Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1283 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2020 - 20:15

Przy tej wielkości łodzi na promach będziesz miał dopłatę do przyczepy bo przekroczy 6 metrów. Masa spowoduje, że masz szansę wpaść w viatoll przy tak ciężkiej jednostce. Co do pływania po płytkim to większość dużych jednostek pod silniki 100KM ma już zanurzenie ponad 30 cm, trudniej wodować i łatwiej zaryć w dno. Ciężko o uniwersalna łódź na Rugię i płycizny rzeczne i dzikie slipy

Z kosztami Viatoli i promow sobie poradze ale nie pomyslalem o tym, ze moje prawo jazdy moze okazac sie niewystarczajace.

Sprawdzilem i jednak nie powinno byc problemow. Jedno auto ma 2085 a drugie 2290.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik kruz edytował ten post 09 maj 2020 - 20:20


#682 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2020 - 20:17

Jak chcesz cos pancernego to albo skylla albo finval lub north silver.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Myslalem o Finvalu 505


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#683 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 09 maj 2020 - 20:26

Myslalem o Finvalu 505


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak bym mial wybierac tez bym bral finvala

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#684 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 maj 2020 - 20:29

Musze to gdzies na zywo zobaczyc. Usiasc, przymierzyc sie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#685 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2162 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 maj 2020 - 20:43

Jednak przelicz masy, finval 505 wazy goły do 675kg, silnik 160kg. Czyli goły zestaw ponad 800kg czyli koniecznie przyczepa z hamulcem. Realnie jakieś 1.2-1.5t a to nie mało dla samochodu o DMC 2000 i blisko do viaTOLL. Sama masa przyczepy to 200-300kg a potrzebujesz aby przyczepa wytrzymała 1000kg czyli dmc przyczepy nawet 1300kg. Jak przekroczysz zestawem dmc łącznie 3500 kg to bedziesz potrzebował do kategorii prawa jazdy B dorobić kod 96

Użytkownik wuran edytował ten post 09 maj 2020 - 21:07

  • miramar69 lubi to

#686 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1798 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 10 maj 2020 - 09:10

Nie dorobić kod tylko b+e.
Jak kupi przyczepę DMC 1200 to się uwinie bez tego wszystkiego. Ja tak robiłem, aż nie zmieniłem samochodu i wszystko mi teraz 3500 przekracza, no chyba że samochodem żony. B+w zrobił za wczasu

Użytkownik karkoszek edytował ten post 10 maj 2020 - 09:12


#687 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 10 maj 2020 - 10:17

Dobrze kolega @wuran prawi - w większości przypadków wystarczy dorobić kod 96.



#688 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1798 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 10 maj 2020 - 10:50

Chyba faktycznie B96 wystarczy z tego co piszą w internetach, byłem pewny że to odnosi się tylko do lekkich

Użytkownik karkoszek edytował ten post 10 maj 2020 - 11:03


#689 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 maj 2020 - 11:51

Postaram się żeby tych 3,5 t razem nie przekroczyć. Auto, które kupiłem tylko po to, żeby jeździło na ryby ma masę własną nie 2290 jak pisałem wyżej, tylko 2265 więc każda przyczepa o DMC 1200 będzie ok.

 

Najpierw jednak muszę zdecydować, którą łódź bym chciał. Wiem, że jednym z kryteriów będzie waga, chociaż nie chcę przekraczać 5-5,2 metra długości a przy tej długości Finval jest chyba najcięższy. Wszystko inne będzie lźejsze


Użytkownik kruz edytował ten post 10 maj 2020 - 11:53


#690 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 10 maj 2020 - 12:33

Postaram się żeby tych 3,5 t razem nie przekroczyć. Auto, które kupiłem tylko po to, żeby jeździło na ryby ma masę własną nie 2290 jak pisałem wyżej, tylko 2265 więc każda przyczepa o DMC 1200 będzie ok.

 

Najpierw jednak muszę zdecydować, którą łódź bym chciał. Wiem, że jednym z kryteriów będzie waga, chociaż nie chcę przekraczać 5-5,2 metra długości a przy tej długości Finval jest chyba najcięższy. Wszystko inne będzie lźejsze

 

No to przekroczysz ...

3500 kg to max DMC zespołu pojazdów, czyli nie masa własna auta się liczy, ale jego DMC + DMC przyczepy.


  • SzymusS, Bobby0404 i trex lubią to

#691 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 maj 2020 - 12:52

No to przekroczysz ...

3500 kg to max DMC zespołu pojazdów, czyli nie masa własna auta się liczy, ale jego DMC + DMC przyczepy.

No to dupa blada :( , bo jedno auto ma DMC 2750 a drugie 2625.

 

Trzeba będzie załatwić to B96


Użytkownik kruz edytował ten post 10 maj 2020 - 12:56


#692 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 11 maj 2020 - 11:08

Jeśli mogę coś wtrącić, przy wyborze łodzi nie kieruj się wagą, ważne żeby dobrze zachowywała się na zafalowanej wodzie i dawała duży komfort, czyli im więcej przestrzeni w środku tym lepiej. Zwróć uwagę jak zabudownae są burty wewnątrz, czy nie wchodzą za bardzo w pokład bo to zabiera duuuużo miejsca i choć wydawało by się, że łódź ma 5xponad 2 metry to daje nie wiele więcej niż inna mniejsza jednostka, to samo jeśli chodzi o owiewke dla pasażera, szkoda na to miejsca. Jeśli o zanurzenie zaś chodzi to mimo dość glębokiego V u mnie i sporej wagi nie odczuwam problemów z pływaniem po płyciźnie, a w zeszłym roku przy tak niskim stanie wody na moim zalewie nie było problemu by zwodować się przy użyciu zwykłej osobówki, bardzo pomaga kiedy możliwie jak najniżej leży łódka na przyczepie i takiej też szukaj do nowej łódki.
 



#693 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 maj 2020 - 15:28

Jeśli mogę coś wtrącić, przy wyborze łodzi nie kieruj się wagą, ważne żeby dobrze zachowywała się na zafalowanej wodzie i dawała duży komfort, czyli im więcej przestrzeni w środku tym lepiej. Zwróć uwagę jak zabudownae są burty wewnątrz, czy nie wchodzą za bardzo w pokład bo to zabiera duuuużo miejsca i choć wydawało by się, że łódź ma 5xponad 2 metry to daje nie wiele więcej niż inna mniejsza jednostka, to samo jeśli chodzi o owiewke dla pasażera, szkoda na to miejsca. Jeśli o zanurzenie zaś chodzi to mimo dość glębokiego V u mnie i sporej wagi nie odczuwam problemów z pływaniem po płyciźnie, a w zeszłym roku przy tak niskim stanie wody na moim zalewie nie było problemu by zwodować się przy użyciu zwykłej osobówki, bardzo pomaga kiedy możliwie jak najniżej leży łódka na przyczepie i takiej też szukaj do nowej łódki.
 

Teraz jak patrzę na obrazkach na tego Finvala, to rzeczywiście widać, na co wcześniej nie zwracałem uwagi, że ta burta strasznie "gruba".

Dzięki ogromne za cenną uwagę.

 

A jaką Ty masz łódź jeśli to nie tajemnica ?



#694 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 11 maj 2020 - 16:10

@kruz to juz duza lodz i spory wydatek. Na Twoim miejscu nie napalalbym sie i nie kupowal na szybko tylko po zdjeciach, filmikach czy internetowych opiniach.

Tzn. to wszystko nalezy brac pod uwage, ale najlepiej jak spróbujesz sie wbic na jakies testy. Czy to do producentow, czy dilerow, a i uzytkownikow jest sporo, którzy nie odmowia przejazdzki.
Poplywasz, podotykasz z bliska . To robi roznice.

No i bardzo wazna rzecz - kazda lodz plywa swietnie na flaucie (no prawie kazda ). Dlatego na testy najlepiej wybrac spora wode i dzien z mocnym wiatrem.


  • kruz i trex lubią to

#695 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 11 maj 2020 - 16:12

Osobiście mam nieco odmienne zdanie co do konsoli pasażera. 

Posiadam łódkę z zabudową WT (walk thru), podczas szybkich przelotów oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych jest to „zbawienie”. Już innego rozwiązania bym nie wybrał...

Fakt jest taki, że zazwyczaj łowie w 2 osoby (we trzech i więcej łowienie zamienia się w imprezę ).

Podczas pływania rekreacyjnego 4 osoby także podróżują komfortowo.

 

Zgodzę, się że szerokość łodzi ma największe znaczenie jeśli chodzi o komfort łowienia.


  • kruz i Bielun22 lubią to

#696 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 11 maj 2020 - 17:28

Teraz jak patrzę na obrazkach na tego Finvala, to rzeczywiście widać, na co wcześniej nie zwracałem uwagi, że ta burta strasznie "gruba".

Dzięki ogromne za cenną uwagę.

 

A jaką Ty masz łódź jeśli to nie tajemnica ?

Pewnie celujesz w coś nowego, ja mam staruszkę ale nie w głowie mi zamieniać :) , firma Odyssey, już nie produkuje alu łodzi.

 



#697 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 717 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 maj 2020 - 17:38

@kruz to juz duza lodz i spory wydatek. Na Twoim miejscu nie napalalbym sie i nie kupowal na szybko tylko po zdjeciach, filmikach czy internetowych opiniach.

Tzn. to wszystko nalezy brac pod uwage, ale najlepiej jak spróbujesz sie wbic na jakies testy. Czy to do producentow, czy dilerow, a i uzytkownikow jest sporo, którzy nie odmowia przejazdzki.
Poplywasz, podotykasz z bliska . To robi roznice.

No i bardzo wazna rzecz - kazda lodz plywa swietnie na flaucie (no prawie kazda ). Dlatego na testy najlepiej wybrac spora wode i dzien z mocnym wiatrem.

 

Mam świadomość tego, że będę musiał wydać ze 100 czy nawet 150 tys i dlatego chciałbym, tak jak słusznie zauważyłeś, pomacać przed decyzją.

Problem polega na tym, że w większości przypadków pomacać to sobie mogę katalog.

Dopiero się przymierzam, dopiero szukam i na pewno nie będę podejmował zbyt szybkich i pochopnych decyzji.

 

Osobiście mam nieco odmienne zdanie co do konsoli pasażera. 

Posiadam łódkę z zabudową WT (walk thru), podczas szybkich przelotów oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych jest to „zbawienie”. Już innego rozwiązania bym nie wybrał...

Fakt jest taki, że zazwyczaj łowie w 2 osoby (we trzech i więcej łowienie zamienia się w imprezę ).

Podczas pływania rekreacyjnego 4 osoby także podróżują komfortowo.

 

Zgodzę, się że szerokość łodzi ma największe znaczenie jeśli chodzi o komfort łowienia.

Też uważam, że do pływania na dużych akwenach, przy sfalowanej wodzie zabudowa WT jest nieoceniona. Ale prawda jest taka, że zabiera sporo miejsca na łodzi. Może czas zacząć zaglądać w rejony 5,5 metra a nie 5 ...



#698 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 11 maj 2020 - 17:38

Osobiście mam nieco odmienne zdanie co do konsoli pasażera. 

Posiadam łódkę z zabudową WT (walk thru), podczas szybkich przelotów oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych jest to „zbawienie”. Już innego rozwiązania bym nie wybrał...

Fakt jest taki, że zazwyczaj łowie w 2 osoby (we trzech i więcej łowienie zamienia się w imprezę ).

Podczas pływania rekreacyjnego 4 osoby także podróżują komfortowo.

 

Zgodzę, się że szerokość łodzi ma największe znaczenie jeśli chodzi o komfort łowienia.

Pasażer ma ten komfort, że może się odwrócić plecami do wiatru/deszczu, sternik już nie. To miałem na myśli pisząc o owiewce. Ja wybieram takie rozwiązanie kosztem większej przestrzeni na pokładzie. Przy 5m łodzi, dodatkowa owiewka zabiera miejsce dla jednej osoby łowiącej.



#699 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 11 maj 2020 - 19:42

Jeżeli patrzysz pod kątem Rugii to tam nie ma "za dużej" łodzi, jedynie musisz znaleźć złoty środek bo kupisz landarę i nie będziesz miał u nas gdzie ją zwodować.

Znajomy ma Lunda 18 stopowego i teraz kupuje 3,7 aluminium bo mu się nie chce targać dużej... kolejna sprawa transport, załóż do przyczepki belkę 2,5m i wyjedź na nasze drogi zobaczysz jak to jest mijać się z tirem. Nie zniechęcam popływaj na kilku potem wybierz.


  • klimakg lubi to

#700 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 11 maj 2020 - 20:05

Z tą szerokością transportowa to pamietam jak na początku często łapałem pobocze bo byłem „zesrany” że będę miał czołówkę. Po jakimś czasie człowiek nabiera wprawy i już tak nie panikuje.