Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki dziobowe Minn Kota - Ulterra, Powerdrive, Terrova

terrova powerdrive ulterra

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
630 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 styczeń 2024 - 20:36

Boat scale nie ustawisz. Nie ma takiej opcji w aplikacji.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

#582 OFFLINE   chocy

chocy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Sadowski

Napisano 11 styczeń 2024 - 18:39

To inaczej, jakie mamy ustawienia w aplikacji One Boat Network w nowych silnikach Powerdrive ?

I jakie są ustawienia w aplikacji w silniku Terrova których nie ma w Powerdrive ?



#583 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 styczeń 2024 - 23:02

Nie wiem, akurat ten parametr mnie interesuje, bo istotnie wpływa na działania spot locka, więc go sprawdziłem. Nie porównywałem całego menu - dlatego piszę być może. Nawet jak jest ustawiony fabrycznie na -2 , to czasem potrafi się przestawić - takie mam doświadczenia. Mi się kilka razy w sezonie resetuje na 0. Na jednej z grup na FB jest filmik z Powerdrive i micro pilotem, gdzie najprawdopodobniej jakoś się ten parametr przestawił więcej, bo silnik tańczy na wodzie i widać że mocno pracuje na kotwicy (zdecydowanie za mocno). U mnie było podobnie jak się resetował. A dlaczego jest dla mnie istotny? Bo teraz używam na -2 z 70lb, a jak miałem 55 na łodzi ~600 kg to najlepiej działało na -1. Z fabryczną nastawą, na 70 LB, łódka zamiast stać w nurcie, robi slalom "w miejscu" , bo silnik przestrzeliwuje zadaną pozycję raz w prawo, raz w lewo. Na 55 było pod tym względem lepiej, ale idealnie było przy zmniejszonej resposywności. Więc jak ktoś ma małą i lekką łódkę albo ponton, to mogą być cuda.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 11 styczeń 2024 - 23:03


#584 OFFLINE   chocy

chocy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Sadowski

Napisano 12 styczeń 2024 - 06:44

Ja dopiero zaczynam przygodę z dziobówką,zastanawiam się czy wystarczy Powerdrive i usawienia w echo czy lepiej dopłacić do Terrowa.

#585 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 12 styczeń 2024 - 12:38

Jeśli masz budżet to lepiej dopłacić ;)

#586 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 22 styczeń 2024 - 22:45

Mam pytanie czy w silniku Power drive 45 z pilotem micro jest możliwa regulacja czułości GPS? Pytam bo jakoś w poprzednim sezonie podłączyłem silnik do aplikacji w telefonie zastępującej pilota, sprawdziłem aktualizację, coś było i zaktualizowałem i po tym zabiegu mam wrażenie, że przy bezwietrznej pogodzie silnik jest jakiś taki bardziej nerwowy niż poprzednio.


  • Ardoro lubi to

#587 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 styczeń 2024 - 23:14

Przy flaucie cuda się dzieją ze wszystkimi silnikami . A druga kwestia jest taka  , że z GPS też się dzieją cuda od czasu zadymy na wschodzie….


  • szczupak1, Bielun22 i Ardoro lubią to

#588 ONLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 22 styczeń 2024 - 23:38

Przy flaucie cuda się dzieją ze wszystkimi silnikami . A druga kwestia jest taka  , że z GPS też się dzieją cuda od czasu zadymy na wschodzie….

Potwierdzam Panie Adamie. Mam Garmin Force(po zmianie z XI5) i wszystko jest idealnie poza flautą. Jedyne co mi przeszkadza to dźwięk silnika obrotu podczas częstych i szybkich korekt obrotu właśnie podczas flauty



#589 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 23 styczeń 2024 - 12:26

Rozumiem wszystko co piszecie, ale czy w ogóle jest opcja takiej regulacji czy nastawy czułości GPS?



#590 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 styczeń 2024 - 12:34

Jest taka opcja, ale nie zmienisz jej z pilota micro ani z aplikacji. Możliwe, że ustawienie się przestawiło w czasie aktualizacji.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 23 styczeń 2024 - 12:34


#591 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 23 styczeń 2024 - 13:05

Jest taka opcja, ale nie zmienisz jej z pilota micro ani z aplikacji. Możliwe, że ustawienie się przestawiło w czasie aktualizacji.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za odpowiedz, a możesz coś więcej zasugerować, jestem w stanie sam to ogarnąć?



#592 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 23 styczeń 2024 - 16:13

Nie ma możliwości, aby na totalnej flaucie silnik nie przestrzelał pozycji GPS. Kwestia tylko jak mocno to robi i na ile przy tym szarpie. Trzeba ustawić "boat scale"na minimalną wartość.

#593 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 styczeń 2024 - 16:43

Tak, na flaucie zawsze jest problem, ale można go ograniczyć. Źle ustawione boat scale będzie przesterowywać też przy mniejszych obciążeniach.

Co do zmiany - możesz pożyczyć od kogoś normalny pilot, sparować na i dostosować parametr.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

#594 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2024 - 17:27

Na totalnej flaucie nie ma sensu się kotwiczyć GPS-owo. Przesuwanie łodzi jest minimalne , pontonu praktycznie też. 



#595 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 26 styczeń 2024 - 01:13

Tak, na flaucie jest ogólnie kiepsko. Chodzi o to, że czasami jest też kiepsko, jak obciążenie jest niższe, wiatr jest lekki. Lub zmienne. Np stojąc nad warkoczem, na granicy spokojnej i płynącej lub dwóch prądów, to dużo lepiej to działa przy silniku stłumionym.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

#596 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 08 luty 2024 - 07:49

Witajcie, wczytuje się w wątki o silnikach cayman55 oraz powerdrive 55 analizując mozliwie dużo szczegółów. Okazuje się, że cayman55 w przypadku niesprawnego pilota staje się "balastem" na łodzi, który nie zakręci choćbym nie wiem jakie modły odprawiał. Czy obsługa PD45/55 z aplikacji również wymaga sprawnego pilota ? Czy w razie rozładowania baterii/usterki pilota bądź zapomnienia będę w stanie z aplikacji obsłużyć silnik ?
Marek

#597 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 luty 2024 - 08:02

Witajcie, wczytuje się w wątki o silnikach cayman55 oraz powerdrive 55 analizując mozliwie dużo szczegółów. Okazuje się, że cayman55 w przypadku niesprawnego pilota staje się "balastem" na łodzi, który nie zakręci choćbym nie wiem jakie modły odprawiał. Czy obsługa PD45/55 z aplikacji również wymaga sprawnego pilota ? Czy w razie rozładowania baterii/usterki pilota bądź zapomnienia będę w stanie z aplikacji obsłużyć silnik ?
Marek

Będziesz w stanie obsłużyć aplikacją silnik, natomiast micro pilot do tych modeli żywi się zwykłymi bateriami, wystarczają na długo ale zawsze możesz wrzucić blister  z zapasem i zrobić zmianę  na wodzie. Po prostu smatfony są duże i sterowanie za ich pomocą - niekoniecznie wygodne. W tych nowych Powerdrive będzie można poustawiać skalę łodzi za pomocą aplikacji , czyli lepsze zarządzanie mocą silnika będzie- w trybie kotwicy GPS. 


  • wesoływędkarz lubi to

#598 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 08 luty 2024 - 08:14

Dzięki,
Najważniejsze jest to, że aplikacja całkowicie zastępuje pilota czego w cayman55 nie uświadczę. Tam brak pilota lub jego usterka jest prawdopodobnie równoznaczna z zostawieniem w domu silnika. Niby drobiazg ale ma znaczenie... dzięki

#599 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 luty 2024 - 08:53

Dzięki,
Najważniejsze jest to, że aplikacja całkowicie zastępuje pilota czego w cayman55 nie uświadczę. Tam brak pilota lub jego usterka jest prawdopodobnie równoznaczna z zostawieniem w domu silnika. Niby drobiazg ale ma znaczenie... dzięki

Minn Kota ma dużo większe i dłuższe doświadczenia z dziobówkami, także ma to u nich ręce i nogi.



#600 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 luty 2024 - 18:31

Sterowanie smartfonem jest niewygodne z jednego prostego powodu - nie da się tego robić nie patrząc na smartfona. Przynajmniej ja nie umiem. Ale apka przydaje się w razie W.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka
  • Maciej_K lubi to