Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1820 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 25 lipiec 2018 - 10:42

Tak...to WISŁA z wiaterkiem pod prąd ...czyli z północy.
  • Piotrek Milupa lubi to

#702 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 25 lipiec 2018 - 12:05

Dwie różne łodzie o zbliżonych wymiarach pow. pokładu będą miały taką samą...jedynie podłogę można powiększyć lub pomniejszyć..ale nie za darmo, bo kosztem bakist.
Ja robię łódki typowo wędkarskie i na zawody i stad takie a nie inne wyposażenie. Jeden woli nosić przynęty w skrzynkach a drugi mieć w bakistach....a jak jest ich mało to jest tak: w przedniej akumulator silnika dziobowego (o ile w ogóle producent przewidział możliwość montażu takiego silnika) z tyłu po prawej bakista na ryby (jak się to da zrobić bo topienie pompy w bakiście to nie do końca dobry pomysł), w środkowej z tyłu zbiornik paliwa, a w lewej akumulator rozruch/sonda/pompy + panel włączników itp. No jeszcze kamizelki ratunkowe wciśniemy do przedniej razem z akumulatorami a kotwice to już nie wiem gdzie. Czyli na przynęty, wędki, i inne akcesoria nie mamy nic..chyba ze ktoś lubi trzymać przynęty razem z paliwem.
Ja w czasie łowienia nie mam nic niepotrzebnego na pokładzie, jest praktycznie pusta,a skrzynkę Versusa proponuję przymocować do pokładu bo przy pływaniu może się przemieszczać.
Ponadto teraz jest tendencja żeby łowić z pokładów podwyższonych...czyli stojąc u góry (na bakistach) i większość łódek mam zamawiane z podwyższonym pokładem przednim, i to jest bardzo praktyczne po pod nim można dużo umieścić.
Uważam, że robię dobre łódki...a nawet bardzo dobre, i chyba nie tylko ja tak uważam bo pierwszych 6 miejsc w tegorocznym spinningowym GP Polski pływa riverfoxem ...czyli są łowne jak kot Pawlaka co z miasta Łodzi pochodzi ze centralnej Polski :) ;)
http://www.pzw.org.p...o_4_z_9_tur.pdf

#703 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 25 lipiec 2018 - 12:36

Tylko czemu burty niektorych RF (excluded 500 i pewnie 470 ktora powstaje)  wystaja nad wode tak samo jak balony w pontonie, od lodki chyba sie wiecej oczekuje, i prawie wszystkie maja pawez na krotka kolumne. Jezeli przeznaczeniem tych lodek jest rzeka i male jeziora to wszystko w porzadku, ale na Zarnowiec, Kopan, Bukowo to nie widze tych jednostek. Kopan jeszcze jest o tyle wredny ze ma rafy kamienne i latwo kilem zaliczyc przeszkode. Plytkie jeziora nadmorskie potrafia przetestowac jednostke lepiej niz PRS :)

 

https://www.facebook...?type=3


Użytkownik horac edytował ten post 25 lipiec 2018 - 12:46


#704 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 25 lipiec 2018 - 13:22

Dlatego napisałem, że każdy z nas ma inne potrzeby :) Ja nie startuję w zawodach więc nie mam bakisty na ryby tylko na różnego rodzaju graty.

Chodziło mi właśnie o powierzchnię podłogi, a nie pokładu. Mój błąd.  W semperze może być tak: bakista na mokrą kotwicę bądź dziobowy elektryk, bakista dziobowa- duża 2x aku i zostaje jeszcze miejsce na  graty, środkowa bakista przy silniku -zbiornik paliwa + kanister 5l+ mniejsza torba , lewa bakista jest ogromna (kamizelki, dużo ciuchów na zmianę, duża torba wędkarska lub lodówka turystyczna, ręczniki i inne pierdoły np. na rodzinną wyprawę bądź kilkudniową wyprawę wędkarską. W prawej bakiście można upchnąć pół szafy przynęt. Podłoga jest na tyle duża(bez bocznych zwężeń=bakisty), że można napompować 2 osobowy materac i śmiało można kimać. W RF tak się nie da, ale oczywiście rozumiem, że są produkowane pod typowo zawodnicze łowienie. Co do podwyższania pokładu, to  nie widzę sensu, bo zarówno semper jak i RF mają tak niskie burty, że w ogóle nie przeszkadzają w jerkowaniu, podbieraniu suma itp. A skrzynia versusa  przy 40km/h ani drgnie. Ciężka i stabilna cholera :)



#705 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 25 lipiec 2018 - 14:06

Mnie najbardziej w moim Foxie drażni skok dna około metra od pawęży. Mam w okolicy głównie płytkie slipy i zawsze wiesza mi się w tym miejscu łódź na rolce. Muszę wtedy wysoko podnosić dziub aby zjechała

#706 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 25 lipiec 2018 - 14:40

Tylko czemu burty niektorych RF (excluded 500 i pewnie 470 ktora powstaje)  wystaja nad wode tak samo jak balony w pontonie, od lodki chyba sie wiecej oczekuje, i prawie wszystkie maja pawez na krotka kolumne. Jezeli przeznaczeniem tych lodek jest rzeka i male jeziora to wszystko w porzadku, ale na Zarnowiec, Kopan, Bukowo to nie widze tych jednostek. Kopan jeszcze jest o tyle wredny ze ma rafy kamienne i latwo kilem zaliczyc przeszkode. Plytkie jeziora nadmorskie potrafia przetestowac jednostke lepiej niz PRS :)
 
https://www.facebook...?type=3

Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego kamień na Kopaniu z wysokością burt czy pawęży. Jak przywalisz to nie burta Ci pomoże ale wytrzymałość jednostki. Wysokość burty jest taka, bo taka miała być jest wystarczająca. Jak będzie większa łódka to będzie miała wyższe burty ale zapomnijmy wtedy o pływaniu w ślizgu na 20 koniach z wyposażeniem wędkarskim.
A wytrzymałość jest tak...że samochód , przyczepa i silnik do kasacji... a łódka cała:
Załączony plik  15170986_1146376048764196_529473616701580287_n.jpg   66,28 KB   43 Ilość pobrań

Załączony plik  15032847_1146378532097281_2306186139104375023_n.jpg   79 KB   39 Ilość pobrań

#707 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 25 lipiec 2018 - 14:59

Ja nigdzie nie napisalem ze kamienie na kopaniu maja cos do burt tylko do kila i kadluba. A wysokosc burt to w nawiazaniu do fal ktore tam panuja, praktycznie norma jest wiatr 30km/h

 

Co do zdjec z wypadku, czytalem o tym w internetowej gazecie, duzo szczescia. W przypadku takiego wypadku to wolalbym zeby mi lodka sie rozsypala niz samochod :) 


  • Marcin1991 lubi to

#708 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 25 lipiec 2018 - 16:34

Ja nigdzie nie napisalem ze kamienie na kopaniu maja cos do burt tylko do kila i kadluba. A wysokosc burt to w nawiazaniu do fal ktore tam panuja, praktycznie norma jest wiatr 30km/h

 

Co do zdjec z wypadku, czytalem o tym w internetowej gazecie, duzo szczescia. W przypadku takiego wypadku to wolalbym zeby mi lodka sie rozsypala niz samochod :)

Tak, ale tu dochodzimy już do zagadnień wyjątkowych przypadków. Ile razy ktoś najechał na przyczepę z łodzią? Miarodajna jest w tym pechowym zdarzeniu, wytrzymałość jednostki wędkarskiej. Te łodzie nie boją się stłuczek, czy tam chodzenia po pokładzie łodzi, umieszczonej na przyczepie.



#709 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 lipiec 2018 - 16:57

Zdaje się 405 jest wyższa i to chyba spoko. :)



#710 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 25 lipiec 2018 - 18:24

@horac,mnie się wydaje ,że Ty cały czas piszesz o 390ce,bo 420 ma taką burtę jak stara Romana jednoplaszczowa,wiem bo mam obie.

Użytkownik kogut edytował ten post 25 lipiec 2018 - 18:24


#711 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 25 lipiec 2018 - 21:59

A Riverfox 390 to już historia...wyszedł z produkcji w tym miesiącu. Teraz jest 405 i ma wyższą burtę...co mi osobiście nie do końca odpowiada...ja wole niższe.
A 420 to faktycznie jest dość wysoka...tu tak dla porównania se stratosem, trackerami:
Załączony plik  20141004_091354.jpg   87,17 KB   51 Ilość pobrań
Załączony plik  20141004_091413.jpg   92,28 KB   48 Ilość pobrań
Jezioro Lac du Bourget, Francja - Mistrzostwa Świata Spinningowe 2014 rok

#712 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 26 lipiec 2018 - 14:36

w proownaniu ładni to wychodzi.  Jak ktoś umiejętnie pływa to poradzi sobie na dużej fali. Panie krzysztofie 405ka ma taka samą wysokość burty czy wyższa ?



#713 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 26 lipiec 2018 - 14:53

Plus 3 cm z tyłu i 4 cm z przodu...mierzone ok 1 m od końca i początku.

#714 OFFLINE   domino11

domino11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 26 lipiec 2018 - 17:32

Zarąbista jest ta 405 oczywiście jak dla mnie.Wszystko mi się w niej podoba.


  • Marcipas lubi to

#715 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 26 lipiec 2018 - 20:39

Jako były użytkownik modelu 390 i obecnie nowego 405 muszę jednoznacznie stwierdzić że poprzez podniesie o te kilka centymetrów z przodu i na rufie znacznie poprawił się komfort pływania na zdecydowanie większej fali niż w starym modelu.
Całkowicie inaczej kil odkłada falę, jest tak jak by wyżej zadarty ku górze i nie ma efektu nabiera wody przez dziób...
Kawał porządnej pracy Panie Krzysztofie.

#716 OFFLINE   Maciek8787

Maciek8787

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Maciek

Napisano 26 lipiec 2018 - 22:36

Panowie jakie osiągi macie na tej 405 ??

#717 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 lipiec 2018 - 08:16

Osiągi są uzależnione od wielu czynników... wielkość używanego silnika, rodzaju dodatkowego wyposażenia jakie jest zamontowane na łodzi i wiele innych rzeczy.
U mnie po przesiadce z modelu 390 na 405 przy tym samym silniku nie zmieniło się w zasadzie z osiągów nic a za to wyraźnie wzrósł komfort pływania na zdecydowanie większej fali (obecnie kończę tygodniowe pływanie po Żarnowcu i obyło się bez większego stresu pomimo że odrobinę czasami wiało). Silnik Suzuki 20 KM - na wtrysku.
  • ptychoo lubi to

#718 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:07

Tak jak Karol wyżej napisał bardziej komfortowo się pływa na większych zbiornikach gdzie wiatr mocniej dmucha i jest większa fala, Żarnowiec czy Dadaj, prędkości które mierzyłem na Żarnowcu przy delikatnej fali z takim samym załadunkiem jak w RF 390 czyli :
W przedniej bakiscie aku 30kg+zbiornik paliwa 12 L w tylnej bakiscie+ gaśnica i 2 kamizelki w bocznej bakiscie+ Ja 100kg +kolega 85kg+ 2xplano w tum jedno 7771 + kolegi przynety duzo mniej niż u mnie i 7 wędek na pokładzie = 38.6/38.8-39.0km/h przy wypakowaniu klamotow wedkarskich i pozostawieniu aku z przodu plus zbiornik paliwa przy rumplu Jacek ważący 85kg wykręcił 44km na RF 405 i silniku Yamaha 20hp z 2012 na gaźniku.

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 30 lipiec 2018 - 09:08


#719 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 30 lipiec 2018 - 14:58

Czyli takie 30hp do 405 powinno być chyb A wystarczające I zadowalające.

#720 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 30 lipiec 2018 - 19:22

miałem okazję podczepić 25KM yamahę 2 stroke do 390 ,ogień z kila :D  aku na dziobie ,zbiornik 12 i ja 75kg  prędkość 52km/h. sam jestem ciekaw ile się wyciągnie na 30 ,ale blisko 60 może się zakręcić przy dobrze dobranej śrubie  ;) 


  • szczupak1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych