Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Świnoujście


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 grudzień 2006 - 17:15

no coz, nc tylko pogratulowac i dodac, że ja tam łowię jutro... nawet ciamana odswiezylem :mellow:

#122 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 grudzień 2006 - 19:32

Baaaaardzo się cieszę! Dzięki za wieści i gratulacje! Mogę sobie wyobrazić jak Golubiacy będą świętować to rybsko. Świętuję z Wami!

Pozdrawiam
Remek

#123 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 08 grudzień 2006 - 19:38

Oj świętowanie rozpoczeli, tuż po złapaniu szczupaka w zielonym domku. Był tatar z łososia i świeży sandacz w sosie koperkowym a co do napitków to wolę nie wspominać ..... nie byli w stanie odbierać telefonów z gratulacjami ......

#124 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 09 grudzień 2006 - 22:12

Z sobotnich informacji wynika że złowiono kilka 90-tek. Jakiś miejscowy wędkarz przepływając obok pokazywał szczupaka 110 cm niestety już martwego.

#125 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 grudzień 2006 - 10:29

Z sobotnich informacji wynika że złowiono kilka 90-tek. Jakiś miejscowy wędkarz przepływając obok pokazywał szczupaka 110 cm niestety już martwego.

oraz jedna 6-tke - oczywiscie tez ubita... cos... autochton... byl bardzo dumny bo to jego pierwsze takie szczupaki i do tego na gnomika.. :angry:

#126 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 10 grudzień 2006 - 22:28

A moze tak troche wstrzemiezliwiej?? :wacko:

#127 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 11 grudzień 2006 - 13:17

Mam takie podstawowe pytanie jeśli chodzi o połowy w okolicach Świnoujścia. A mianowicie podobno to są wody morskie i trzeba wykupić stosowne zezwolenie. Gdzie coś takiego można kupić i ile kosztuje ??????
Czy można to załatwić przelewem ????


#128 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 11 grudzień 2006 - 13:44

fakt - to wody Morskie...... przelewem nie da rady......... znaczki skarbowe trzeba wykupić, i nakleić na formularz z danymi osobowymi : Imie nazwisko nr dowodu, adres zamieszkania. Opłata 16pln za miesiąc i 47 za rok. Poniedziałek środa i piątek Kapitanat Portu w Świnoujściu od 8 do 13 .......

#129 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 21 grudzień 2006 - 16:56

Z innej beczki. Dziś słyszałem, że w Świnoujściu mają budować gazoport. Czyli szykuje się totalna zagłada środowiska. :wacko: :angry:

#130 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 21 grudzień 2006 - 21:16

Waci ! Nieprawdą jest jakoby terminal gazowy zagrażał środowisku !
Jest to bardzo bezpieczna inwestycja. Miasto ubiegało sie o lokalizowanie takiego terminalu od roku 1990. I stało się. Jednakże najważniejszą inwestycja i ważną komunikacyjnie, będzie stała przeprawa - TUNEL !! Rząd Polski przeznaczył 2 mln PLN na Studium wykonalności, daj Boże aby za kilka lat rozpoczęto fizycznie tą inwestycje. Mieszkańcy a szczegółnie goście przybywajacy do Świnoujścia, aby sie przeprawić na wyspę Uznam niejednokrotnie czekają po kilka godzin. Np. 1 listopada br. silny wiatr utrudnił funkcjonowanie przeprawy promowej. Przeprawa Karsibór nie działała, a w centrum czkaliśmy w kolejce 4-5 godzin na przeprawę.
Dlatego też trzymajce kciuki za powodzenie i realizacje powyższych inwestycji.

#131 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 21 grudzień 2006 - 21:50

@komancz,wybacz że z oczywistych względów nie będę trzymał kciuków za tę inwestycję.Po prostu im mniej turystów w Świnoujściu,tym więcej w M-jach.sorki. <_< <_< <_<

#132 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 21 grudzień 2006 - 22:24

Ostatnio patrzyłem na popisy świnoujskich wędkarzy miejskich,to co zobaczyłem przerosło wszystko co do tej pory widziałem.W centrum miasta, jakieś 30 chłopa,w biały jeszcze dzień, czesze wodę na szarpaka.Sprzęt dorszowy uzbrojony w coś co przypomina pilkera /kawałek pręta,zplaszczonej rurki ok.100-150g/i dwie ogromne kotwice.Łupem pada wszystko co się w wodzie znajduje,głównie sandacz,okoń i cały białoryb.Trwa to już dwa miesiące i nie znalazł się nikt kto mógłby to zakończyć.Na ironię zakrawa fakt,że pierwsi z owych łowców stoją pod samą stanicą policji wodnej,wręcz łowią z pod policyjnych łodzi.Dzielna świnoujska straż graniczna też jakaś ślepa,co prawda zgnoją czasem jakiegoś dziadka, który łowi oklejki na ciasto,a pózniej dzielą się medalami.Strach pomyśleć co się tam w nocy dzieje.Od dawna wiadomo, że kanały w mieście są zimowiskiem sandacza i innych ryb i aż dziw bierze że w tym roku,Urząd Morski zniósł zimowy zakaz połowu.Wesołych Świąt :angry: :angry: :angry:

#133 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 22 grudzień 2006 - 14:36

Dzwon i donies. Czemu tego nie robisz??

#134 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 grudzień 2006 - 20:43

Kuba, nie sądzisz chyba że nie dzwoniłem.Efekt jest taki,że w drodze z pracy dziś widziałem z dziesięciu mniej.

#135 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 22 grudzień 2006 - 22:38

potwierdzam zaobserwowane patologiczne zjawisko szarpanai wszelkich żywych istot wodnych. Swego czasu pisąłem na ten temat w lokalnej gazecie. Ba nie raz dzwoniłem na policje.. efekt był taki, ze przyjechali na sygnałach świetlnych. Towarzystwo w między czasie zaprzestało szarpania. Policjant nawet nie wysiadł z samochodu. Ot przejechali wolniutko wzdłuż nabrzeża. Wstyd, wstyd... swego czasu nawet w WŚ dałem swój komentarz do takiego procederu. Wedkarze, którzy mnie rozpoznawali do dzisiaj mi wypominają moje uwagi. Wędkarze i rybacy zwalają winę na kormorany, że wcinaja ryby i nie ma co ....... szarpać ! Jeszcze jedno - jestem kilka razy na wodzie w ciągu miesiąca, jednakże nie przeżyłem żadnej kontroli.
Będąć w radzie miasta spotkałem sie z interpelacją jednego z radnych, aby prezydent miasta interweniował w urzędzie morskim o zniesienie okresu ochronnego na poławianie spinningiem od 1 grudnia do 1 marca. Tłumaczył to tym ,że jest ogólna bieda, ludziki potzebują jeść, dzieci są głodne. I o dziwo zadziałało. Od 2 lat nie ma okresu ochronnego. ..... pozdrowienia dla nowego komendanta policji w Świnoujściu !

#136 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 30 grudzień 2006 - 23:31

:mellow: :mellow: :mellow: DOBRZE ZE KTOS W KONCU POKAZAL NASZE SZCZUPAKI :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:



TROCHE WIECEJ KONTROLI NA WODZIE I SZWECJE MAMY U NAS

SUPER POWODZENIA W 2007 R.