Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikatory Daiwa Steez


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2018 - 19:23

Faktycznie, kijek jest w duecie ze Steezem 103 HL ;)  :)


  • robert.bednarczyk lubi to

#62 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów

Napisano 24 maj 2018 - 19:32

Steezy są u mnie nr jeden ,na sandacze.Mam Werewolfa ,i na lekko Skyray.

Te kijki mają coś w sobie takiego że pięknie wyglądają, a jeszcze fajniej się nimi łowi. :D


  • Paweł Bugajski, arturbukowski, BOB i 1 inna osoba lubią to

#63 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2018 - 20:10

Dzięki za rady i sugestie. Przed testami kilku wędzisk, które już są w drodze nic nie kupię, choć dziś nie wytrzymałem i byłem w sklepie Ibait, by Steeza znowu pomacać. Piękna to wędeczka, długość 220 c.w. 7-25 g., ze składaną częścią dolnika, co niestety i tak daje długość transportową aż 183 cm. Trochę za dużo w perspektywie dalszych podróży. Rozsądek zwyciężył i nie kupiłem, choć jej akcja bardzo mi pasuje, szczytowa, ale jednak nietrudno wymusić pełniejsze ugięcie. Wędka szybka, a może nawet bardzo szybka. Pięknie by się komponowała z moim multiplikatorem.

Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 24 maj 2018 - 20:11

  • Andan i BOB lubią to

#64 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2018 - 20:21

Bardzo rozsądne podejście do tematu ...olej rozsądek :P  :D


  • robert.bednarczyk lubi to

#65 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2018 - 21:03

Bardzo rozsądne podejście do tematu ...olej rozsądek :P  :D


Robercie - imienniku - już ja znam ten mój krótkodystansowy rozsądek i wiem jak to się skończy, Pablo Bugajski też zna moje szaleństwa. Efekt będzie taki, że tylko patrzeć jak wylądują u mnie dwie wędki castingowe....., a może i więcej. Może jedna z testowanych jesli właściciel zdecyduje się na sprzedaż. Co do tej konkretnej, opisanej wyżej Daiwy Steez to nie jest kwestia czy, ale kiedy..... oleję rozsądek. Jest kilka istotnych argumentów za:
- wędzisko jest w moim odczuciu kosmicznie zjawiskowo piękne, idealnie pasuje do multika,
- pasuje mi jego akcja, bo uwielbiam szybkie kije,
- ciężar wyrzutów do 25 g. to jest to czego mi trzeba, bo nie mam takiego spinningu.

Przeciw jest tylko długość transportowa.

#66 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2018 - 21:11

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

1. Mówisz o dwóch lub trzech wędkach???!!! dawno, dawno temu też miałem ten problem...teraz nie pytaj o ilość. Ciebie tez to czeka bo już jesteś zainfekowany castem!

2. Kiedy...jak nie teraz to kiedy?

3,4,5... kijek spełnia wszystkie Twoje wymagania tak estetyczne (bardzo ważne bo już go lubisz) i techniczne (bo takiego potrzebujesz)

6. Długość?...czym transportujesz? Wszystko da się ogarnąć!!!

P.S cieszę się , że pomogłem :D



#67 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2018 - 21:53

Pomogłeś ......, tak , ......jesteś jedną z przyczyn castingiwej infekcji . O tej wędce chyba już w dwa dni wszystko przeczytałem i obejrzałem każdy film - czad !!! Ty i Adrian jeszcze dołożyliście !!! Nie może mi wyjść z głowy. Na krótkodystansowe wyjazdy nie będzie z nią problemu - wlezie do samochodu w całości, gorzej z dalszymi podróżami. Najwyżej będzie to kij „miejscowy”, choć na najbliższy wyjazd do Szwecji spokojnie miałbym go jak spakować. Mój problem polega na tym, że nie uznaję sprzętowych kompromisów. Nie idę w ilość, ale jakość. Choć biedy nie cierpię to mój budżet z gumy nie jest. Dopiero co, po kilkuletnie przerwie w spinningu, odbudowałem arsenał, a już casting mi we łbie namieszał. Sam się się je boję, ale radochy mam przy tym mnóstwo. W robocie nie mogę wysiedzieć i się skupić, bo czekam weekendu i wyjazdu na ryby. Ja pier...., przypadek kliniczny.

#68 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 26 maj 2018 - 07:32

Robert dokładamy dalej ;)
http://jerkbait.pl/t...made/?p=2392815
  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to

#69 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 26 maj 2018 - 20:34

Robert dokładamy dalej ;)
http://jerkbait.pl/t...made/?p=2392815

Nooooo......, to jest coś !!!! Najszersze gratulacje.
A ja dziś na kompletne zero !!! Rybna woda, pełno szczupaków, piękne okonie, nawet teczaki wpuszczone dla „osłony” innych drapieżców i ani jednego brania. Było to jednak najlepsze z moich bezrybnych wędkowań. Powód jest prosty - Daiwa Steez z genialnym kijem z pracowni BB Custom Rods na blanku Bushido 7,3 ' c.w. 1/4 - 1 oz. Porzucałem konkretnie, choć jak na ten kij dość lekko - do jakichś 12-14 g. Powiem tak - albo mam wybitny talent (żarcik oczywiście), albo nie takie to trudne, bądź kupiłem multiplikator, który wiele wybacza. Hamulec wyrzutu miałem ustawiony na 6 (zakres 0-20) i latało więcej niż zadowalająco znad głowy, z boku i z dołu. Trochę się chwalę, ale nie popełniłem ani jednego błędu i plecionka wróciła do domu nie skrócona brodą. Jestem zauroczony castingiem. Wędzisko Bushido dostałem na testy, obok trzech innych i zakochałem się !!!! Właściciel zgadza się by u mnie zostało.
  • Paweł Bugajski i Andan lubią to

#70 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 26 maj 2018 - 21:33

Dzięki Robert. Muszkarze poprzez znajomość technik oraz timingu mają o wiele prościej przełamać pierwszy lody z castem w porównaniu do tradycyjnego spiningisty. Wiem to też sam po sobie. Teraz bedziesz miał tylko z "górki". Z czasem zauważysz, ze cast ma wiele wspolnego z "muszkarstwem". Krecioł jest tylko mega zaawansowany.
  • robert.bednarczyk, Koincydencja i bartuch5473 lubią to

#71 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 26 maj 2018 - 22:02

Dzięki Robert. Muszkarze poprzez znajomość technik oraz timingu mają o wiele prościej przełamać pierwszy lody z castem w porównaniu do tradycyjnego spiningisty. Wiem to też sam po sobie. Teraz bedziesz miał tylko z "górki". Z czasem zauważysz, ze cast ma wiele wspolnego z "muszkarstwem". Krecioł jest tylko mega zaawansowany.


Do dziś nie widziałem podobieństw, a nawet bliższych skojarzeń casta z muchą, ale coś w tym jest. Dla mnie rzut castingowy nie jest problemem i nie ma znaczenia czy jest to wędka do cięższego czy lżejszego łowienia. Wczoraj w ogrodzie przez pół dnia „obrzucałam” cztery wędki, przysłane na testy i każda latała, choć nie każda mnie przekonała tak jak Bushido. No chyba, że ten Steez jest taką rewelacją, że wszystko załatwia za mnie, ale ciężko mi w to uwierzyć.

#72 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 27 maj 2018 - 11:51

Dzięki Robert. Muszkarze poprzez znajomość technik oraz timingu mają o wiele prościej przełamać pierwszy lody z castem w porównaniu do tradycyjnego spiningisty. Wiem to też sam po sobie. Teraz bedziesz miał tylko z "górki". Z czasem zauważysz, ze cast ma wiele wspolnego z "muszkarstwem". Krecioł jest tylko mega zaawansowany.

Bardzo celna uwaga.

Uprawiając jedno i drugie odpowiednio długo zauważamy to podobieństwo.

Elegancja, pewien sposób trudności i wymagana ciągła uważność, nic nie dzieje się "samo" itd.

A widok tonącej w opadzie plecionki o kolorze równie transparentnym co sznur muchowy, kciuk na szpuli i to niesamowite castowe bezposrednie czucie brania...miód!



#73 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 30 maj 2018 - 21:56

Knoby już na swoim miejscu, tym samym całość ukończona. Na 1 go w sam raz :)

Załączony plik  Steez Silver Touch heh.jpg   65,76 KB   20 Ilość pobrań



#74 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 maj 2018 - 22:05

Super "prawdziwe" knoby ... jak ja nie lubię tych metalowych, kanciastych rurek  (takie oskubane z wykładziny ;) )

;)  :D  :)


  • Novis, Andan i S.N. lubią to

#75 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 31 maj 2018 - 21:21

Teraz wreszcie mogę się z Wami przywitać w gronie castingowców. Choć ryby dziś prawie nie reagowały to jednak rzutem na taśmę złowiłem szczupaka 70 cm + (dokładnie nie mierzyłem) na zestaw Daiwa Steez i kij Bushido. Był jeszcze króciak niewymiarek, ale się spiął.... i dobrze.
A przy okazji dzisiejszego łowienia nasunęły się dodatkowe pytania.
Woda była pełna białych „wacików”, efektów kwitnienia liściastych drzew, nie wiem jakich, bo nie bardzo się na tym znam. Nie ważny gatunek drzewa, ale efekt - koszmarnie czepiały się plecionki, skupiając się prze zwijaniu linki najczęściej na wodziku, rzadziej na przelotkach, zwłaszcza szczytowej, niekiedy przechodząc aż do szpulki. Ze dwa razy zerwałem przez to rzut. Odniosłem wrażenie, źe zestaw castingowy, a zwłaszcza wodzik kołowrotka może na skutek takich „atrakcji” zostać uszkodzony. Przelotki, o bardzo małej średnicy, też nienajlepiej to znoszą. Zestaw spinningowy wydaje się bardziej „tolerancyjny” w takich okolicznościach przyrody. Chyba, źe ja błądzę ....???

#76 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 czerwiec 2018 - 23:04

Steez z wędziskiem na blanku Bushido z pracowni BB Custom Rods (już moje).

Załączone pliki


  • Paweł J i BOB lubią to

#77 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 czerwiec 2018 - 21:50

Kurczę, chciałem się pochwalić, że mój nowy zestaw Steez + Bushido nie tylko na sesjach podłogowych ładnie wyglada, ale i szczupaki łowi, ale za cholerę nie umiem skompresować fotek do wymagań „Jerka”. To opowiem - moje konto castingowe wzrosło dziś o trzy szczupaki, niezbyt okazałe, o największy 62 cm, a najmniejszy zaledwie okołowymiarowy, ale ..... to działa !!! Sprawia mi ta nowa metoda mnóstwo radochy. Niestety poważna ryba - około 80 cm spięła się ......
  • Paweł Bugajski, BOB, Koincydencja i 1 inna osoba lubią to

#78 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 czerwiec 2018 - 21:54

Gratulacje zapału i wyników. A jak już "zaliczysz" rybę o wymiarze forumowym to z fotką chętnie pomogę (byle by nie w przyszłym tygodniu ;) )

:clappinghands:


  • robert.bednarczyk i Robi72 lubią to

#79 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4642 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 czerwiec 2018 - 21:57

Ja pomogę i za minutkę :D  Albo zrób to sam. Infranview, chyba jeden z łatwiejszych programów do podstawowej obróbki grafiki i za free.


  • robert.bednarczyk lubi to

#80 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 czerwiec 2018 - 21:58

Udało się. Zrobiłem obejście przez maila.

Załączone pliki


  • Paweł Bugajski, arturbukowski, BOB i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych