Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1283 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 10 kwiecień 2022 - 21:09

Lukasz moja byla pomalowana 40 lat temu i do dnia dzisiejszego procz rys farba byla w idealnym stanie wyczyscilem (umylem) ageesywnym dziadostwem z rodziny acetone i jestem 99.9% pewny ze orginalna farba za nastepne 20 lat bedzie ok a po tracker-ze sladu nie zostanie

#1222 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 13 czerwiec 2022 - 23:42

Mam problem z nitowaną łodzią aluminiową Quicksilver 450 SF. Łódź jakoś 2002 rok produkcji. Kupiona na początku tego roku i miała za sobą już ok. 5 wypadów gdzie wszystko było ok. W ostatni weekend po wodowaniu łodzi i przepłynięciu ok. 2km zauważyłem że nabiera dość znacznie wody. Powrót na slip, wciągam łódkę na przyczepkę i trochę się zdziwiłem gdyż brak jednego nitu co widać na filmikach. Na 100% nigdzie nie było uderzone bynajmniej od kiedy ją posiadam tym bardziej że nit wypadł po środku jakieś 20cm od pawęży. Na szczęście znalazłem jakąś pasującą śrubkę z nakrętką i był dostęp od 2 stron żeby ją przykręcić i tymczasowo uszczelnić. Pytanie czy to normalne w nitowanych łodziach że lubią sobie od czasu do czasu wypadać nity? Czy są jakieś zestawy naprawcze (nity + nitownica) czym to porządnie naprawię i mogę mieć na łodzi/ w aucie w razie podobnej awarii w przyszłości?




#1223 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 14 czerwiec 2022 - 00:16

Nie normalne pewnie kiedys ktos nia uderzyl ja mam 41 letnia nitowana 18' lodz nigdy nie miala z niczym kolizji i zanim uszczelnilem przed zabudowa guma plywalem caly dzien i nabrala moze setke wody, plus producent jest wazny
  • Enio lubi to

#1224 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 czerwiec 2022 - 16:27

Mam taką samą łódke.
Zmień rolke kilową na wachliwą z pompowanymi kołami.
Nie bedą się zrywać.
  • Enio lubi to

#1225 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 14 czerwiec 2022 - 17:20

Jest taki klej który kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym. Wygląda jak plastelina w środku jest utwardzacz po wygnieceniu w ręce łapie po ok 5min na kamień. Kleiłem tym zbiornik paliwa jak mi dziurę zrobili i paliwo buchneli. Klei naprawdę dobrze. Mam kawałek zawsze na łódce w razie czego
  • Enio lubi to

#1226 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 14 czerwiec 2022 - 17:27

Ja kupilem cos jak guma w plynie robi jak skur.....n drugi rok I trzyma jak wsciekly

Załączone pliki


Użytkownik sharkfishing edytował ten post 14 czerwiec 2022 - 17:29

  • Enio lubi to

#1227 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 14 czerwiec 2022 - 17:48

Na szybko zdjęcie z neta

Załączone pliki


  • Enio lubi to

#1228 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 czerwiec 2022 - 19:07

Na szybko to struga się patyk i wkłada w taką dziurkę. Podobno standardowy zestaw naprawczy w razie przestrzelin w łodziach al dla USCG to drewniane kołki i młotek ;).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1229 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 17 czerwiec 2022 - 19:23

Dokladnie tak jak mowisz psulek kolek z drewna i motel na czas pod woda

#1230 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 czerwiec 2022 - 10:27

Na szybko zdjęcie z neta


Ja polecam klej i szczeliwo w jednym od Wurtha, mega produkt, dostępny w kilku kolorach.

#1231 ONLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 25 czerwiec 2022 - 09:54

Mam problem z nitowaną łodzią aluminiową Quicksilver 450 SF. Łódź jakoś 2002 rok produkcji. Kupiona na początku tego roku i miała za sobą już ok. 5 wypadów gdzie wszystko było ok. W ostatni weekend po wodowaniu łodzi i przepłynięciu ok. 2km zauważyłem że nabiera dość znacznie wody. Powrót na slip, wciągam łódkę na przyczepkę i trochę się zdziwiłem gdyż brak jednego nitu co widać na filmikach. Na 100% nigdzie nie było uderzone bynajmniej od kiedy ją posiadam tym bardziej że nit wypadł po środku jakieś 20cm od pawęży. Na szczęście znalazłem jakąś pasującą śrubkę z nakrętką i był dostęp od 2 stron żeby ją przykręcić i tymczasowo uszczelnić. Pytanie czy to normalne w nitowanych łodziach że lubią sobie od czasu do czasu wypadać nity? Czy są jakieś zestawy naprawcze (nity + nitownica) czym to porządnie naprawię i mogę mieć na łodzi/ w aucie w razie podobnej awarii w przyszłości?


Lodzi alu , nitowanych nie powinno sie podpierac rolkami, bo moga puszczac nity.


Użytkownik Rebel64 edytował ten post 25 czerwiec 2022 - 09:54


#1232 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 czerwiec 2022 - 12:28

A czym podpierać kil?

#1233 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 25 czerwiec 2022 - 13:38

Rebel skad taka teoria??? Moja lodka 5.60 Lund stoi na 4 rolkach od 40 lat na rolkach kwestia producenta

#1234 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 25 czerwiec 2022 - 17:20

Te co mają po 40 i więcej lat a były dbane są nie do zdarcia , pamiętam jak bączka popularna łódka w wypożyczalniach ciężko było młotkiem dziury zrobić , obecne w połowie tak mocne nie są , oszczędności materiału wychodzą na każdym kroku

#1235 OFFLINE   jankee

jankee

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjamiasto

Napisano 25 czerwiec 2022 - 18:09

Najlepsze przyczepy są z podporami bocznymi, bez rolek. Wtedy jednak powstaje problem z wodowaniem. Musi być głębszy slip.

#1236 OFFLINE   TTTom

TTTom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 czerwiec 2022 - 08:56

Enio

 

Osusz lódź, nit wodoszczelny przed zaciągnięciem zanurz w uszczelniaczu, np Sikaflex lub czymś podobnym. Zaciągnij i zapomnij o problemie.

 

Pozdrawiam



#1237 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 lipiec 2022 - 22:37

A znacie może mości Panowie firmę, która robi lekkie lodzie aluminiowe ? Sam użytkuje breme 390 , ogolnie jestem zadowolony, jako że 90% wędruje sam to.miejsca mam do oporu. Nie mniej jednak , plywam w strefach ciszy i większość łodzi aluminiowych jest dosc ciężka ... moja pusta waży 230kg, to sporo dla napędu elektrycznego. Rozglądam.sie za czym w długości 4m, z płaska podłoga w środku, bakistami przynajmniej 1 wzdłuż i dziobowej. Jedyne z lekkich kryp.znalazlwm lindera badz chinczyki. Aczkolwiek są.to lodki bez bakist praktycznie i z podłoga nie plaska. Większość łodzi w tym rozmiarze zauważyłem robia z alu 3mm co generuje masę... znacie jakieś lżejsze konstrukcje ?

#1238 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 12 lipiec 2022 - 22:41

Siarqu, musisz się zdecydować - albo prosto i lekko, albo zabudowa i ciężko. Jak się porozkłada te wszystkie schowki i podłogi na formatki, to wychodzi, że jest ich prawie tyle albo i więcej, co na poszyciu. Jak do Lindera czy chińczyka dołożysz zabudowę, to też nabierze krzepy ;)


  • Bielun22 lubi to

#1239 OFFLINE   szpila

szpila

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPolkowice
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 lipiec 2022 - 23:11

"Psulek" ma rację, ja mam Kimple 360 70kg i się sprawdza. Może nie zabudowana jak inne lepszych firm ale się sprawdza. Ten sam problem strefy ciszy albo do 5 kucy.



#1240 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 lipiec 2022 - 06:27

A znacie może mości Panowie firmę, która robi lekkie lodzie aluminiowe ? Sam użytkuje breme 390 , ogolnie jestem zadowolony, jako że 90% wędruje sam to.miejsca mam do oporu. Nie mniej jednak , plywam w strefach ciszy i większość łodzi aluminiowych jest dosc ciężka ... moja pusta waży 230kg, to sporo dla napędu elektrycznego. Rozglądam.sie za czym w długości 4m, z płaska podłoga w środku, bakistami przynajmniej 1 wzdłuż i dziobowej. Jedyne z lekkich kryp.znalazlwm lindera badz chinczyki. Aczkolwiek są.to lodki bez bakist praktycznie i z podłoga nie plaska. Większość łodzi w tym rozmiarze zauważyłem robia z alu 3mm co generuje masę... znacie jakieś lżejsze konstrukcje ?

 

Adamie mógłbyś wrzucić fotkę swojej Bremy? Na jakim silniku na niej pływasz? Sprawdzałeś jak masz usytułowaną płytę antykawitacyjną względem dna łodzi? Mam tę łódź i staram się wymieniać doświadczeniem i uwagami aby poprawić kilka elementów na mojej krypie. Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych