Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1356 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   lkaczmarek

lkaczmarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 16:32

używam od 4 lat śpiochów loop-a, jestem zadowolony, model ze średniej półki...



#682 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 13 grudzień 2016 - 17:02

Dlaczego ? W sensie co było nie tak i u mikado i u jaxona? Chętnie się dowiem.


pewne "słabo" na spodniach wygląda napis Mikado czy Jaxon. Lepiej człowiek się prezentuje i czuje z napisem Vision. Prestiż i takie tam....😀

Użytkownik damien79 edytował ten post 13 grudzień 2016 - 17:04

  • Paweł J i stone lubią to

#683 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 grudzień 2016 - 19:22

Nie chodzi o napis na spiochach. Chodzi o serwis. Vision jest bezkonkurencyjny na polskim rynku w tym temacie. Spróbuj oddać trzyletnie Mikado do ich serwisu na naprawe pogwarancyjną.

#684 OFFLINE   sabciu

sabciu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:59

Wszystko fajnie opisujecie, dużo ciekawostek a może coś poradzicie jak dobrać rozmiar śpiochów i butów do brodzenia czy trzeba brać pod uwagę jeszcze ciuchy pod śpiochami
mam wzrost 1,86 rozmiar buta wkładka 28,5cm normalne ubiór noszę XL
  • Piotr O. lubi to

#685 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 12:07

pewne "słabo" na spodniach wygląda napis Mikado czy Jaxon. Lepiej człowiek się prezentuje i czuje z napisem Vision. Prestiż i takie tam....

Z moich Simmsów zszedł odblaskowy napis z kieszeni  :(

Zostały tylko logo z rybką i znak firmowy Gore-Tex na klamrach.

I co teraz mam zrobić?  :wacko:

To już nie ten prestiż  :lol:



#686 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 15 grudzień 2016 - 12:14

Wszystko fajnie opisujecie, dużo ciekawostek a może coś poradzicie jak dobrać rozmiar śpiochów i butów do brodzenia czy trzeba brać pod uwagę jeszcze ciuchy pod śpiochami
mam wzrost 1,86 rozmiar buta wkładka 28,5cm normalne ubiór noszę XL

Nie zwracaj uwagi szczególnie na rozmiarówkę - bardziej sugeruj się podanymi wymiarami ( szerokość , długość , itp...) a najlepiej dobrać rozmiar bezpośrednio podczas wizyty w sklepie lub podczas rozmowy telefonicznej z sprzedawcą ....



#687 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 grudzień 2016 - 17:49

Ja mam 173cm i 75 wagi. Jestem szczupły jak popatrzysz na mnie z przodu, ale jak popatrzysz z boku to kacza dupa i miesien piwny. Wchodzę w rozmiar M (Vision Ikon) ale nosze LS bo przy klekaniu i kucaniu tak mi sie M naprężały  że pęknięcie było kwestią czasu. Tak samo miałem z ocieplaczem pod wodery. Troche jest luźno, ale bez dramatu. Kurtkę do brodzenia też mam L mimo że jest trochę za obszerna, ale jak wloze pare pudulek do kieszeni to już pasuje. Natomiast po wlozeniu pudelek do M było mi za ciasno (mowa o geoff raptor). Polecam mierzyć ubrania w sklepie. Zawsze np na bielizne termo która bedziesz uzywal itp. 


  • Paweł Bugajski lubi to

#688 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:04

Witam. Kolega który pracuje w sklepie wędkarskie tutaj w Norwegii dostał do testów kilka miesięcy temu dwa najwyższe modele śpiochów. Dotychczas uważał że tylko Simms i długo długo nic. Teraz stwierdził że Hodgman jakościowo mu dorównuje a cena połowa. Sam zamówiłem od niego jedne na próbę ale odbieram dopiero po Świętach więc wtedy będę mógł wypowiedzieć się coś więcej na temat wykonania i pierwszego wrażenia.

Mały update. kolega po testach nie chce znać marki Hogdman. Ciekną już jak sito. Przedstawiciel wymienił mu na nowe i tłumaczył się że to niby model testowy itd itp. Ale złe wrażenie pozostało. Miał ktoś może jakieś większe doświadczenie z marką Hogdman? Byłbym wdzięczny za opinie gdyż nie wiem czy dalej podtrzymać zamówienie czy dopłacić i kupić Simmsa g4...



#689 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 15 grudzień 2016 - 21:42

Rozmiar śpiochów vs producent/marka to czasami temat zagadka.

1. Producenci podają różnie wymiar i tak np. u jednych podane wymiary/rozmiary są rozmiarami śpiochów a u innych np. wymiarami, które powinny odpowiadać Twoim zmierzonym na sobie.

 

2. Rozmiar skarpety - kolejny temat zagada. Buty - adidasy, sportowe, gumowce - nosze rozmiar zazwyczaj 45 czasem 45,5. Mierzę wodery Simms Freestone rozmiar XL Kolegi skarpeta 12-13 za duża. Mierzę rozmiar XL Regular PATAGONIA skarpeta jest ok ale w woderach mogę się utopić - za długie. Mierzę XL Regular z Orvisa - wodery ok. skarpeta.... za mała! I bądź tu mądry przy zakupie przez internet.

 

3. Długość woderów od kroku do podłogi - o ile tych topowych producentów jak Simms jest bardzo zróżnicowana rozmiróka o tyle wśród producentów  nazwijmy ich "budżetowych" jak Scierra, Caperlan, D.A.M, Jaxon zazwyczaj mamy do wyboru rozmiar tak jak w ubraniach od S do powiedzmy XXL i tutaj trudno jest się ze wszystkim wpasować tak żeby śpiochy były idealnie dopasowane i trzeba szukać wersji kompromisowych.

 

Fajnie było by mieć możliwość przymierzyć w jednym miejscu różnych producentów różne rozmiary ale nie wszyscy niestety mają taką możliwość.


  • wojciech1919 lubi to

#690 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 29 grudzień 2016 - 17:08

Właśnie dotarły śpiochy z VISIONa, wodotrysków może nie ma, wziąłem zestaw Hopper spodniobuty i buty na gumie. Na ,,sucho" wydają się spoko, od 1 stycznia testy nad wodą. Plus dla VISIONa za błyskawiczną realizację zamówienia.

#691 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:46

Wszystko fajnie opisujecie, dużo ciekawostek a może coś poradzicie jak dobrać rozmiar śpiochów i butów do brodzenia czy trzeba brać pod uwagę jeszcze ciuchy pod śpiochami
mam wzrost 1,86 rozmiar buta wkładka 28,5cm normalne ubiór noszę XL

 

W przypadku Simmsa wodery dla Ciebie to na 99% rozmiar XL. Przetestowałem gruntownie portki tego producenta. Mam 190 cm wzrostu, waga ok.108 kg - dla mnie zawsze XL. Co do butów jest jedna święta zasada - bez miary nie kupuj nic. Pierwsze miałem Tajmeny , dość ciasnawe i takie sobie, potem postanowiłem kupić nowe i mierzyłem dwa modele Simmsa - jedne były mniejsze, a drugie większe i wygodniejsze, a każde z tych buciorów teoretycznie były w tym samym rozmiarze.


  • Paweł Bugajski lubi to

#692 OFFLINE   fiskebo

fiskebo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 grudzień 2016 - 11:12

Ja przejadłem już kilka par różnych woderów, jakość idzie w parze z ceną. Miałem simms freestone, vision icon, redington barrier flex, cabelas premium+, teraz używam Orvisa guide, Zadne nie były jakieś wyjątkowo dobre. wszystkie po jakimś czasie ciekły to tu to tam.Celowałbym teraz w wyższe modele obojętnie jakiej firmy. Jesli chodzi o Simmsy to tylko te najwyższe modele po moim doświadczeniach  model freestone to przeciętny poziom !pzdrw



#693 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 15:45

W przypadku Simmsa wodery ..... Mam 190 cm wzrostu, waga ok.108 kg - dla mnie zawsze XL.

Dla mnie przy 188cm i 115kg XXL to najmniejszy rozmiar, w jaki się mieszczę. Mam atletyczne nogi i jak założę kalesony i polarowe spodnie to śpiochy trochę łydki mi opinają. 

 

Jesli chodzi o Simmsy to tylko te najwyższe modele po moim doświadczeniach  model freestone to przeciętny poziom !pzdrw

Mam od 5 lat Blackfoot'y, używałem ich "w krzakach" i lekko ciekną w kroku. Od 3 lat mam Headwaters'y i nie mam z nimi problemu. 

 

Z butami jest loteria

Lepiej wziąć za duże niż za małe 


Użytkownik STREMER edytował ten post 30 grudzień 2016 - 15:46


#694 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:24

Ja z kolei zawiodłem się na VISION ICON. Zachęcony pozytywnymi opiniami, kupiłem sobie w tym roku zestaw z butami w sklepie firmowym, są ładne, lekkie i komfortowe w upalne dni, ale pomimo tego, że nie używałem ich zbyt intensywnie - wręcz sporadycznie, a także przechowuję zawsze rozwieszone, zaczęły przeciekać na szwach w ok. kolan. Gdyby nie to, że byłem właśnie na kilkudniowym wyjeździe to pewnie reklamowałbym je, a tak nauczony radami kolegów, wsadziłem do środka latarkę i tam gdzie ujawniły się nieszczelności, przejechałem po szwach jakimś akłasiurem. Może nie wyszło estetycznie, ale na pewno skutecznie. 

 

PS: ze względu na atrakcyjną cenę kupiłem w komplecie buty Keeper ... nie kupujcie tego gówna bo rozłazi się po sezonie. 


  • Paweł Bugajski, Sławek77, STREMER i 1 inna osoba lubią to

#695 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 30 grudzień 2016 - 23:41

Możesz coś więcej napisać o tej metodzie z "latarką w środku" do identyfikacji przecieków? :-)

#696 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 styczeń 2017 - 23:08

Możesz coś więcej napisać o tej metodzie z "latarką w środku" do identyfikacji przecieków? :-)

 

Spodnie trzeba powiesić w pomieszczeniu, które można skutecznie zaciemnić ( np. piwnica bez okien ), następnie do środka wkłada się włączoną latarkę i szukamy dziurek widocznych jako jasne punkty. Gacie można wywrócić wcześniej na lewą stronę, a latarkę opuszczać na sznurku - przynajmniej mi tak było wygodniej. 



#697 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 02 styczeń 2017 - 10:12

Ja z kolei zawiodłem się na VISION ICON. Zachęcony pozytywnymi opiniami, kupiłem sobie w tym roku zestaw z butami w sklepie firmowym, są ładne, lekkie i komfortowe w upalne dni, ale pomimo tego, że nie używałem ich zbyt intensywnie - wręcz sporadycznie, a także przechowuję zawsze rozwieszone, zaczęły przeciekać na szwach w ok. kolan. Gdyby nie to, że byłem właśnie na kilkudniowym wyjeździe to pewnie reklamowałbym je, a tak nauczony radami kolegów, wsadziłem do środka latarkę i tam gdzie ujawniły się nieszczelności, przejechałem po szwach jakimś akłasiurem. Może nie wyszło estetycznie, ale na pewno skutecznie. 

 

PS: ze względu na atrakcyjną cenę kupiłem w komplecie buty Keeper ... nie kupujcie tego gówna bo rozłazi się po sezonie. 

 

Wojtku może spróbuj je reklamować pomimo własnej naprawy. Serwis Visiona to prawie legenda w kulturze działania i skuteczności. Przedzwoń, wyjaśnij sytuację. Ja mam Ikony od 3 lat i chociaż używam ich sporadycznie to nic złego się z nimi nie dzieje.



#698 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 styczeń 2017 - 11:14

Będąc na wyjeździe śpiochy vsiona zaczęły mi cieknąć, coś tam podkleiłem żeby tylko jakoś przestać następny dzień. Po powrocie telefon do visona przedstawiłem sytuacje, że sam dłubałem przy śpioszkach i mimo to nie robili żadnych problemów z serwisem.



#699 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:33

Będąc na wyjeździe śpiochy vsiona zaczęły mi cieknąć, coś tam podkleiłem żeby tylko jakoś przestać następny dzień. Po powrocie telefon do visona przedstawiłem sytuacje, że sam dłubałem przy śpioszkach i mimo to nie robili żadnych problemów z serwisem.


W jaki sposób rozpatrzyli Ci tą reklamację?

#700 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:50

Normalnie :ph34r:

Powiedziałem, że po próbach mojego "łatania" ciekną dalej i Panowie kazali przesłać.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery