Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1820 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 31 lipiec 2018 - 21:32

Nie wiem czy Kszysztof K pamięta pare lat temu na zawodach na Wiśle w Grudziadzu nasz wspólny kolega Grzegorz z Stolarzem chyba w parze na RF 390 z Tohatsu 30 Hp 2takcie i śrubie z nierdzewki pod prąd zrobił 52km/h a z prądem coś 60km/h dzwoniłem pytałem przed chwilą.

#722 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 31 lipiec 2018 - 21:39

Czyli takie 30hp do 405 powinno być chyb A wystarczające I zadowalające.

Za krotki okres od premiery RF 405, rożnie ludzie interpretują jak i czym chcą pływać, czytałem juz tu że niektórym wystarcza 9.9Hp do RF 390 i są zadowoleni.
Kolega Karol K ma Suzuki 20Hp na wtrysku i jemu pasuje prędkość, ja ma Yamahe 20 Hp na gaźniku i mi nie pasuje, dla mojego pełnego zadowolenia uważam ze 25Hp Yamaha GWHS bedzie optymalna by miec fan i banana na twarzy choć myśle intensywnie nad Evinrude E-Tec. 25HP
Każdy dobiera pod siebie i zbiorniki na jakich pływa

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 31 lipiec 2018 - 22:22

  • gumowy lubi to

#723 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 31 lipiec 2018 - 22:13

Kolega Karol K ma Suzuki 20Hp na wtrysku i jemu pasuje prędkość,

Tak jest ... pasuje bo wiem jaki mam silnik ( od nowości w moich rękach i obecnie po dużym przeglądzie łącznie z rozrządem , pompą wody itp..więc żal mi się z nim rozstać  ) , osiągi są zadowalające z racji tego że głównie pływam sam i nie mam napchanego sprzętu jak w przypadku dwóch osób na pokładzie.... prędkości są zdowalające 39-45 km/h (rzeka ) w zależności w którą stronę się leci , w moim odczuciu 405 -tka z tym samym silnikiem i wyposażeniem co było w 390 pływa tak samo a wręcz zdecydowanie lżej ...
Tak więc do końca sezonu nic nie zmieniam ... w zimie przyjdzie czas na rozważania  kto wie.... może 25KM  ;)


  • nurek28 lubi to

#724 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 31 lipiec 2018 - 22:32

Karol oczywiscie rozumiesz ze nie pije do ciebie i silnika, mało tego jesli twoj jest na wtrysku to jest po prostu szybszy i mocniejszy od mojego, prędkości prawie takie same wręcz zbliżone, noe mowię ze jest źle, nie dobrze, wolno, po prostu brakuje brakuje mi wiatru we włosach i komarów na zębach -)) i tak jak ty silnik mam zadbany i po serwisie w Aso Yamaha i mimo tego że pan noe widział potrzeby wymiany świec i filtra paliwa oraz sprawdzenia -czyszczenia gaźnika zrobiłem to teraz przed moim wyjazdem na Żarnowiec, mało tego miałem klienta na mój silnik ktory płacił dobrze i brał go teraz-zaraz -)) tylko trzeba miec drugie tyle zeby kupic 25hp lub 30Hp.
Pożyjemy popływamy zobaczymy, może trafie 6-kę w lotto to sprzedam cały zestaw i kupie Nitro20 -)))

ps.tylko gdzie ja tym będę pływał do cholery

ps2. A te wartości prędkości to samemu czy w 2 osoby ?

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 31 lipiec 2018 - 22:33

  • Karol Krause lubi to

#725 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 31 lipiec 2018 - 22:46

Karol oczywiscie rozumiesz ze nie pije do ciebie i silnika, mało tego jesli twoj jest na wtrysku to jest po prostu szybszy i mocniejszy od mojego, prędkości prawie takie same wręcz zbliżone, noe mowię ze jest źle, nie dobrze, wolno, po prostu brakuje brakuje mi wiatru we włosach i komarów na zębach -)) i tak jak ty silnik mam zadbany i po serwisie w Aso Yamaha i mimo tego że pan noe widział potrzeby wymiany świec i filtra paliwa oraz sprawdzenia -czyszczenia gaźnika zrobiłem to teraz przed moim wyjazdem na Żarnowiec, mało tego miałem klienta na mój silnik ktory płacił dobrze i brał go teraz-zaraz -)) tylko trzeba miec drugie tyle zeby kupic 25hp lub 30Hp.
Pożyjemy popływamy zobaczymy, może trafie 6-kę w lotto to sprzedam cały zestaw i kupie Nitro20 -)))

ps.tylko gdzie ja tym będę pływał do cholery

ps2. A te wartości prędkości to samemu czy w 2 osoby ?

Sławku oczywiście wiem że  jak to powiedziałeś  nie ''pijesz'' do mnie ...luzik ,  :D

 

Podane wartości dotyczą pływania w pojedynkę 

Na łodzi akumlator w przedniej bakiście 120 AH plus elektryk do tego na rufie akumlator do zasilania całego wyposażenia łodki i echo 32 AH ,zbiornik głowny 12 litrów  duże pudło plano 7771 plus drugie mniejsze no i w bakistach napchane reszta szpeju ( gaśnica , duża apteczka , dwa odbijacze , pagaj , bosak , rzutka ) skrzyneczka z jakimiś niezbędnymi narzędziami , dodatkowy karnister 5 l z benzynką itp... do tego ciuchy na ewentualny deszcz i na zmianę ...


  • PiernikTorunski lubi to

#726 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 31 lipiec 2018 - 23:12

Jak już o silnikach jest rozmowa to jest nowy silnik Mercury EFI . Widziałem ,macałem i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Wszystko pięknie pomyślane .

Tu ciekawy test tego EFI vs 2 takt  -  3,40 s.


Użytkownik M a r a s edytował ten post 31 lipiec 2018 - 23:12


#727 OFFLINE   Maciek8787

Maciek8787

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Maciek

Napisano 31 lipiec 2018 - 23:18

Efi ma lepsze przyspieszenia ale vmax po stronie 2 takta :-)

Użytkownik Maciek8787 edytował ten post 31 lipiec 2018 - 23:20


#728 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 01 sierpień 2018 - 07:19

Jak już o silnikach jest rozmowa to jest nowy silnik Mercury EFI . Widziałem ,macałem i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Wszystko pięknie pomyślane .

Maras a ja skreśliłem Mercurego z listy silników po wizycie u autoryzowanego sprzedawcy. Czas oczekiwania na jakąkolwiek część (podobno) to od 2 do 6 tygodni (dystrybutorem jest Parker). Nie wyobrażam sobie czekać tyle czasu na naprawę. Nie twierdzę, że te silniki szczególnie się psują, ale gdyby to pozostanie czekać i nic nie zrobisz. Prawdą jest, że silniki Mercurego mają najlepszą cenę (porównując wyposażenie i dostępne opcje - rozrusznik, rumpel etc).


Użytkownik MarMilo edytował ten post 01 sierpień 2018 - 07:19


#729 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 04 sierpień 2018 - 12:20

Odbiegamy od tematu lodzi i zaczęliśmy o silnikach a to nie tu -))
Ja osobiscie jestem zadowolony z przesiadki z RF 390 na RF 405 ale broń Boże nic poprzednikowi nie brakuje
Pozdrawiam

#730 OFFLINE   KRZYMAL2

KRZYMAL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 17:40

A ja mam RF 420 i jestem mega zadowolony i na nic innego nie zamienię  Pozdrawiam



#731 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 sierpień 2018 - 18:28

A ja mam RF 420 i jestem mega zadowolony i na nic innego nie zamienię  Pozdrawiam

Do czasu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.


  • ManieQ, kotwitz i sajdol1 lubią to

#732 OFFLINE   Maciek8787

Maciek8787

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Maciek

Napisano 07 sierpień 2018 - 23:12

Witam,
Mam pytanko,czy pływał ktoś kiedyś na łódce f420 z silnikiem 9.8 lub 9.9 (pojemność 209cm3) w czterosuwie?? Jestem ciekawy czy da rade tym pływać w ślizgu. Miałem do tej łodzi kiedyś tohatsu 8km w dwusuwie i wchodziła w ślizg bez problemu ale to dwusuw.

#733 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 23 sierpień 2018 - 11:39

Dla osób które zastanawiają się jaki jest optymalny motor do RF 420 podam kilka faktów z bieżącego sezonu:

 

W kwietniu nabyłem nowa Yamahę F25 GWHS (na wtrysku) - zmieniłem oryginalną śrubę  9 7/8 x 11 1/4 na jeden rozmiar mniejszą 9 7/8 x 10 1/2 i do tej pory mam wypływane 97 mth

 

Wyniki z pobytu na jeziorze Storsjon - pogoda bez wiatru, słonecznie, 27'C:

 

łodka załadowana:  zbiornik 25l + kanister 5l + silnik dziobowy MotorGuide iX5 + aku 100ah z przodu + 60ah z tyłu + pokład słoneczny + sprzęt wędkarski

 

Jedna osoba +90kg - 6'100 obr/min - 39km/h

Jedna osoba +90kg + druga 65kg - 5'900 obr/min - 37km/h

dwie osoby +90kg + trzecia 105 kg -  5'300 obr/min - 33km/h

Jedna osoba +90kg + druga 65kg + narciarz wodny (11 lat i 42kg) - 5'800 obr/min - 35km/h

Jedna osoba +90kg + druga 65kg + trzecia 75kg + dziecko 42 kg - 5'450 obr/min - 34km/h

 

Z tym silnikiem ślizg zaczyna się ok 17-19 km/h, prędkość podróżna 29-30 km/h przy 4'900 - 5'100 obr/min zależnie od warunków i obciążenia.

Wyjście w ślizg z narciarzem bez problemu, wyjście w ślizg w 4 osoby - bez problemu

 

Jak wrócę z wakacji to wrzucę filmik jak startuje narciarz wodny oraz widok GPS. Zapisuje też mth i tankowania i tez sie z Wami podzielę po sezonie - na razie ślizg + trolling (średnia prędkość ok 6 km/h - zużycie ok 1,2l na 1 mth lub 4,5 km na 1 ltr)


  • gumowy, Sady i jazwierzak111 lubią to

#734 OFFLINE   JaK666

JaK666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Jarek

Napisano 27 sierpień 2018 - 12:43

Odbiegamy od tematu lodzi i zaczęliśmy o silnikach a to nie tu -))
Ja osobiscie jestem zadowolony z przesiadki z RF 390 na RF 405 ale broń Boże nic poprzednikowi nie brakuje
Pozdrawiam

 

Masz już doświadczenia na większej fali ? 405 ma lepiej wyprofilowany dziób - lepiej odrzuca falę. Pływałeś może z drugą osobą na dziobie ?



#735 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 sierpień 2018 - 13:28

No to ja napiszę moje pierwsze wrażenia , z pierwszego wypadu 405-ką na zalew.

Zestaw wyglądał tak riverfox405 do tego silnik mercury 20 efi dziobówka motorguide , 2 akumulatory ( jedne w przedniej bakiście drugi tylnej ) , dwie osoby na pokładzie i mnóstwo gratów. Na początek trochę o łodzi : jakość wykonania i konstrukcja jest mega zajebiście , wszystko można sobie elegancko poukładać, pochować i koniec z łowieniem ze stertą rzeczy pod nogami , mega wygodna i duża ilość miejsca na wszystkie duperele . Silnik jest w trakcie docierania więc na maxa nie chciałem jeszcze pływać , ale raz musiałem spróbować i udało mi się wyciągnąć 40 km/h , tak na połowie odkręconej  manetki pływaliśmy około 32km/h . Pogoda nas sponiewierała strasznie oberwanie chmury wichura itp . i tu automatyczna pompa odprowadzająca wodę z pokładu ( zastanawiałem się czy brać ) uratowała sytuację :) . Powrót pod falę jakieś 33km/h całkiem komfortowy po wejściu w ślizg elegancko odkłada wodę na boki i nawet na sporej fali praktycznie nie chlapie , przy mniejszej prędkości niestety nie da się tego uniknąć. Także po pierwszym wypadzie jestem naprawdę zadowolony, Po kilku następnych napiszę coś więcej


  • Piotrek Milupa, Karol Krause i puszek7 lubią to

#736 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 sierpień 2018 - 19:22

No to ja napiszę moje pierwsze wrażenia , z pierwszego wypadu 405-ką na zalew.

Zestaw wyglądał tak riverfox405 do tego silnik mercury 20 efi dziobówka motorguide , 2 akumulatory ( jedne w przedniej bakiście drugi tylnej ) , dwie osoby na pokładzie i mnóstwo gratów. Na początek trochę o łodzi : jakość wykonania i konstrukcja jest mega zajebiście , wszystko można sobie elegancko poukładać, pochować i koniec z łowieniem ze stertą rzeczy pod nogami , mega wygodna i duża ilość miejsca na wszystkie duperele . Silnik jest w trakcie docierania więc na maxa nie chciałem jeszcze pływać , ale raz musiałem spróbować i udało mi się wyciągnąć 40 km/h , tak na połowie odkręconej  manetki pływaliśmy około 32km/h . Pogoda nas sponiewierała strasznie oberwanie chmury wichura itp . i tu automatyczna pompa odprowadzająca wodę z pokładu ( zastanawiałem się czy brać ) uratowała sytuację :) . Powrót pod falę jakieś 33km/h całkiem komfortowy po wejściu w ślizg elegancko odkłada wodę na boki i nawet na sporej fali praktycznie nie chlapie , przy mniejszej prędkości niestety nie da się tego uniknąć. Także po pierwszym wypadzie jestem naprawdę zadowolony, Po kilku następnych napiszę coś więcej

Jaka jest waga pustej łodzi? Nie mogę znaleźć u producenta.



#737 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 27 sierpień 2018 - 20:20

Masz już doświadczenia na większej fali ? 405 ma lepiej wyprofilowany dziób - lepiej odrzuca falę. Pływałeś może z drugą osobą na dziobie ?

Dzis wróciłem po raz drugi w tym roku z Żarnowca, jesli byles tam kiedykolwiek to powinieneś wiedzieć jak czasami dmucha i jakie sa fale, a pogoda była iście jesienna -((
W 3 osoby plywalem tez ale np : 115kg + dziecko 15 kg lub 100kg + dziecko 8 lat waga ? i nie zauważyłem problemu
Gorzej jak przewoziłem na druga stronę jeziora wszystkie te wymienione osoby + ja 100kg w jednym czasie to juz pchała wode ale to normalne, to nie wycieczkowiec -))

ps. Przeważnie pływam tylko w 2 osoby i zapierdziela dobrze

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 27 sierpień 2018 - 20:21

  • polak9 i JaK666 lubią to

#738 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 sierpień 2018 - 20:36

A ja się pochwalę home made oświetleniem pokładu. Metr listwy LED na aliexpress
Załączony plik  IMG_20180827_202831-936x1664.jpg   31,91 KB   40 Ilość pobrań

#739 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 27 sierpień 2018 - 22:50

Podrzuć link do tych Led-ów.



#740 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 sierpień 2018 - 08:06

nie pamiętam gdzie konkretnie zamawiałem, bo na alliexpress tego mnóstwo.
tu są odcinki od 50 cm w górę:
https://pl.aliexpres...iceBeautifyAB=0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych