Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1352 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 marzec 2023 - 20:24

Ja po Kwisie i Bobrze biegam w Vision-ach i nie narzekam, są OK.
Dużym argumentem za nimi jest uczciwe podejście do gwarancji i serwisu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • pawelHERP lubi to

#1242 ONLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 02 marzec 2023 - 17:51

A jest może ktoś, kto użytkuje te Simmsy?
Czy Vision tool to rozszerzenie Koski o te kieszenie?

Ew. Czy może któryś z Kolegów uważa, że jedne buty Vision mają wyższość nad drugimi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik pawelHERP edytował ten post 02 marzec 2023 - 17:52


#1243 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2023 - 19:53

A jest może ktoś, kto użytkuje te Simmsy?
Czy Vision tool to rozszerzenie Koski o te kieszenie?

Ew. Czy może któryś z Kolegów uważa, że jedne buty Vision mają wyższość nad drugimi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Buty vision Tossu 2.0 mam od ponad roku. Były ze mną na jakiś 50 wyprawach przynajmniej. Korduda. Nie pękają, są super jedyny minus to nie buty na dłuugie wedrowki ponieważ nasiąkają wodą.
  • pawelHERP lubi to

#1244 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 18 kwiecień 2023 - 13:19

Z tymi śpiochami to widzę same utrapienia. Niedawno zakupiłem pare śpiochów Guideline Kaitum które w zasadzie zaczęły przeciekać od pierwszego dnia. Po całości. No i czego teraz szukać? Nie chciałbym wydać więcej niż tysiąc złotych.

#1245 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 kwiecień 2023 - 13:28

Zdaje się, że ze dwa sezony temu kupiłem śpiochy na aliexpress, takie z suwakiem. W wodzie spędziły około 50 godzin czyli bardzo mało, ale nie ciekły i nie ciekną. Wtedy były relatywnie tanie. Aktualnie kosztują coś około 400 czy 450 zeta, więc sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy chcesz tyle zaryzykować. Dziś wieczorem albo jutro rano wrzucę do nich link.

#1246 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 18 kwiecień 2023 - 18:15

Zdaje się, że ze dwa sezony temu kupiłem śpiochy na aliexpress, takie z suwakiem. W wodzie spędziły około 50 godzin czyli bardzo mało, ale nie ciekły i nie ciekną. Wtedy były relatywnie tanie. Aktualnie kosztują coś około 400 czy 450 zeta, więc sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy chcesz tyle zaryzykować. Dziś wieczorem albo jutro rano wrzucę do nich link.

 

Dziekuje bardzo ale nie podejme tego ryzyka. To juz druga para ktora przecieka wiec kupie tylko nowe z lokalnego sklepu bo jak widze szanse na to, ze trzeba bedzie je odeslac sa wysokie. Przejzalem wiec kilka stron i albo to beda spiochy DAM'a albo Wychwood'a. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 18 kwiecień 2023 - 18:15


#1247 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 kwiecień 2023 - 18:20

A tych guideline nie reklamujesz ?

#1248 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 18 kwiecień 2023 - 21:30

A tych guideline nie reklamujesz ?

Liczylem, ze mi wysla nowa pare ale skonczyl sie moj rozmiar wiec dostalem z powrotem pieniadze. Teraz wchodzi nowy model Katium XT wiec pozostalej wersji pozostaly juz tylko resztki.



#1249 OFFLINE   troutmaniacs

troutmaniacs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Michał

Napisano 19 kwiecień 2023 - 14:23

Polecam Wychwood Gorge Waders. Kupiłem w na początku zeszłorocznego sezonu i wszystko z nimi gra.  Chodzę po największych krzakach i dżunglach w moich okolicach i żadnych przecieków. Kupiłem na angielskim ebay , po trzech dniach były u mnie. Dużym plusem jest to że są trochę szersze nogawki i jest komfortowy luz.



#1250 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 kwiecień 2023 - 09:11

Polecam Wychwood Gorge Waders. Kupiłem w na początku zeszłorocznego sezonu i wszystko z nimi gra.  Chodzę po największych krzakach i dżunglach w moich okolicach i żadnych przecieków. Kupiłem na angielskim ebay , po trzech dniach były u mnie. Dużym plusem jest to że są trochę szersze nogawki i jest komfortowy luz.

A jak wyglada u nich rozmiarowka? Inaczej mowiac co Ty dla siebie kupiles?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 24 kwiecień 2023 - 09:12


#1251 OFFLINE   troutmaniacs

troutmaniacs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Michał

Napisano 24 kwiecień 2023 - 14:51

A jak wyglada u nich rozmiarowka? Inaczej mowiac co Ty dla siebie kupiles?

 Ja mam 176 cm wzrostu i waga 80 kg. Mam troszkę brzuszka ale nie jest to duży kałdun. Kupiłem najmniejsze jakie były czyli Medium. Nie są jakieś dopasowane bo mają trochę luzu. Myślę że, na kogoś 180 cm też by pasowały. Ten luz jest o tyle fajny że, przy klękaniu nie naciągają się praktycznie w ogóle. Z czystym sumieniem mogę je polecić. 



#1252 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2023 - 09:39

Ja mam mala rozterke czy wziac M czy L bo mam 180 x 72kg i rozmiar nogi 42. Wedlug ich rozmiarowki bylby rozmiar M ale skarpeta to 41 wiec za mala...



#1253 OFFLINE   troutmaniacs

troutmaniacs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Michał

Napisano 25 kwiecień 2023 - 12:42

Ja mam mala rozterke czy wziac M czy L bo mam 180 x 72kg i rozmiar nogi 42. Wedlug ich rozmiarowki bylby rozmiar M ale skarpeta to 41 wiec za mala...

Ja mam rozmiar 42 a czasami 43 w zależności od producenta obuwia. Buty do nich kupiłem 44 bo lepiej mieć troche zapasu. 



#1254 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 kwiecień 2023 - 17:02

W Scierra Helmsdale Neo podają rozmiar skarpety 40-41 w M. W rzeczywistości skarpeta jest w rozmiarze ok 43 🙂 Chyba raczej chodzi o rozmiar stopy, aby można było grubszą skarpetę ubrać, podobnie jak z rozmiarem gaci. Ale na pewno, to organoleptycznie tylko da się sprawdzić 😁

#1255 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 kwiecień 2023 - 09:30

Trzeba organoleptycznie. Albo metodą prób i błędów przy zamawianiu online i odsyłaniu.
Zamówiłem z decathlon caperlan 500 oddychające, rozmiar M i L oba ze skarpetą 42/43. Mam stopę 42,5 - w pasie M super ale ta skarpeta to jakaś porażka - duży palec był w skulonej pozycji. w L trochę lepiej (mimo, ze ten sam rozmiar skarpety) ale nadal skulony.
Zamówiłem Scierry helmsdale w rozmiarze L i stopą 42/43 - są dobre w stopie ale wiszą w udach bardzo mocno. Finalnie zostawiłem bo ciężko dopasować rozmiar z taką stopą i szczuplejszą budową a podobno luzy w udach paradoksalnie pomagają przy kucaniu itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1256 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 01 maj 2023 - 22:10

Kolega kupił Scierra X-Stretch ponoć niesamowicie mocne.

 

#1257 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 05 maj 2023 - 17:58

Ma ktoś do polecenia jakieś spodniobuty odpychające w jakichś niedużych pieniądzach?. Potrzebuję na kilka wypadów w roku a średnio lubię przepłacać za coś czego nie wykorzystam. Cenowo myślałem wydać 600-700. Mogą być zintegrowane z butem bo dla mnie wygodniejsze i prostsze w obsłudze po łowieniu się wydają

#1258 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 maj 2023 - 20:08

Ma ktoś do polecenia jakieś spodniobuty odpychające w jakichś niedużych pieniądzach?. Potrzebuję na kilka wypadów w roku a średnio lubię przepłacać za coś czego nie wykorzystam. Cenowo myślałem wydać 600-700. Mogą być zintegrowane z butem bo dla mnie wygodniejsze i prostsze w obsłudze po łowieniu się wydają

Średnio mogę polecić bo jeszcze nie zdążyłem użyć ale kupiłem sobie ostatnio takie:
https://pleciona.pl/...ed-L-4243/46662

Szukałem śpiochów do pasa ze zintegrowanym butem głównie do wiślanego tyrania. Skusiła mnie przede wszystkim cena, kolor taki sobie :) Wrzucam bo może rozważysz też dla siebie.
Cena 439zł, obniżka z 973zł.

Użytkownik coma edytował ten post 05 maj 2023 - 20:11

  • Tiur lubi to

#1259 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 06 maj 2023 - 12:13

Średnio mogę polecić bo jeszcze nie zdążyłem użyć ale kupiłem sobie ostatnio takie:
https://pleciona.pl/...ed-L-4243/46662

Szukałem śpiochów do pasa ze zintegrowanym butem głównie do wiślanego tyrania. Skusiła mnie przede wszystkim cena, kolor taki sobie :) Wrzucam bo może rozważysz też dla siebie.
Cena 439zł, obniżka z 973zł.

Oglądałem je na plecionie w wersji do klatki i nawet bym cenę zaakceptował. Powiedz mi jaki rozmiar masz i jak leżą?. Moja budowa ciała to raczej koks/bydlak 176cm i mocne 70kg więc ciężko mam nieraz coś znaleźć na siebie

#1260 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 maj 2023 - 14:33

Mam rozmiar L - stopa (mam 43) jest ok ale w udach wiszą (mam 180cm 73kg) wiec wydaje mi się ze możesz rozważyć bo zapasu w pasie i udach jest mnóstwo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Tiur lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych