Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
783 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 maj 2012 - 18:02

Nie spodziewałem się zobaczyć takich jazi, robią wrażenie i mi nie wyglądają na hybrydy.

#422 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 10 maj 2012 - 06:01

Ryby nie z tej ziemi,marzenie.Kapitalne Jaziory jak dla mnie stu procentowe.Grubo powyżej 60tki miałem ale nie podebrałem :D uważam go za zaliczonego a co mi tam nie będę się stresował.Drugi kaban przy Boleniach z and67-zamurowało kolegę z podbierakiem :lol:
.

Załączone pliki



#423 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 11 maj 2012 - 10:38

Potwierdzam,zamurowało mnie i ryba to wykorzystała:(

#424 OFFLINE   Kaemel

Kaemel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 11 maj 2012 - 12:26

Tomy, kapitalna ryba, z tą fotką myślę, że można go zaliczyć i nie musiał się staruszek męczyć przy sesji :mellow:

Pozdrawiam

#425 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 11 maj 2012 - 14:16

Jak dla mnie to ryby Rheinanglera to hybrydy,widzialem tez jazio/bolenia z wisły.czasem tak jest że w wyniku anomali pogodowych,lub poprostu tego że pojedyńcza ryba świruje i przystępuje do tarła wcześniej/puźniej z pokrewnym gatukiem powstaja takie mieszańce.choć oczywiście 100% pewność by daly badania DNA.rybek oczywiście szczrze gratuluje ,bo śliczne.
pozdro.

#426 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 11 maj 2012 - 14:34

Piekne Jaziory i tyle :huh: Mam Hybryde na rozkladzie i to nie jedna i nie widze nic wspolnego z tymi od @Rheinangler. Marza ,i sie takie jaskie z Mojego Menu ale jak narazie widzialem tylko takie +60 i z takim jeszcze nie wygralem mimo ze mialem na haku kilka razy :unsure: Gratuluje lowcy wspanialych ryb!

#427 OFFLINE   pawelwks

pawelwks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 maj 2012 - 17:03

pomyliłem fotki Embarassed teraz bedzie właściwa :D

.



Przecież to boleń na milion procent, żadnej cechy jazia nie ma w tej rybie, na podstawie czego sądzisz że to właśnie jasiek? A poza tym do pyska włożysz mu szklankę więc na pewno nie żeruje jak typowy jaź. No i wobler też boleniowy na zdjęciu. A o ogonie już nawet nie wspominam.


:lol: :lol: :lol:

#428 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 11 maj 2012 - 17:09

Boleń to też nie jest.
Hybrydy jak w mordę strzelił.
Mimo wszystko piękne !

#429 OFFLINE   darek1972

darek1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 maj 2012 - 18:20

Co by to nie było,i tak ładne ;)
graty wielkie :huh:

#430 OFFLINE   spayol

spayol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów

Napisano 11 maj 2012 - 21:23

Boleń, hybryda, Jaś czy Małgosia to i tak wrażenia ze złowienia takiej ryby bezcenne. Trzeba wspierać łowczych takich dużych ryb, aby wstawiali wiecej i więcej fotek, a nie szukać dziury w całym

#431 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 11 maj 2012 - 22:18

Co ten Jan ma z Bolka?? jest srebny. :lol: :lol: Dla mnie 100% jaz.

#432 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 12 maj 2012 - 06:44

pomyliłem fotki Embarassed teraz bedzie właściwa :D

.


Przepiękne rybsko
:huh:
tak z czystej ciekawości jak wyglądała walka z takim rybskiem ,same odjazdy czy z młynkowaniem :unsure:

#433 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5362 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 maj 2012 - 07:17

walka nie była jakaś specjalnie emocjonująca, ze względu na porę roku, ale bardzo odmienna od boleni, które w tym czasie schodziły z tarlisk i 100m powyżej tego miejsca miały ulubione miejsce przystankowe :lol: . Branie typowo jaziowe przytrzymanie, (bolenie brały po boleniowemu łup i siedzi)potem oczywiście bez zacięcia obrót ryby i hol też typowy, najpierw pulsujący ciężar, odjazdy do nurtu narastajace w miarę skracania żyłki, potem oczywiście parę przewijek na krutkim dyszlu i podbranie,- dość trudne, bo trudno taką rybę chwycić za kark. Przeważnie po tym wiem, czy jaź czy kleń przekracza magiczna 60 bo powyżej tej granicy, nie da się moją (nie małą) ręką chwycić za kark rybska do podebrania i nieoceniona jest pomoc kumpla lub hwytaka co pozwala nawet nie wyjmowac ryby z wody tylko odpiąć ja w wodzie... Wierzcie mi po kilku takich jaziach zdjętych programowo ze swoich miejcówek w których są zawsze, nie chce się już robić zdjęć... Co ciekawe te same jazie lowione późną jesienia tuż po wejściu z Renu to jakby zupełnie inne ryby! Już 50 daje tak popalić, że łapa boli a serce bije dużo mocniej :lol: ale jesienią lowię ich znacznie mniej niż wiosną i są ubarwione jak typowe jazie tzn mocno czerwone płetwy.

Umyślnie nie włanczam sie do dyskusii czy to bolenie czy hybrydy jazi czekając na opinie Romka Pietrzaka, ale dla mnie róznice są oczywiste bo jak sie łowi prawie na przemian te ryby to widać wyraźna różnicę w ksztalcie głowy, olbrzymia różnice w wielkości pyska, nawet u tak wielkich jazi pysk jest jednak kilka krotnie mniejszego od boleniowego... no i oczywiście układ łusek, linia naboczna itd....

#434 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 maj 2012 - 08:03

Płetwy brzuszne są typowo Jaziowe,budowa ciała też.Jazie po prostu duże Jazie.Hybrydy się zdarzają u mnie dość często ale mają więcej cech boleniowych.Widząc te kapitalne ryby żałuje że nie wyemigrowałem jak był na to czas.

#435 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5362 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 maj 2012 - 10:30

Nie żałuj Tomy :D jak mówi moja żona te kobiety co mają proste włosy chcą mieć loki, a lokate prostują :lol: tak samo jest z nami wędkarzami,-jak mamy piekne rzeki ale prawie bezrybne to tęsknimy za rybami, a jak mamy brzydkie uregulowane rzeki z rybami to tęsknimy za ich urodą, która często przy nietrafinym wyjeździe rekompensuje porażkę...
Tu zgadzam sie z tezą mojego kolegi z jednego z felietonów w WŚ że wszyscy wędarze to kobiety :lol: :lol: :lol:
A bardziej poważnie,- śmiem twierdzić, że łatwiej jest odbudować rybostan w rzece, niż poprawić do pierwotnego stanu zdewastowaną przez meliorantów i tzw cywilizację rzeke i jej biotop. Czego przykład w Polsce miałem okazje obserwować jak w Dunajcu był kilkuletni zakaz zabierania lipieni, co poskutkowało poważnym zwiekszeniem ilosci i wielkosci ryb. To były piekne wypady na których zlowienie w ciągu kilku godzin 10-20 a czasem nawet 30 lipieni w granicach 35-40cm nie było wielkim problemem. Ryby,- po prostu jak są w rzece to z niewielkimi wyjatkami po prostu biorą a jak wyjechały w reklamówkach, to nawet jak wściekle żrą, trafienie tych kilku jest sporym sukcesem...
Nie wgłębiając się w szzczegóły i niechcąc wywoływać wielkiej duskusji,-jedno i drugie wymaga dużych nakładów finansowych i ograniczeń dla wędkarzy. Jednak w obydwu przypadkach warto :D

#436 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 maj 2012 - 10:48

Ciekawe czy w okolicach Koln na Renie są takie klocki :D Mój Tato tam mieszka to i wypad jest bardzo realny.

#437 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5362 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 maj 2012 - 10:51

Na 100% są jak będziesz jechał to poszukam Ci takiego miejsca w którym warto spróbować :D

#438 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5362 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 maj 2012 - 10:53

Ren w okolicach Koloni jest bardziej rybny niż u mnie i trochę bardziej urozmaicony nawet znam tam jedną fajną rzeczkę i ładną do tego nazywa się Brul :mellow:

#439 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 12 maj 2012 - 18:09

Na 100% są jak będziesz jechał to poszukam Ci takiego miejsca w którym warto spróbować :D


Arek przestań takie rzeczy wypisywać bo mi przyjaciel wyemigruje
:(

#440 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5362 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 maj 2012 - 19:40

już zamykam gębę albo po niemiecku - klape zu :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych