Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BASSY 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 04:47

Otwieram jeszcze jeden watek - bassy 2012!
Mega pozdro. ;)

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  bass.jpg   202,22 KB   1325 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2012 - 07:26

I tu moje gratulacje :D



#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 09:02

Claudio, nie Cie szlag :lol: ale piękny, mam nadzieję że więcej tych bassów pokażesz

#4 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 08 styczeń 2012 - 11:05

Szkoda że unas nie ma tych rybek

#5 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 08 styczeń 2012 - 11:33

mógłbyś napisać jak wrażenia z holu, śmiesznie to brzmi, bo rybka nie jest jakaś olbrzymia, ale słyszałem, że bass to bardzo waleczna rybka, więc jak to jest naprawdę?

pozdrawiam

#6 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 08 styczeń 2012 - 12:21

1) ciekawe czy pojawią się basy złowione przez innych użytkowników?
2) jaką normę forumową ma bass :D?
3) raz złowiłem basa słonecznego na białe, ale to było w czasach, kiedy komórki nie miały aparatu... właściwie to nikt nie słyszał wtedy o komórkach :D
4) gratuluję rybki.

#7 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 styczeń 2012 - 12:30

@Jack__Daniels pojawią się jeszcze :mellow: a wymiar bym proponował minimum 35 cm.
@Claudio na jakiej głębokości go złowiłeś? Bo widzę dość ciężką główkę. Prowadziłeś agresywnie czy na wleczonego?


#8 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 12:36

Ten bass na pewno zmieści się w rozmiarze regulaminowym jak kiedyś powstanie :D :D :D

Gratulacje !!! Fajna ryba.

#9 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:12

Hej Claudio zaje.... ale co to ja wodze wsiadłeś na casta , gdzie go pyknąłeś . Pozdrowionka

#10 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:20

fajny klocek - gratulacje P.S. Znasz moze jakies łowiska blisko wybrzeza w Hiszpanii albo we Włoszech tak zeby moznabyłoby skosztowac bassow a rodzinke w hotelu zostawic?

#11 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:47

@bassy możesz rodzinkę wysłać na spacer po Wenecji a Ty podjechać 54 kilometry do Morgano i kilka bassów złowić :D

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:20

Interesowałem się ostatnio próbami introdukcji bassa do Polski, niektóre źródła podają że takie próby podejmowano u nas juz w początkach XX wieku - jedno z opracowań wskazywało na rok 1912 ale ze (?) i bez bliższych szczegółów.

Z tego co udało mi się ustalić, w naszych warunkach bassy przeżywają ale nie rozmnażają się ze względu na zbyt niskie temperatury. W związku z tym tak sobie myślę że nie powinny byc traktowane jako gatunek inwazyjny ze względu na niemożnośc przystąpienia do naturalnego tarła.

Z innych ciekawostek natknąłem się na wpis, że człowiek zidentywfikował narybek bassa w jakimś strumyku uchodzącym do Wisły w okolicach Kozienic (!), gatunek ten pojawia się również na liście będacej załącznikiem do badania zlewni rzeki Bug w odcinku środkowego biegu bodajże. Co mnie zastanawia, bo skoro jest za zimno na naturalne tarło to skąd te ryby w wodzie ? Czyżby dzikie zarybienia ?

Przepraszam za mały offtop, albo byłoby napradę super móc połowić bass np. na jakiejś żwirowni w Polsce, ech :D

#13 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:33

W związku z tym tak sobie myślę że nie powinny byc traktowane jako gatunek inwazyjny ze względu na niemożnośc przystąpienia do naturalnego tarła.

Obstawiam, że jakby trafiły do ciepłych kanałów, jak w np w Koninie to szybko stałyby się inwazyjnym :D


#14 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:40

Interesowałem się ostatnio próbami introdukcji bassa do Polski, niektóre źródła podają że takie próby podejmowano u nas juz w początkach XX wieku - jedno z opracowań wskazywało na rok 1912 ale ze (?) i bez bliższych szczegółów.

Z tego co udało mi się ustalić, w naszych warunkach bassy przeżywają ale nie rozmnażają się ze względu na zbyt niskie temperatury. W związku z tym tak sobie myślę że nie powinny byc traktowane jako gatunek inwazyjny ze względu na niemożnośc przystąpienia do naturalnego tarła.

Z innych ciekawostek natknąłem się na wpis, że człowiek zidentywfikował narybek bassa w jakimś strumyku uchodzącym do Wisły w okolicach Kozienic (!), gatunek ten pojawia się również na liście będacej załącznikiem do badania zlewni rzeki Bug w odcinku środkowego biegu bodajże. Co mnie zastanawia, bo skoro jest za zimno na naturalne tarło to skąd te ryby w wodzie ? Czyżby dzikie zarybienia ?

Przepraszam za mały offtop, albo byłoby napradę super móc połowić bass np. na jakiejś żwirowni w Polsce, ech :D


Okonie by ci zeżarły :D :D :D


#15 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 14:58

Dzieki za GRATY! :mellow: Jak wziol i gdzie!
Branie nastapilo na glebokosci mniej wiecej 8-9m,prowadzona gumka byla podbijana po stoku,z glebokiej wody na plytsza.
Gumka 15cm dragona kupiona od kolegi z tego portalu.
Brania byly daleko od brzegu.Ta ryba nie jest jakims okazem!wstawilem tylko zeby watek taki otworzyc,a czy beda jeszcze?Napewno te ryby tutaj biora jak szalone i jest ich co nie miara!Tylko problem jest taki,ze Ja je lapie tylko przez przypadek nie nastawiajac sie na nie :wacko: W dobry dzien tych ryb mozna zlapac nawet 100szt(wiosna,lato)bez najwiekrzego wysilku.Wiem,ze to brzmi niewiarygodnie,ale tak jest sam widzialem.Czy beda te rybki pokazane przez innych uzytkownikow!?napewno!wiem ze jest tu paru uzytkownikow ktorzy je lapia!
@MIGI wrazenia z holu naprawde imponujace te ryby moze nie walcza za silowo(male)ale sa bardzo widowiskowe wyskoki nad wode,taniec na ogonie to normalka.
@BASSY poszedl priv.
@FRIKO napewno pokaze wiecej moze juz nie dlugo pokaze ostatnia zdobycz 56cm! :huh:
Jeszce raz dzieki.

#16 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 styczeń 2012 - 15:02

Gratuluje łowiska :huh: o takim to można pomarzyć :D 56 cm to moja życiówka z kwietnia tamtego roku,kawał rybska :mellow:

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 15:12

[quote]
W związku z tym tak sobie myślę że nie powinny byc traktowane jako gatunek inwazyjny ze względu na niemożnośc przystąpienia do naturalnego tarła.
[/quote]
Obstawiam, że jakby trafiły do ciepłych kanałów, jak w np w Koninie to szybko stałyby się inwazyjnym :D

[/quote]

... na tym fragmencie wody jak rozumiem no bo jakby wypłynęły na chłodniejszą wodę :unsure:

Ciekawa obserwacja z opracowania jakie czytałem była też taka, że bassy są mniej inwazycjne w łowiskach bardziej zeutrofizowanych, natomiast na otwartej czystej wodzie szybko stają się gatuniem dominującym aż po wytrzepaniu całej wody zżerają same siebie i giną :huh: Ale to tak na marginesie.

Ja mam nadzieję że u nas ktos stworzy łowisko komercyjne na zamknietej wodzie gdzie będzie można połowić bassów - osobiście chętnie zapłaciłbym za taką możliwość !

@Claudio

56 cm jak dla mnie to jest BYK :huh: mam nadzieję że wstawisz fotki

#18 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 08 styczeń 2012 - 15:20

Piękna rybka Claudio, naprawdę piękna.
Chyba zacznę odkładać na wyjazd w twoje strony. :unsure:

#19 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 15:24

Wstawie fotki wstawie tylko nie teraz nie moge jeszce! :wacko:

#20 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 15:26

Odkladaj odkladaj