Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
783 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 maj 2012 - 20:07

halt die klape :lol: :lol:

#442 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 maj 2012 - 21:10

:lol: tak czy siak powinienem być już wolny od remontów we wrześniu i jadę na 99%

#443 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 13 maj 2012 - 00:56

Nie żałuj Tomy :D jak mówi moja żona te kobiety co mają proste włosy chcą mieć loki, a lokate prostują :lol: tak samo jest z nami wędkarzami,-jak mamy piekne rzeki ale prawie bezrybne to tęsknimy za rybami, a jak mamy brzydkie uregulowane rzeki z rybami to tęsknimy za ich urodą, która często przy nietrafinym wyjeździe rekompensuje porażkę...
Tu zgadzam sie z tezą mojego kolegi z jednego z felietonów w WŚ że wszyscy wędarze to kobiety :lol: :lol: :lol:
A bardziej poważnie,- śmiem twierdzić, że łatwiej jest odbudować rybostan w rzece, niż poprawić do pierwotnego stanu zdewastowaną przez meliorantów i tzw cywilizację rzeke i jej biotop. Czego przykład w Polsce miałem okazje obserwować jak w Dunajcu był kilkuletni zakaz zabierania lipieni, co poskutkowało poważnym zwiekszeniem ilosci i wielkosci ryb. To były piekne wypady na których zlowienie w ciągu kilku godzin 10-20 a czasem nawet 30 lipieni w granicach 35-40cm nie było wielkim problemem. Ryby,- po prostu jak są w rzece to z niewielkimi wyjatkami po prostu biorą a jak wyjechały w reklamówkach, to nawet jak wściekle żrą, trafienie tych kilku jest sporym sukcesem...
Nie wgłębiając się w szzczegóły i niechcąc wywoływać wielkiej duskusji,-jedno i drugie wymaga dużych nakładów finansowych i ograniczeń dla wędkarzy. Jednak w obydwu przypadkach warto :D


W PZW jest taki archaizm że niedługo będą kopać. Mój kumpel robi w tym klanie od roku po studiach jak ja i ma do tego rentę na serce, Nie kiwnie palcem a zarabia prawie 4 tyś na miesiąc czysto. Fajnie mieć takie układy w wieku 28 lat.

Ostatnio myślę po jaki ciort ja płace jak wykupuje zezwolenia po 3/4 Polski a przez rok nikt mnie nie sprawdza. Lepiej i taniej mandat wychodzi. jeszcze im Złodziejom lata emerytalne wydłużyli.

Nikt za to kurestwo sie nie bierze bo takie przyzwolenie. Ja nie jestem jakis rosły ale szmatom z PSR pluję w twarz bo to są darmozjady dla mnie. Wiosna pohasają wypucują się a na jesieni wolna amerykanka i zandery jakie wezmą takie biorą na wszelkich rzekach. Pieprzenie że nie ma kasy na paliwo lub inne pierdoły jest bardzo marną wymówką. A policja Ci powie jak zadzwonisz że to nie ich sprawa.


#444 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 maj 2012 - 06:57

To jest po prostu banda śmierdzieli.Policja jeszcze może Cię przekierować na straż miejską ale tam to nawet nie ma co dzwonić bo ci to już nic nie kumają,nie wiadomo z resztą po co oni są.Człowiek jest bezsilny no bo co zrobić.Dać w trąbę można kłusolowi ale wtedy to pały i straż są pierwsi-sprawa a potem zawiasy.Pod nosem mam rzekę Soła,jeszcze kilka lat wstecz schodziłem przez bulwary po schodkach i byłem na rybach,może 200metrów od domu.Klenie 30-50cm były praktycznie wszędzie,świnki tworzyły ławice zakrywające dno,brzany zapierały dech w piersiach.Teraz mam pustynie choć płacę podatki inne datki na tą całą bandę sukinsynów.Na przyszły rok na serio się zastanowię czy płacić kartę.Może dam parę stówek P.Wilkowi i połowię w spokoju nie patrząc na ten cały syf,szuwarków z gruntówkami,hałdy śmieci i martwe wody a potem na Berlin! :lol: Jakub do Niemiec możemy się wybrać razem na fishing,przekimamy u Staruszka,Berlingo pali 5l/100km to i podróż nie uderzy po kieszeni.Jedynie muszę skończyć te remonty ale to już bliżej jak dalej.

#445 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5362 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 maj 2012 - 08:01

Tomy - znacznie bliżej i fajnie masz do czech i słowacji na ryby! Karta tania (tańsza niż u nas), zajebiste zaporówki i rzeczki też nie gorsze, więcej cywilizacji i ryb też!!!
Dojazd fajny i nie długi a co za tem idzie niezbyt kosztowny.
Szczerze polecam do przemyślenia!
A u Maćka też nałowisz sie pstrągów do woli :D bardzo mile wspominam te kilka lat na Maćkowej Wiselce i aż strach pomyśleć, że jak mu ją odbiorą to znów wszystko wyjedzie z wody w reklamowkach...

#446 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 13 maj 2012 - 13:13

Ja sam wyemigrowalem na zachod przed prawie 9 laty. Karte niemiecka mam od 4 lat bo polskiej nie dalo sie przepisac (Hessen). Musialem robic 40h kurs i zdawac egzamin. Juz wtedy myslalem ze w Polsce jest duzo lepiej bo i egzamin pestka i z karta w latach 90tych moglem lapac w calej polsce. Teraz z roku na rok sie przekonuje ze gospodarka niemcow jest jednak mniej przyjazna dla kieszeni ale za to lowiska sa zadbane i czlowiek cos polapie. Nie mowie ze nie ma choloty jak w pl ale to w 90% ruscy i polacy wlasnie. Sam 2 takich polaczkow poznalem co 100m plecionki za 9€ rozdzielal na 3 kolowrotki ale okonki po 12cm zabieral bo sa najsmaczniejsze. Kiedys ich spotkalem nad woda i pytam co maja a ten jeden uklejki na bialego biora. Patrze stoi wiadro a tam male Bolenie :unsure: Naszczescie bolek ma wymiar ochronny i ich nastraszylem. Bolki sam wywalilem z wiadra a tym durniom sie glupio zrobilo ze bolenia od ukleji nie rozrozniaja. Podsumowujac, Tu jest lepiej ale tez nie jest tak kolorowo jak kiedys.

zdr

#447 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 13 maj 2012 - 19:28

To jest po prostu banda śmierdzieli.Policja jeszcze może Cię przekierować na straż miejską ale tam to nawet nie ma co dzwonić bo ci to już nic nie kumają,nie wiadomo z resztą po co oni są.Człowiek jest bezsilny no bo co zrobić.Dać w trąbę można kłusolowi ale wtedy to pały i straż są pierwsi-sprawa a potem zawiasy.Pod nosem mam rzekę Soła,jeszcze kilka lat wstecz schodziłem przez bulwary po schodkach i byłem na rybach,może 200metrów od domu.Klenie 30-50cm były praktycznie wszędzie,świnki tworzyły ławice zakrywające dno,brzany zapierały dech w piersiach.Teraz mam pustynie choć płacę podatki inne datki na tą całą bandę sukinsynów.Na przyszły rok na serio się zastanowię czy płacić kartę.Może dam parę stówek P.Wilkowi i połowię w spokoju nie patrząc na ten cały syf,szuwarków z gruntówkami,hałdy śmieci i martwe wody a potem na Berlin! :lol: Jakub do Niemiec możemy się wybrać razem na fishing,przekimamy u Staruszka,Berlingo pali 5l/100km to i podróż nie uderzy po kieszeni.Jedynie muszę skończyć te remonty ale to już bliżej jak dalej.



To napisz mi z wyprzedzeniem kiedy remonty skończysz. Na ryby zawsze znajdę czas. Dziewczyna mnie pewnie wyklnie ale co tam i tak ma stalowe nerwy i anielską cierpliwość do mej pasji.

#448 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 13 maj 2012 - 22:51

Dziewczyna mnie pewnie wyklnie ale co tam i tak ma stalowe nerwy i anielską cierpliwość do mej pasji.[/quote]


Moja też miała cierpliwośc 4 lata przed i ...4miesiące po slubie :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: więc uważaj :lol:

#449 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 14 maj 2012 - 12:15


Moja też miała cierpliwośc 4 lata przed i ...4miesiące po slubie :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: więc uważaj :lol:


Zawsze warto przygotować kobietę na to co ją w życiu czeka. Ja swojej kiedyś, po pijaku i w przypływie szczerości, wyznałem wprost: Misiek, Ty wiesz że ja dla Ciebie wszystko, ale ryby są ze mną dłużej niż Ty, więc rozumiesz... Hierarchia... O dziwo przyjęła to tak, jakby zawsze zdawała sobie z tego sprawę... Nie wiem czy to na pewno powód do radości, ale z jeżdżeniem na ryby póki co nie mam problemów

Natomiast jeśli chodzi o PZW i sytuację naszych wód, oraz ich ochronę To niestety muszę zgodzić się z przedmówcami. Mimo promyków nadziei (takich jak np. wspominana Wilkowa Wisła), żyjemy generalnie w ciemnogrodzie i sytuacja jest nie tylko dramatyczna, ale wręcz żenująca. Jest wiele fajnych łowisk na które się nie zapuszczam bo szkoda mi nerwów gdy patrzę na to co tam się dzieje. Są też takie wody z których zrezygnować nie potrafię, mimo że zamiast nad nimi wypocząć to wracam wk...ony po rozmowach z tamtejszymi łowcami... Generalnie bardzo ciężki temat i raczej nie na ten wątek. Jedno jest pewne - PZW w obecnym kształcie już dawno powinno zostać zaorane, tak jak nasze wody powinny być chronione choćby w minimalnym stopniu, nie zaś poprzez legendy o rzekomym istnieniu i działaniu PSR.


#450 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 14 maj 2012 - 12:50

Patrze stoi wiadro a tam male Bolenie :unsure: Naszczescie bolek ma wymiar ochronny i ich nastraszylem. Bolki sam wywalilem z wiadra a tym durniom sie glupio zrobilo ze bolenia od ukleji nie rozrozniaja.


No, Kamil - fajnie ze ich nastraszyles, ale jak lowiles w Hesji, to na pewno bolen nie ma ani wymiaru ani okresu ochronnego Co nie zmienia faktu ze super akcja!

#451 ONLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 326 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 maj 2012 - 22:49

[quote]
Nie żałuj Tomy :D jak mówi moja żona te kobiety co mają proste włosy chcą mieć loki, a lokate prostują :lol: tak samo jest z nami wędkarzami,-jak mamy piekne rzeki ale prawie bezrybne to tęsknimy za rybami, a jak mamy brzydkie uregulowane rzeki z rybami to tęsknimy za ich urodą, która często przy nietrafinym wyjeździe rekompensuje porażkę...
Tu zgadzam sie z tezą mojego kolegi z jednego z felietonów w WŚ że wszyscy wędarze to kobiety :lol: :lol: :lol:
A bardziej poważnie,- śmiem twierdzić, że łatwiej jest odbudować rybostan w rzece, niż poprawić do pierwotnego stanu zdewastowaną przez meliorantów i tzw cywilizację rzeke i jej biotop. Czego przykład w Polsce miałem okazje obserwować jak w Dunajcu był kilkuletni zakaz zabierania lipieni, co poskutkowało poważnym zwiekszeniem ilosci i wielkosci ryb. To były piekne wypady na których zlowienie w ciągu kilku godzin 10-20 a czasem nawet 30 lipieni w granicach 35-40cm nie było wielkim problemem. Ryby,- po prostu jak są w rzece to z niewielkimi wyjatkami po prostu biorą a jak wyjechały w reklamówkach, to nawet jak wściekle żrą, trafienie tych kilku jest sporym sukcesem...
Nie wgłębiając się w szzczegóły i niechcąc wywoływać wielkiej duskusji,-jedno i drugie wymaga dużych nakładów finansowych i ograniczeń dla wędkarzy. Jednak w obydwu przypadkach warto :D
[/quote]

W PZW jest taki archaizm że niedługo będą kopać. Mój kumpel robi w tym klanie od roku po studiach jak ja i ma do tego rentę na serce, Nie kiwnie palcem a zarabia prawie 4 tyś na miesiąc czysto. Fajnie mieć takie układy w wieku 28 lat.

Ostatnio myślę po jaki ciort ja płace jak wykupuje zezwolenia po 3/4 Polski a przez rok nikt mnie nie sprawdza. Lepiej i taniej mandat wychodzi. jeszcze im Złodziejom lata emerytalne wydłużyli.

Nikt za to kurestwo sie nie bierze bo takie przyzwolenie. Ja nie jestem jakis rosły ale szmatom z PSR pluję w twarz bo to są darmozjady dla mnie. Wiosna pohasają wypucują się a na jesieni wolna amerykanka i zandery jakie wezmą takie biorą na wszelkich rzekach. Pieprzenie że nie ma kasy na paliwo lub inne pierdoły jest bardzo marną wymówką. A policja Ci powie jak zadzwonisz że to nie ich sprawa.

[/quote]


#452 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 15 maj 2012 - 00:39

Tomek ale na Bayerach ma

#453 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 maj 2012 - 20:47

Dzisiejszy jaź burzowy.
http://images46.fotosik.pl/1534/d9115a0bd3315fbamed.jpg
Pozdrawiam

#454 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 17 maj 2012 - 08:51

Z ostatniego wypadu na Deniski zameldował się taki oto łobuz:

.

Sprzęcik jak zwykle,trochę po :lol: czernobylu. Pogoda była wyśmienita.Były tylko 2 brania i 1 rybka :mellow: .
PZDR!!!

Załączone pliki



#455 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 18 maj 2012 - 16:53

Jazie z Krzny w forumowym minimum mieszczą się.

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  jaź2.jpg   180,97 KB   1307 Ilość pobrań
  • Załączony plik  jaź1.jpg   183,24 KB   1340 Ilość pobrań


#456 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 18 maj 2012 - 16:57

Rzeczka Krzna, rybki w dobrej kondycji popłynęły omijać siaty :D

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  jaź3.jpg   60,11 KB   1451 Ilość pobrań


#457 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 18 maj 2012 - 22:44

Rzeczka Krzna, rybki w dobrej kondycji popłynęły omijać siaty :D




Ile cm ma ten piękny Dżordż ?

Gratulacje !!!

#458 OFFLINE   sadam14

sadam14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski
  • Imię:Adam

Napisano 18 maj 2012 - 22:48

49 cm i Dziękuję



#459 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 21 maj 2012 - 17:39

Ten rok stoi dla mnie pod znakiem strasznych porażek z naprawde dużymi klenio-jaziami :wacko: ... ale ,,mniejsze rybki też cieszą :D

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  02.jpg   181,32 KB   1160 Ilość pobrań
  • Załączony plik  01.jpg   182,24 KB   1168 Ilość pobrań


#460 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2599 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 23 maj 2012 - 08:43

Dzień dobry!
Połowiłem w nocy kilku Januszy.
Największe to takie czterdziestaczki

Do tego jeden rodzynek w postaci klenia..(ok 30cm)...rano 2 pajki (też młode)...ze 2-3 okonki...
No i te agresywne nocne krąpie sztuk cwaj rozmiar --> 20cm

Fotka tragedia no ,ale coś mi się w nocy poprzestawiało w aparacie i rano dopiero zauważyłem po fakcie:)
A ze mnie taki fotograf jak...(cenzura)

http://images40.fotosik.pl/1583/cdc6cdcc2fe44134.jpg

Dane techniczne:
Konger IRI Lucky 305
Stradic 2500 FC
Żyłka- Mikado za 8zł
Agrafka - Spinnwal 16
Przynęta-moje wobki ...głównie jazie dziś żarły uklejasa 4cm...

hejaaa




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych