Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zagadka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1687 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:27

Hmmm, jeśli nie zawodzi mnie pamięć, jedna z kobiet/żon Putramenta(a miał ich wieeeele, z tą się chyba rozwiódł) miała na imię Natasza...

Jakiś to powód jest :mellow:


Może się z Nataszą i rozwiódł, a może nie była jego żoną ale...
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Nagrobek_jerz y_putrament.JPG&filetimestamp=20080724080204

#22 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:28

Generalnie macie rację, o to chodzi. Tylko proszę przedstawić to w poście tak aby było wiadomo o co chodzi, dla przypomnienia, dlaczego drugie wydanie miało tytuł Natasza B)

#23 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1687 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:46

To ja obstawię opcję że przechrzcił drugie wydanie Rapanui aby uczcic zapoznanie (zakochanie się) w Nataszy.

#24 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:48

Fajny wątek.Opowiadanie Arkadia-mistrzostwo świata pzdr.Paweł


Dokładnie Paweł. Nie tylko Arkadia ale i inne opowiadania, jak Balet Boleni, Trzynasty z Wesołka i cała reszta książki, czy to Natasza czy Rapanui, jak dla mnie super, tym bardziej, że pierwszy raz czytałem Nataszę ponad 30 lat temu B)


#25 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1687 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:51

Ja osobiście wolę Szkarłatny krzew - jakos bardziej egzotycznie. Od tej lektury marzą mi się tajmienie.

#26 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:57

Ja osobiście wolę Szkarłatny krzew - jakos bardziej egzotycznie. Od tej lektury marzą mi się tajmienie.


Masz rację Sławku, też czytałem i ciary po plecach chodzą. Ale warto było myślę taki konkurs, zagadkę zorganizować. Bo to pewnie nie wszyscy wiedzą, że tacy pisarze u nas byli (choć niepoprawni w pewnym względzie), którzy byli B) takimi samymi zapaleńcami jak my B)


#27 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 14 styczeń 2012 - 09:38

@Januszu-a może jako wielbiciel literatury-jak widzę-założysz osobny wątek(chyba że taki jest już na forum?) o ciekawych ksiązkach,może filmach z wątkami wędkarskimi?Zrobiłem coś podobnego na forum multiplikator pl i muszę przyznać ,że przytoczono kilka ciekawych tytułów.Myślę także o literaturze najnowszej-choć przypomnienie klasyki nieodzowne.Pozostaję w życzliwym kontakcie :mellow: -Paweł

#28 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 14 styczeń 2012 - 12:02

Jak widać Putrament hmmm... miał dzieła gorsze i lepsze;-)

Mi strasznie zapadł w pamięć po lekturze Pięknych dwudziestoletnich. Autor miał o nim zdanie, dosyć średnie :unsure:

Po letnich egzaminach postaram się przeczytać i balet boleni, i opowiadania o tajmieniach.


#29 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 styczeń 2012 - 16:19

Sławek zawitał, no i prawie po konkursie :mellow: @Ugly nawet nie zdążył!

Nie rozwiązał bym tej zagadki! W latach siedemdziesiatych czytałem zbiorek opowiadań Balet Boleni i częściowo o ile pamiętam tomy wspomnieniowe. Balet na pewno udatny...ale. No właśnie jakoś w tle zawsze jest jego niechlubna działność polityczna i zdrada - był w końcu agentem obcego mocarstwa.
http://pl.wikipedia....Jerzy_Putramenta także to:
U.

#30 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 14 styczeń 2012 - 16:29

[quote]
Sławek zawitał, no i prawie po konkursie :mellow: @Ugly nawet nie zdążył!
[/quote]
Nie rozwiązał bym tej zagadki! W latach siedemdziesiatych czytałem zbiorek opowiadań Balet Boleni i częściowo o ile pamiętam tomy wspomnieniowe. Balet na pewno udatny...ale. No właśnie jakoś w tle zawsze jest jego niechlubna działność polityczna i zdrada - był w końcu agentem obcego mocarstwa.
http://pl.wikipedia....Jerzy_Putramenta także to:
U.
[/quote]


Poszperałbyś - to byś zrobił :D

pozdrawiam Cię

ps.
Jestem w trakcie Szpiega - połowa filmu za mną, na razie niedopatrzenia nie znalazłem B)

#31 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 20 styczeń 2012 - 21:14

@Januszu-a może jako wielbiciel literatury-jak widzę-założysz osobny wątek(chyba że taki jest już na forum?) o ciekawych ksiązkach,może filmach z wątkami wędkarskimi?Zrobiłem coś podobnego na forum multiplikator pl i muszę przyznać ,że przytoczono kilka ciekawych tytułów.Myślę także o literaturze najnowszej-choć przypomnienie klasyki nieodzowne.Pozostaję w życzliwym kontakcie :mellow: -Paweł


Cześć.

Wiesz nie czuję się znawcą literatury B) Ale, skoro sam założyłeś taki wątek na wspomnianym przez Ciebie Forum, to zrób to jb.pl Bedziemy kibicować i udzielać się, ja na pewno. Pozdrawiam

#32 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 20 styczeń 2012 - 23:02

[quote]
@Januszu-a może jako wielbiciel literatury-jak widzę-założysz osobny wątek(chyba że taki jest już na forum?) o ciekawych ksiązkach,może filmach z wątkami wędkarskimi?Zrobiłem coś podobnego na forum multiplikator pl i muszę przyznać ,że przytoczono kilka ciekawych tytułów.Myślę także o literaturze najnowszej-choć przypomnienie klasyki nieodzowne.Pozostaję w życzliwym kontakcie :mellow: -Paweł
[/quote]

Cześć.

Wiesz nie czuję się znawcą literatury B) Ale, skoro sam założyłeś taki wątek na wspomnianym przez Ciebie Forum, to zrób to jb.pl Bedziemy kibicować i udzielać się, ja na pewno. Pozdrawiam
[/quote]Myślę jednak,ze to zadanie dla innego kolegi(lub kolezanki) bowiem taki wątek warto pielęgnować,podgrzewać omawiając co jakiś czas własne lektury.Tak planuję poprowadzić to na mp.pl,a chwytanie dwu srok za ogon to nie w moim stylu-nie sposób wtedy uniknąc wtórnosci i powtórzeń.Cześć-Paweł :D


#33 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 styczeń 2012 - 00:00

[quote]
@Januszu-a może jako wielbiciel literatury-jak widzę-założysz osobny wątek(chyba że taki jest już na forum?) o ciekawych ksiązkach,może filmach z wątkami wędkarskimi?Zrobiłem coś podobnego na forum multiplikator pl i muszę przyznać ,że przytoczono kilka ciekawych tytułów.Myślę także o literaturze najnowszej-choć przypomnienie klasyki nieodzowne.Pozostaję w życzliwym kontakcie :mellow: -Paweł
[/quote]

Cześć.

Wiesz nie czuję się znawcą literatury B) Ale, skoro sam założyłeś taki wątek na wspomnianym przez Ciebie Forum, to zrób to jb.pl Bedziemy kibicować i udzielać się, ja na pewno. Pozdrawiam
[/quote]Myślę jednak,ze to zadanie dla innego kolegi(lub kolezanki) bowiem taki wątek warto pielęgnować,podgrzewać omawiając co jakiś czas własne lektury.Tak planuję poprowadzić to na mp.pl,a chwytanie dwu srok za ogon to nie w moim stylu-nie sposób wtedy uniknąc wtórnosci i powtórzeń.Cześć-Paweł :D

[/quote]

No tak, rozumie Twoje wątpliwości, a tak poza wszystkim pozdrowienia dla Poznaniaków, wielu ich nie lubi, nie wiem czemu, pewnie nie znają osobiście. Ja natomiast bardzo cenię za rzeczowość itd. i mam wiele sympatycznych wspomnień. B)


#34 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 22 styczeń 2012 - 15:49

No tak, rozumie Twoje wątpliwości, a tak poza wszystkim pozdrowienia dla Poznaniaków, wielu ich nie lubi, nie wiem czemu, pewnie nie znają osobiście. Ja natomiast bardzo cenię za rzeczowość itd. i mam wiele sympatycznych wspomnień. B)

Dziękuję za miłe słowa w imieniu ukrytej w istocie opcji poznańskiej :lol: .Moje najlepsze wspomnienia wędkarskie wiążą sie z kolegami z warszawskiego klubu pstągowego Bzdykfusz lat 80-tych.Wysokiński,Cios,Szymski,Kowalski,Szewerniak,Nyk i wielu innych-wspólne prace nad Wędkarstwem Muchowym(tylko kilka numerów,ale to był poczatek dzięki koledze Maciejowi Bercie),wyprawy do mojej ukochanej Płytnicy-jakoś i wtedy stoliczni akceptowali kolegę z Poznania.Zebrało mi się na wspominki,ale wczoraj-cały dzień z muchówką :mellow: ,choć efekty mierne. :( .Do następnej zagadki-kardi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych