiem czy jest to dobrze przeliczone, no ale tak wyszlo z obliczen sprzedawcow sklepu w ktorym go kupilem . Na opakowani widnije 150gr/ 60gm. Ja jestem sklonny w to wierzyc, bo feroxy uchodza za szybkie kije a moj pod tym gnie sie jak krowi ogon i jest tak wolny ze glowica prawie wogole nie wyciaga runingu.

[/quote]

Trza było od razu pisać, że o spey chodzi... :D
Jak wywalasz 42m linku znaczy sie miszcz jesteś i rzucać umisz.
Mam dwie głowice z linku od Bujo do Batsona RX6 8/9 w klasie kija i jakoś tam lata. Kupowanie w ciemno linek do speya zwłaszcza tych markowych jest jak widać ryzykowne (drogie)...
powodzenia
kwiat

#22 OFFLINE   Fanc

Fanc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 18:57

Dziekuje za link. Jednak Problem sznura rozwiazany, w duzej mierz dzieki temu watkowi :D. Pojechalem jeszcze raz do tego sklepu gdzie zamawialem poprzedni, zgodzili sie na zwrot nie pasujacego i wymiane na inny. Malo tego zaproponowali nawet wczesniej go wyprobowac, no i teraz jest idealnie :D .
Pozdrawiam

#23 OFFLINE   Fanc

Fanc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 19:20

[quote title=kwiat napisał(a) dnia wto, 20 grudzień 2011

Trza było od razu pisać, że o spey chodzi... :D
Jak wywalasz 42m linku znaczy sie miszcz jesteś i rzucać umisz.
Mam dwie głowice z linku od Bujo do Batsona RX6 8/9 w klasie kija i jakoś tam lata. Kupowanie w ciemno linek do speya zwłaszcza tych markowych jest jak widać ryzykowne (drogie)...
powodzenia
kwiat[/quote]

Wydawalo mi sie ze wspomnialem ale tylko mi sie wydawalo :D.
No jak widac nie jest to taka pojedyncza sprawa. Wszystkim planujacym zakup sprzet do speya, radze najpierw dobrze sie rozeznac w temacie zanim co kolwiek kupicie. Bo skutki pospiechu i niewiedzy moga byc kosztowne, a nie wszedzie jest mozliwosc wymiany sznura czy glowicy.
Pozdrawiam

#24 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 21 grudzień 2011 - 15:02

Przeczytałem ten wątek od początku i mam wrażenie że głównym powodem nieporozumień przy dobieraniu i opisywaniu wag głowic do wędzisk jednoręcznych jest niedoprecyzowanie o jaki styl rzucania chodzi: underhand czy znad głowy. O ile dobrze pojmuje różnice w dynamice tych rzutów to do tego samego kija do underhandu potrzeba linki sporo cięższej niż do klasycznych rzutów znad głowy. W erze kijów typu switch konia z rzędem temu kto zgadnie czy zalecając konkretną masę linki producent miał na myśli rzuty typu underhand czy overhead... :wacko:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych