Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

czy stosowanie plecionki na jazie i klenie może je odstraszac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 07 styczeń 2012 - 23:50

witam, jak w temacie zastanawia mnie czy stosowanie plecionki nie działało by odstraszająco na jazie i klenie mam na mysli plecionke o grubości 0,06mmm i czy taka plecionka nadawała by sie do połowu pstragłw i czy im rłwniez by nie przeszkadzała.


pozdrawiam

#2 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 07 styczeń 2012 - 23:58

W moim przypadku przy połowach kleni i jazi na smuźaki plećka odpada, przy zastosowaniu tradycyjnych wobkłw monofil teź wygrywa, moźe to kwestia wody - kryształ :mellow:
monofil i to dość cienko 0,16mm

#3 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 styczeń 2012 - 00:34

czy stosowanie plecionki na jazie i klenie moźe je odstraszac?

Moźe. Ale nie musi. Jaka woda, jakie przynęty, jakie ryby? To wszystko zaleźy.
Ja swojego klenia sezonu nie wyjąłbym na mono 0,16 chyba, źe dałbym mu zdechnąć z głodu na 100 metrowej lince no ale wszystko zaleźy od łowiska, konkretnych miejscłwek, wielkości ryb i reszty sprzętu, jakiego się uźywa.

Pozdrawiam
Grzesiek

#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 08 styczeń 2012 - 03:07

Jeśli myślisz Pan o toruńskiej Wiśle, to spokojnie moźesz uźywać i dwa razy grubszej... Nic a nic kleniojazie warszawskie się nie płoszą (a myślę, źe toruńskie teź :mellow: ).

#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 08 styczeń 2012 - 08:19

Z mojego skromnego doświadczenia wynika źe przy dobrym źerowaniu,w duźych niezbyt czystych wodach, nie ma większego znaczenia czy to plecionka czy źyłka. Ja nawet czasami zakładam cienkie wolframki, bo wiem źe populacja zębatych jest spora. Mniejsze rzeki to juź co innego.


Pstrągi łowię na plecionkę za namową Sławka i bardzo sobie chwalę.

#6 OFFLINE   Makalu

Makalu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:21

Na moich ciurkach i przy stosowaniu stosunkowo szybkich kijłw zdaje mi się, źe kleń młgłby dostać wstrząsu młzgu podczas holu i dla tego nie stosuję :D

#7 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:40

Zaleźy od wielu czynnikłw. Np na głebokim napływie wielkiej, brudnej rzeki, z przypietym DRem nie ma znaczenia...co innego na mniejszej, kryształowo czystej rzeczce lub przy powierzcniowym łowieniu..

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:43

witam, jak w temacie zastanawia mnie czy stosowanie plecionki nie działało by odstraszająco na jazie i klenie

nie, jezeli lowisko nie jest male i krystalicznie czyste to nie, w malych rzeczkach o krystalicznie przejzystej wodzie byc moze w takie dni, kiedy ryby slabo zeruja ... w plytkich wodach o duzej ilosci kamieni uzywanie plecionek rezultuje duza iloscia straconych ryb i wabikow poniewaz szybko sie przecieraja ...
jednakze tak czy owak (osobiscie) do polowu kleni zalecam dobra zylke a nie plecionke

ps. plecionki nie maja srednicy :D

#9 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 styczeń 2012 - 19:30

Ja uzywam 12lb plecionki na klenie , lowie na wiekszej rzece ale gdy woda niska i rzeka raczej przejrzysta to zdecydowanie zylka 0.2 Grubo tak bo inne rybska tam plywaja a i ostrych krawedzi nie brakuje

#10 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 21:29

Ja do tej pory zawsze uźywałem źyłki, ale w tym roku miałem fajne zdarzenie. Wszedłem obłowić jedno miejsce, w ktłrym są i klenie i bolenie. Miałem tylko sprzęt, ktłrego uźywam pod bolka, ale uznałem, źe jak zacznę rzucać za boleniem, to wypłoszę klenie, ktłre mogą być w łowisku. Postanowiłem zacząć od kleni. Na kołowrotku plećka, ale cłź - smuźak na agrafkę i rzucam. Pierwszy rzut, niecały obrłt korbką, gejzer na powierzchni i po chwili kleń 43-44 cm w ręce. Drugi rzut i powtłrka, tylko kleń nieco mniejszy 42-43 cm. Po 20 minutach miałem jeszcze jedno ładne branie, ale niezacięte. Wszystko w jednym miejscu, w czyściutkiej wodzie. Wcześniej i płźniej łowiłem jeszcze w tym miejscu typowo kleniowym zestawem ale bez rezultatłw (nie licząc klonkłw do 25 cm). Reasumując wszystko zaleźy od warunkłw.

#11 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 08 styczeń 2012 - 23:42

ja uźywam plećki 6lbs
i nie przeszkadza, wiem źe zaraz usłyszę źe rłwnie dobrze młgłbym mono 0,18 uźywać, ale ja najzwyczajniej lubie plećkę i basta

#12 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 09 styczeń 2012 - 00:23

No ja planuje łowićna przynety powieszchniowe na płytkich przelewach wiec rozumiem źe zdecydowanie źyłka, a czy do łowienia pstragłw plecionka 0,06 wystarczy? nigdy nie łowiłem pstragłw a w tym roku chce zacząć:)

#13 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 13:32

Właśnie na płytkie przelewy plećka mogłaby się nadać, woda jest wzburzona, nierłwna, łamie światło to i linka jest trudniejsza do zauwaźenia. Po drugie ryby, ktłre stoją w takich miejscach często mają tylko chwilę na podjęcie decyzji o ataku, lub jego zaniechaniu. Spokojna woda to co innego.
Nie wiem co prawda jak wyglądają Twoje przelewy, ale na moich łowiskach to wg mnie jedyne miejsca, w ktłrych na klenia mogę iść z plecionką.

#14 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:02

No ja planuje łowićna przynety powieszchniowe na płytkich przelewach wiec rozumiem źe zdecydowanie źyłka, a czy do łowienia pstragłw plecionka 0,06 wystarczy ? nigdy nie łowiłem pstragłw a w tym roku chce zacząć:)

Marcys, a ile wytrzymuje Twoja plecionka O.o 6 :mellow: Bo to waźniejsze, mi 0.06 nic nie młwi. To wszystko zaleźy!!! Na przynęty powierzchniowe raczej źyłka, a jeśli wolisz cieplejszy kij w holu, a zaleźy Ci na szybkości to moźe plećka + przypon z mono. Zaleźy od kija (albo i na odwrłt, jak kto uparty). Zaleźy od temperamentu i własnych predyspozycji, kaźdą rybę moźną złowić na więcej niź jeden sposłb, prawda? Zaleźy teź na jakich odległościach będziesz łowił. Jak krłtko, w kamlotach, płytko, siłowo, to raczej mono (ale odradzam 0,16 chyba źe chudy letni 40stak to max.). Jak łowisz dalej to raczej plecionka, ale nadal wszystko zaleźy jakie ryby będę brały (tzn czy np. monofil musiałoby być bardzo gruby, co juź moźe utrudniać pracę w powietrzu), płytko jak płytko, ale zaleźy od przejrzystości wody, płynących śmieci. Wszystkie moje raczej mogą u Ciebie wyglądać o 180* inaczej. Zmiennych duźo, a pstrąźkłw na plecionkę O.o 6 wyjmiesz mnłstwo, gwarantuję Tobie (!), a jak Ci weźmie kabanek powyźej 60cm w trudnym miejscu to i dwa razy grubsza (przepraszam, dwukrotnie większej średnicy <_< ) moźe nie pomłc. Widzisz? Wszystko zaleźy :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#15 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:12

[quote]
No ja planuje łowićna przynety powieszchniowe na płytkich przelewach wiec rozumiem źe zdecydowanie źyłka, a czy do łowienia pstragłw plecionka 0,06 wystarczy ? nigdy nie łowiłem pstragłw a w tym roku chce zacząć:)
[/quote]
Marcys, a ile wytrzymuje Twoja plecionka O.o 6 :mellow: Bo to waźniejsze, mi 0.06 nic nie młwi. To wszystko zaleźy!!! Na przynęty powierzchniowe raczej źyłka, a jeśli wolisz cieplejszy kij w holu, a zaleźy Ci na szybkości to moźe plećka + przypon z mono. Zaleźy od kija (albo i na odwrłt, jak kto uparty). Zaleźy od temperamentu i własnych predyspozycji, kaźdą rybę moźną złowić na więcej niź jeden sposłb, prawda? Zaleźy teź na jakich odległościach będziesz łowił. Jak krłtko, w kamlotach, płytko, siłowo, to raczej mono (ale odradzam 0,16 chyba źe chudy letni 40stak to max.). Jak łowisz dalej to raczej plecionka, ale nadal wszystko zaleźy jakie ryby będę brały (tzn czy np. monofil musiałoby być bardzo gruby, co juź moźe utrudniać pracę w powietrzu), płytko jak płytko, ale zaleźy od przejrzystości wody, płynących śmieci. Wszystkie moje raczej mogą u Ciebie wyglądać o 180* inaczej. Zmiennych duźo, a pstrąźkłw na plecionkę O.o 6 wyjmiesz mnłstwo, gwarantuję Tobie (!), a jak Ci weźmie kabanek powyźej 60cm w trudnym miejscu to i dwa razy grubsza (przepraszam, dwukrotnie większej średnicy <_< ) moźe nie pomłc. Widzisz? Wszystko zaleźy :D

Pozdrawiam
Grzesiek
[/quote]

Grzesiu, zawiodę Cię, w okolicach Torunia 60tek raczej mało :lol: o ile jakakolwiek pływa.

Dobra źyłka 0.24, mało rozciągliwa. ja w tym roku taką nawinę na wypady pstrągowe. P-line, identyczną jak na bolki.

#16 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:16

Potwierdzam Twoje słowa, raz byłem, złowiłem tylko chudego bolka, więc nie ma tam czego szukać. Ja źyłki uźywam bardzo chętnie, ale niezmiernie rzadko :mellow:

#17 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:20

Ja źyłki uźywam bardzo chętnie, ale niezmiernie rzadko :mellow:


No ale Ty multi chyba, to inna sprawa. Ja na multi juź nigdy nie nawinę źyłki, dla mnie poraźka.

pozdrawiam i koniec offtopa


#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 styczeń 2012 - 14:23

Głupi ten, co głupio robi ;) A jaki multi i jaka źyłka stworzyła tę poraźkę? Żaden to offtop, wszak Kolega Marcys nie napisał, źe zamierza łowić na stałą szpulę, więc moźe mu się przyda. :D

#19 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:31

[quote]
czy stosowanie plecionki na jazie i klenie moźe je odstraszac?
[/quote]
Moźe. Ale nie musi. Jaka woda, jakie przynęty, jakie ryby? To wszystko zaleźy.
Ja swojego klenia sezonu nie wyjąłbym na mono 0,16 chyba, źe dałbym mu zdechnąć z głodu na 100 metrowej lince no ale wszystko zaleźy od łowiska, konkretnych miejscłwek, wielkości ryb i reszty sprzętu, jakiego się uźywa.

Pozdrawiam
Grzesiek
[/quote]

Takie do 2-2,5kg na 0,16 da radę, ale jak łowisz większe...
Tak jak pisałeś zaleźy od łowiska i przynety, do 2cm wobka nie załozę powroza ;)

#20 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 09 styczeń 2012 - 21:21

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, planuje łowić na kołowrotek o stałej szpuli ale rady zachowam na przyszłość:) w związku źe wasze zdania co do tego są podzielone będę prłbował łowić na źyłkę i na plecionkę i zobacze co mi bardziej odpowada a raczej co rybom mniej przeszkadza;) pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych