Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z muchą w nocy. Kleń, jaź, sandacz itp.

kleń jaź sandacz mucha nocą

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 23 luty 2022 - 11:25

Jakim sprzętem będziesz starał się dostać z muchą w miejsca grubszych sandaczy ? Mucha dociążona ? Na opaskach w takiej głębokości będzie ciężko zaprezentować muchę w jakimś sensownym czasie, tak dumam....

Jedyny i sensowny sposób to odpowiedniej klasy linka. Dociążanie muchy nie ma sensu i jest niewygodne jak cholera. Myślę że źle zrozumiałeś mojego posta. Opaski mają głębokość po 2-3m ale ryby żerują na 1-1,5m. :)



#122 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 23 luty 2022 - 17:45

Dobrze zrozumiałem :) Chciałem się dobrać do opaskowych kleni i jazi właśnie w takich miejscach. O sandaczach nigdy nie myślałem na poważnie, odkąd zacząłem z muchą łowić... Łowiłem jednoręczną, linka 6 klasa tonięcia i do tego lekko dociążone streamery. Efekty nawet były, ale ryby nie były większe od tych łowionych z raf, a samo łowienie mniej komfortowe więc zrezygnowałem. Moim zdaniem największym problemem przy łowieniu z brzegu przy takiej opasce, to czas prezentacji muchy w odpowiednim miejscu.



#123 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 23 luty 2022 - 19:00

Ciągłe nadrzucanie linki i odpowiednie miejsce. Da się ale wszystko musi być przemyślane. Na każdej opasce są charakterystyczne miejsca w których można postawić odpowiednio streamera. Sama przynęta też raczej z tych mało klasycznych, może jakiś GC albo Pop Lip od Boba. GC może być dobrym rozwiązaniem ze względu na pracę jaką prezentuje. Całkiem dobrze to wygląda nawet w szybkim nurcie.
Poniżej wrzucam opaskowego drania. Dokładnie z takiego łowiska, o którym piszemy. Złowiłem dwa tego wieczoru ale sandacza niestety nie spotkałem. Kawałek niżej łowił znajomy na spinna ale on kompletnie bez efektów. Taki wieczór. Nie zawsze jest kokośnie. :)

Załączone pliki


  • KwaQ lubi to

#124 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 23 luty 2022 - 21:03

Zgadzam się co do nadrzucania i miejsca, jednak na rafach mam dużo lepsze wyniki ze względu na czas prowadzenia przynęty, tak mi sie wydaje :) Intrygujecie mnie tymi sandaczami ;)

Rozwiń skróty nazw much GC i Pop Lip, niestety nie rozumiem...



#125 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 23 luty 2022 - 21:14

(...)
Rozwiń skróty nazw much GC i Pop Lip, niestety nie rozumiem...


GC = Game Changer (Blane Chocklett-a)
A PL Boba Popovica znajdziesz łatwo w Google

#126 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 23 luty 2022 - 21:26

Dzięki, bo ja z tych co tylko klasyki rozumieją :)



#127 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 05 sierpień 2023 - 13:02

Hej hej!, Dzieje się tu coś? :)

U mnie muchówka ostała się tylko jedna i w zasadzie będzie używana w wyjątkowych sytuacjach. Musi się zgrać kilka czynników. Pogoda, woda, zdrowie, bo podupadło, no i wiatr:) Ma być tak jak ostatnio, prawie bezwietrznie. Ryby brały i to jak! Tylko nie takie, jakie bym chciał. Początkowo zbierałem informacje ze spinningiem. Mocno rozochocony efektami zrobiłem przerwę na kolację przy parkingu i wróciłem z muchówką. Na dobry wieczór zakładam jakąś prostą mokrą i po kilku wywijasach zostaje w trawach. Ponad rok bez muchówki, to kara musi być. Założyłem streamera typu Baitfish. Zaliczam kilka pustych brań. W końcu jest! Jest on! Pod nogami ląduje pan krąp:)

Załączony plik  IMG_20230804_212658463.jpg   90,24 KB   14 Ilość pobrań

 

No kurna. Chyba się nie przebiję przez te głodomory. Wcześniej złowiłem ich rekordową ilość, jak na nocny spinning. Pogubiłem się w liczeniu, ale kilkanaście sztuk by się uzbierało. Myślałem ja niemądry, że mucha coś zmieni. Nie ma zdrowia, by ganiać z miejsca na miejsce w poszukiwaniu tych szlachetniejszych, to zostałem w tym miejscu i delektowałem się tym, co natura dawała. Krąpiami:)

Ostatnią godzinę łowiłem na Goddarda. Złowiłem jeszcze 6 sztuk. Kilka zbiórek było nie wciętych.

Załączony plik  IMG_20230805_013846666.jpg   62,94 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_20230805_005950346.jpg   59,98 KB   14 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_20230805_004546217.jpg   85,44 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_20230805_002206744_easyHDR-BASIC-2.jpg   422,72 KB   14 Ilość pobrań

 

Pogoda idealna. Trochę zbyt duszno. Jednak to było moje marzenie, by takie warunki jeszcze zastać w tym roku. Wędki nie chowam. Może jeszcze się wybiorę. Teraz  zmienię miejsce. Może dopadnę jakiegoś klenia lub jazia?

Jazia? :) Jak wspomniałem wcześniej, już po zmroku, robiłem rozpoznanie ze spinningiem i właśnie złowiłem pięknego rekordowego chlapaka. Od teraz mój spinningowy PB będzie wynosił 48 cm. Złowiony na smużącego woblerka Ablet4 Lovec Rapy.

 

Załączony plik  P1460338_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg   218,61 KB   13 Ilość pobrań

 

pzdr.,







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kleń, jaź, sandacz, mucha nocą

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych