Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1355 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 marzec 2018 - 19:24

Ktoś próbował już Traper Texas ?



#882 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 marzec 2018 - 23:19

Sezon łażenia za jaziami/kleniami się mi już prawie rozpoczął więc szukam jakiś sensowniejszych ale nie wyrywających ceną z butów śpiochów. W oko wpadły Scierry X-Tech 20000. Już nie nowość więc może ktoś miał jakieś doświadczenie lub zasłyszał opinię? Będę wdzięczny ;)

 

 

Edytka: 5 warstw na dole bo Drwęca mocno zarasta przy brzegach więc trza się przebić przez te chabazie. Ale biegania po malinach nie biorę pod uwagę.

 


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 21 marzec 2018 - 23:29


#883 OFFLINE   Zack

Zack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 26 marzec 2018 - 10:12

Sezon łażenia za jaziami/kleniami się mi już prawie rozpoczął więc szukam jakiś sensowniejszych ale nie wyrywających ceną z butów śpiochów. W oko wpadły Scierry X-Tech 20000. Już nie nowość więc może ktoś miał jakieś doświadczenie lub zasłyszał opinię? Będę wdzięczny ;)

 

 

Edytka: 5 warstw na dole bo Drwęca mocno zarasta przy brzegach więc trza się przebić przez te chabazie. Ale biegania po malinach nie biorę pod uwagę.

 

Hej Tomek ,ja przymierzam się do zakupu tych http://jerkbait.pl/t...y-z-aliexpress/


  • Tomas81 lubi to

#884 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 marzec 2018 - 00:16

Hej Tomek ,ja przymierzam się do zakupu tych http://jerkbait.pl/t...y-z-aliexpress/

Tylko Danielu ja boję się różnych wynalazków. Dlatego nawet decathlonowskie respi  jakoś mnie nie kręcą, wolę coś pewniejszego ;)



#885 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 20:51

Mam doświadczenie z innymi ścierami i szczerze mówiąc, jakbym musiał to poleciłbym je tylko komuś kto mało łazi nad woda. Od 3-4 lat mam orvisy i szczerze mogę Ci je polecic. Są warte swojej ceny. Pamiętaj ze najkorzystniejszy zakup to nie znaczy najtańszy czy tez budżetowy. Dla mnie w śpiochach bardzo ważna jest skarpeta, jak jest wykonana , jak klejona itd. Kiedyś miałem śpiochy, nie pamietam już marki, tańsze były, przetarła mi się skarpeta, dorwałem faceta, który zmienil mi skarpety na wypasione z zajebiaszczego neoprenu i smigalem w nich jeszcze kilka lat.

#886 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 kwiecień 2018 - 14:19

No zobaczymy, oby czarnowidztwo się nie sprawdziło. Kiedy kupiłeś swoje, tzn w którym roku? Myślę że nie ma co generalizować bo widać że poszczególne egzemplarze różnie wytrzymują, jedni napiszą że łowili 3 lata inni że pół roku. W sumie to samo dotyczy również innych firm, o simmsach też były wpisy że szybko ciekną, o visionach nie wspomnę. Myślę że duże znaczenie ma użytkowanie ogólnie śpiochów i butów, jak są suszone, nie zmiętolone po łowieniu tylko wiszą rozciągnięte to na pewno wytrzymają dłużej. Poza tym przestałem kupować dopasowane śpiochy i buty, biorę większe przynajmniej o nr żeby mieć luz i żeby nic tarło, w bucie to samo, a zaleta taka że jak założe grubą skarpetę to jeszcze mam luz i nic nie ciśnie i nie zaburza krążenia. Normalnie noszę buty 42,5-43 ale kupiłem buty na 44. I usiąść normalnie można :) Jak ktoś ma dopasowane to jak siada, kuca, rozciąga szwy i nie ma bata żeby szybko nie zaczęły cieknąć.

No i Taimen się popisał i nie popisał. Buty spisały się całkiem nieźle, ale nówki śpiochy w kroku praktycznie od razu ciekły. Dobrze że żona nie wchodziła głęboko, ale gdyby była taka potrzeba to klapa na całego. Będę reklamował. Test latarkowy wykazał przecieki na szyciu, po prostu małe żółte rączki źle to zrobiły.



#887 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 15:03

Jak może coś kosztować kilkaset złotych i od razu przeciekać? Po co takie coś wypuszczać na rynek?

#888 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2329 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 08 kwiecień 2018 - 15:17

Jak może coś kosztować kilkaset złotych i od razu przeciekać? Po co takie coś wypuszczać na rynek?


Kolega kupił nowe Audi A6. I odrazu się zepsuło - umarł silnik. Wada fabryczna o której Audi nie wiedziało. Silnik wymieniony na nowy - auto jeździ.
Auto nie kosztowało kilkaset złotych tylko 310 tys zł....


Pozdrawiam
Daniel
  • Alek. lubi to

#889 OFFLINE   Mycha23

Mycha23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 08 kwiecień 2018 - 20:11

Jak może coś kosztować kilkaset złotych i od razu przeciekać? Po co takie coś wypuszczać na rynek?


Filozoficzne pytanie.
  • wujek lubi to

#890 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 kwiecień 2018 - 20:31

Kolega kupił nowe Audi A6. I odrazu się zepsuło - umarł silnik. Wada fabryczna o której Audi nie wiedziało. Silnik wymieniony na nowy - auto jeździ.
Auto nie kosztowało kilkaset złotych tylko 310 tys zł....


Pozdrawiam
Daniel

Audi to jednak solidna marka, silnik padnie a i tak nie przecieka ;)
  • salmon1977 i Dano. lubią to

#891 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 kwiecień 2018 - 07:37

Jak może coś kosztować kilkaset złotych i od razu przeciekać? Po co takie coś wypuszczać na rynek?

Inna sprawa że takie rzeczy można napisać też o innych firmach. Kolega łowił w butach Visiona w których odkleiła się podeszwa i to w obu naraz. Musiał złapać podeszwę stripami żeby w ogóle łowić. Wcześniej miał je na jednej wyprawie i z tego co mówił to były to buty z górnej puły Visiona. Porażka, jedziesz na drugi koniec świata, płacisz z tysiaka za buty i potem martwisz się czy będziesz mógł łowić. Za coś takiego powinni dożywotnio co rok dawać za darmo nowe buty.


  • Friko, jerzy6 i S.N. lubią to

#892 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:09

Myślałem że można wyskoczyć z butów tylko po prawym sierpowym Tysona. Cała nadzieja w pancernych butach ze sklepów BHP. Ktoś kiedyś polecał takie za 150 zł, ponoć nie do zajechania.

Trzymam się neoprenów i gumy, jak któryś z Kolegów będzie miał wiedzę o jakiś śpiochach na 5-10 lat (czyli normalnych) niech daje znać.

#893 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:57

I jeszcze żeby kosztowały do tysiaka :). Guma i neopren maja jedna wadę, pocisz sie jak świnia. Jeden dzień walneliśmy z buta 15km, w takim wdzianku byś zemdlał z odwodnienia, więc tylko lekkie śpiochy.
Śpiochy po takim spacerku były mokre, ale pprzynajmniej sa lekkie i nie grzeją jak neopren. Poza tym w ciężki teren gdzie jest dużo chodzenia nie zaryzykowałbym neoprenu, jest jednak łatwiejszy do rozdarcia.

Użytkownik wujek edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 10:01


#894 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:56

Też byłem zwolennikiem gumiaka i neoprenu do momentu zakupu oddychaczy . W życiu nie zamienie na inne . Są problemy z przeciekami po pewnym czasie ale na to są i lekarstwa . Klej i pędzelek , ewentualnie łatka  :)  Chociaż mi się nie zdarzyło jeszcze rozciać lub przebić materiał .  W tej chwili dalej ganiam w zip ikonach , poklejone jak trza , zamek nie puszcza i nie puszczał  . Bardzo lekkie i dobrze oddychają . Ogólnie ludzie nie polecają , natomiast mi się sprawdziły  B)   Za jakiś czas na nowe G3 zmienię a ikony zapas będzie .


  • Alek. lubi to

#895 ONLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 kwiecień 2018 - 20:58

Trzymam się neoprenów i gumy, jak któryś z Kolegów będzie miał wiedzę o jakiś śpiochach na 5-10 lat (czyli normalnych) niech daje znać.


Neopreny są fatalne na ciepłe miesiące a wtedy najwięcej się łowi. Jak będziesz czekał aż ktoś będzie miał wiedzę to nigdy nie kupisz :-) Zaryzykuj i sprawdź sam. Ludzie rôżnie użytkują. Znam ludzi co im Ikony ciekły szybko albo i od razu ale znam też osoby, które w Ikonach czy innych śmigają kilka lat. Jeden z nich na prawdę dba, bo po każdym sezonie albo i podczas jak wymagają tego pierze je ręcznie z obydwu stron, impregnuje. Ja swoje Guideline mam już pewnie 5 albo 6 sezon. Fakt, że 2 sezony łowiłem w nich mniej, ale lekko u mnie nie mają. Patyki, jeżyny itp. San czy Dunajec to dla nich odpoczynek. Uważam jak chodze ale wiadomo nie zawsze wszystko ominiesz.

Jak analizuje to co wiem o śpiochach to zazwyczaj firma jak wchodzi na rynek to aby zdobyć klienta serwuje mu dobry towar. Później jest już gorzej zazwyczaj. Stare serie Visiona miały opinie mocnych, to samo Solvkroken, decathlonowski Caperlan. Teraz na polski rynek muchowy wchodzi nowa firma a własciwie stara tylko nie kojazona z muszkarstwem. Ma w ofercie śpiochy, sam sie głowie czy by nie zaryzykować tego modelu za około 600 zł. Ale też nie chce kupować jak moje stare dobre jeszcze. Gdyby dziś jednak minzaczeły ciec jest duża szanse ze kupił bym właśnie te.
  • Krzysiek Dmyszewicz i Alek. lubią to

#896 OFFLINE   Mycha23

Mycha23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 14 kwiecień 2018 - 00:43

Trzymam się neoprenów i gumy, jak któryś z Kolegów będzie miał wiedzę o jakiś śpiochach na 5-10 lat (czyli normalnych) niech daje znać.

Kolega jest jak ryba w wodzie. Nie wie, że poza wodą istnieje także inny piękny świat.

#897 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 23 maj 2018 - 12:17

Proszę o poradę, temat spodniobutów jest mi obcy, czytałem duuuuużo i zdaje mi się, że mętlik w głowie coraz to większy. Nie chcę wydawać dużo kasy, bo nie wiem na ile faktycznie będę korzystał. Pomóżcie podjąć decyzję, łowił będę tak:
głównie małe i średnie rzeki nizinne i głównie w ciepłych porach roku mi są te spodnie potrzebne jak rzeki zarastają. Bzura/Wkra/Pilica, rzadko Narew ale tam bym się nie pchał brodzić specjalnie. 

 

Przychylam się w kierunku gumowych na początku. 

https://www.decathlo...id_8409262.html

 

co myślicie?



#898 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 29 maj 2018 - 13:00

Hej. Szukam (chyba ) jakieś spodniobuty neoprenowe. Obecnie mam prosy takie do pasa gumowe i wiadomo, że jest w nich mega gorąco i nogi sie Kisza :> . Polećcie coś takax do 350zl (o ile coś w ogóle znajdę w tej cenie ). Generalnie nie mjsA być bardzo wysokie. Do pasa wystarcza ( o ile taki są )

Pozdrawiam

#899 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 30 maj 2018 - 08:10

W neoprenach jeszcze bardziej się upocisz

#900 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 30 maj 2018 - 09:11

Neopreny to bardziej na zimę.

 

Tutaj masz coś oddychającego w podobnym budżecie

 

http://harius.com.pl...re-waist-waders


  • intoxication lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery