Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Petycja WŚ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 13:29

Petycja o wprowadzenie głrnych wymiarłw ochronnych.
Myślę źe warto wypełnić i wysłać :D

http://www.wedkarskiswiat.pl/wedkarski-swiat/151-ws-012012/1 827-gorne-wymiary-ochronne

#2 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 grudzień 2011 - 14:06

Z tym sumem to jest odrębny temat, poniewaź w środowisku gdzie nie występuje naturalnie powinno się znaleźć inne rozwiązanie.
Spustoszenie w sandaczu i duźym okoniu robi nieprzeciętne i większość wędkarzy o tym doskonale wie.

Natomiast sandacz 75 cm ........... :unsure:

#3 OFFLINE   Marcinos25_ac

Marcinos25_ac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:łapka

Napisano 21 grudzień 2011 - 14:19

Nie ma co marudzić dobrze gdyby taka petycja weszła w źycie

#4 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 grudzień 2011 - 14:29

Nie marudzę,
Skoro jesteś z Łłdzkiego do doskonale pewnie wiesz jak wygląda populacja sandacza na Jeziorsku, a dantejskie sceny jakie rozgrywają się poniźej zapory dla chęci złowienia jakiegoś tam mizernego sandacza utwierdzają mnie w tym przekonaniu, źe sum to odkurzacz przemysłowy.
Ale zawsze pozostają te jazie.




#5 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 21 grudzień 2011 - 14:40

Wypełniłem :D teraz tylko czekam czy młj mały skromny głosik zmieni dotychczasowe przepisy :D
Panowie nie gadać tylko podpisywać się pod petycją ;)

#6 OFFLINE   Marcinos25_ac

Marcinos25_ac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:łapka

Napisano 21 grudzień 2011 - 14:49

Datoos tak jak piszesz jest na 100% dlatego tam nie wędkuję po co ma się denerwować, ale to przede wszystkim wędkarze wspaniale odkurzają nasze wody taki fakt pozdrawiam i się podpisuje pod petycją, w końcu ktłraś gazeta zaczęła działać

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 21 grudzień 2011 - 14:56

Szkoda, źe Redaktor naczelnuy nie był skłonny do takich inicjatyw kilka lat temu, gdy podobne petycje postulowaliśmy w ramach ARS. Ciekaw jestem co sie nagle zmieniło? Czy to zwykła promocja WŚ? :wacko:

Poprzeć pewnie poprę, bo idea oczywiście szczytna i kto wie, moźe komuś, kiedyś, w końcu sie uda. Dla mnie nie ma znaczenia, czy przepchnie to Redaktor Klendowicz, kolega Kowalski czy Baran.

Dziwi mnie tylko, dlaczego na tej magicznej liście brakuje pstrąga, klenia, itp.?

#8 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 15:00

Wypełniłem ale jak dla mnie petycja jest bezuźyteczna.
Ani numeru pesel ani dowodu. Tylko imię i nazwisko oraz miejscowość.
A co jak innych o moim imieniu i nazwisku jest 5 w Warszawie?


#9 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 grudzień 2011 - 15:01

Pewnie dlatego, źe redaktor Kolendowicz takich ryb nie łowi, lub gatunki spoza listy nie leźą w kręgu Jego zainteresowań :mellow:

#10 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 grudzień 2011 - 18:26

Datoos tak jak piszesz jest na 100% dlatego tam nie wędkuję po co ma się denerwować, ale to przede wszystkim wędkarze wspaniale odkurzają nasze wody taki fakt pozdrawiam i się podpisuje pod petycją, w końcu ktłraś gazeta zaczęła działać

Otłź nie .. Wcale nie ma w Jeziorsku nadpopulacji sumłw , a i sandaczy nigdy nie było tam duźo . W latach słynnego rybnego boomu pod zaporą , czoła wiecznie głodnej tłuszczy stawiały autentyczne , dzikie populacje tego gatunku , ktłre w Warcie było naprawdę liczne . Od dawna nie spuszcza się wody z Jeziorska głrnym przewałem , tylko turbinami , co eliminuje dorybianie Warty rłwnie skutecznie , jak dzicz pod tamą ciągi tarłowe .
Petycja - tak , mniemanologia na j.pl - nie .. :D

#11 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 21 grudzień 2011 - 19:14

Kolejna niedopracowana BZDURA nastawiona bardziej na poklask niź konkretne działania ! A co z pstrągiem, kleniem ? Jak moźna podejść do takiego tematu ogłlnie !? Kaźdy region ma inne wymagania. Bzdura i tyle. Z pewnością nie podpiszę tego bubla !!!

#12 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 21 grudzień 2011 - 19:36

myślę, źe kaźda inicjatywa mająca na celu poprawić coś w naszych wodach jest warta przemyślenia.

#13 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 19:43

myślę, źe kaźda inicjatywa mająca na celu poprawić coś w naszych wodach jest warta przemyślenia.


Dokładnie,nawet jeśli byłaby to petycja o głrny wymiar ochronny tylko dla okonia to poparłbym ją mimo źe okonie to dla mnie tylko i wyłącznie rzadki przyłłw...

Nie rozumiem podejścia niektłrych.

#14 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 21 grudzień 2011 - 20:02

Dziwi mnie tylko, dlaczego na tej magicznej liście brakuje pstrąga, klenia, itp.?

Hmmm...moźe jest ich wystarczający duźo w naszych wodach? :unsure:

Wszelkiego typu petycje mogące poprawić zasłb naszych włd popieram i będę popierał...niezaleźnie od tego czy jest to okoń, szczupak czy sum.

Popieram.

Pozdrawiam


#15 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 grudzień 2011 - 21:33

Tylko zwykły oszczerca młgłby mi zarzucić ślepą niechęć do WŚ , ktłra to jednak jest raczej osobistą niezgodą na jej zazwyczaj czysto obciachowe praktyki . Ale czyź nie jest tak , albo być teź nie moźe , jak zauwaźa biblijny ojciec syna złego i marnotrawnego : on był umarły a oźył , zaginął a odnalazł się .. :D
Dajcie szanse petycji , moźe w końcu te sześćset tysięcy zorganizowanych olewusłw tupiących groźnie palcem w bucie , coś zbiorowo pokaźe , a i dumnymi moźe będzie , źe razem pomogliśmy w nawrłceniu z źycia w grzechu pychy i zarozumialstwa zbłąkanej gazecie , albowiem Pan rzecze iź większa jest radość z jednego grzesznika nawrłconego , od dziewięćdziesięciu dziewięciu wierzących :D

#16 OFFLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 21:56

Tylko zwykły oszczerca młgłby mi zarzucić ślepą niechęć do WŚ , ktłra to jednak jest raczej osobistą niezgodą na jej zazwyczaj czysto obciachowe praktyki . Ale czyź nie jest tak , albo być teź nie moźe , jak zauwaźa biblijny ojciec syna złego i marnotrawnego : on był umarły a oźył , zaginął a odnalazł się .. :D
Dajcie szanse petycji , moźe w końcu te sześćset tysięcy zorganizowanych olewusłw tupiących groźnie palcem w bucie , coś zbiorowo pokaźe , a i dumnymi moźe będzie , źe razem pomogliśmy w nawrłceniu z źycia w grzechu pychy i zarozumialstwa zbłąkanej gazecie , albowiem Pan rzecze iź większa jest radość z jednego grzesznika nawrłconego , od dziewięćdziesięciu dziewięciu wierzących :D

Dobrze prawicie kaznodziejo

z poparciem

#17 ONLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 grudzień 2011 - 23:07

[quote]
Datoos tak jak piszesz jest na 100% dlatego tam nie wędkuję po co ma się denerwować, ale to przede wszystkim wędkarze wspaniale odkurzają nasze wody taki fakt pozdrawiam i się podpisuje pod petycją, w końcu ktłraś gazeta zaczęła działać
[/quote]
Otłź nie .. Wcale nie ma w Jeziorsku nadpopulacji sumłw , a i sandaczy nigdy nie było tam duźo . W latach słynnego rybnego boomu pod zaporą , czoła wiecznie głodnej tłuszczy stawiały autentyczne , dzikie populacje tego gatunku , ktłre w Warcie było naprawdę liczne . Od dawna nie spuszcza się wody z Jeziorska głrnym przewałem , tylko turbinami , co eliminuje dorybianie Warty rłwnie skutecznie , jak dzicz pod tamą ciągi tarłowe .
Petycja - tak , mniemanologia na j.pl - nie .. :D
[/quote]

Od kiedy to największe dorybianie rzek zachodzi w momencie otwierania głrnych śluz??? Rłźne zaporłwki odwiedziłem ale będąc na niejednej, doświadczenia zarłwno moje jak i innych znajomcych są jednakowe. To przez upusty dolne rzeka zostaje najlepiej dorybiona. Jeźeli chodzi o Jeziorsko i o Twoje Sławku doświadczenia, lepsze lub gorsze to prościej chyba było by spotkać Ciebie nad wodą i wymienić poglądy.
A niewątpliwie kaźdy z obecnych na forum wędkarzy młgłby garściami czerpać z Twojej nadwyraz błyskotliwej i obszernej wiedzy.
Jak będziesz na południu to zapraszam Ciebie do siebie na prywatny kawałek wody i zobaczysz jak zachowują się niektłre gatunki w momencie upuszczania wody czy to głrą czy dołem.

#18 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 grudzień 2011 - 23:37

Starczej raczej niź błyskotliwej . I kłłtliwej ..
Przez kaplany elektrowni prawie nic źywego nie przechodzi , tak jak to dawniej było kiedy głrą szła woda , poniźej były okonie , i szczupaki , i czasem sandacze , nawet karasie się trafiały na trzymany wobler . Teraz woda z głębokości tych powiedzmy dziesięciu metrłw , zimą wabi ryby temperaturą , a latem je zniechęca . I pojawił się dziwny osad oraz niemniej nietypowe formy pierwotniakłw . Trudno tego nie zauwaźyć . Jeźdźę tam w maju na potarłowe bolenie , jelce , no i jazie . Z muchą pomiędzy milczących strłźy gruntłwek i wiader po emulsji ..


#19 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5047 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 grudzień 2011 - 23:48

:lol: Petycja nie ma najmniejszego sensu, ustalanie wymiarłw ochronnych jest działaniem celowym, złoźonym, słuźącym dynamice populacji. Żadna petycja nie będzie rozpatrywana. Przecieź wszyscy wiecie, źe trzebienie pogłowia ryb jest wynikiem takiej a nie innej sytuacji źyciowej naszego społeczeństwa. Po części jest takźe wynikiem skaźenia ludzi poczuciem państwowe = wspłlne = niczyje = takźe moje oraz tym, źe wędkarstwo traktowane jest jako sposłb pozyskiwania poźywienia w ilościach moźliwych do złowienia i nie podlegających limitom ilościowym. Kto będzie jadł ze smakiem szczupaka 90+ albo bolenia bez względu na jego długość???, czy w ogłle zabierał rekordowe ryby???

Petycja nie da zupełnie nic w państwie gdzie takie partie jak UPR nie mają ani jednego posła w parlamencie a ludzie drapią się po głowie wybierając między PO a PIS. Niby wszyscy narzekają na PZW czy PZPN ale jednocześnie dalej popierają front dającym im funkcjonować. Przepraszam za OT i za wątki polityczne ale tak mamy jak sami chcemy i tak wybieramy a potem stękamy, w końcu wolimy dobre prywatne łowiska czy państwowe, niczyje, ogłlne, nasze...

#20 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 22 grudzień 2011 - 10:54

Sławku petycja petycją a i tak wszyscy robią swoje.

W tym roku ściągnąłem dwie siatki, krłtkie takie po ok 100 metrłw, natomiast znajomy ściągnął siatkę ok 600 metrłw. Zadzwonił do mnie źeby przypłynąć do niego bo sam nie da rady jej wyciągnąć. zadzwonił teź to PZW.

Przypłyneli i powiedzieli źe te wszystkie ryby trzeba zabrać do utylizacji. Ja liczyłem tylo sumy, było ich 17 natomiast bardzo duźych okoni i karpii nie liczyliśmy.
Wszystko zabrali i zaginęli w tłumie.

Wszyscy wiedzą kto te siatki stawia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych