Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BASSY 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 styczeń 2012 - 17:38

Super! Widzę, że całkiem tradycyjnie złowiony bez cyrków :D

BTW: lepiej by w Polsce nie introdukowali bassa. W Japonii go Amerykanie wpuścili i ... nie ma nic oprócz bassów i innych dziwolągów. Żaby boją siępodchodzić do wody :lol:

#22 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:02

Zaby jak zaby,ale tam nawet male dzieci chyba boja sie zblizac do wody po rekordzie swiata jaki tam padl!! :mellow:

#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:13

Remek ale wiesz, Japonia jest jednak na południe w stosunku do nas, morski klimat te sprawy :unsure: tam myślę że problemem jest to, że bass się namnaża - u nas to raczej odpada, bo czytałem w opracowaniu że jak temperatura wody spada poniżej 10 stopni celsjusza to on już nie jest w stanie się reprodukować. Nawet obecnie w ta lekką zimię, temperatura wody przypowierzchniowa oscyluje wokól 2 stopni ? Przynajmniej jak ostatni raz na Zegrzu byłem jeszcze w grudniu tak termometr pokazywał. Wiec jest bezpiecznie. Paradoksalnie, zdaje się że właśnie z tego względu zarzucono u nas próby z introdukowaniem gatunku okoniopstągą bo było to zwyczajnie nieopłacalne gospodarczo - brak mozlwiwosci naturalnego rozrodu a jak z przyrostami to nie wiem, ale zakladam ze tez pewnie bylyby mniejsze niz w cieplejszych wodach :unsure:

#24 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:28

Tamten napewno miescil sie w w wymiarze regulaminowym,a ten!?za duzy nie byl ale zobaczcie na co!! :huh: i porownajcie wielkosc ryby i przynety!
.
To tak tylko dla podtrzymania watku ;)
Na co?WIDAC
Gdzie?glebokosc brania jakies 15-18m,glebokosc lowiska to 40m!
Technika?Podnoszenie i delikatne opuszczanie - branie podczas opadu!

Załączone pliki



#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:29

Claudio, juz nie dokładaj dziś do pieca ja Cię prosze, zlituj się cżłowieku :unsure:


:lol:



#26 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:32

Ten tak tylko jako ciekawostke i zeby pokazac zarlocznosc tych ryb!!!

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:34

Swoją drogą, co Ty chciałeś złowić na tego Giant Chubiego ?

#28 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:39

Masz racje troche MALA przyneta na TUTEJSZE MALUSZKI ,ale warto sprubowac :lol: Szczupak,szczupak i jeszcze raz SZCZUPAK!

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:53

o kurcze, to na jakich glebokosciach Ty lowisz ?

#30 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 19:14

Juz kiedys pisalem i dalej malo kto mi wierzy!!!20m to normalka!!!brania nie zawsze sa tak gleboko ,ale 15-13m to standart.

#31 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 styczeń 2012 - 19:21

Claudio ale drażnisz!!!!! B)
Zazdraszczam Ci rybek :D .

#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 19:26

Kurcze myślałem że głębiej, bo ten chuby to cuś chyba mocno powyżej 100 gram waży ? Na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć cięzko jak na kilkanaście metrów, nawet dwadzieścia ale ponieważ nigdy nie łowiłem tym ustrojstwem, zapytam o co kaman? Dlaczego nie wsytaraczy powiedzmy guma 15 cm na główce 30 gr ro takiego łowienia ?

#33 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 20:44

Ten chubby nie wazy tyle ile myslisz TYLKO 92gr,oczywiscie ze mozna guma i glowka 30gr tylko po co lapac tak jak wszyscy!?Ja zawsze cos kombinuje,prubuje,wymyslam zeby byc zawsze przed innymi a noz cos wymysle i wyjme rekord Europy ;)

#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 21:14

OK, rozumiem. A jak wyniki tego eksperymentu? Chuby okazał się killerem czy po prostu można na niego złowić, tak samo jak na inne przynęty ?

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 styczeń 2012 - 21:53

Remek ale wiesz, Japonia jest jednak na południe w stosunku do nas, morski klimat te sprawy :unsure: tam myślę że problemem jest to, że bass się namnaża - u nas to raczej odpada, bo czytałem w opracowaniu że jak temperatura wody spada poniżej 10 stopni celsjusza to on już nie jest w stanie się reprodukować. Nawet obecnie w ta lekką zimię, temperatura wody przypowierzchniowa oscyluje wokól 2 stopni ? Przynajmniej jak ostatni raz na Zegrzu byłem jeszcze w grudniu tak termometr pokazywał. Wiec jest bezpiecznie. Paradoksalnie, zdaje się że właśnie z tego względu zarzucono u nas próby z introdukowaniem gatunku okoniopstągą bo było to zwyczajnie nieopłacalne gospodarczo - brak mozlwiwosci naturalnego rozrodu a jak z przyrostami to nie wiem, ale zakladam ze tez pewnie bylyby mniejsze niz w cieplejszych wodach :unsure:


Moim zdaniem nie. Tam gdzie byłem i gdzie były bassy (zarówno wielko jak i małogębowe) zima kończyła się w kwietniu (schodził lód z jeziora) a zaczynała w listopadzie. Nie ma mowy też o żadnym klimacie morskim. W ogóle zdecydowanie bardziej srogi klimat niż u nas.

Pozdrawiam
Remek

#36 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:07

wow, no to teraz mi zabiłeś ćwieka. Wydawało mi sie że bass i lód to wykluczające się pojęcia...

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:13

Mam inną hipotezę. Zauważ, że bassy uważane są za ryby sportowe ale mało mówi się o ich kulinaryjności :D Odpowiedź nasuwa się sama - nasze myślenie przez lata było nastawione na jedzenie ryb stąd pojawił się amur, karp itd. Po co zatem wpuszczać ryby, które zjedzą wszystko a jej się nie da zjeść?

#38 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:14

Narazie Chubby jeszcze nie okazal sie kilerem,ale to chyba tylko dlatego ze szcupaki wogule nie reagowaly na nic!Ale mam juz pomysl i miejsce gdzie go zastosowac i to NAPEWNO bedzie strzal w 10 B)

#39 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:26

Łowisko na którym łowię czasami jest pokryte lodem, woda 2-3 metry

.

Bass jest też ceniony za walory kulinarne więc czasami słychąć na łowisku jak dostaje w łeb :angry:

Załączone pliki



#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:27

No to nic tylko brać i zarybiać 'łowisko specjalne' :o