Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1283 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2019 - 20:56

To chyba bardziej Ciebie nie sposób zrozumieć. Homologacja Skylla 440 jest na 50 KM i jest sprzedawana w całej Europie.
Wrzucasz jakoś ogólny liink, myśląc pewnie że wszyscy zainteresowani będą wertować stronę i szukać tego co miałeś na myśli.
Co chciałeś pokazać swoim wpisem?


Jest wiele dziadkowych konstrukcji, pływalność tej Łodzi na fali to jakieś nieporozumieni.

Od 360/370 do 500 tki wszystko to znajdziesz na tej stronie. Projektant wie lepiej do jakich mocy się nadają jego projekty.

I jak byś mnie nie zrozumiał, to tak są to te same projekty tylko inne zabudowa pokładu. Fizyki nie oszukasz. I pokory życzę...
  • damton lubi to

#282 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 09 styczeń 2019 - 21:10

 I pokory życzę...

Dziękuję, tej podobno nigdy za wiele.  B)



#283 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 21:56

Jest wiele dziadkowych konstrukcji, pływalność tej Łodzi na fali to jakieś nieporozumieni.

Od 360/370 do 500 tki wszystko to znajdziesz na tej stronie. Projektant wie lepiej do jakich mocy się nadają jego projekty.

I jak byś mnie nie zrozumiał, to tak są to te same projekty tylko inne zabudowa pokładu. Fizyki nie oszukasz. I pokory życzę...

 

Panowie nie przesadzajcie, aż tak źle nie jest. Jakby było tak źle, to te łódki nie sprzedawałyby się w takich ilościach w Skandynawii. Mowa o 440. 

Bardzo dużo pływałem i będę pływał na 370 i według mnie to kapitalna łódź. Tyle że np. na Wisłę czy mniejsze zbiorniki.

Pływałem dwoma różnymi 440 na dużych zbiornikach przy sporej fali i ... jednostka uzbrojona w silnik 30 HP spisywała się faktycznie nie za ciekawie, ale moim zdaniem po prostu brakowało mocy i łódka bardziej pchała wodę i waliła w falę. Za to druga sztuka z silnikiem 50 HP już całkiem fajnie śmigała. Fakt że sporo wody wpadało nam do łodzi i pompa mocno musiała pracować, ale to pewnie też kwestia wysokości burt. Oczywiście to jest nadal dość płaska łódka z niedużym zanurzeniem, więc ponownie stabilność kosztem pływania na fali. Coś za coś...

Na 500 pływałem jedynie na Zegrzu , więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć.



#284 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 09 styczeń 2019 - 22:36

Żadna z nich nie jest zła , ale nie jest tak jak opisuje ją producent
Jest to łódz łatwa w utrzymaniu szystości i odpowiedniej wytrzymałości , ale to tyle
Bez opisu , że na Szwecji jak wieje to inne łodzie zostają w porcie a Skylla pruje po falach bo to słyszalem osobiście

Podsumowując 370 na rzekę super też bym ją wybrał , tylko z płaską podłagą

440 na Polskę w wersji rumplowej też jest ok

500 przerost formy nad treścią moim zdaniem :-)
niby długa a chlapie i strasznie tłucze po falach
czego innego oczekuje od łodzi pięcio metrowej

a to, że sprzedaje się za granicą to nie żaden wykładnik , może ma atrakcyjną cenę 😉

Użytkownik Kayak Fishing Poland edytował ten post 09 styczeń 2019 - 22:44


#285 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 09 styczeń 2019 - 22:57


  • malinabar, Tu nie ma ryb., Pietruk i 1 inna osoba lubią to

#286 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:09

Panowie nie przesadzajcie, aż tak źle nie jest. Jakby było tak źle, to te łódki nie sprzedawałyby się w takich ilościach w Skandynawii. Mowa o 440. 

Bardzo dużo pływałem i będę pływał na 370 i według mnie to kapitalna łódź. Tyle że np. na Wisłę czy mniejsze zbiorniki.

Pływałem dwoma różnymi 440 na dużych zbiornikach przy sporej fali i ... jednostka uzbrojona w silnik 30 HP spisywała się faktycznie nie za ciekawie, ale moim zdaniem po prostu brakowało mocy i łódka bardziej pchała wodę i waliła w falę. Za to druga sztuka z silnikiem 50 HP już całkiem fajnie śmigała. Fakt że sporo wody wpadało nam do łodzi i pompa mocno musiała pracować, ale to pewnie też kwestia wysokości burt. Oczywiście to jest nadal dość płaska łódka z niedużym zanurzeniem, więc ponownie stabilność kosztem pływania na fali. Coś za coś...

Na 500 pływałem jedynie na Zegrzu , więc nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

 

Moim zdanie 370 jest najlepsza z całej rodziny.  Adekwatny stosunek jakości do ceny.

Chociaż po wyjeździe na Ebro gdzie byliśmy zmuszeni używać tych łódek rok nie mogłem na nią patrzeć :D  40km przy średniej falce w jedną stronę to niewątpliwie doświadczenie którego nigdy w życiu nie chcę powtórzyć. Po prostu nieprzyjemnie, nie tego oczekuje od łodzi.

 

440 ładna solidna łódź użytkowa. Na spokojnej wodzie gokart , na wietrze będzie tak jak na filmiku wyżej :P 

500 to samo, na 70tce 60-65km/h Klepiąca jak wściekła  właśnie przez brak V na nie dużych falach , walka trymem nie pomaga.

Coś już słyszałem o napełnianiu zbiorników wodą itp... Jedno jest pewne, nie trzeba o nie przesadnie dbać i do tego są doskonałe.

 

    Cena za ten produkt też pozostawia w moim odczuciu wiele do życzenia. 55k pln? Za niewiele więcej można kupić amerykańskie konstrukcje.

 

 

 

a fotel rewelacja :D


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 09 styczeń 2019 - 23:12


#287 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:27

Moja jest w/g danych producenta o 62 kg  cięższa od tych z linku. No i z konsolą. Na rumplu strach płynąć prawie 60/h, to może dlatego te rumplowe z linku są lżejsze i ograniczone.

Skylla są drogie , ale jakość kosztuje. Znam się na alu i spawaniu. Chciałbym w mojej produkcji (nie łodzie) osiągnąć taki poziom. Pancerna, ale równocześnie wysmaczkowana. Moim zdaniem świetnie się prowadzi . Wstrząsy na falach wezmę za mordę sprężynami , gumami albo jeszcze jakoś i będę pływał jak Maybachem.



#288 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:28

 

    Cena za ten produkt też pozostawia w moim odczuciu wiele do życzenia. 55k pln? Za niewiele więcej można kupić amerykańskie konstrukcje.

 

 

 

Serio?

Tam też są rózne konstrukcje. Niektóre budżetowe modele to jest niezła porażka. Pływałem na takim Lundzie , którego za darmo bym nie chciał :P

Aczkolwiek słabo ogarniam łodzie amerykańskie.

Dałbyś jakiś link do łódek w cenach porównywalnych do Skylli, a lepszych?


Użytkownik hlehle edytował ten post 09 styczeń 2019 - 23:29


#289 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:57

O tym czy tłucze decydują 2 podstawowe czynniki. Jeden to jest tzw. obciążenie wodnicy konstrukcyjnej..czyli w skrócie ile kg przypada na 1 m2 pow łodzi w linii wodnej. Jak za mało to skacze jak piłka po wodzie, jak za dużo to jej woda nie podniesie...i zamiast skakać ja zalewa. Drugi czynnik ... jak kształt kadłuba jest trochę bardziej skomplikowany.
Aluminium, pomimo wielu zalet ma też pewne ograniczenia. Nie da się kształtować go w dwóch kierunkach...a przynajmniej jest to trudne i pewnie drogie bo jakoś nie robią tego nawet najbardziej znane firmy. Przód dna/dziób łodzi aluminiowych w większości maja taki kształt..czyli wypukły...czyli wg. mnie nie taki jak bym go chciał mieć.
Załączony plik  a.jpg   44,67 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  aaab.jpg   36,04 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  aaaa.jpg   29,76 KB   12 Ilość pobrań
A laminat...mimo też wielu wad ma ta zaletę, że można zrobić w łodzi dobrą 'flare" a wygląda to tak.
Załączony plik  aaa.jpg   24,2 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  aa.jpg   29,14 KB   12 Ilość pobrań
Wydaje mi się że widać różnicę i przy odrobinie wyobraźni wiadomo co się stanie z wodą wypchniętą przez te kształty...czyli jak wysoko poleci.
A na jak to wygląda ma filmie...to za chwilę , muszę go odszukać.
A racji wykonywanego zawodu bardzo dużo łodzi mi się przewija na montażach różnego osprzętu...i nie moge się powstrzymać, żeby wszystkiego nie pomierzyć, pooglądać, sprawdzić jakie użyli rozwiązana....takie tam zboczenie zawodowe :)

#290 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 styczeń 2019 - 00:33

Moja jest w/g danych producenta o 62 kg  cięższa od tych z linku. No i z konsolą. Na rumplu strach płynąć prawie 60/h, to może dlatego te rumplowe z linku są lżejsze i ograniczone.

Skylla są drogie , ale jakość kosztuje. Znam się na alu i spawaniu. Chciałbym w mojej produkcji (nie łodzie) osiągnąć taki poziom. Pancerna, ale równocześnie wysmaczkowana. Moim zdaniem świetnie się prowadzi . Wstrząsy na falach wezmę za mordę sprężynami , gumami albo jeszcze jakoś i będę pływał jak Maybachem.

strach bo klepie :) jakość spawów i sprzęt faktycznie mają na bardzo wysokim poziomie

 

Serio?

Tam też są rózne konstrukcje. Niektóre budżetowe modele to jest niezła porażka. Pływałem na takim Lundzie , którego za darmo bym nie chciał :P

Aczkolwiek słabo ogarniam łodzie amerykańskie.

Dałbyś jakiś link do łódek w cenach porównywalnych do Skylli, a lepszych?

 

starweld, alumacrft, crestliner do 12-14k euro a tu mamy doliczone 25% cła, wiec warto się zastanowić nad ceną rodzimego  producenta czy faktycznie jest taka atrakcyjna 

 

fakt są brzydkie lundy, ale nawet te proste modele nie klepią



#291 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 10 styczeń 2019 - 07:02

.... Znam się na alu i spawaniu. Chciałbym w mojej produkcji (nie łodzie) osiągnąć taki poziom...........

..inwestuj w sprzęt. Wydaje mi się ze w wypadku spawania 135 jakość i wygląd spoiny najbardziej zależy od sprzętu - taka cudna łuska wychodzi  z pod podwójnego pulsu a to kosztuje....


  • @Brig lubi to

#292 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4819 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:41

..inwestuj w sprzęt. Wydaje mi się ze w wypadku spawania 135 jakość i wygląd spoiny najbardziej zależy od sprzętu - taka cudna łuska wychodzi z pod podwójnego pulsu a to kosztuje....

Tylko ci się wydaje. Dobry sprzęt pozwala kiepskiemu spawaczowi uzyskać przyzwoite wyniki. Dobremu spawaczowi za wiele nie pomaga. A taka cudna łuska wychodzi z TIG'a. 135 nie spawa się Al.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#293 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:07

A taka cudna łuska wychodzi z TIG'a. 135 nie spawa się Al.

 

Spawa się spawa, już od dawna. U mnie w firmie jest np robot do alu spawający metodami 131/135 zależnie od gazu osłonowego. Użycie tej metody do alu znacznie obniża ilość wprowadzonego w obręb spoiny ciepła, dzięki czemu naprężenia i odkształcenia są znacznie mniejsze.

 

Pierwsze automaty do ręcznego spawania alu 131/135 były już z 20 lat temu.



#294 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:12

Tylko ci się wydaje. Dobry sprzęt pozwala kiepskiemu spawaczowi uzyskać przyzwoite wyniki. Dobremu spawaczowi za wiele nie pomaga. A taka cudna łuska wychodzi z TIG'a. 135 nie spawa się Al.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

..akurat miałem na myśli  131 (pomylilem) ale mniejsza z tym

a co do łuski to przytoczę Ciebie  :D  http://jerkbait.pl/t...iniowej/page-4?

 

..tig nie jest taki wydajny jakbyśmy chcieli - ja lodzi nie spawam ale przypuszczam ze byłoby to zbyt czasochłonne a tym samym drogie



#295 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:17

....Użycie tej metody do alu znacznie obniża ilość wprowadzonego w obręb spoiny ciepła, dzięki czemu naprężenia i odkształcenia są znacznie mniejsze.

 

Pierwsze automaty do ręcznego spawania alu 131/135 były już z 20 lat temu.

..muszę poczytać - tez nie wiedziałem



#296 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4819 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:39

..akurat miałem na myśli 131 (pomylilem) ale mniejsza z tym
a co do łuski to przytoczę Ciebie :D http://jerkbait.pl/t...iniowej/page-4?

..tig nie jest taki wydajny jakbyśmy chcieli - ja lodzi nie spawam ale przypuszczam ze byłoby to zbyt czasochłonne a tym samym drogie

Łuska z MIGA nigdy nie będzie tak ładna jak z TIG'a. Automat sporo ułatwia, ale mózgu nie zastąpi. Obecnie jest na rynku jedna maszynka, która potrafi położyć tak ładną łuskę, ale w Polsce z tego co wiem, jest niedostępna. Pozostaje import i brak wsparcia, co w zastosowaniu komercyjnym jest nieakceptowalne. Oczywiście MIG ma masę zalet o których wspomniałeś, poza względami estetycznymi, ale dobry spawacz położy akceptowalną spoinę. Ważne tez jest jak wygląda przebitka po spawaniu z drugiej strony, a tu panie czasami cuda wianki są.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#297 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:02

starweld, alumacrft, crestliner do 12-14k euro a tu mamy doliczone 25% cła, wiec warto się zastanowić nad ceną rodzimego  producenta czy faktycznie jest taka atrakcyjna 

 

fakt są brzydkie lundy, ale nawet te proste modele nie klepią

 

Dalbys rade zestawic model do modelu? Chodzi mi o pary
np. Skylla 440 - Alumacraft Model_X

Nie chodzi mi o wyglad akurat. Ta lodka na ktorej plywalem byla o dziwo malo stabilna. Oczywiscie w akceptowalnych granicach. Bardzo niefunkcjonalna w srodku - golas , ale taki mocno ubogi. Slabo plywala a do tego przy wodowaniu potrafila zatonac , jesli zrzucilem ja pod sporym katem (przyczepka wysoko w stosunku do lustra wody) - silnik + akumulatory + niska rufa.
Skonczylo sie zwarciem :D
 



#298 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:07

....

Obecnie jest na rynku jedna maszynka, która potrafi położyć tak ładną łuskę, ale w Polsce z tego co wiem, jest niedostępna. Pozostaje import i brak wsparcia, co w zastosowaniu komercyjnym jest nieakceptowalne.......
Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

 

 

..ciekawym o jakiej maszynie myślisz ProMIG Evolution z panelem MXE dalby rade MIgatronic FLEX pewnie tez (froniusa nie mialem nigdy) ale one maja wsparcie w Polsce. No chyba ze Miller albo Mahe (Mahe mocno niedoceniane maszyny moim zdaniem)?

o TIGach nie pisze - tu pełna zgoda 



#299 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:27

A Kemppi?



#300 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:29

A Kemppi?

ProMIG Evolution to kemppi


  • crizz100 lubi to