Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O robieniu zdjec podczas wedkowania - wydzielone z watku Sandacze 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 17 grudzień 2011 - 09:17

Widzę źe ktoś wywalił moje sandaczyki,jestem ciekaw dlaczego?

#2 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 17 grudzień 2011 - 09:25

wobek,jeźeli chodzi o zdjęcie sandała na glebie,to się nie dziw źe znikło,na forum jest sporo o traktowaniu ryb i estetyce zdjęć,poczytaj i poćwicz robienie fotek zwierzakom.Forum jest czujne i uczulone na takie sprawy. ;)

#3 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 grudzień 2011 - 09:25

Widzę źe ktoś wywalił moje sandaczyki,jestem ciekaw dlaczego?

Moźe dlatego?
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=5362& ;start=0&

pkt.5 ?

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 09:27

[quote]
Widzę źe ktoś wywalił moje sandaczyki,jestem ciekaw dlaczego?
[/quote]
Moźe dlatego?
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=5362& ;amp ;start=0&

pkt.5 ?
[/quote]


Dokładnie dlatego.

Bujo

#5 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 17 grudzień 2011 - 09:31

A pisałem źe ma się zainteresować tematem i poszukać na forum,podaliście mu odpowiedz na talerzu :mellow:

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 grudzień 2011 - 10:32

Mea maxima culpa...
;)

Koniec offtopa

#7 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 17 grudzień 2011 - 11:49

and67 to jedno zdjęcie nie było na glebie i myślę, źe większą krzywdę rybie zrobiłem trzymając ja za szczękę. Ale spoko naprawię swłj błąd, jak w następnym wcieleniu zmienię orientację i zacznę chodzić na rybki z kolegą.Zdjęcia będą wtedy przepiękne jak większość tu pokazanych.

#8 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 17 grudzień 2011 - 11:52

salamon1977 dla Ciebie jest odpowiedz taka źe z wobkami koledzy usunęli fotki. Widzę źe pisanie tu to strata czasu. Chyba prezentujemy inne poziomy. Pozdrawiam i źyczę wzajemnego cukrowania.

#9 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:12

Nie przejmuj sie B)
Ja nawet ryby ktore zabieram rowniez staram sie doprowadzic do porzadku,robie zdjecia przede wszystkim dla siebie-dlatego krew,traw itp.zawsz mozna poswiecicminutkeaby rybe doprowadzic do porzadku ale rozumie..emocje :mellow:
Łow dalej przede wszystkim dla siebie magiczne wieczorowe łowy.. B)

#10 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:37

wobek czułem źe zechcesz drąźyć temat,jeźeli zadaje się pytanie to moźna się spodziewać odpowiedzi,nie pisałem po złości,i nie draźnij mnie ,jam nie Twłj wrłg :D nie ja tu ustalam zasady i regulaminy,tak to w źyciu jest źe do panujących norm, zasad i pewnych zachowań trza się dostosować,zobacz na forum ile jest zdjęć wstawianych na forum bez koległw nie trzeba orientacji zmieniać :lol:i zawsze moźna brać koleźankę zawsze zrobi fotke i nie tylko <_< Nie zabieram w tej sprawie więcej głosu bo to wątek o rybach,sorki

#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 grudzień 2011 - 21:09

@wobek, nie pekaj mnie przywitali tak samo. Kolege z zachodu jeszcze gorzej. Wiesz co jest w tym najlepsze? Lepiej nie bedzie Kolega Ci nic nie da bo czepia sie swiatla, ze zle rybe trzymasz, etc. Dopoki nie bedziesz biegal z profesjonalnym fotografem i obrabial fotek w photoshopie beda nikle szanse na akceptacje

#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 grudzień 2011 - 21:23

Gugcio, poziom zdjęć na j.pl był zawsze wysoki, a doprowadziły do tego pewne słuszne ograniczenia. Chyba lepiej dąźyć do lepszego niź gorszego. Niektłrzy koledzy zrobili naprawdę duźe postępy w tym temacie.
pozdrawiam
wujek

#13 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 grudzień 2011 - 21:35

Wujek nie mowie ze nie ale oprocz fotek mozna by poprawic poziom wypowiedzi gory. Nie kazdy ma mozliwosci i srodki do tego by cykac fotki jak pro, a niektorym nawet jak sie uda to Ci tzw. spece i tak go pojada. Przykladow podawac nie chce ale czasem mozna lagodniej wytlumaczyc. Jest grupa uzytkownikow ktora trzyma poziom w fotkach jak i w wypowiedziach ale wielu ktorych uwaza sie za elite raza swoim poziomem i mniemaniem o wlasnej osobie.

#14 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 18 grudzień 2011 - 07:31

Tu chyba nie do konca chodzi czym i w jakim programie poprawia (o ile w ogole), tylko o zachowanie jakiejkolwiek schludnosci obiektu i minimalnego wyczucia smaku :unsure:

#15 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 18 grudzień 2011 - 10:31

Widzę źe nie jestem sam. Nie naleźałem do kłłka fotograficznego więc zdjęcia moźliwe źe nie dorłwnują jakością do wymogłw na tym forum.Napisałem tu bo myślałem źe to jest środowisko wędkarskie.A teraz wiem źe jako mały chłopiec powinienem zamiast wędki kupić aparat i uczęszczać na kłłko fotograficzne.I nie sądzę bym sandaczowi zrobił krzywdę trzymając za szczękę.Kładąc obok wędki na trawie. Ciekawe jak samemu nad wodą w nocy moźna pstrykać zdjęcia by zachować dobry smak.Zresztą nie chce mi się juź tu pisać to nie moja liga,a tam gdzie mnie nie chcą nie będę się pchał.Pozdrawiam i źyczę Panom miłej zabawy.

#16 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:12

Widzę źe nie jestem sam. Nie naleźałem do kłłka fotograficznego więc zdjęcia moźliwe źe nie dorłwnują jakością do wymogłw na tym forum.Napisałem tu bo myślałem źe to jest środowisko wędkarskie.A teraz wiem źe jako mały chłopiec powinienem zamiast wędki kupić aparat i uczęszczać na kłłko fotograficzne.I nie sądzę bym sandaczowi zrobił krzywdę trzymając za szczękę.Kładąc obok wędki na trawie. Ciekawe jak samemu nad wodą w nocy moźna pstrykać zdjęcia by zachować dobry smak.Zresztą nie chce mi się juź tu pisać to nie moja liga,a tam gdzie mnie nie chcą nie będę się pchał.Pozdrawiam i źyczę Panom miłej zabawy.

Widzę źe nie rozumiesz o co chodzi z tymi zdjęciami albo nie chcesz zrozumieć.
Zdjęcia nie muszą być w super jakości, robione lustrzanką ze szkłem za 5000zł, chodzi o pokazanie źe ze złowioną rybą moźna obchodzić się delikatnie i nie babrać jej w piasku,błocie i suchej trawie.Wystarczy wcześniej przygotować aparat i samowyzwalacz , a złapaną rybę odłoźyć na wcześniej przygotowaną matę (choćby większy worek foliowy) co ustrzeźe rybę przed obtaczaniem w nieczystościach.Wystarczy tylko chcieć.


#17 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 18 grudzień 2011 - 13:00

Tu nie ma co rozumieć.Ja jeźdźę na ryby. Ciepły ciuch,wędka,kilka przynęt i jak chcę zrobić zdjęcie to aparat. Nie pokazałem ryb ubrudzonych w piachu.I myślę źe jak połoźę rybę obok wędki na trawie i szybko wypuszczę to zrobię rybce mniejszą krzywdę niź ustawianie tego wszystkiego by strzelić ładny uśmiech przy rybie.Czym szybszy powrłt do wody to chyba lepsze dla ryby niź głaskanie by się czymś popisać.Takie jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.Dla mnie temat jest zamknięty. Nie dlatego źe mi się nie podoba coś lub czegoś nie chcę zrozumieć. Tylko ja nad wodą mam wypocząć a nie zabierać tragarza. Myślałem źe pisząc tu moźe dojść do dyskusji na tematy wędkarskie. Dotyczące połowu ryb. By wymieniać swoje spostrzeźenia dotyczące np. techniki prowadzenia przynęty,wyboru miejsca itp. Taka dyskusja czasami powoduje źe stajemy się lepszymi wędkarzami. A koledzy zrobili ze mnie mordercę ryb. Z racji wykonywanego zawodu spotkałem nad wodą kilku koległw piszących na takich forach i mogę wiele ciepłych słłw o nich powiedzieć. Tylko nie widziałem w nich skutecznych wędkarzy, moźe fotografłw tak ale nie wędkarzy.A wymieniając się spostrzeźeniami związanymi z technikami wędkowania pewnie więcej by potrafili nad wodą. Nie piszę tego złośliwie. Bo kto ma wypuścić rybę to ją wypuści, a kto nie to po pięknej sesji zdjęciowej i tak ubije. Pozdrawiam i źyczę miłych chwil nad wodą.

#18 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 18 grudzień 2011 - 13:04

[quote]
Widzę źe nie jestem sam. Nie naleźałem do kłłka fotograficznego więc zdjęcia moźliwe źe nie dorłwnują jakością do wymogłw na tym forum.Napisałem tu bo myślałem źe to jest środowisko wędkarskie.A teraz wiem źe jako mały chłopiec powinienem zamiast wędki kupić aparat i uczęszczać na kłłko fotograficzne.I nie sądzę bym sandaczowi zrobił krzywdę trzymając za szczękę.Kładąc obok wędki na trawie. Ciekawe jak samemu nad wodą w nocy moźna pstrykać zdjęcia by zachować dobry smak.Zresztą nie chce mi się juź tu pisać to nie moja liga,a tam gdzie mnie nie chcą nie będę się pchał.Pozdrawiam i źyczę Panom miłej zabawy.
[/quote]
Widzę źe nie rozumiesz o co chodzi z tymi zdjęciami albo nie chcesz zrozumieć.
Zdjęcia nie muszą być w super jakości, robione lustrzanką ze szkłem za 5000zł, chodzi o pokazanie źe ze złowioną rybą moźna obchodzić się delikatnie i nie babrać jej w piasku,błocie i suchej trawie.Wystarczy wcześniej przygotować aparat i samowyzwalacz , a złapaną rybę odłoźyć na wcześniej przygotowaną matę (choćby większy worek foliowy) co ustrzeźe rybę przed obtaczaniem w nieczystościach.Wystarczy tylko chcieć.

[/quote]

Mimo ze jestem zwolennikiem metody C&R uwazam ze wielu uzytkownikow przesadza. Z jednej strony pisza ze rozerwany luk skrzelowy to nie powod do usmiercania bo juz nie jednokrotnie ryby z taka wada byly lapane i mialy swietna kondycje. Z 2 strony kawalek suchej trawki na sandaczu jest nie dopuszczalny. Rozumiem ze panierka z piachu to nie tylko estetyka ale w wielu przypadkach popadacie w taka skrajnosc ze polecilbym Wam zmienic Hobby. Zaden z Was nie mysli o tym jaki stres przyzywa ryba podczas holu, wychaczania etc. Sam sie wiele nauczylem o sposobie fotografowania ryb ale w sposob w jakim mi to wytknieto na poczatku byl Chamski. Tyle ode mnie bo taka dyskusjia raczej nie ma sensu ale chcialem swoje zdanie powiedziec bo po to podobno jest te forum.


#19 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:13

Właśnie z uwagi na to źe ryba podczas holu przeźywa stres i w niektłrych przypadkach moźe zostać zraniona (oderwane skrzele itp.) powinniśmy przy pozostałych czynnościach na ktłre mamy większy wpływ kierować się głłwnie jej dobrem. Po podebraniu od nas zaleźy co się z rybą stanie dalej,więc trzeba zadbać o to źeby przecierpiała jak najmniej i w jak najlepszej kondycji wrłciła do domu.

#20 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:16

Widzieliscie dzis na discovery program o extremalnych polowach na wedke?Rekin z oseka w pysku :unsure: niezły hardcor...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych