Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ale kino !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
376 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 19 styczeń 2016 - 08:11

Obejrzałem. Bardzo naturalistyczne i świetny DiCaprio. Ale trochę niedorzeczne i nudnawe.

 

Film jest oparty na faktach, pewnie dodatkowo trochę upiększony. Ja tam jakichś wielkich niedorzeczności nie wyłapałem i nie nudziłem się ;) Najlepszy był atak niedźwiedzia grizzly :)


Użytkownik coma edytował ten post 19 styczeń 2016 - 08:12

  • Marcinnow lubi to

#82 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 19 styczeń 2016 - 09:48

Zjawa fajna, mi sie bardzo podobał, atak niedzwiedzia super, no i przyroda w tym filmie ukazana jest bardzo pięknie:)

Film opowiada prrawdziwą historię trapera Hugh glassa, ten sam temat porusza film z 1971 roku "Człowiek w dziczy"

 

Bardzo fajne filmy, które ostanio oglądałem to "Most szpiegów" z Hanksem, kręcony m.in we Wrocławiu oraz "Spotlight"



#83 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 09:54

Postanowiłem wydobyć temat z głębokich czeluści jerkbaita filmem, który wg mnie jest wart tego zachodu. Mam na myśli: WIPLASH

  Gdy zobaczyłem, że dostał jakieś oscary a otoczką jest jazz byłem deczko sceptyczny, na szczęście obejrzałem no i bingo! Nie trzeba być wielkim miłośnikiem muzyki aby do niego się przekonać, choć dobrze by było, aby w duszy trochę tej muzyki grało, odbiór będzie jeszcze przyjemniejszy.

Polecam wszystkim miłośnikom dobrego kina a także tym, którzy akurat wędki mają w naprawie lub chwilowo są pogniewani ze swoimi rybami...

 

P.S.

Polecany wcześniej SICARIO to też kawał solidnego kina.

Załączone pliki


Użytkownik maggot edytował ten post 10 marzec 2016 - 09:55

  • WiktorK lubi to

#84 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 10 marzec 2016 - 12:52

Oglądałem Whiplasha! Porządny film, koniecznie do obejrzenia na porządnym nagłośnieniu a nie jakimś laptopowym pitu pitu.

Film zrobił na mnie ogromne wrażenie:)

 

Ostatnio oglądałem klasykę kina czyli Cinema Paradiso. Włoski film o milości do kina, miłości w ogóle i przyjaźni. Dla lubiących włoską prowincje pozycja obowiązkowa:)

A w ramach dnia kobiet obejrzałem Lato w Prowansji z Jeanem Reno. Niezły francuski komediodramat o dziadku-starym hipisie i jego wnukach. Fajny klimat prowincji tym razem francuskiej. Jak nie macie czego oglądać z dziewczyną wieczorem to polecam:)

 

 

Dla posiadających TV, to dziś na kanale AleKino dwa dobre fimy. Palestyński "Omar" i późnym wieczorem "W objęciach węża", produkacja kolumbijska i nominacja do Oscara w kat. filmy nieanglojęzyczne.


  • maggot i sajdol1 lubią to

#85 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 marzec 2016 - 16:40

Zjawa fajna, mi sie bardzo podobał, atak niedzwiedzia super, no i przyroda w tym filmie ukazana jest bardzo pięknie:)

Film opowiada prrawdziwą historię trapera Hugh glassa, ten sam temat porusza film z 1971 roku "Człowiek w dziczy"

 

Bardzo fajne filmy, które ostanio oglądałem to "Most szpiegów" z Hanksem, kręcony m.in we Wrocławiu oraz "Spotlight"

"Spotlight" to żałosny produkt  Pokazuje że na katolicy w Hollywood  to jedyna mniejszość na jaką można pluć do woli. Słabo zagrany. Koścół przedstawiany jako organizacja przestępcza - teksty typu "oni są wszędzie"  i "kontrolują wszystko" ! Po za wszystkim do poziomu "oskarowego" baaardzo mu daleko Nie polecam !

M



#86 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2016 - 17:15

"Spotlight" to żałosny produkt  Pokazuje że na katolicy w Hollywood  to jedyna mniejszość na jaką można pluć do woli. Słabo zagrany. Koścół przedstawiany jako organizacja przestępcza - teksty typu "oni są wszędzie"  i "kontrolują wszystko" ! Po za wszystkim do poziomu "oskarowego" baaardzo mu daleko Nie polecam !

M

Tylko że opluwani są hierarchowie kościoła a nie katolicy. Te fakty i ta afera miały miejsce. Wiadomo, do celów filmowych to i tamto podkoloryzowano.

Film faktycznie średni.



#87 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 marzec 2016 - 21:18

Oj, słabiutki, w mojej skali ocen.  :(  Temat kontrowersyjny, trudny, przykry, realizacja po prostu słaba. 



#88 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 marzec 2016 - 22:13

Tylko że opluwani są hierarchowie kościoła a nie katolicy. Te fakty i ta afera miały miejsce. Wiadomo, do celów filmowych to i tamto podkoloryzowano.

Film faktycznie średni.

Zgoda ! Wydarzenia z 2002 r. w Bostonie miały miejsce. Z pewnością godne pożałowania. Wiecie co wkurza mnie najbardziej ? O takich przypadkach zawsze głośno. Poniekąd słusznie albowiem ci którzy roszczą sobie prawo do bycia autorytetami moralnymi winni być bez skazy. Natomiast nikt nie nagłaśnia faktu, że księża katoliccy są grupą o najniższym procencie pedfili ze wszystkich(wg niezaleznych badań amerykanskich i niemieckich 0,3% i 0,4% - źr. na życzenie). Natomiast są grupy, pozwólcie że ich nie wymienię, gdzie wedle tychże badań jest to od ok 30 do 60% Nie piszę tego by wszcznać niepotrzebne w tym miejscu dyskusje ale by zgłosic do twórców kinowych, zwłaszcza z Hollywood, pretensje, ze nie poruszają tych problemów i niewątpliwych dramatów osób skrzywdzonych. 

M.


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 10 marzec 2016 - 22:14

  • Sławek Oppeln Bronikowski, tommik, Del Toro i 3 innych osób lubią to

#89 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2016 - 00:02

Polecam polski film animowany "Ludobójstwo" . Mocny i prawdziwy. Świetna kreska.

Obejrzałem połowę i zrobiłem przerwę. Tyle śmierci... . 


Użytkownik godski edytował ten post 28 marzec 2016 - 00:18


#90 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 07:48

Wczoraj pojawił się Deadpool :) Dawno się tak nie uśmiałem.


  • woblery z Bielska lubi to

#91 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 28 kwiecień 2016 - 20:48

Ostatnio oglądałem;

Interstellar-jak dla mnie 10/10 mega film polecam!

Marsjanin-ciekawy warty uwagi 8/10

Coś za mną chodzi-super horror taki jak lubię bez tandetnych straszydeł ,muzyka piorunująca 8/10

 

Zjawa , whiplash ,birdman i papierowe miasta też bardzo fajne


Użytkownik Simon123 edytował ten post 28 kwiecień 2016 - 20:49


#92 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 21:04

 

Słynny film Roberta De Niro nt. szczepionek. Zakazany i wycofywany z festiwali. Pozycja obowiązkowa dla każdego kto ma dziecko w wieku przed szczepionkowym, jak również dla wszystkich potencjalnych rodziców. W tym roku Ministerstwo zdrowia chce klepnąć przymus szczepienia MMR dla dorosłych, pod rygorem wykonania przy pomocy przymusu bezpośredniego. Ściągajcie film dopóki jest dostępny i przekazujcie innym.


  • Czoper i coma lubią to

#93 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 wrzesień 2016 - 20:20

W środę mam iść z rocznym dzieckiem na szczepienie. Szczepienie jest obowiązkowe a muszę podpisać papiery że jestem świadom zagrożenia jakie one niesie. chyba trzeba będzie się zastanowić...


  • Czoper lubi to

#94 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 styczeń 2017 - 14:26

Kto jeszcze pamięta tego dobrego aktora i odważnego faceta ? https://pl.wikipedia...iki/Lee_Marvin 

 

15740981_10154037621312750_2237295840972


  • Ricci, coma i coloumb lubią to

#95 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 15:13

Jeszcze kilka zmarszczek i moze mnie na marvinowego syna przyjma 😏 Jest w LM jakas moc!

#96 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6227 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 13 lipiec 2017 - 07:03

Very fajne :)



#97 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 luty 2018 - 21:17

Polecam film, który ostatnio obejrzałem o z angielska brzmiącym tytule: Professor Marston and the Wonder Women.

http://www.filmweb.p...men-2017-787690

https://www.cda.pl/video/19217875d

Film niezwykły, który zapada w pamięć.



#98 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 luty 2018 - 13:43

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

http://www.imdb.com/title/tt5027774/

Dawno nie widziałem tak dobrego filmu. Jestem kilka dni po seansie a wciąż zdarza mi się wracać do niego myślami...to chyba najlepsza recenzja ;)


  • Simon123 lubi to

#99 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 luty 2018 - 14:42

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

http://www.imdb.com/title/tt5027774/

Dawno nie widziałem tak dobrego filmu. Jestem kilka dni po seansie a wciąż zdarza mi się wracać do niego myślami...to chyba najlepsza recenzja ;)

Potwierdzam. Sam miałem napisać ale uprzedziłeś mnie. Według mnie to główny kandydat do Oscara 2018 i tego filmu każdy kinoman nie może przegapić.


  • thug i Simon123 lubią to

#100 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 16 marzec 2018 - 19:48

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

http://www.imdb.com/title/tt5027774/

Dawno nie widziałem tak dobrego filmu. Jestem kilka dni po seansie a wciąż zdarza mi się wracać do niego myślami...to chyba najlepsza recenzja ;)

Również polecam