Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

O robieniu zdjec podczas wedkowania - wydzielone z watku Sandacze 2011


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 post贸w
  • LokalizacjaTarn贸w
  • Imi臋:Tomek

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 18:01

[quote]
Widz臋 排篹 nie jestem sam. Nie nale排篴艂em do k门偱俴a fotograficznego wi臋c zdj臋cia mo排簂iwe 排篹 nie dor门倃nuj膮 jako艣ci膮 do wymog门倃 na tym forum.Napisa艂em tu bo my艣la艂em 排篹 to jest 艣rodowisko w臋dkarskie.A teraz wiem 排篹 jako ma艂y ch艂opiec powinienem zamiast w臋dki kupi膰 aparat i ucz臋szcza膰 na k门偱俴o fotograficzne.I nie s膮dz臋 bym sandaczowi zrobi艂 krzywd臋 trzymaj膮c za szcz臋k臋.K艂ad膮c obok w臋dki na trawie. Ciekawe jak samemu nad wod膮 w nocy mo排簄a pstryka膰 zdj臋cia by zachowa膰 dobry smak.Zreszt膮 nie chce mi si臋 ju排 tu pisa膰 to nie moja liga,a tam gdzie mnie nie chc膮 nie b臋d臋 si臋 pcha艂.Pozdrawiam i 排簓cz臋 Panom mi艂ej zabawy.
[/quote]
Widz臋 排篹 nie rozumiesz o co chodzi z tymi zdj臋ciami albo nie chcesz zrozumie膰.
Zdj臋cia nie musz膮 by膰 w super jako艣ci, robione lustrzank膮 ze szk艂em za 5000z艂, chodzi o pokazanie 排篹 ze z艂owion膮 ryb膮 mo排簄a obchodzi膰 si臋 delikatnie i nie babra膰 jej w piasku,b艂ocie i suchej trawie.Wystarczy wcze艣niej przygotowa膰 aparat i samowyzwalacz , a z艂apan膮 ryb臋 od艂o排簓膰 na wcze艣niej przygotowan膮 mat臋 (cho膰by wi臋kszy worek foliowy) co ustrze排篹 ryb臋 przed obtaczaniem w nieczysto艣ciach.Wystarczy tylko chcie膰.

[/quote]


A tak szczerze, ile zajmuje Ci opisana czynno艣膰 ? Na pewno kilka minut. Z艂owisz ryb臋, wyhaczysz, od艂o排簓sz na mat臋 nast臋pnie plecak, czy co tam masz, wyci膮gasz aparat, statyw lub jaka艣 prowizorka, ustawiasz aparat, ustawiasz si臋 z ryb膮 i cykasz zdj臋cie, pewnie wi臋cej ni排 jedno, dla pewno艣ci, 排篹 wysz艂o ok. Ciekawe co gorsze, ryba obrana traw膮 czy fakt, 排篹 przebywa poza swoim naturalnym 艣rodowiskiem kilka minut... 艢miem twierdzi膰, 排篹 to drugie... R门倃nie排 jestem zwolennikiem wypuszczania ryb, ale tak jak pisze Gugcio, cz臋艣膰 powinna si臋 zastanowi膰 nad podej艣ciem do tematu, bo to robi si臋 nienormalne...

#22 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 post贸w
  • LokalizacjaKalisz
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 20:31

Widzisz kiedy艣 tak post臋powa艂em 排篹 艂apa艂em ryb臋, k艂ad艂em na trawce, ustawia艂em aparat na statywie ,robi艂em fotk臋 i ryba do wody.Czas to co艣 ok 1,5 do 2,5min.To forum a raczej jego u排簓tkownicy pokazali 排篹 mo排簄a inaczej.
Teraz przed ka排篸ym rozpocz臋ciem 艂apania najpierw uzbrajam aparat , ustawiam parametry i wyzwalacz na 5s, robi臋 kilka fotek dla sprawdzenia czy dobrze wychodz膮 i montuje monopod z przerobionej podp门俽ki w臋dkarskiej.
Po wej艣ciu w miejsc门倃k臋 ustawiam aparat i dopiero wtedy zaczynam 艂owi膰.Jak co艣 z艂api臋 godnego fotki, nie odk艂adaj膮c robi臋 fotk臋 nieraz dwie i odhaczam rybk臋 nad wod膮.Trwa to 30-40s.
Nie chodzi艂o mi o to 排篹 nie dbasz o ryby tylko o sam fakt 排篹 takie zdj臋cia nie s膮 zbyt estetyczne (nie myli膰 z jako艣ci膮).

#23 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez gie艂dy
  • PipPipPip
  • 669 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 20:41

Widzisz kiedy艣 tak post臋powa艂em 排篹 艂apa艂em ryb臋, k艂ad艂em na trawce, ustawia艂em aparat na statywie ,robi艂em fotk臋 i ryba do wody.Czas to co艣 ok 1,5 do 2,5min.To forum a raczej jego u排簓tkownicy pokazali 排篹 mo排簄a inaczej.
Teraz przed ka排篸ym rozpocz臋ciem 艂apania najpierw uzbrajam aparat , ustawiam parametry i wyzwalacz na 5s, robi臋 kilka fotek dla sprawdzenia czy dobrze wychodz膮 i montuje monopod z przerobionej podp门俽ki w臋dkarskiej.
Po wej艣ciu w miejsc门倃k臋 ustawiam aparat i dopiero wtedy zaczynam 艂owi膰.Jak co艣 z艂api臋 godnego fotki, nie odk艂adaj膮c robi臋 fotk臋 nieraz dwie i odhaczam rybk臋 nad wod膮.Trwa to 30-40s.
Nie chodzi艂o mi o to 排篹 nie dbasz o ryby tylko o sam fakt 排篹 takie zdj臋cia nie s膮 zbyt estetyczne (nie myli膰 z jako艣ci膮).

Ja widz臋 ze niekt门俽ych tutaj juz nosi...
Lesiewicz przyjacielu ile ty miejsc门倃ek dziennie prze艂owisz?? bo ja bym padaki dosta艂 przechodz膮c 7-10 kilometr门倃 dziennie ob艂awiam jakie艣 oko艂o 90 miejsc门倃ek chcesz mi powiedzie膰 ze ustawiasz wszystko te 90 razy?? nie wiem moze 艂owisz stacjonarnie spinningiem ale bez przesady.... :wacko:
jak pare os门俠 tak boli los wypuszczanych ryb to ludzie po co 艂owicie? polecam woblery i przynety bez kotwiczek albo hak门倃... bo na to tez mamy wp艂yw!

#24 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 post贸w
  • LokalizacjaKalisz
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 20:46

Przecie排 sam ustawiasz kamer臋 przed 艂apaniem to powiniene艣 wiedzie膰.
Ale odpowiem Ci ustawienie trwa tyle co wbicie podp门俽ki w ziemie. Nast臋pnym razem policz臋 z cyferblatem.

#25 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 post贸w
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 21:11

My艣la艂em 排篹 pisz膮c tu mo排篹 doj艣膰 do dyskusji na tematy w臋dkarskie. Dotycz膮ce po艂owu ryb. By wymienia膰 swoje spostrze排篹nia dotycz膮ce np. techniki prowadzenia przyn臋ty,wyboru miejsca itp. Taka dyskusja czasami powoduje 排篹 stajemy si臋 lepszymi w臋dkarzami.


No to i ja wtr膮c臋 swoje grosze...

Zarzucanie temu forum brak dyskusji na tematy techniczne, metod po艂owu, sprz臋tu itp., itd. jest chyba nie na miejscu. Nie 艣ledz臋 wszystkich For w臋dkarskich w kraju, ale ilo艣膰 wiedzy jaka jest zapisana na kartach j.pl jest nie do przerobienia dla zwyk艂ego ludka, kt门俽y wi臋kszo艣膰 czasu sp臋dza w pracy. Tak排篹, bez przesady...

Co do zdj臋膰. Nie ja uk艂ada艂em regulamin tego forum, ale co do jako艣ci publikowanych zdj臋膰 intencj膮 w艂a艣ciciela i moderator门倃 od pocz膮tku by艂o pokazanie pi臋kna ryb i szacunku do nich. nie ka排篸e prezentowane tu zdj臋cie nadaje si臋 do kalendarza i nie taki by艂 zamys艂. Chodzi jednak o ide臋. Osobi艣cie wiele si臋 tu nauczy艂em. Mam te排 przyjemno艣膰 艂owi膰 ze znakomitymi w臋dkarzami, kt门俽zy przy okazji opanowali podstawy fotografii i robi膮 doskona艂e w mojej ocenie fotki w臋dkarskie. Nie widz臋 tu sprzeczno艣ci. Mi艂o jest uwieczni膰 swoje trofea i jak w ka排篸ej dziedzinie 排簓cia, niekt门俽zy i w tym elemencie chc膮 si臋 zwyczajnie rozwija膰. Co oczywi艣cie nie umniejsza w 排篴dnym stopniu tym osobom, kt门俽e ze sobie tylko znanych powod门倃, takiej ch臋ci rozwoju nie posiadaj膮. Nam jednak te排 nie zawsze wychodzi pi臋kne fotka. Bo zwyczajnie czasem ryba si臋 u艣wini w nadbrze排簄ym b艂ocie, czasem obiekt krwawi i lepiej go szybko uwolni膰, czasem zwyczajnie szkoda latem m臋czy膰 ryb臋 i si臋 j膮 odhacza jeszcze w wodzie. Wiele te排 razy, gdy ryba czeka w wodzie na ustawienia aparatu zwyczajnie si臋 wypina i gdy przychodzi co do czego, rybki dawno nie ma. Tak bywa i nikt szczeg门俵nie nie p艂acze. 99% zdj臋膰 na j.pl pokazuje, 排篹 mo排簄a z szacunkiem obchodzi膰 si臋 ze z艂owion膮 ryb膮 i nawet je艣li kto艣 nie przyznaje si臋, 排篹 po pi臋knej sesji foto ryba trafi艂a na patelni臋, to m艂odzi ludzie, kt门俽zy wchodz膮 tu zasi臋gn膮膰 wiedzy, widz膮 pi臋knego i godnego przeciwnika. nie um臋czonego morderczym holem, nie wytyt艂anego we wszystkim co z艂apie ogonem i pyskiem po drodze do naszych r膮k. Jak ju排 mamy tylko tak膮 fotk臋 jest prosta rada. Po prostu uszanujmy wol臋 tego forum i takiej fotki nie pokazujmy.

Kolego @wobek, ja powa排簄ie uwierzy艂bym, 排篹 z艂owi艂e艣 艂adnego sandacza. Nawet bez tej dyskusyjnej fotki. Nie ma presji, nikt nie zmusza do publikowania. Mam setki zdj臋膰, kt门俽ych nie wstawi艂em... bo co艣 tam na nich nie gra艂o.

Wi臋c nie ma co si臋 spina膰 i obra排篴膰, tylko 艂owi膰 i stara膰 si臋 zrobi膰 fajn膮 pami膮tk臋. Jak nie chcemy fajnej pami膮tki, to zostawmy sobie wspomnienia dla siebie je艣li s膮 sprzeczne z regulaminem.

Co do rozstawiania obiektyw门倃 i czasu jaki to zajmuje. Pisali艣my ju排 o tym i jest to kolejny dow门俤 na to, 排篹 zamiast si臋 spiera膰 i roztrz膮sa膰 oczywisto艣ci, lepiej po艣wi臋ci膰 ten czas na dotarcie do zawartej tu wiedzy. Moim zdaniem i wiem, 排篹 wielu praktykuje taki spos门俠 na samotnych wyprawach i jest on chyba najlepszy dla rybki (poza pstr膮gami w sezonie letnim) to po wyholowaniu ryby upewnienie si臋, czy jest dobrze zapi臋ta i pozostawienie jej w wodzie na smyczy/ na haczyku. Rybka ustawi si臋 spokojnie w nurcie lub przy brzegu i od艂o排簅na i zabezpieczona w臋dka bezie tylko amortyzowa艂a jej zrywy. kto pr门俠owa艂 ten wie, jak spokojnie si臋 zachowuje taka ryba. Odpoczywa...
Mamy w门倃czas niemal dowoln膮 ilo艣膰 czasu na wszelkie ustawienia. Taki go艣膰 z Wrocka, nawet robi niez艂e wobki, co艣 tam czasem wygra na zawodach, niez艂y w臋dkarz... pstryka w ten spos门俠 niemal ka排篸膮 fotk臋 (chyba 排篹 jeste艣my razem) i nie ma znaczenia, czy na pami膮tce jest 80cm bole艅, 70cm sandacz czy 50cm kle艅. Gdy co艣 ucieknie? C门偱藕, przynajmniej jest pewno艣膰, 排篹 trafia tam gdzie powinno! Mo排篹 o tym napisz臋 artykulik...

Wi臋c dajcie spok门俲, bo kompletnie nie ma o co si臋 spiera膰.

#26 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 post贸w
  • LokalizacjaKalisz
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 21:29

Baloo popieram wszystko o czym napisa艂e艣.
I tylko dodam 排篹 nie chodzi艂o mi o spieranie si臋, czy wciskanie komu艣 swojej racji.Chodzi艂o tylko o pokazanie 排篹 mo排簄a inaczej podej艣膰 do tematu fotografowania naszych zdobyczy.
Czekam z niecierpliwo艣ci膮 na taki artyku艂, mo排篹 jeszcze co艣 ciekawego si臋 naucz臋.

#27 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 19 grudzie艅 2011 - 06:41

Punkty widzenia
Chodzenie ze stojakiem, monopodem. Mo排篹. Ale nie dla mnie. To na pewno ;) .
Wystarczy, 排篹 targam torb臋, 艂a排耗 w woderach i w zwykle mocno obci膮排簅nej kamizelce.
Dla mnie to przerost formy nad tre艣ci膮. Ale.... Jak kto lubi....
Walka o jako艣c foty za wszelk膮 cen臋. Po co? Po to by zaprezentowa? B艂ysn膮c na forum? Bez przesady. Nie ustawiam parametr门倃 ekspozycji, z jednoczesnym trzymaniem ryby w siatach. Chocia排 drzewiej bywa艂o, 排篹 trzyma艂em ryby (chwilowo) na agrafkach Embarassed
艁owi臋 i fotografuje. Na szybko, bez przygotowania, bez przykladania do miarki, aparacik na kamie艅, na torb臋/ga艂膮藕 i...pstryk.
Rzadko poprawiam nawet, je艣li si臋 w kadr nie zmieszcz臋.
Szkoda czasu. Jestem na rybach, nie na plenerze foto
A jak fota jako艣 tam wyjdzie, kto艣 mi pstryknie lub po prostu si臋 uda bywa, 排篹 zamieszcz臋.
Pr门偱藕no艣c jest cech膮 ludzk膮.
Wi臋kszo艣ci jednak nie zamieszczam w艂a艣nie, ze wzgl臋d门倃 estetycznych ;)
Rozumiem jednak i w pewnym sensie podziwiam osoby z zaci臋ciem fotograficznym. Osoby robi膮ce pi臋kne zdj臋cia, pi臋knych ryb, w pi臋knej scenerii.
Chyl臋 czo艂a, jednak ze mnie 排篴den fotograf. Nie potrafi臋 i .....nie mam takich potrzeb.

#28 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 19 grudzie艅 2011 - 07:38

@Wobek. Czy gdyby艣 trafi艂 na forum wariat门倃, kt门俽zy nie dotykaj膮 ryb w og门俵e, ryby odhaczaj膮 i fotografuj膮 tylko w wodzie, a Ty by艣 wstawi艂 tam super extra fotk臋, rodem z kalendarza j.pl, ale z ryb膮 trzyman膮 w r臋kach, to te排 by艣 mia艂 za z艂e, 排篹 kto艣 to zdj臋cie usun膮艂? Zacz膮艂by艣 ich nawraca膰, twierdz膮c 排篹by dali se siana, bo (geje!) przesadzaj膮? Nie ma przymusu ani wstawiania tu zdj臋膰 w艂asnych, ani obowi膮zku ogl膮dania cudzych, regulamin zosta艂 zaakceptowany przy rejestracji, wi臋c pytam: w czym problem? :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#29 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 19 grudzie艅 2011 - 09:09

Popperek napisa艂 to tak, 排篹 nic doda膰 nic uj膮膰, mam dok艂adnie tak samo :lol:

Na pocz膮tku mia艂em jeszcze parcie na fotki, a teraz 艂owi臋 wypuszczam i si臋 napawam przyjemno艣ci膮. Jak mam robi膰 badziewne zdj臋cia to wol臋 nie robi膰 wcale

A fotki b臋d臋 wrzuca艂 jak potomek podro艣nie i zn门倃 ma艂排簅nka zacznie ze mn膮 na ryby je藕dzi膰 ze swoj膮 magiczn膮 lustrzank膮. To chyba najlepsze rozwi膮zanie.

#30 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • Lokalizacjap艂ock

Napisano 19 grudzie艅 2011 - 09:27

Problem jaki problem. Tak czasami lubi臋 pobawi膰 si臋 jak jesienna nuda zapada. A 排篹 pad艂o na dyskusj臋 na tym forum to chyba nie a排 taki wielki grzech.Mo排篹 nawr门俢臋 si臋 i przy okazji czego艣 naucz臋,mo排篹 poznam kilka os门俠.Albo zostan臋 wykl臋ty i przep臋dzony nad wod臋, najlepiej w tygodniu bo mam przyzwolenie na legalne w臋dkowanie. No i sandacze czekaj膮. A nauka jak膮 wynios艂em z tej dyskusji to nast臋pnego sandacza pstrykn臋 nie wyjmuj膮c z wody.
Bo sam aparat to dla mnie i tak du排篹 obci膮排篹nie.
Pozdrawiam


#31 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 post贸w

Napisano 19 grudzie艅 2011 - 11:38

Wyczepianie ryby w wodzie, bez macanka (oczywi艣cie je艣li tylko si臋 da) to najlepsza metoda- dla ryby rzecz jasna. Co do potrzeby fotografowania, wyobra藕cie sobie, tak na pr门俠臋, przed wyj艣ciem na ryby, 排篹 jeste艣cie jedynym cz艂owiekiem na Ziemi, a internet nie istnieje... :unsure:




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych