Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Multiplikatory Daiwa Steez


  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#201 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 posts
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Posted 23 March 2019 - 22:00

Czy Steez A TW i Steez SV TW mają podobne obudowy?

A może któraś jest większa?

 

Wiem że różnią się przekładniami Steez A TW ma CC a Steez SV TW nie.

Szpulką i jej pojemnością, ceną ( katalogowo różnica 13.100 YEN czyli 28%) i ilością łożysk 12/1 do 8/1.

 

Ma ktoś obie i może coś napisać?



#202 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,137 posts
  • Imię:Adrian

Posted 23 March 2019 - 22:24

Panowie, taka modyfikacja ma na celu tylko zmniejszenie masy wirującej, czy czemuś jeszcze służy ta zmiana?

Jest to dodatkowa wkładka do hamulca Air który ma działać jako oryginalny SV. Kierowane jest to dla osób które czeto używają pitchingu lub agresywnie rzucają - w sensie z dużą siłą.

 

Czy Steez A TW i Steez SV TW mają podobne obudowy?

A może któraś jest większa?

 

Wiem że różnią się przekładniami Steez A TW ma CC a Steez SV TW nie.

Szpulką i jej pojemnością, ceną ( katalogowo różnica 13.100 YEN czyli 28%) i ilością łożysk 12/1 do 8/1.

 

Ma ktoś obie i może coś napisać?

Bryłowo jest podobnie, materiałowo już nie. Pierwszy ma body z aluminium drugi z magnezu plus to co zauważyłeś. Pojemność jest bez znaczenia bardziej znaczące na szpulce jest rodzaj zastosowanego hamulca. Pierwszy magforce Z drugi Sv - strees free czyli Air.

Różnice w przekładni nie wynikają z cięcia tylko z zastosowania terkotki hamulca walki. Pierwszy go ma i jest umieszczona wewnątrz koła tak jak w Daiwa Z2020 a drugi nie ma terkotki. 


Edited by Andan, 23 March 2019 - 22:54.

  • rimi likes this

#203 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 posts
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Posted 23 March 2019 - 23:50

@Andan, dzięki za sprostowanie, a w sumie odpowiedz.

Materiał obudowy wnika an wagę młynka, prawdę mówiąc nawet nie zwróciłem na to uwagę.

Mam "starego" Steez-a w trzech różnych wykonaniach, 103HLA, IS63 i 100SHL. Przy czym 100 SHL nie doczekał się (z prywatnych powodów) spotkania z wodą.

103HL posiadam już jakieś 10 lat, przy czym użytkowany do 2015, potem była praca i brak czasu. (nie chcę pisać dlaczego tak było, było po;prostu tak).

 

Dla wszystkich którzy się zastanawiają czy Steez to dobra konstrukcja, po prostu tak, jeżeli go nie przeciążamy. Ja używałem swojego do max 20 gram. Pożywaj bym używał Zillion-a.

Obrotówki nie stosowałem, więc nie było ciężkiego obciążenia.

 

Myślę że, jak dla mnie, będzie Steez SV TW lepszym rozwiązaniem.

Ale jeszcze trochę czasu zanim go sobie sprawię. Czerwiec lub lipiec 2019.

Jak myślisz po co w ogóle Daiwa wypościła Steez A TW?

 

Budżetowa wersja z trajkotką?



#204 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,137 posts
  • Imię:Adrian

Posted 24 March 2019 - 07:01

Spoko. Nie ma sprawy. Przypadkowo tak wyszło ze nie używałeś najmocniejszego z wszystkich 3 steez ze starej konstrukcji.

Steez A jest dostosowany przez inzynierow Daiwy do upodobań panujacych na rynku USA.

#205 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,019 posts

Posted 27 March 2019 - 07:31

Sv tw i A tw w KTF już dostępne 😉

http://www.karil.co.jp/ktf/complete/
  • ManieQ and HaDe like this

#206 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,137 posts
  • Imię:Adrian

Posted 27 March 2019 - 10:31

Grzegorz zamawiasz?

#207 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,019 posts

Posted 27 March 2019 - 15:32

Nie, zaczekam na CT ale pewnie ze 2 lata to potrwa jeśli w ogóle.
  • ManieQ likes this

#208 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,336 posts
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Posted 27 March 2019 - 15:42

Nie, zaczekam na CT ale pewnie ze 2 lata to potrwa jeśli w ogóle.


Myśle ze KTF nie odpuści tej konstrukcji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#209 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 posts
  • Imię:Michał

Posted 27 March 2019 - 15:51

Na ich blogu wyczytałem, że mod będzie w tym roku, zobaczymy... Niemniej Steez ze szpulą KTF działa u mnie świetnie od 1.5g2b4def10a45d6d90ea4a5be2e88c7fba.jpg
  • golsyl, Andan, HaDe and 2 others like this

#210 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,137 posts
  • Imię:Adrian

Posted 27 March 2019 - 15:52

A CT w starej budzie nie odpowiada Ci?

#211 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 27 March 2019 - 20:43

A tak przy okazji, bo sam teoretycznie skumać nie umiem. Na czym w zasadzie miałaby polegać wyższość Steeza CT SV TW nad modelem SV TW, bo jeśli istotą jest 10 gramów różnicy w wadze to nie jestem przekonany. Gdyby CT miał płytką szpulkę to owszem, czaję, może byłby konkurencyjny dla Shimano Aldebarana BFS, zwłaszcza, że jakość Steeza jest imponująca. Ale ze szpulką SV to je bardzo wiem. Może ktoś mądrzejszy mnie oświeci ???

Edited by robert.bednarczyk, 27 March 2019 - 20:44.


#212 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 posts
  • Imię:Michał

Posted 27 March 2019 - 22:46

A tak przy okazji, bo sam teoretycznie skumać nie umiem. Na czym w zasadzie miałaby polegać wyższość Steeza CT SV TW nad modelem SV TW, bo jeśli istotą jest 10 gramów różnicy w wadze to nie jestem przekonany. Gdyby CT miał płytką szpulkę to owszem, czaję, może byłby konkurencyjny dla Shimano Aldebarana BFS, zwłaszcza, że jakość Steeza jest imponująca. Ale ze szpulką SV to je bardzo wiem. Może ktoś mądrzejszy mnie oświeci ???

Szpula o mniejszej średnicy i mniejszej wadze lepiej radzi sobie w niższych gramaturach. To tak w dużym skrócie.
  • robert.bednarczyk and Szogo636 like this

#213 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,137 posts
  • Imię:Adrian

Posted 27 March 2019 - 23:08

Polepszenie komfortu obslugi przynęt z zakresu medium light - medium przy zachowaniu ideologii Compat Tought = CT.
CT = mniejszy lzejszy młynek do obslugiwania przynęt w jeszcze wiekszym komforcie niz to robi obecny steez.
Ten steez nie ma niz wspólnego z ultra lightem.

Edited by Andan, 27 March 2019 - 23:09.

  • robert.bednarczyk and drag like this

#214 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 27 March 2019 - 23:47

Polepszenie komfortu obslugi przynęt z zakresu medium light - medium przy zachowaniu ideologii Compat Tought = CT.
CT = mniejszy lzejszy młynek do obslugiwania przynęt w jeszcze wiekszym komforcie niz to robi obecny steez.
Ten steez nie ma niz wspólnego z ultra lightem.


Dzięki Adrian ...., przeczytałem ze zrozumieniem, jak mniemam ....., choć nadal pozostaję dość sceptyczny. Bo w sumie jak to rozumieć - CT jest sukcesorem typowego SV TW ? Czyli SV to stary model ? Wiem, że CT to nie koncept UL, choć lekka, płytka szpulka może go tu zbliżyć. Chyba jednak nie skusi mnie CT. Kupiłem do SV TW szpulę z Ray’s studio i śmiga mi koncertowo z lekkimi przynętami. Jeśli CT ma mi dać 2 metry dalej ......, chyba nie dam się uwieść.

#215 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 posts
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Posted 28 March 2019 - 07:54

Szpula o mniejszej średnicy i mniejszej wadze lepiej radzi sobie w niższych gramaturach. To tak w dużym skrócie.

Jesteś pewien, że mniejsza średnica szpuli pomaga w radzeniu sobie w niższych gramaturach? Mniejsza średnica szpuli oznacza więcej jej obrotów,a to z kolei powoduje większą pracę łożyska, co z kolei oznacza większe tarcie itp. Tak tylko pytam.

 

Pozdrawiam,

Sławek


  • robert.bednarczyk likes this

#216 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 28 March 2019 - 09:46

Jesteś pewien, że mniejsza średnica szpuli pomaga w radzeniu sobie w niższych gramaturach? Mniejsza średnica szpuli oznacza więcej jej obrotów,a to z kolei powoduje większą pracę łożyska, co z kolei oznacza większe tarcie itp. Tak tylko pytam.
 
Pozdrawiam,
Sławek


No właśnie, to moja kolejna wątpliwości. Nadal mi się tak do końca nie rozjaśnia o co idzie w tym Steezie CT SV TW, no bo przecież chyba nie o to by drenować budżet wędkarza ......

#217 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 posts
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Posted 28 March 2019 - 11:33

Serednica szpulki podobna jak przy starym Pixy lub Presso.

Przy szpulkach SV zalecają nawinąć plecionkę do pierwszej lini markującej, w tedy ma dalej polecieć. Przyznam że sam tego jeszcze nie sprawdziłem.



#218 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 posts
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Posted 28 March 2019 - 12:11

Mniejsza średnica = mniejsza siła potrzebna do ruszenia szpuli (stąd znacznik na szpuli SV ).


  • maykel likes this

#219 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 posts
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Posted 28 March 2019 - 12:50

Mniejsza średnica = mniejsza siła potrzebna do ruszenia szpuli (stąd znacznik na szpuli SV ).

Zdecydowanie chodzi tutaj o wagę nawiniętej plecionki (nie potrzebujesz mieć 300m PE0,6 na okonia), a nie o mniejszą średnicę. Idąc tym tokiem rozumowania - nie ma sensu produkowanie płytkich szpul, bo lepiej nawinąć mniej plecionki na głęboką? Bzdura wg. mnie.



#220 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 posts
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Posted 28 March 2019 - 12:51

Mniejsza średnica = mniejsza siła potrzebna do ruszenia szpuli (stąd znacznik na szpuli SV ).

Mniejsza waga = mniejsza siła wymagana do rozpędzenia szpuli.