Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wydzielone z Pstrągi 2018


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
126 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 19 luty 2018 - 17:12

To jakiś mit, przynajmniej na Pomorzu i w odniesieniu do pstrągów. A skoro ograniczanie metod nic nie daje to może pozwólmy też na robaka?

Zapomniałem dodać, nie znam charakterystyki łowisk pomorskich.Co mam nadzieję ,że się zmieni w tym sezonie (chociaż na parę dni) . Mówię o górskiej wodzie, gdzie często nimfa to jedyna metoda dojścia do stanowiska ryby. Nie lubię nimfy, ale czasem łowię. "Dropshot z bolonką".Wystarczy spojrzeć na zawody, tam się liczy wyjęcie jak największej ilości ryb. Zawodowcy osiągają efekty lepsze niż na robaka w przeliczeniu ryb na godzinę (robaka trzeba założyć nowego,nimfa jest ciągle dobra,kwestia zrywania taki sam czas wiązania) .Często mają przytwierdzoną drugą wędke,pod streamera lub suchą, ale sięgają po nią tylko gdy mają upatrzoną dużą rybę .



#102 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 luty 2018 - 19:03

Ukochane przez wędkarski świat, wirtualne koła w których przewala się na byle co kasę, nie są dobrym patentem na rybne wody? Coś takiego - nigdy bym nie zgadł.. :)



#103 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 luty 2018 - 19:27

Nie, najlepszym rozwiązaniem byłby odcinek "flyfishing only" + "no kill". Załatwia to 90% problemów :D, a ja mam po staremu "taniochę".

 

Liczyłem, że się bardziej wysilisz  ;) .



#104 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 luty 2018 - 19:31

Jeżeli trzeba będzie dopłacić extra i nie będzie wolno zabierać ryb to "wiaderkowcy" mocno się zredukują. Na Sanie, Dunajcu, Łupawie i wielu innych pomogło to czemu nie gdzie indziej? 

 

Wiktorze, a co mają zrobić wędkarze, których nie będzie stać na opłacenie? Masz dla nich jakąś alternatywę, czy definitywnie zamykasz im drzwi?


  • Negra lubi to

#105 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 luty 2018 - 19:41

Wiktorze, a co mają zrobić wędkarze, których nie będzie stać na opłacenie? Masz dla nich jakąś alternatywę, czy definitywnie zamykasz im drzwi?

Ale my rozmawiamy o odcinku jednej rzeki która jako jedyna ma predyspozycje do kabanów. Ten odcinek to 1/4 biegu tej rzeki. Rzek z pstrągami mamy więcej.


  • wujek lubi to

#106 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 luty 2018 - 19:43

Wiktorze, a co mają zrobić wędkarze, których nie będzie stać na opłacenie? Masz dla nich jakąś alternatywę, czy definitywnie zamykasz im drzwi?


Uwielbiam z tym pytaniem wejść do salonu mercedesa albo audi i po usłyszeniu ceny na nowy model zripostowac w ten sposób sprzedawcy.
Mina bezcenna :D
  • wujek, Wiktor i godski lubią to

#107 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 19 luty 2018 - 19:44

Wiktorze, a co mają zrobić wędkarze, których nie będzie stać na opłacenie? Masz dla nich jakąś alternatywę, czy definitywnie zamykasz im drzwi?


Mogą pójść do pracy i zarobić.
Z wyłączeniem emerytów i niepełnosprawnych, którzy są w pewien sposób ograniczeni, nikt nikomu nie broni.

Jak mój peugeot przestał mi się podobać to zacząłem pracować więcej i wydajniej i kupiłem Volkswagena.

Dlaczego z rybami ma być inaczej?

Już Was tu Chub dobrze określił trybunami ludowymi.
  • Guzu, wujek i ptr lubią to

#108 ONLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 19 luty 2018 - 19:46

A wiaderkowcy też by chcieli łowić kabany... nawet na robczka, gdy miastowi nie przyjeżdżają...

#109 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 19 luty 2018 - 19:55

Mamy prawie 2020 rok a w większości społeczeństwa ciągle głęboka mentalna komuna. Dla Was ma być tanio i dużo.

Taka licencja dzienna na OS San to 80 PLN.

Uwaga - cały dzień łowienia kosztuje tyle co 4 paczki Marlboro Lightow.

To jest komedia i promocja równocześnie.

Kończę udział w dyskusji, Wujek, Guzu, Tower i kilka innych normalnych osób powiedziało już zbyt dużo sensownych argumentów, żeby był sens mielić dalej.

Lepiej w tym czasie zarobię na bandycką licencję na Sanie albo Savie Bohinjce.

Podsumowując, smutne jest to, że część osób na tak postępowym forum to przedstawiciele Homo Sovieticus.

#110 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 luty 2018 - 19:56

Uwielbiam z tym pytaniem wejść do salonu mercedesa albo audi i po usłyszeniu ceny na nowy model zripostowac w ten sposób sprzedawcy.
Mina bezcenna :D

 

Danielu, mało merytoryczna odpowiedź. Wiem, że stać Cię na więcej. Nie patrz na świat tylko z punktu mamony. Lubię czytać twoje wyprawy pstrągowe i odbieram Ciebie całkiem inaczej. Ta wypowiedź Tobie nie przystoi.


  • coma i Krzysiu lubią to

#111 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 luty 2018 - 20:03

Ale my rozmawiamy o odcinku jednej rzeki która jako jedyna ma predyspozycje do kabanów. Ten odcinek to 1/4 biegu tej rzeki. Rzek z pstrągami mamy więcej.

 

Ale to ciągle nie upoważnia do tego, że wędkarze z mniejszym zasobem portfela mają łowić tylko tam, gdzie rzeki nie mają predyspozycji do kabanów. Są sposoby, aby nie wyjść na egoistę z kasą. Np. mogliby zamiast płacić, odpracować w formie sprzątania łowiska, pomocy w zarybieniach i wielu innych czynnościach. Wiem, że nie wszyscy mają czas, ale w ten sposób dajemy szansę, alternatywę innym. Stawiając tylko na postawę: dajesz kasę to łowisz, nie dajesz,to szukaj szczęścia gdzie indziej nie wystawiamy sobie dobrej oceny.


  • ptr lubi to

#112 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 luty 2018 - 20:03

Mamy prawie 2020 rok a w większości społeczeństwa ciągle głęboka mentalna komuna. Dla Was ma być tanio i dużo.

Taka licencja dzienna na OS San to 80 PLN.

Uwaga - cały dzień łowienia kosztuje tyle co 4 paczki Marlboro Lightow.

To jest komedia i promocja równocześnie.

Kończę udział w dyskusji, Wujek, Guzu, Tower i kilka innych normalnych osób powiedziało już zbyt dużo sensownych argumentów, żeby był sens mielić dalej.

Lepiej w tym czasie zarobię na bandycką licencję na Sanie albo Savie Bohinjce.

Podsumowując, smutne jest to, że część osób na tak postępowym forum to przedstawiciele Homo Sovieticus.

 

 

Danielu, mało merytoryczna odpowiedź. Wiem, że stać Cię na więcej. Nie patrz na świat tylko z punktu mamony. Lubię czytać twoje wyprawy pstrągowe i odbieram Ciebie całkiem inaczej. Ta wypowiedź Tobie nie przystoi.

 

 

Kolega odpowiedzial za mnie.

 

Z mojej strony koniec tematu.



#113 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 luty 2018 - 20:04

Mogą pójść do pracy i zarobić.
Z wyłączeniem emerytów i niepełnosprawnych, którzy są w pewien sposób ograniczeni, nikt nikomu nie broni.

Jak mój peugeot przestał mi się podobać to zacząłem pracować więcej i wydajniej i kupiłem Volkswagena.

Dlaczego z rybami ma być inaczej?

Już Was tu Chub dobrze określił trybunami ludowymi.

 

Dlaczego mnie obrażasz?



#114 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 luty 2018 - 20:11

A te opłaty za łowienie o których tu stale bębnicie - to z jakiej bajki ? To są składki wnoszone na rzecz działalności stowarzyszenia , czy zrzutka na jakiś bliżej niesprecyzowany, wiecznie  nieistniejący projekt ?  :) 


  • Negra lubi to

#115 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 19 luty 2018 - 20:36

(...) Np. mogliby zamiast płacić, odpracować w formie sprzątania łowiska, pomocy w zarybieniach i wielu innych czynnościach. (...)

 

Rozpatrując to z pozycji samej logiki, to na jedno wychodzi. Równie dobrze zamiast opracowywać na rzecz łowiska można te pieniądze w tym czasie zarobić na jakiejś dodatkowej robocie. A z drugiej strony jak wycenić takie "odpracowywanie"? 2,5 pln/h wg. Ciebie było by ok? Wyszło by dniówka (8h) roboty za obecna dniówkę łowienia, chyba uczciwe? ;)



#116 ONLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 19 luty 2018 - 20:50

A jednak to prawda, że wszystkiemu winni cykliści i wędkarze. Teraz rozumiem skąd te podziały na prawdziwych Polaków i pozostałych. Nie mniej odważny chłop z Ciebie, ja bym się zastanowił. Wiesz teraz jest moda na wizyty smutnych panów o godz. 6:00.

Jeśli chodzi o osoby łamiące prawo, nawet ze złotą odznaką PZW i obojętnie nad wodą czy nie, nie powinno się czekać do 6.00


  • Guzu, coma i ptr lubią to

#117 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 luty 2018 - 20:55

Rozpatrując to z pozycji samej logiki, to na jedno wychodzi. Równie dobrze zamiast opracowywać na rzecz łowiska można te pieniądze w tym czasie zarobić na jakiejś dodatkowej robocie. A z drugiej strony jak wycenić takie "odpracowywanie"? 2,5 pln/h wg. Ciebie było by ok? Wyszło by dniówka (8h) roboty za obecna dniówkę łowienia, chyba uczciwe? ;)

 

Nie do końca. Może bujam w obłokach, ale liczę na to, że niektórzy pracując na rzec populacji pstrąga w danej rzece nabiorą szacunku do tej ryby i nie będą tylko komercyjnie do tego podchodzić. 

Co do kwot to wszystko jest do ustalenia zarówno pod kątem odpracowania, ale też dziennej opłaty.

Dyskutując z wami chciałem was uczulić, że są inni, nie zawsze zamożni i żeby ich nie dyskryminować, bo to fajne chłopaki. A czarne owce zdarzają się w każdym towarzystwie.

Ja takich problemów nie mam, dla mnie radością jest wyjście nad wodę i wcale nie muszę łowić kabanów choć bardzo bym chciał. Jadę na pstrągi 170 km w jedną stronę i nie mam ciśnienia na ryby.  :)


  • theslut i jacek.hetflaisz lubią to

#118 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 19 luty 2018 - 21:07

(...)

Dyskutując z wami chciałem was uczulić, że są inni, nie zawsze zamożni i żeby ich nie dyskryminować, bo to fajne chłopaki. (...)

Ale co za różnica, skoro za ten sam "towar", jeden po prostu wyłoży kasę, a inny będzie musiał dodatkowo zapier..., nie ważne czy nad rzeką czy w "Maku" po godzinach.



#119 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 19 luty 2018 - 21:11

Dobra, poddaję się. 


  • hi tower lubi to

#120 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1901 postów
  • Imię:Robert

Napisano 19 luty 2018 - 21:12

Nie do końca. Może bujam w obłokach, ale liczę na to, że niektórzy pracując na rzec populacji pstrąga w danej rzece nabiorą szacunku do tej ryby i nie będą tylko komercyjnie do tego podchodzić. 

Co do kwot to wszystko jest do ustalenia zarówno pod kątem odpracowania, ale też dziennej opłaty.

Dyskutując z wami chciałem was uczulić, że są inni, nie zawsze zamożni i żeby ich nie dyskryminować, bo to fajne chłopaki. A czarne owce zdarzają się w każdym towarzystwie.

Ja takich problemów nie mam, dla mnie radością jest wyjście nad wodę i wcale nie muszę łowić kabanów choć bardzo bym chciał. Jadę na pstrągi 170 km w jedną stronę i nie mam ciśnienia na ryby.  :)

Przez to my , ,,inni" mamy czuć się winni ? Bo to fajne chłopaki .

Dla mnie także radościa jest wyjście nad wodę i wcale nie muszę złowić kabana .

Na OS mnie nie stać . Zawsze będzie ktoś kogo na coś stać , innych nie . 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych