Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka wysokośc kary za połów bez uprawnień?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 09 styczeń 2012 - 07:22

No tak :mellow: .
Jak Policja mnie zatrzyma, nie mam dokumentÃÅ‚w np. dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy to dostajÄ™ mandat za ich brak, nie konfiskujÄ… mi samochodu :D .Policja ma uÅ‚atwione zadanie bo jest cepik ( co prawda w powijakach ale jest)Å‚Ä…czÄ… siÄ™ i wiedzÄ… czy dany klient ma prawo jazdy rÃÅ‚wnieÅź czy samochÃÅ‚d(posiada numer rejestracyjny)jest mojÄ… wÅ‚asnoÅ›ciÄ….
Sytuacja adekwatna nad wodÄ…, dlatego walczÄ™ jak lew o swÃÅ‚j sprzÄ™t i w Åźyciu bym nie oddaÅ‚ sprzÄ™tu :D.Etap straÅźnika SSR teÅź juÅź mam za sobÄ… i konfiskatÄ™ sprzÄ™tu przeprowadzaliÅ›my jak klient nawiaÅ‚( czÄ™sto gÄ™sto tylko krzaki trzeszczaÅ‚y :lol: :lol: lub nie przyznawaÅ‚ siÄ™ do wÄ™dki (np. 3 wÄ™dka na wideÅ‚kach) tÅ‚umaczÄ…c pokrÄ™tnie, Åźe to nie jego i siÄ™ nie przyznawaÅ‚ do niej :lol: .Owszem jeÅźeli Å‚owi i nie posiada Åźadnego dokumentu na podstawie ktÃÅ‚rego nie moÅźna ustalić toÅźsamoÅ›ci jak najbardziej jest podstawa do zatrzymania sprzÄ™tu.
Zasadniczo nie istnieje dla mnie sytuacja abym Å‚owiÅ‚ bez stosownych uprawnieÅ„, wiÄ™c nawet nie rozpatrujÄ™ takiej moÅźliwoÅ›ci w swoim przypadku :D

#42 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 09 styczeń 2012 - 10:20

JeÅźeli ktoÅ› z Was czyta WW lub WÅš to w kilku ostatnich nr starego roku objaÅ›niano jak to jest z wykroczeniami wÄ™dkarskimi wynikajÄ…cymi z ustawy o rybactwie Å›rÃÅ‚dlÄ…dowym znowelizowanej pod koniec 2010r. W skrÃÅ‚cie wyglÄ…da to tak, Åźe za popeÅ‚nione wykroczenie groÅźą grzywny odpowiednio- nieokreÅ›lonej wysokoÅ›ci za wykroczenia z art.27A( ale nie wyÅźsza niÅź dopuszczalna przez kodeks postÄ™powania w sprawach o wykroczenia), oraz w wysokoÅ›ci 200 zÅ‚ za wykroczenia z art27B w/w ustawy(grzywna nie jest jednoznaczna z mandatem!). Ponadto sÄ…d w razie ukarania za popeÅ‚nione wykroczenia orzeka obowiÄ…zkowo Å›rodki karne podane w wymienionych przeze mnie artykuÅ‚ach ustawy. Wynika z tego, Åźe nie moÅźna nakÅ‚adać mandatÃÅ‚w za te wykroczenia( wynika dlatego, Åźe orzekanie w sprawach okreÅ›lonych w podanych wyÅźej przepisach nastÄ™puje w trybie przewidzianym w KPOW, ktÃÅ‚ry mÃÅ‚wi, Åźe w razie popeÅ‚nienia wykroczenia, za ktÃÅ‚re naleÅźaÅ‚oby orzec Å›rodek karny nie nakÅ‚ada siÄ™ grzywien w drodze mandatu karnego- art.96 par. 2) . Ponadto z ustawy wynika jasno, Åźe w razie popeÅ‚nienia wykroczenia wÄ™dkarskiego, organ dokonujÄ…cy kontroli jest obowiÄ…zany do zatrzymania sprzÄ™tu osoby dokonujÄ…cej poÅ‚owu, oczywiÅ›cie za pokwitowaniem, bo w razie ukarania sprzÄ™t podlega przepadkowi. JeÅźeli sÄ…d nie uzna winy, sprzÄ™t wraca do wÅ‚aÅ›ciciela. Istnieje tu duÅźe niebezpieczeÅ„stwo ( i to jest wada tej ustawy), Åźe kaÅźde naruszenie jej przepisÃÅ‚w stanowiÄ…cych wykroczenie i rozstrzygniÄ™tych na niekorzyść obwinionego przez sÄ…d, oznacza Åźe taka osoba bÄ™dzie figurowaÅ‚a jako karana sÄ…downie. Konsekwencje sÄ… Å‚atwe do wyobraÅźenia. BodajÅźe w WÅš byÅ‚ przykÅ‚ad popeÅ‚nienia dwÃÅ‚ch wykroczeÅ„ wÄ™dkarskich- Å‚owienie bez zezwolenia, dodatkowo na niedozwolonÄ… liczbÄ™ wÄ™dek oraz drugie- brak urzÄ…dzenia do usuwania haka z pyska ryby(to wykroczenie wynika z RAPR). W Å›wietle prawa te wykroczenia sÄ… rÃÅ‚wno traktowane i groÅźą za nie takie same kary. Np. podanie wyroku do wiadomoÅ›ci publicznej wraz z danymi personalnymi. SÅ‚yszaÅ‚em,Åźe PSR karze ludzi mandatami stosujÄ…c swojÄ… interpretacjÄ™ jednego z rozporzÄ…dzeÅ„ Ministerstwa Rolnictwa, jednak jest ona bÅ‚Ä™dna. JuÅź sama ranga przepisÃÅ‚w mÃÅ‚wi, ktÃÅ‚ry z nich jest nadrzÄ™dny(UoRÅš nad rozporzÄ…dzeniem). Do tego trzeba zrozumieć, Åźe to nie funkcjonariusze PSR, czy policji ustalajÄ… prawo. Oni sÄ… od jego przestrzegania, niezaleÅźnie od tego, czy dany przepis siÄ™ komuÅ› podoba, czy nie. Chcemy Åźyć w paÅ„stwie prawa to go przestrzegajmy. MoÅźna czasem zastosować pouczenie lub np. ostrzeÅźenie, zwrÃÅ‚cenie uwagi czy inny Å›rodek oddziaÅ‚ywania wychowawczego (art. 41 kw), ale bez przesady, nie dla wszystkich Å‚amiÄ…cych przepisy. Tylko wtedy, gdy wykroczenie jest w danej chwili niewielkie, wyrzÄ…dziÅ‚o maÅ‚Ä… szkodÄ™ spoÅ‚ecznÄ… i nie stanowiÅ‚o niebezpieczeÅ„stwa, a sprawca wyraziÅ‚ skruchÄ™(szczerÄ…, na ile siÄ™ da to ocenić).
Uff... :D


CzytajÄ…c to ,moÅźna przeÅźyć zaÅ‚amanie nerwowe :huh: ,jednak Åźyjemy w chorym kraju ,Åźeby za brak wypychacza haczykÃÅ‚w traktować jak kÅ‚usola? ,rozumiÄ™ brak wpisu w rejestr teÅź jest wykroczeniem i mogÄ™ siÄ™ pozbyć sprzÄ™tu ? strach chodzić na ryby, a kÅ‚usole i miÄ™siarze w coraz lepszej kondycji.Walczyć wiÄ™cej z tymi co nas okradajÄ… z ryb , a nie z wÄ™dkarzami ktÃÅ‚rzy pÅ‚acÄ… na ten chory zwiÄ…zek- bo nie majÄ… innego wyjÅ›cia.

#43 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 11:31

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 22:18


#44 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 09 styczeń 2012 - 12:02

Bo z zasady straÅźnika kÅ‚usole jesteÅ›cie nad wodÄ… :lol: :lol: :lol:.
Nie wpisaÅ‚eÅ› do rejestru Åźe jesteÅ› nad wodÄ…!!!-bandyta: raz mu 50zÅ‚ mandatu:)
Nie ma wypychacza-bandyta!!!:raz mu 100zł mandatu :lol: .
A co!!!!NiektÃÅ‚rzy muszÄ… mieć dobre pensje, jakoÅ› trzeba zarobić :lol: :lol: :lol:.

#45 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 12:15

A wiecie, Åźe gdyby te prawa i obowiÄ…zki byÅ‚y egzekwowane, jaki panowaÅ‚by Å‚ad i porzÄ…dek? Jestem jak najbardziej przeciw ograniczaniu praw, tudzieÅź kolejnych obostrzeÅ„, niemniej jednak to nieuchronność i egzekwowanie praw, wyrÃÅ‚Åźnia nas na tle Europy. OgÃÅ‚lnie, nie tylko jeÅ›li chodzi o prawa i obowiÄ…zki wÄ™dkarza.

:D

#46 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:57

Sam zwiÄ…zek moÅźe i jest do bani ale my tak naprawdÄ™ jako wÄ™dkujÄ…cy mamy obowiÄ…zek stosować siÄ™ tylko do kilku wytycznych. Zobaczcie ile pracy muszÄ… wÅ‚oÅźyć np myÅ›liwi Åźeby mÃÅ‚c polować. WiÄ™ksze skÅ‚adki, o przepisach nie wspomnÄ™ i przede wszystkim praca na rzecz koÅ‚a Å‚owieckiego a to juÅź mega obowiÄ…zek. A my co?! Narzekamy...
Jozi masz racjÄ™ stary Åźe wÄ™dkarza najproÅ›ciej jest ukarać, bo ma za duÅźo do stracenia. KÅ‚usol to czÅ‚owiek zdeterminowany i walka z nim jest juÅź naprawdÄ™ niebezpieczna.
Jako przykÅ‚ad dla mnie sÄ… wÄ™dkarze z Towarzystwa PrzyjaciÃÅ‚Å‚ BiaÅ‚ej Przemszy. CiÄ™Åźko pracujÄ… nad tym, aby ich rzeka byÅ‚a rybna. BudujÄ… tarliska, zbierajÄ… pieniÄ…dze na zarybienia, walczÄ… z trucicielami Å›rodowiska jakimi sÄ… wielkie zakÅ‚ady przemysÅ‚owe i na koniec zajmujÄ… siÄ™ ochronÄ… samych ryb urzÄ…dzajÄ…c patrole SSR i oddziaÅ‚ÃÅ‚w SSR+PSR. W tym roku ukoronowaniem ich dziaÅ‚aÅ„ byÅ‚o przeforsowanie w PZW aby stworzyć na 2km odcinku rzeki strefÄ™ NO KILL.
www.bialaprzemsza.pl

#47 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 09 styczeń 2012 - 15:00

Kolejne pytanie do Was, czy jest coÅ› takiego jak ogÃÅ‚lnopolski zakaz spinningu na jeziorach do 1 maja? ChciaÅ‚bym poszukać okoni na jeziorze, ktÃÅ‚re nie majÄ… okresu ochronnego w okrÄ™gu katowickim wÅ‚aÅ›nie w tym okresie. Na niektÃÅ‚rych jeziorach jest wyraźny zakaz spinningowania do 1 czerwca ale ma to zwiÄ…zek z ochronÄ… populacji szczupaka w tych jeziorach. O innych zbiornikach nie znalazÅ‚em takiej wzmianki. Drugie pytanie czy w tym okresie mogÄ™ Å‚owić z Å‚odzi na jeziorach gdzie jest dopuszczone wÄ™dkowanie ze Å›rodkÃÅ‚w pÅ‚ywajÄ…cych, a dokÅ‚adniej czy mogÄ™ spinningować za okoniem?

KolejnÄ… sprawÄ… sÄ… przepisy dotyczÄ…ce zbiornika Dziećkowice, jak naleÅźy je interpretować?
- wypÅ‚ywanie i cumowanie Å‚odzi wÄ™dkarskich tylko z przystani wÄ™dkarskiej i portu klubu Åźeglarskiego „Yaht Club OPTY”,
Czy chodzi tu o przysÅ‚owiowe dobijanie do brzegu czy cumowanie na noc Å‚odzi? Zmuszanie do wypÅ‚ywania z Yaht Club OPTY jest rÃÅ‚noznaczne z zapÅ‚aceniem za wodowanie chyba 50zÅ‚ jednorazowo, z przystani wÄ™dkarskiej jest niemoÅźliwe z uwagi na stromy brzeg... brak sÅ‚ÃÅ‚w!


Chłopaki UP! Poradzicie mi coś w tej sprawie?

#48 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 styczeń 2012 - 15:15

I jak zwykle, koÅ„czy siÄ™ na wygodny napierdalaniu na PZW. A ze samemu ch... siÄ™ dla wÃÅ‚d robi, ze po za narzekaniem i opÅ‚aceniem jakiejÅ› ÅźenujÄ…co niskiej skÅ‚adki nie ma miejsca na jakikolwiek wydatek energii - o tym wygodniej zapomnieć, ponapierdalać na ludzi ktÃÅ‚rzy robiÄ… swojÄ… robotÄ™, by kolejni mogli na podstawie pojedynczego przypadku ich zjechać. MyÅ›licie Åźe SSR to robi dla kasy? Jesli tak to gratulujÄ™ gÅ‚upoty. MyÅ›licie Åźe co, PSR zasuwa nad wodÄ… bo ma takie hobby?
Najlepiej - siedzieć na dupie, nic nie robić, a na forum narzekać i jojczyć Åźe jest źle. i jeszcze nieÅ›miertelne - pÅ‚acÄ™ i wymagam, zupeÅ‚nie jakby to jakiÅ› krezus, wywaliwszy 5 tysi za rok Å‚owienia powiedziaÅ‚, nie po opÅ‚aceniu skÅ‚adki za 150 czy 200pln...

MoÅźe alternatywa - skoÅ„czyć pitolić smutne kawaÅ‚ki i wziąć d... do roboty? Zamiast tak jÄ™czeć o tym jak kÅ‚usownicy wykaÅ„czajÄ… nasze wody zrobić kurs SSR i pilnować wody?
A, zapomniaÅ‚em, to wymaga ciut wiÄ™cej niÅź odpalić neta i poklepać w klawisze...

Sam zwiÄ…zek moÅźe i jest do bani ale my tak naprawdÄ™ jako wÄ™dkujÄ…cy mamy obowiÄ…zek stosować siÄ™ tylko do kilku wytycznych. Zobaczcie ile pracy muszÄ… wÅ‚oÅźyć np myÅ›liwi Åźeby mÃÅ‚c polować. WiÄ™ksze skÅ‚adki, o przepisach nie wspomnÄ™ i przede wszystkim praca na rzecz koÅ‚a Å‚owieckiego a to juÅź mega obowiÄ…zek. A my co?! Narzekamy...

o, dokładnie o to chodzi

#49 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 15:23

A weź moÅźe sam usuÅ„ tego offtopa i przestaÅ„ trolować...

#50 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 styczeń 2012 - 15:27

A co miaÅ‚em napisać, szczera prawda a Åźe niepoprawna jerkbajtowo :mellow:

:mellow:

#51 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 09 styczeń 2012 - 16:49

[quote]
Sam zwiÄ…zek moÅźe i jest do bani ale my tak naprawdÄ™ jako wÄ™dkujÄ…cy mamy obowiÄ…zek stosować siÄ™ tylko do kilku wytycznych. Zobaczcie ile pracy muszÄ… wÅ‚oÅźyć np myÅ›liwi Åźeby mÃÅ‚c polować. WiÄ™ksze skÅ‚adki, o przepisach nie wspomnÄ™ i przede wszystkim praca na rzecz koÅ‚a Å‚owieckiego a to juÅź mega obowiÄ…zek. A my co?! Narzekamy...

[/quote]
o, dokładnie o to chodzi
[/quote]
Kuba racji trochÄ™ masz, sam byÅ‚ nawet komendantem SSR w kole wÄ™dkarskim wiÄ™c nie jest mi to obce, zapierdzielaÅ‚em po brzegach, czasem kolegÃÅ‚w zrypać musiaÅ‚em, aÅź byÅ‚o samemu mi gÅ‚upio.Ale bez urazy, po to mamy na etatach ludzi w okrÄ™gu aby wypeÅ‚niali sumiennie swoje obowiÄ…zki.Nie jestem przeciwny pracy spoÅ‚ecznej, sam jestem gotÃÅ‚w budować tarliska dla ryb.W 2011 rzuciÅ‚em hasÅ‚o na zebraniu o budowie tarlisk, tylko P.Konieczny w tygodniu wykonaÅ‚ tarliska z pracownikami okrÄ™gu, ja byÅ‚em przygotowany z kolegami na sobotÄ™(wtedy mamy wolne) ale brakÅ‚o dla nas pracy.Jakby kaÅźdy dbaÅ‚ o wodÄ™ to byÅ‚oby zupeÅ‚nie inaczej.Po mojemu powinny powstać towarzystwa wÄ™dkarskie zrzeszajÄ…ce grupÄ™ wÄ™dkarzy posiadajÄ…cych danÄ… wodÄ™.
PrzykÅ‚ad wÄ™dkarzy z Lublina, ktÃÅ‚rzy broniÄ… wody jak lwy!!!!

#52 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 09 styczeń 2012 - 17:14

Kolego @Kuba Standera -ogromny szacun za zaangaÅźowanie twoje w SSR , nie kaÅźdy moÅźe sobie pozwolić na dodatkowe zajÄ™cia i nie kaÅźdy ma do tego predyspozycje .SÄ…dzÄ™ ,Åźe wiÄ™ksza część wÄ™dkarzy zapÅ‚aciÅ‚a by nawet i wiÄ™ksze skÅ‚adki wiedzÄ…c Åźe pÃÅ‚jdzie na ochronÄ™ naszych ryb , a nie na kolejnÄ… wycieczkÄ™ naszych dziaÅ‚aczy ,czy stanicÄ™ wÄ™dkarskÄ… dla zasÅ‚uÅźonych .Praca PSR -rozumiÄ™ ,Åźe to nie ich hobby -tak jak piszesz, ale to ich praca jak kaÅźda inna -za ktÃÅ‚rÄ… pÅ‚acimy my wszyscy ,i wolaÅ‚ bym Åźeby pozyskiwali kasÄ™ nie na mnie -za takie bzdury jak brak wypychacza itp .Nasi dziaÅ‚acze PZW powinni naciskać by zmienić nasze prawo aby byÅ‚y wiÄ™ksze kary finansowe dla kÅ‚usoli , zatruwajÄ…cych Å›wiadomie nasze rzeki itp. ale zawsze jest wytÅ‚umaczenie -maÅ‚a szkodliwość spoÅ‚eczna -dla mnie to zÅ‚odziej

#53 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 styczeń 2012 - 17:23

Jozi - wiesz jak z naszymi okrÄ™gami jest, ze na ogÃÅ‚Å‚ nie zatrudniajÄ… straznikÃÅ‚w, wszak paÅ„stwÃÅ‚wka nie jest zbrojnym ramieniem PZW.
Oland - a jakie trzeba mieć predyspozycje? Ledwo Å‚aÅźę, po krzakach to juz zupeÅ‚nie kijowo. Ale, zamiast narzekać i rozglÄ…dać siÄ™ do okoÅ‚a dlaczego jest źle - postanowiÅ‚em coÅ› zmienić, nie narzekać.
Niestety z rzeczywistoÅ›ciÄ… siÄ™ nie wygra i chyba odpuszczÄ™ sobie bycie straÅźnikiem licencjonowanym - z prostego powodu - jako straÅźnik, z kaÅźdÄ… pierdoÅ‚Ä… podlega siÄ™ pod prokuratora nawet. Jako zwykÅ‚y ludek - tylko jak komuÅ› grubsze kuku siÄ™ stanie.
A ze ja z natury spokojny jestem i nieÅ›miaÅ‚y, to i nie jest to jakiÅ› problem, moÅźna robić robotÄ™ i rzeki pilnować BEZ blachy. Nie wiem czy nie skuteczniej <_< <_< bez bycia skrÄ™powanym rÃÅ‚Åźnymi dziwnymi pomysÅ‚ami ludkÃÅ‚w zza biurek <_< <_<

Jakby kaÅźdy dbaÅ‚ o wodÄ™ to byÅ‚oby zupeÅ‚nie inaczej.Po mojemu powinny powstać towarzystwa wÄ™dkarskie zrzeszajÄ…ce grupÄ™ wÄ™dkarzy posiadajÄ…cych danÄ… wodÄ™.
PrzykÅ‚ad wÄ™dkarzy z Lublina, ktÃÅ‚rzy broniÄ… wody jak lwy!!!!

DokÅ‚adnie, zamiast siedzieć, narzekać i czekać aÅź weźmy i zrÃÅ‚bcie napierajÄ… z waznymi tematami. A wyjÅ›cie tam nad wodÄ™ bez papierÃÅ‚w czy odstawianie maniany to chyba jeden z najgÅ‚upszych pomysÅ‚ÃÅ‚w - wg historii potrafiÄ… i w wodÄ™ za ancymonem skoczyć i po rzece gonić :mellow:

#54 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:03

OdnoÅ›nie wysokoÅ›ci kary za poÅ‚ÃÅ‚w na lubelskich wodach gÃÅ‚rskich z zastosowaniem m. in. niedozwolonych hakÃÅ‚w z zadziorem.
CytujÄ™ zasady i obostrzenia z zezwolenia widoczne na pierwszej kartce:
Nie przestrzeganie zasad niniejszego zezwolenia moÅźe skutkować jego utratÄ… lub zatrzymaniem przez uprawnionego do rybactwa i jego organy np. PZW OkrÄ™g Lublin(straÅź ochrony wÃÅ‚d)bez prawa do odszkodowania.

#55 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9502 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:11

I sÅ‚usznie @STREMER. W peÅ‚ni popieram a takÅźe akceptujÄ™ te zasady. WÄ…tpliwoÅ›ci nasuwajÄ… siÄ™ w momencie oceny, przez kontrolujÄ…cego, czy zadzior jest, czy zostaÅ‚ usuniÄ™ty.
MÃÅ‚wiÄ™ tu o szerokim polu do interpretacji, jaki pozostawia siÄ™ kontrolujÄ…cemu, wobec braku, czy teÅź trudnoÅ›ci z pozyskaniem oryginalnych hakÃÅ‚w/kotwic bez zadziorÃÅ‚w.
Jak to jest w praktyce?
Pytanie dość istotne, bo i praktyka stosowana coraz powszechniej na wodach PZW.

#56 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:27

Jest to dość proste, stosowane do takiej oceny na Bałkanach. Wbija się haczyk w ciuchy łowiącego i wyszarpuje z całej siły - jak prawidłowo zagięty, to wychodzi jak igła. Jak nie, to... :mellow:

#57 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9502 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:30

Jest to dość proste, stosowane do takiej oceny na Bałkanach. Wbija się haczyk w ciuchy łowiącego i wyszarpuje z całej siły - jak prawidłowo zagięty, to wychodzi jak igła. Jak nie, to... :mellow:

To akurat nie jest takie oczywiste chociaÅź z braku laku tak wÅ‚aÅ›nie czyniÄ™ <_<

#58 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:31

Ha ha ha. Dobre, dobre.

#59 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:40

Lepiej w dupsko wędkarzowi :lol: :lol: :lol:.Jak nie ma zadzioru to zaboli a jak jest to pogotowie :lol: :lol: :lol:

#60 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 09:10

No i po lekturze tego wÄ…tku postanowiÅ‚em, Åźe jednak jeszcze tego roku zapÅ‚acÄ™ skÅ‚adki. Groźba procesÃÅ‚w sÄ…dowych, przymusu bezpoÅ›redniego, konfiskaty wszystkiego co mam nad wodÄ… swoje zrobiÅ‚a. I niech mi nikt nie mÃÅ‚wi, Åźe to jakieÅ› Å›mieszne pieniÄ…dze bo za 100 dolcÃÅ‚w to jednak moÅźna tu i ÃÅ‚wdzie na Å›wieci Å‚adnie powÄ™dkować na rybnych Å‚owiskach.

Jakbym sam kupiÅ‚ ryb za te dwie stÃÅ‚wy i wpuÅ›ciÅ‚ tam gdzie Å‚owiÄ™ to bym ryby widywaÅ‚ a tak to pusto jak w studni. A z drugiej strony to co kleniem, boleniem QdrÄ™ zarybiać :angry: I wcale nie jest to wina kÅ‚usownikÃÅ‚w ani rybakÃÅ‚w bo w tych okolicach nigdy nic takiego nie widziaÅ‚em a na rybach, choćby w tym roku, byÅ‚em ze 100 razy a z tego poÅ‚owa to nocami Å‚aziÅ‚em.

RozpiepszajÄ… naszÄ… kasÄ™ i nic nie robiÄ…. PrzestanÄ™ caÅ‚kiem tu Å‚owić bo tylko krew mnie zalewa. I jeszcze ta kultura kontroli przez nawiedzonych straÅźnikÃÅ‚w co mi ojca opÅ‚acajÄ…cego 50 lat skÅ‚adki, straszÄ… sÄ…dem za drewniane wideÅ‚ki pod wÄ™dkÄ… a mnie, ktÃÅ‚ry od kilkunastu lat nie bierze ryb oprÃÅ‚cz jednej sztuki na WigiliÄ™ obszukujÄ… jak zÅ‚odzieja.
Szlag niech to wszystko trafi, niepotrzebnie siÄ™ denerwujÄ™...