Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Belony - gdzie i kiedy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
700 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 22 maj 2019 - 20:34

Dziś w Orłowie popołudniu tak niemrawo. Koledzy bliżej molo łowili ale widziałem, ze dość drobne. Ja byłem trochę dalej w kierunku Sopotu i znacznie mniej bran. W 2h wyjalem 7szt, z czego jedna bardzo fajna pod 80cm. Do tego z 5-6 spadów przy holu. Samych pustych bran mało. W wodzie jest trochę syfu, glonów i wodorostów, stad trochę utrudniają łowienie, no ale coś tam się działo. Nie mniej pora odstawić beloniowanie i wrócić do pstrągów ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 22 maj 2019 - 20:35


#222 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 23 maj 2019 - 11:15

Mam kilka pytań. Wybieram się na początku czerwca do miejscowości Dębki. Planuję poszukać belon i okoni. Nie wiem jak wygląda tam samo morze, linia brzegowa i czy jest dostępny jakiś port. Nigdy nie wędkowałem w morzu. Jak wygląda sprawa opłat? Czy w Dębkach są jakieś miejsca w których wędkować nie można? Czy można liczyć, że faktycznie coś tam w tej miejscowości połowie?  Z góry dzięki za odpowiedzi.


  • mariospin lubi to

#223 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 23 maj 2019 - 12:04

Dębki są super ale do plażowania z rybką słabo tylko z plaży na surfa ewentualnie ale jest kilka kanałów a w nich okonie szczupłe liny płocie najbliższy port to Władek około 25km

#224 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 23 maj 2019 - 14:39

Czyli można zapomnieć o belonach w Dębkach?



#225 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 23 maj 2019 - 15:05

Na belony może być już za późno...

#226 OFFLINE   marek6299

marek6299

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:marek

Napisano 23 maj 2019 - 16:04

Dlaczego za późno ? Dzisiaj  brań żadnych ale dookoła pełno belon pływa dosłownie 2-5 metrów wkoło mnie i żadnych brań. Czy ona jeszcze się trze?



#227 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 23 maj 2019 - 16:11

Bo się wytrze i znika. W zeszłym roku na początku czerwca nie miałem już żadnej na 2 wypady. Pamietam, ze spotkałem wtedy kolegę, który w tym dniu był kilka godzin i miał 3 brania i złowił jedna sztukę.

Nie twierdze, ze nie złowisz ale będzie ich już znacznie znacznie mniej, będą rozproszone i trzeba będzie ich usilnie szukać.

#228 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 23 maj 2019 - 18:56

Ja dzis zlapalem pierwsze w zyciu belony 5 udalo sie wycholowac sporo wiecej spadlo i pod nogami przeplynela chyba troc okolo 80 cm, jak w oceanarium :) Lowilem w Orlowie kolo molo.

#229 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 23 maj 2019 - 19:21

W Rozewiu też dziś ładnie, ja miałem 2szt, mój ojciec 6szt i mnóstwo spadów

#230 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 23 maj 2019 - 19:28

o tej porze roku zostaną jeszcze wędzone. druga tura belony we wrześniu na zatoce jak co roku

#231 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 24 maj 2019 - 08:32

Czyli będąc od 8 do 14 czerwca mogę zapomnieć o wynikach jeśli chodzi o belonę? Ryby wtedy prawdopodobnie już w zasięgu rzutu nie będzie? Dodam tylko raz jeszcze, że będę w miejscowości Dębki.



#232 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 24 maj 2019 - 09:05

raczej marne szanse ale nadzieja zawsze jest

#233 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1986 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 24 maj 2019 - 10:03

W okresie tarła belona koncertuję się w pobliżu brzegu, w pozostałych okresach, aż do pierwszego dużego jesiennego sztormu nadal występuje w naszych okolicach, choć głownie na otwartym morzu. Potem prawdopodobnie ucieka z Bałtyku na M. Północne i wraca dopiero w okresie tarła. Jednak przy odrobinie determinacji można liczyć na regularny, choć nie częsty jej połów w strefie brzegowej naszego morza przez całe lato. Trochę jak z trocią w zimie ;)



#234 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 24 maj 2019 - 10:21

Jest więc nadzieja! Zaopatrzyłem się we włóczki zamiast kotwiczek. Teraz jeszcze garść dalekosiężnych przynęt i będziemy walczyć :)



#235 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 24 maj 2019 - 11:08

Czyli będąc od 8 do 14 czerwca mogę zapomnieć o wynikach jeśli chodzi o belonę? Ryby wtedy prawdopodobnie już w zasięgu rzutu nie będzie? Dodam tylko raz jeszcze, że będę w miejscowości Dębki.

 

Na Środkowym Wybrzeżu na plażach SPN cały czerwiec i lipiec można było liczyć na belony.

Oczywiście nie były to już tak spektakularne połowy jak w maju, ale chyba bardziej satysfakcjonujące i jak Kolega wyżej wspomniał, bardziej przypominały polowanie na troć z plaży.

Taktyka do dalekie i długie brodzenie po drugiej rewie, belony żerowały w małych ławicach, po kilka sztuk, pomiędzy drugą a trzecią rewą.

Przynętę prowadziłem w górnej strefie wody, z tym że dla mnie w tym okresie to była taka odskocznia od surfcastingu. Gdy nic się działo a zauważyłem na powierzchni wody obecność belon, odstawiałem wędki surfcastingowe, chwytałem spinning i wchodziłem do wody.

Dobra pogoda to kilka ciepłych, słonecznych dni, z lekkim wietrzykiem i lekkim falowaniem.

Warto do pudełka wrzucić jakąś mniejszą i cięższą wahadłówkę lub pilkerka czy woblera, przy dnie można ładnego okonia trafić.


  • wojti80 lubi to

#236 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 24 maj 2019 - 20:59

Czyli będąc od 8 do 14 czerwca mogę zapomnieć o wynikach jeśli chodzi o belonę? Ryby wtedy prawdopodobnie już w zasięgu rzutu nie będzie? Dodam tylko raz jeszcze, że będę w miejscowości Dębki.

Belona jest w zatoce zazwyczaj do października choć nie łatwo regularnie łowić ją z brzegu. Jeśli chcesz ją złowić na początku czerwca to raczej proponuję zatokę w okolicach Helu i na głębszej wodzie - na płytkiej o tej porze raczej jej nie znajdziesz, prędzej z łodzi, chyba że wiosna jest zimna i woda się nie nagrzała. 


Użytkownik Okonhel edytował ten post 24 maj 2019 - 21:00


#237 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 24 maj 2019 - 22:27

Szukaj, nie poddawaj się... Belona to piękna i silna ryba... Polecam z całego serca... Teraz wróciłem z Jastarni... W przyszłym roku też pojadę

#238 OFFLINE   Śruba1987

Śruba1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Przemek

Napisano 25 maj 2019 - 13:25

Ale gryzą :)

#239 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 25 maj 2019 - 15:58

To może nie najszczęśliwszy temat do tego typu pytań, ale spytam się. Lepszy fluorocarbon czy może wolfram ? Jutro jadę po raz pierwszy na belonę. Cel: Orłowo.

Użytkownik Bartek_C edytował ten post 25 maj 2019 - 15:59


#240 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 25 maj 2019 - 16:05

Żyłka bez żadnych przyponów - belona i tak jej nie przegryzie...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych