Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

czy stosowanie plecionki na jazie i klenie mo偶e je odstraszac?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 post贸w
  • LokalizacjaToru艅

Napisano 07 stycze艅 2012 - 23:50

witam, jak w temacie zastanawia mnie czy stosowanie plecionki nie dzia艂a艂o by odstraszaj膮co na jazie i klenie mam na mysli plecionke o grubo艣ci 0,06mmm i czy taka plecionka nadawa艂a by sie do po艂owu pstrag门倃 i czy im r门倃niez by nie przeszkadza艂a.


pozdrawiam

#2 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 post贸w
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 07 stycze艅 2012 - 23:58

W moim przypadku przy po艂owach kleni i jazi na smu排篴ki ple膰ka odpada, przy zastosowaniu tradycyjnych wobk门倃 monofil te排 wygrywa, mo排篹 to kwestia wody - kryszta艂 :mellow:
monofil i to do艣膰 cienko 0,16mm

#3 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 08 stycze艅 2012 - 00:34

czy stosowanie plecionki na jazie i klenie mo排篹 je odstraszac?

Mo排篹. Ale nie musi. Jaka woda, jakie przyn臋ty, jakie ryby? To wszystko zale排簓.
Ja swojego klenia sezonu nie wyj膮艂bym na mono 0,16 chyba, 排篹 da艂bym mu zdechn膮膰 z g艂odu na 100 metrowej lince no ale wszystko zale排簓 od 艂owiska, konkretnych miejsc门倃ek, wielko艣ci ryb i reszty sprz臋tu, jakiego si臋 u排簓wa.

Pozdrawiam
Grzesiek

#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skar偶ychoooo...
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 08 stycze艅 2012 - 03:07

Je艣li my艣lisz Pan o toru艅skiej Wi艣le, to spokojnie mo排篹sz u排簓wa膰 i dwa razy grubszej... Nic a nic kleniojazie warszawskie si臋 nie p艂osz膮 (a my艣l臋, 排篹 toru艅skie te排 :mellow: ).

#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 post贸w
  • LokalizacjaSulej贸wek

Napisano 08 stycze艅 2012 - 08:19

Z mojego skromnego do艣wiadczenia wynika 排篹 przy dobrym 排篹rowaniu,w du排簓ch niezbyt czystych wodach, nie ma wi臋kszego znaczenia czy to plecionka czy 排簓艂ka. Ja nawet czasami zak艂adam cienkie wolframki, bo wiem 排篹 populacja z臋batych jest spora. Mniejsze rzeki to ju排 co innego.


Pstr膮gi 艂owi臋 na plecionk臋 za namow膮 S艂awka i bardzo sobie chwal臋.

#6 OFFLINE   Makalu

Makalu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 post贸w

Napisano 08 stycze艅 2012 - 18:21

Na moich ciurkach i przy stosowaniu stosunkowo szybkich kij门倃 zdaje mi si臋, 排篹 kle艅 m门俫艂by dosta膰 wstrz膮su m门倆gu podczas holu i dla tego nie stosuj臋 :D

#7 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 stycze艅 2012 - 18:40

Zale排簓 od wielu czynnik门倃. Np na g艂ebokim nap艂ywie wielkiej, brudnej rzeki, z przypietym DRem nie ma znaczenia...co innego na mniejszej, kryszta艂owo czystej rzeczce lub przy powierzcniowym 艂owieniu..

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 08 stycze艅 2012 - 18:43

witam, jak w temacie zastanawia mnie czy stosowanie plecionki nie dzia艂a艂o by odstraszaj膮co na jazie i klenie

nie, jezeli lowisko nie jest male i krystalicznie czyste to nie, w malych rzeczkach o krystalicznie przejzystej wodzie byc moze w takie dni, kiedy ryby slabo zeruja ... w plytkich wodach o duzej ilosci kamieni uzywanie plecionek rezultuje duza iloscia straconych ryb i wabikow poniewaz szybko sie przecieraja ...
jednakze tak czy owak (osobiscie) do polowu kleni zalecam dobra zylke a nie plecionke

ps. plecionki nie maja srednicy :D

#9 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 post贸w
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 08 stycze艅 2012 - 19:30

Ja uzywam 12lb plecionki na klenie , lowie na wiekszej rzece ale gdy woda niska i rzeka raczej przejrzysta to zdecydowanie zylka 0.2 Grubo tak bo inne rybska tam plywaja a i ostrych krawedzi nie brakuje

#10 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 post贸w

Napisano 08 stycze艅 2012 - 21:29

Ja do tej pory zawsze u排簓wa艂em 排簓艂ki, ale w tym roku mia艂em fajne zdarzenie. Wszed艂em ob艂owi膰 jedno miejsce, w kt门俽ym s膮 i klenie i bolenie. Mia艂em tylko sprz臋t, kt门俽ego u排簓wam pod bolka, ale uzna艂em, 排篹 jak zaczn臋 rzuca膰 za boleniem, to wyp艂osz臋 klenie, kt门俽e mog膮 by膰 w 艂owisku. Postanowi艂em zacz膮膰 od kleni. Na ko艂owrotku ple膰ka, ale c门偱藕 - smu排篴k na agrafk臋 i rzucam. Pierwszy rzut, nieca艂y obr门倀 korbk膮, gejzer na powierzchni i po chwili kle艅 43-44 cm w r臋ce. Drugi rzut i powt门俽ka, tylko kle艅 nieco mniejszy 42-43 cm. Po 20 minutach mia艂em jeszcze jedno 艂adne branie, ale niezaci臋te. Wszystko w jednym miejscu, w czy艣ciutkiej wodzie. Wcze艣niej i p门偱簄iej 艂owi艂em jeszcze w tym miejscu typowo kleniowym zestawem ale bez rezultat门倃 (nie licz膮c klonk门倃 do 25 cm). Reasumuj膮c wszystko zale排簓 od warunk门倃.

#11 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 1863 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 08 stycze艅 2012 - 23:42

ja u排簓wam ple膰ki 6lbs
i nie przeszkadza, wiem 排篹 zaraz us艂ysz臋 排篹 r门倃nie dobrze m门俫艂bym mono 0,18 u排簓wa膰, ale ja najzwyczajniej lubie ple膰k臋 i basta

#12 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 post贸w
  • LokalizacjaToru艅

Napisano 09 stycze艅 2012 - 00:23

No ja planuje 艂owi膰na przynety powieszchniowe na p艂ytkich przelewach wiec rozumiem 排篹 zdecydowanie 排簓艂ka, a czy do 艂owienia pstrag门倃 plecionka 0,06 wystarczy? nigdy nie 艂owi艂em pstrag门倃 a w tym roku chce zacz膮膰:)

#13 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 post贸w

Napisano 09 stycze艅 2012 - 13:32

W艂a艣nie na p艂ytkie przelewy ple膰ka mog艂aby si臋 nada膰, woda jest wzburzona, nier门倃na, 艂amie 艣wiat艂o to i linka jest trudniejsza do zauwa排篹nia. Po drugie ryby, kt门俽e stoj膮 w takich miejscach cz臋sto maj膮 tylko chwil臋 na podj臋cie decyzji o ataku, lub jego zaniechaniu. Spokojna woda to co innego.
Nie wiem co prawda jak wygl膮daj膮 Twoje przelewy, ale na moich 艂owiskach to wg mnie jedyne miejsca, w kt门俽ych na klenia mog臋 i艣膰 z plecionk膮.

#14 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 09 stycze艅 2012 - 14:02

No ja planuje 艂owi膰na przynety powieszchniowe na p艂ytkich przelewach wiec rozumiem 排篹 zdecydowanie 排簓艂ka, a czy do 艂owienia pstrag门倃 plecionka 0,06 wystarczy ? nigdy nie 艂owi艂em pstrag门倃 a w tym roku chce zacz膮膰:)

Marcys, a ile wytrzymuje Twoja plecionka O.o 6 :mellow: Bo to wa排簄iejsze, mi 0.06 nic nie m门倃i. To wszystko zale排簓!!! Na przyn臋ty powierzchniowe raczej 排簓艂ka, a je艣li wolisz cieplejszy kij w holu, a zale排簓 Ci na szybko艣ci to mo排篹 ple膰ka + przypon z mono. Zale排簓 od kija (albo i na odwr门倀, jak kto uparty). Zale排簓 od temperamentu i w艂asnych predyspozycji, ka排篸膮 ryb臋 mo排簄膮 z艂owi膰 na wi臋cej ni排 jeden spos门俠, prawda? Zale排簓 te排 na jakich odleg艂o艣ciach b臋dziesz 艂owi艂. Jak kr门倀ko, w kamlotach, p艂ytko, si艂owo, to raczej mono (ale odradzam 0,16 chyba 排篹 chudy letni 40stak to max.). Jak 艂owisz dalej to raczej plecionka, ale nadal wszystko zale排簓 jakie ryby b臋d臋 bra艂y (tzn czy np. monofil musia艂oby by膰 bardzo gruby, co ju排 mo排篹 utrudnia膰 prac臋 w powietrzu), p艂ytko jak p艂ytko, ale zale排簓 od przejrzysto艣ci wody, p艂yn膮cych 艣mieci. Wszystkie moje raczej mog膮 u Ciebie wygl膮da膰 o 180* inaczej. Zmiennych du排簅, a pstr膮排簁门倃 na plecionk臋 O.o 6 wyjmiesz mn门俿two, gwarantuj臋 Tobie (!), a jak Ci we藕mie kabanek powy排篹j 60cm w trudnym miejscu to i dwa razy grubsza (przepraszam, dwukrotnie wi臋kszej 艣rednicy <_< ) mo排篹 nie pom门俢. Widzisz? Wszystko zale排簓 :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#15 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 post贸w
  • LokalizacjaOstr贸w Wielkopolski / Toru艅

Napisano 09 stycze艅 2012 - 14:12

[quote]
No ja planuje 艂owi膰na przynety powieszchniowe na p艂ytkich przelewach wiec rozumiem 排篹 zdecydowanie 排簓艂ka, a czy do 艂owienia pstrag门倃 plecionka 0,06 wystarczy ? nigdy nie 艂owi艂em pstrag门倃 a w tym roku chce zacz膮膰:)
[/quote]
Marcys, a ile wytrzymuje Twoja plecionka O.o 6 :mellow: Bo to wa排簄iejsze, mi 0.06 nic nie m门倃i. To wszystko zale排簓!!! Na przyn臋ty powierzchniowe raczej 排簓艂ka, a je艣li wolisz cieplejszy kij w holu, a zale排簓 Ci na szybko艣ci to mo排篹 ple膰ka + przypon z mono. Zale排簓 od kija (albo i na odwr门倀, jak kto uparty). Zale排簓 od temperamentu i w艂asnych predyspozycji, ka排篸膮 ryb臋 mo排簄膮 z艂owi膰 na wi臋cej ni排 jeden spos门俠, prawda? Zale排簓 te排 na jakich odleg艂o艣ciach b臋dziesz 艂owi艂. Jak kr门倀ko, w kamlotach, p艂ytko, si艂owo, to raczej mono (ale odradzam 0,16 chyba 排篹 chudy letni 40stak to max.). Jak 艂owisz dalej to raczej plecionka, ale nadal wszystko zale排簓 jakie ryby b臋d臋 bra艂y (tzn czy np. monofil musia艂oby by膰 bardzo gruby, co ju排 mo排篹 utrudnia膰 prac臋 w powietrzu), p艂ytko jak p艂ytko, ale zale排簓 od przejrzysto艣ci wody, p艂yn膮cych 艣mieci. Wszystkie moje raczej mog膮 u Ciebie wygl膮da膰 o 180* inaczej. Zmiennych du排簅, a pstr膮排簁门倃 na plecionk臋 O.o 6 wyjmiesz mn门俿two, gwarantuj臋 Tobie (!), a jak Ci we藕mie kabanek powy排篹j 60cm w trudnym miejscu to i dwa razy grubsza (przepraszam, dwukrotnie wi臋kszej 艣rednicy <_< ) mo排篹 nie pom门俢. Widzisz? Wszystko zale排簓 :D

Pozdrawiam
Grzesiek
[/quote]

Grzesiu, zawiod臋 Ci臋, w okolicach Torunia 60tek raczej ma艂o :lol: o ile jakakolwiek p艂ywa.

Dobra 排簓艂ka 0.24, ma艂o rozci膮gliwa. ja w tym roku tak膮 nawin臋 na wypady pstr膮gowe. P-line, identyczn膮 jak na bolki.

#16 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 09 stycze艅 2012 - 14:16

Potwierdzam Twoje s艂owa, raz by艂em, z艂owi艂em tylko chudego bolka, wi臋c nie ma tam czego szuka膰. Ja 排簓艂ki u排簓wam bardzo ch臋tnie, ale niezmiernie rzadko :mellow:

#17 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 post贸w
  • LokalizacjaOstr贸w Wielkopolski / Toru艅

Napisano 09 stycze艅 2012 - 14:20

Ja 排簓艂ki u排簓wam bardzo ch臋tnie, ale niezmiernie rzadko :mellow:


No ale Ty multi chyba, to inna sprawa. Ja na multi ju排 nigdy nie nawin臋 排簓艂ki, dla mnie pora排簁a.

pozdrawiam i koniec offtopa


#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 09 stycze艅 2012 - 14:23

G艂upi ten, co g艂upio robi ;) A jaki multi i jaka 排簓艂ka stworzy艂a t臋 pora排簁臋? 呕aden to offtop, wszak Kolega Marcys nie napisa艂, 排篹 zamierza 艂owi膰 na sta艂膮 szpul臋, wi臋c mo排篹 mu si臋 przyda. :D

#19 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 post贸w
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 09 stycze艅 2012 - 19:31

[quote]
czy stosowanie plecionki na jazie i klenie mo排篹 je odstraszac?
[/quote]
Mo排篹. Ale nie musi. Jaka woda, jakie przyn臋ty, jakie ryby? To wszystko zale排簓.
Ja swojego klenia sezonu nie wyj膮艂bym na mono 0,16 chyba, 排篹 da艂bym mu zdechn膮膰 z g艂odu na 100 metrowej lince no ale wszystko zale排簓 od 艂owiska, konkretnych miejsc门倃ek, wielko艣ci ryb i reszty sprz臋tu, jakiego si臋 u排簓wa.

Pozdrawiam
Grzesiek
[/quote]

Takie do 2-2,5kg na 0,16 da rad臋, ale jak 艂owisz wi臋ksze...
Tak jak pisa艂e艣 zale排簓 od 艂owiska i przynety, do 2cm wobka nie za艂oz臋 powroza ;)

#20 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 post贸w
  • LokalizacjaToru艅

Napisano 09 stycze艅 2012 - 21:21

Dzi臋kuj臋 za wszystkie odpowiedzi, planuje 艂owi膰 na ko艂owrotek o sta艂ej szpuli ale rady zachowam na przysz艂o艣膰:) w zwi膮zku 排篹 wasze zdania co do tego s膮 podzielone b臋d臋 pr门俠owa艂 艂owi膰 na 排簓艂k臋 i na plecionk臋 i zobacze co mi bardziej odpowada a raczej co rybom mniej przeszkadza;) pozdrawiam




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

0 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych