Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ale kino !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
373 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 03 luty 2020 - 09:13

Wróciłem z "1917". Wbija w fotel.

Byłem wczoraj. Mocne 6 na 10. Ogólnie nie nudziłem się ale czegoś zabrakło. Obiektywnie polecam obejrzeć.



#182 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 04 luty 2020 - 22:36

JESZCZE nie widziałem ale po zwiastunach nasuwa się podobieństwo scenariusza do "Szeregowca Rayana",  ?? ?



#183 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 luty 2020 - 10:54

JESZCZE nie widziałem ale po zwiastunach nasuwa się podobieństwo scenariusza do "Szeregowca Rayana",  ?? ?

Nie tylko nasuwa. Jak dla mnie to klon. I to na dodatek przekombinowany.

 

Ale nakrecony dobrze, zgadzam sie z ocena kolegi @ Robert Crocker



#184 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 luty 2020 - 11:30

Nie tylko nasuwa. Jak dla mnie to klon. I to na dodatek przekombinowany.

 

To mamy kompletnie inne odczucia. Dla mnie "1917" jest filmem bardziej "intymnym", czasami wręcz klaustrofobicznym. Nie ma tu takich szerokich planów jak w "Szeregowcu Rayanie". Czasami czułem się na nim jakbym grał w "Call of Duty". A scenariusz bardziej skojarzył mi się z "Gallipoli" (BTW polecam). Jak pisałem - ja jestem pod wrażeniem. Stawiam go na półce z "Czasem Apokalipsy" ,"Szeregowcem Rayanem" i""Cienką czerwoną linią".



#185 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 luty 2020 - 11:37

Na półce może i tak - gatunkowo ale każdy z powyższych przebija o głowę.


  • Mysha lubi to

#186 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 luty 2020 - 11:54

To mamy kompletnie inne odczucia. Dla mnie "1917" jest filmem bardziej "intymnym", czasami wręcz klaustrofobicznym. Nie ma tu takich szerokich planów jak w "Szeregowcu Rayanie". Czasami czułem się na nim jakbym grał w "Call of Duty". A scenariusz bardziej skojarzył mi się z "Gallipoli" (BTW polecam). Jak pisałem - ja jestem pod wrażeniem. Stawiam go na półce z "Czasem Apokalipsy" ,"Szeregowcem Rayanem" i""Cienką czerwoną linią".

Fantasmagorycznym, tego slowa mi zabraklo. Film jest nakrecony (w sensie technicznym, montazu) przepieknie i w sposob szczegolny; wcale tez nie twierdze, ze ten film jest slaby;

 

W moim odczuciu posilkujac sie tytulami z Twojej listy klimatem najblizej mu faktycznie do "Czasu Apokalipsy" (ale na jednej polce z Coppola bym go nie postawil). A fabula dla mnie, to klon "Szeregowca.,," 

Po prostu brak (oprocz formy) w tym filmie czegos hmmmm swiezego?...

 

Najblizej mi do tej recenzji: 

 

https://www.polityka...sam-mendes.read


  • Mysha lubi to

#187 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 05 luty 2020 - 11:54

Cienka czerwona linia jest fajna, o ile nie czytało się wcześniej książki... Trochę mi w tym filmie brakuje jej klimatu.


  • Mysha, madmatt i Krzysiek P lubią to

#188 OFFLINE   bogunow

bogunow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Bogusław

Napisano 05 luty 2020 - 11:59

A mnie ta historia z "1917" skojarzyła się z Di Caprio w "Zjawie".I tu i tu główny bohater jest niezniszczalny i nieśmiertelny. Normalny człowiek zginąłby już kilka jak nie kilkanaście razy. Dlatego jestem raczej pod wrażeniem zdjęć. 


  • Mysha lubi to

#189 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 luty 2020 - 12:14

Cienka czerwona linia jest fajna, o ile nie czytało się wcześniej książki... Trochę mi w tym filmie brakuje jej klimatu.


Eeee no książka zawsze jest lepsza. Jedyny wyjątek to "Jak rozpętałem II wojnę światową" 😁
  • madmatt lubi to

#190 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 luty 2020 - 12:20

A mnie ta historia z "1917" skojarzyła się z Di Caprio w "Zjawie".I tu i tu główny bohater jest niezniszczalny i nieśmiertelny. Normalny człowiek zginąłby już kilka jak nie kilkanaście razy. Dlatego jestem raczej pod wrażeniem zdjęć.


Hmmm... by nie spojlerować to czy od początku wiedziałeś kto jest głównym bohaterem? Nawet w "9 kompanii" nie wszyscy giną 😁.
  • madmatt lubi to

#191 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 luty 2020 - 12:30

Eeee no książka zawsze jest lepsza. Jedyny wyjątek to "Jak rozpętałem II wojnę światową"

Z czystej przekory  ;) zapytam:  "Jadro ciemnosci" Conrada czy jednak wersja rezyserska "Czasu Apokalipsy"?  :)



#192 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 luty 2020 - 12:35

A tak z innej beczki - polecam obejrzec ten film:

 

https://www.filmweb....aum-2018-807622

 

O (modnym ostatnio) straconym dziecinstwie..



#193 OFFLINE   bogunow

bogunow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Bogusław

Napisano 05 luty 2020 - 12:50

Hmmm... by nie spojlerować to czy od początku wiedziałeś kto jest głównym bohaterem? [...]

Oczywiście że nie wiedziałem, ale to niczego nie zmienia. Moje odczucia po obejrzeniu tego filmu są takie a nie inne. Nie jest to wielkie dzieło i jeden z lepszych filmów, jakie widziałem. Dla mnie to taka trochę bajkowa historyjka osadzona w czasie I Wojny Światowej z fajnymi zdjęciami i efektami. Za rok mało kto pewnie będzie pamiętał o tym filmie w przeciwieństwie do np. "Czasu Apokalipsy" do którego ktoś wcześniej go porównywał. To tak jakby porównać np. Zenka do Pink Floyd :)


Użytkownik bogunow edytował ten post 05 luty 2020 - 12:51


#194 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 luty 2020 - 13:05

Z czystej przekory ;) zapytam: "Jadro ciemnosci" Conrada czy jednak wersja rezyserska "Czasu Apokalipsy"? :)


Szczegół tkwi w słowach "reżyserka wersja". Czyli nie da się tego porównać 1 do 1.

#195 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 luty 2020 - 13:06

To tak jakby porównać np. Zenka do Pink Floyd :)

Pozwole sobie tu zauwazyc, ze "Czas Apokalipsy" (zwlaszcza w.rezyserska), rozpatrywany w kwestiach 'standardowego' filmu wojennego, to temat na osobna rozkmine ze skrzynka whisky jako pomoca naukowa :) .

 

Tak samo zreszta jak, np "Kanal" Wajdy.

 

Apokalipsa to jeden z moich ukochanych filmow, ktore widzialem naprawde sporo razy i od zawsze wydawalo mi sie, ze w sumie podklad (czyt. wojna) jest tu wlasciwie tylko pretekstem, to zaglebienia sie w cos zupelnie innego. 

 

Powiedziec, ze film Coppoli jest o tym jak pewien facet podczas wojny w Wietnamie wyruszyl zaciukac innego faceta, to troche tak jakby powiedziec, ze Wyspianski napisal dramat o tym, jak pewni ludzie biora na wsi slub  ;)


Użytkownik madmatt edytował ten post 05 luty 2020 - 13:08


#196 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 luty 2020 - 13:07

Szczegół tkwi w słowach "reżyserka wersja". Czyli nie da się tego porównać 1 do 1.

 Pelna zgoda  B)



#197 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 luty 2020 - 13:32

Oczywiście że nie wiedziałem, ale to niczego nie zmienia. Moje odczucia po obejrzeniu tego filmu są takie a nie inne. Nie jest to wielkie dzieło i jeden z lepszych filmów, jakie widziałem. Dla mnie to taka trochę bajkowa historyjka osadzona w czasie I Wojny Światowej z fajnymi zdjęciami i efektami. Za rok mało kto pewnie będzie pamiętał o tym filmie w przeciwieństwie do np. "Czasu Apokalipsy" do którego ktoś wcześniej go porównywał. To tak jakby porównać np. Zenka do Pink Floyd :)


Pożyjemy, zobaczymy.
Co do Zenka i Pink Floyd to da się porównać 😁. Zenek to dźwięki do słuchania po litrze bimbru, Pink Floyd- muzyka do słuchania po wagonie trawy. I jednego i drugiego unikam 😁.
  • biturbo i Krzysiek P lubią to

#198 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 05 luty 2020 - 13:59

Rozumiem że unikasz Zenka i Różowego Floyda??


  • BOB lubi to

#199 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 luty 2020 - 18:49

Rozumiem że unikasz Zenka i Różowego Floyda??

Zenkiem gwałcono moje uszy na kilku weselach, pozostałych "używek" próbowałem z własnej woli. Nie gustuję w żadnej z nich 😁.

#200 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 luty 2020 - 18:58


Apokalipsa to jeden z moich ukochanych filmow, ktore widzialem naprawde sporo razy i od zawsze wydawalo mi sie, ze w sumie podklad (czyt. wojna) jest tu wlasciwie tylko pretekstem, to zaglebienia sie w cos zupelnie innego.


Mam podobnie. Nie zbieram filmów, a to jedyny, który kupiłem zarówno na VHS jak i na CD.
To prawda, że nie jest to film stricte wojenny, ale np. scena ataku śmigłowców na wioskę stała się kanonem kina wojennego.
  • madmatt lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych