Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZCZUPAKI 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
992 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 maj 2012 - 11:02

Dokładnie tak, Robert.

Panowie, proponuję, żeby każdy indywidualnie zrobił rachunek sumienia i wrócił do TEMATU wątku.

Mi na moje ukochane szczupaki przyjdzie jeszcze tyle poczekać, że każda ładna ryba w tym wątku podnosi mi ciśnienie do bólu – w pozytywnym sensie…


#222 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 15 maj 2012 - 13:17

A ja wczoraj trafiłem fajną akcję. Stałem na 5m i widzę +/- dno w polarach - przynajmniej rośliny :D Jestem już pod łodzią więc zwijam linkę multikiem i nagle widzę jak z roślin wyskakuje szczupak i na moich oczach z 20-30cm pod powierzchnią atakuje moje kopyto 10cm :mellow: Super zawinął, obrót 180stopni i nagle targnięcie na kiju i dopiero zacinam. Nie duży, ale super widok

#223 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 15 maj 2012 - 16:31

A ja wczoraj trafiłem fajną akcję. Stałem na 5m i widzę +/- dno w polarach - przynajmniej rośliny :D Jestem już pod łodzią więc zwijam linkę multikiem i nagle widzę jak z roślin wyskakuje szczupak i na moich oczach z 20-30cm pod powierzchnią atakuje moje kopyto 10cm :mellow: Super zawinął, obrót 180stopni i nagle targnięcie na kiju i dopiero zacinam. Nie duży, ale super widok


A u mnie od tygodnia szczupa(cz)ki dosłownie świrują. Ok. 100 brań przez 4 dni. Chodzę codziennie na 2-3 godzinki pooglądać spektakle maluchów przeganiających się od przynęty, łapiących jeden za drugiego, czekam na pociąg złożony z trzech :D. Woda przejrzysta, ok. 60 cm do metra więc widzę wszystko. Dziś prowadzę predatorka 10 cm wolniuśko, pod samą powierzchnią, pod prąd, wychodzi do niego szczupaczek 15cm, chwyta maansa w poprzek i się zbiera. Ja trzymam wędkę nieruchomo, nic nie robię, patrzę. Maluch płynie, płynie i nagle orientuje się, że czuje opór w pysku :D i w nogi.



#224 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 15 maj 2012 - 16:55

[quote]
A ja wczoraj trafiłem fajną akcję. Stałem na 5m i widzę +/- dno w polarach - przynajmniej rośliny :D Jestem już pod łodzią więc zwijam linkę multikiem i nagle widzę jak z roślin wyskakuje szczupak i na moich oczach z 20-30cm pod powierzchnią atakuje moje kopyto 10cm :mellow: Super zawinął, obrót 180stopni i nagle targnięcie na kiju i dopiero zacinam. Nie duży, ale super widok
[/quote]

A u mnie od tygodnia szczupa(cz)ki dosłownie świrują. Ok. 100 brań przez 4 dni. Chodzę codziennie na 2-3 godzinki pooglądać spektakle maluchów przeganiających się od przynęty, łapiących jeden za drugiego, czekam na pociąg złożony z trzech :D. Woda przejrzysta, ok. 60 cm do metra więc widzę wszystko. Dziś prowadzę predatorka 10 cm wolniuśko, pod samą powierzchnią, pod prąd, wychodzi do niego szczupaczek 15cm, chwyta maansa w poprzek i się zbiera. Ja trzymam wędkę nieruchomo, nic nie robię, patrzę. Maluch płynie, płynie i nagle orientuje się, że czuje opór w pysku :D i w nogi.


[/quote]

No to super widok :D Ja mówiłem o takim 50cm - szybkie skubane są :lol:


#225 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 15 maj 2012 - 20:18

Fajnie ze duzo sie dzieje w Waszych łowiskach.
Dzisiejsze - jedno branie.
Toniowa szczupaczyna. W pysku 15cm ripper na 20gramach.
Temp wody 7'c
Ciagle szukam tego toniowego krążownika, co bedzie probowal zdemolowac moj zestaw.

.

Załączone pliki



#226 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 maj 2012 - 20:20

Najwygodniej by ci było z łódki konkretnym woblerem w trollingu.

#227 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 15 maj 2012 - 20:22

Zgadza sie, masz racje.
Niestety jeszcze nie jestem w pelni wyposazony :wacko:

#228 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 15 maj 2012 - 20:34

Najwygodniej by ci było z łódki konkretnym woblerem w trollingu.


Eeeee nienawidzę trollingu :blush::blush::blush:Marcel próbuj z łapki hihi gratulacje!

#229 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 15 maj 2012 - 20:38

piękna ryba :D
Marcel, oglądając kiedyś fotki myslałem, że ty masz 40 dychy, a teraz to chyba świeżo po maturze, albo jakieś kremy babie podbierasz, jak to kiedyś maturzysta Smuda powiedział o Borucu - jak z jurnala hehehe

#230 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 maj 2012 - 21:56

Na pierwszy rzut oka widać że to botoks. I nie mówię o rybie, bo ta to chyba jest na diecie...

#231 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 maj 2012 - 22:03

piękna ryba :D
Marcel, oglądając kiedyś fotki myslałem, że ty masz 40 dychy, a teraz to chyba świeżo po maturze, albo jakieś kremy babie podbierasz, jak to kiedyś maturzysta Smuda powiedział o Borucu - jak z jurnala hehehe


:lol: DOBRE :D



#232 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 15 maj 2012 - 23:50

:blush:Embarassed Dzieki :blush:Embarassed
Konserwacja to podstawa, przecierz tyle na forum sie o tym pisze. ;) Dwuskladnikowy ,, balsam ,, tez sie dobrze wchłania :mellow:



#233 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 16 maj 2012 - 07:25

Pod oczy smar shimano w sprayu a na noc aby nikt się
nie przestraszył czerwony mobil w tubce na poliki. Efekt- jak widać piorunujący. :o :o :o :o
ZH

#234 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1197 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 16 maj 2012 - 18:24

niestety tylko z mojej łódki ale nie prze zemnie.
były dwa identyczne długością. jedynie różniły się grubością.
potem uzupełnie fotkami tego drugiego.
Oczywiście obydwa zostały wypuszczone co zostanie potem potwierdzone filmikami.

113 cm




http://www.youtube.com/watch?v=FOYza1ot6F8&feature=youtu .be

trochę mi się przy spało z dokończeniem ale w końcu :D

http://www.youtube.com/watch?v=uJbBQYWgIxM&feature=youtu .be

http://www.youtube.com/watch?v=Lm0ubybqhwc&feature=youtu .be

#235 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 maj 2012 - 19:57

Konkretna sztuka :D

Mam tylko jedną radę, podczas wypuszczania ryby zmęczonej holem i przytrzymywania jej w wodzie aby się odpiła nie poruszaj nią w tak energiczny sposób jak na filmie. Co prawda powodujesz silny przepływ wody przez listki skrzelowe, ale wykonując rybą takie agresywne ruchy duża ilość tlenu jest zużywana na rekompensowanie stresu. Moim zdaniem lepiej wykazać się cierpliwością i poczekać aż ryba sama dojdzie do siebie, ryby są bardziej wytrzymałe niż nam się wydaje :D

Najważniejsze jednak jest, że szczupak popłynął i ma się dobrze :D

Jeszcze raz gratulacje z nutką zdrowej zazdrości :D

#236 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 maj 2012 - 07:30

Zaraz jakiś młody gniewny napisze, że się oczywiście wpie....am, ale to tylko jako ciekawostka, a nie uwaga do bohatera filmu.

Są praktycy C&R, szczególnie za oceanem, którzy wręcz odradzają tak intensywne ruchy szczególnie do tyłu. nam się wydaje, że w ten sposób do skrzeli dostaje się więcej wody, ale jednocześnie jest to przepływ o kierunku przeciwnym do naturalnego, co może powodować uszkodzenia listków skrzelowych. Naturalnie woda jest pobierana paszczą, omywa skrzela i jest wyrzucana ich ruchem. Rybą wystarczy delikatnie kołysać na boki i wolno poruszać do przodu i do tyłu, lub nawet zwyczajnie przytrzymać na falach. Często sie też sprawdza skierowanie głowy ryby do dołu. Kiedyś to tłumaczyłem z jakiegoś artykułu EA i myślałem, że jest w tym sporo fantazji. TYm niemniej kilka razy faktycznie zadziałało i rybka jakby się budziła z letargu...

zalecana jest też jeszcze jedna metoda. Siłowy hol, czyli w przełożeniu na polskiego wędkarza - mocniejszy sprzęt. W USA używa się najczęściej dużo mocniejszego sprzętu. Guidowie łowiący duże szczupaki (również przy okazji polowania na Muskie) nie uznają finezji. Metrowe rybki są w łodzi po 2 minutach szybkiej walki. Ma to dwie zalety. Walka jest może krótka, ale bardzo emocjonująca, dzięki temu ryba (nawet bardzo duża) jest mniej wyczerpana i po odhaczeniu szybko odzyskuje siły.

#237 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 17 maj 2012 - 20:21

Jeden z paru dzisiejszych!Cos nie moge sie wstrzelic w te MAMUSKI :angry: i same maluchy wyskakuja :wacko:

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  RH.jpg   172,31 KB   937 Ilość pobrań


#238 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 17 maj 2012 - 20:45

71 cm z Wkry.Złowiony na 7cm kopyto plus główka 7g.Złowiony na sprzęt zakupiony od forumowiczów-spinning ..CTS Elite LR SD960-2 2,9m, 5-15g,...Daiwa Tournament Z 2500SiA, pletka PP 4lb
Wziął w dołku(dość głębokim jak na Wkrę)
Złowiłem jeszcze klenia 40staka ,kilka okoni i krótkich szczupaków.


http://img38.imageshack.us/img38/7756/20120515172633.jpg


#239 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 17 maj 2012 - 20:57

Gratuluję ryby z Wkry, sporo wędkuje na tej rzece i wiem jak trudno tam o rybę :D

#240 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 17 maj 2012 - 21:08

Dzięki.Jesienią wędkowałem w Kalifornii i na Alasce.Lecz tamtejsze łososie nawet w 1/10 mnie tak nie cieszyły jak ryby złowione na Wkrze :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych